Minulý týždeň v piatok sme so žiakmi úspešne zakončili náš biologický krúžok tradičným výletom do blízkeho lesoparku. Cieľom nebolo klasické sedenie v laviciach, ale zážitkový botanický a entomologický výskum spojený s kreatívnou tvorbou. Počasie nám prialo a v prírode nás čakalo množstvo objavov: Základy entomológie: Najväčší úspech mal odchyt hmyzu a pozorovanie nových, nepoznaných druhov. Deti si s nadšením vyskúšali aj prácu s fotografickým objektívom. Naše terénne bádanie sme prepojili s umením priamo pod holým nebom. Zo štyroch konárikov, špagátu a nazbieraných kvetov si žiaci vyrobili vlastné prírodné vitrážové rámiky, cez ktoré pozorovali hru slnečného svetla. Celá akcia bola najmä o voľnosti, prebúdzaní zvedavosti a chuti objavovať svet okolo nás bez hraníc školských osnov…



























