Denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00
Bohatý výber záujmových útvarov v popoludňajších hodinách
Cambridge YLE, KET, PET testovanie žiakov
Škola vznikla na základe rozhodnutia MŠ SR, a bola zaradená do siete základných škôl Slovenskej republiky od 1. septembra 2004.
Poskytovanie psychologického poradenstva žiakom, rodičom a pedagógom pri riešení výchovno-vzdelávacích problémov.
Práca zahraničných lektorov v našej škole je veľkým prínosom nielen pre žiakov, ale aj pre našich pedagógov.
Veľkou výhodou je výborná poloha školy v širšom centre mesta s dobrou dostupnosťou na mestskú hromadnú dopravu.
Vďaka nízkemu počtu žiakov v triede sa nám darí vytvárať priateľskú atmosféru a venovať sa individuálnemu prístupu.
Content and Language Integrated Learning predstavuje vyučovania nejazykových predmetov prostredníctvom cudzieho jazyka.
Piatok na našej škole sa niesol v duchu hispánskej kultúry. Deviataci si pripravili gastronomický projekt Chute hispánie, vďaka ktorému sme mali možnosť ochutnať legendárne španielske tapas, churros, sangríu, tostadas, mexické quesadillas a tacos – a to všetko v doprovode latino hudby a skvelej uvoľnenej atmosféry. Ďakujeme deviatakom za jedinečný zážitok.
ÚSPECHY našich žiakov v predmetových olympiádach 🏆🏅
Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci nestratili v silnej konkurencii ostatných žilinských škôl a svojimi vedomosťami úspešne reprezentovali našu školu v okresných kolách predmetových olympiád.
Za svoje výborné výsledky boli z našej školy ocenení:
Adelka Židek (V.FA) – Pytagoriáda 💯
Patrik Kasenčák (VII.SVA) – Olympiáda z nemeckého jazyka 🇩🇪
Samuel Hrianka (IX.NA) – Dejepisná olympiáda 📜
Teší nás, že máme medzi sebou žiakov, ktorí sa neboja prijať výzvu a rozvíjať svoj talent aj nad rámec bežného vyučovania. Ich úspechy sú výsledkom usilovnosti, zodpovednej prípravy a záujmu o dané predmety.
Koncoročný školský výlet vyšiel podľa predstáv aj tretiackym Včielkam. Svoju odvahu a silu si preverili pri zvládnutí dráhy v lanovom parku Segoland. Odmenou bola pizza, nanuky a zábava so spolužiakmi 💪😎👌😊 #sukrzsza
NAŠE ŽIAČKY OVLÁDLI SRBSKO 🏆🏅
…okrem majsterky Timky máme hlásený ďalší svetový úspech 👍
Naša žiačka Ninka Nemčeková z triedy IV.ŽB sa na Majstrovstvách sveta v detskom fitness v Srbsku umiestnila na nádhernom 3.mieste.
Gratulujeme Ninka a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nielen Slovenska, ale aj našej školy. #sukrzsza
DVOJNÁSOBNÝ MAJSTROVSKÝ ÚSPECH🏆🏅
S veľkou radosťou a hrdosťou sme prijali správu, že naša žiačka Timejka Masariková z triedy II.LN dosiahla mimoriadny športový úspech. Na Majstrovstvách sveta World championships in children fitness 2026 v Srbsku získala dvojnásobný titul majsterky sveta a teda obsadila neuveriteľné 1. miesto.
Tento výnimočný výsledok je odmenou za jej dlhodobú usilovnosť, disciplínu, vytrvalosť, lásku k športu a podpory od rodičov. Svojím výkonom úspešne reprezentovala nielen Slovensko, ale aj našu školu a my sme na ňu právom hrdí.
Srdečne blahoželáme k tomuto fantastickému úspechu a prajeme jej veľa ďalších športových víťazstiev. #sukrzsza #sukrzsza👏
Naše chrobáčiky mali skvelý výlet v Hoplandii v Oškerde. Najskôr veľa skákania a rôznych atrakcií, potom dobré jedlo a nanuky a nakoniec kŕmenie zvierať v ZOO. Zábava, počasie super, všetci sme prišli v poriadku, čo si viac môžeme želať. Ďakujeme ❤️. #sukrzsza
Svet rozprávok ožil!
🌲✨
Naši druháci II.JŽ a II.LN 9.júna 2026 navštívili čarovné Habakuky na Donovaloch a domov sa vrátili plní zážitkov. Videli sme skvelé divadelné predstavenia o Jankovi a Marienke či Červenej čiapočke s reálnymi hercami, zapojili sa do zábavných aktivít a pochutili si na spoločnom obede. Počasie nám prialo, cesta autobusom ubehla ako voda a celý výlet vyšiel jednoducho na jednotku s hviezdičkou!
Tešíme sa na ďalšie spoločné dobrodružstvá.☀️🚌 #sukrzsza #habakuky #habakukydonovaly #habakuky👿👻👹🙊🙈🙉
Ježkovia dnes na tanečnej show MyDANCE podporili svoje šikovné spolužiačky❤️ #sukrzsza
Rímsky deň! 🏛️
Náš Rímsky deň je úspešne za nami a atmosféra bola jednoducho fantastická! Jedáleň školy sa dnes dopoludnia premenila na skutočné antické fórum plné tóg, gladiátorov, dobrého jedla a historickej zábavy.
Čo všetko sme dnes spolu zažili?
🍇 V rímskej „Taverne“ sa hromadne ochutnávali rímske špeciality a mali obrovský úspech!
⚔️ V gladiátorskej škole naši bojovníci predviedli odvahu, v rímskej škole sme si vyskúšali, aké to bolo učiť sa pred stovkami rokov a skúsili sme aj zakázaný hazard.
🎭 Atmosféru dotvorilo skvelé divadlo, módna prehliadka a tí zvedavejší si nechali vyveštiť aj svoju budúcnosť.
Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým šiestakom, účinkujúcim a samozrejme, Vám všetkým, ktorí ste sa prišli pozrieť a vytvorili úžasnú kulisu. Boli ste skvelí! 👌
#RimskyDen #ZivotNaSkole #HistoriaNaZivo #AntickyRim #sukrzsza
DIVADIELKO 🎭- STARÝ PES 🦮
Dňa 10.06.2026 deti z triedy II. LN odohrali svojim rodičom a starým rodičom divadelné predstavenie: Starý pes. Po týždňoch usilovného skúšania, učenia sa textov, chystania kulís a kostýmov sa naši malí herci konečne postavili pred publikum. Do svojich rolí vložili kus svojho srdiečka a detskej fantázie. Prostredníctvom divadielka sa učili chápať hodnoty, ako je priateľstvo, vernosť, múdrosť a o tom, že každý si zaslúži druhú šancu. Zároveň sa učili spolupracovať, vzájomne sa počúvať a spoločne čeliť tréme. Ručne maľované kulisy, ktoré si druháci vlastnoručne vyrobili na hodinách výtvarnej výchovy, dotvorili pravú atmosféru gazdovského dvora. Predstavenie všetkých pobavilo a počas celého diania znel z publika smiech. V závere divadielka boli deti odmenené veľkým potleskom so slovami chvály a uznania.
Veľmi pekne ďakujeme aj pani vychovávateľke Majke Súlovcovej, ktorá s Lienočkami toto divadielko pripravila. #sukrzsza
Dnes žiaci z 1.stupňa si v Dome Odborov pozreli divadelné predstavenie “The Wizard of OZ”, kde Dorotka spolu so svojimi kamarátmi, Strašiakom, Levom a Plecháčom, putovali za tajomným čarodejníkom. Postupne zisťujú, že skutočná sila sa ukrýva v každom z nás.
Dnes, 4.6.2026, sa prváci na školskom výlete presunuli v čase do minulosti a navštívili múzeum v Radoli a v Krásne nad Kysucou. #sukrzsza
Návšteva rímskeho mesta CARNUNTUM a neobyčajná prehliadka zámku Eugena Savojského 🇦🇹
Žiaci VI. SA a VI.SB v stredu 3.6.2026 strávili deň v rímskom meste Carnuntum. Strojom času sa presunuli do rímskej doby a zistili ako Rimania žili v tej dobe. Zistili, že pri návšteve rímskeho domu treba vchádzať pravou nohou, aby ste neurazili pána domu. Prišli na to, na čo používali Rimania pravú ruku a na čo ľavú ruku a tiež čo má spoločné rímska amfora a naša plastová fľaša. Vyskúšali si obliecť rímske šaty a dozvedeli sa veľa zaujímavosti z ich každodenného života.
Popoludní sme znova použili náš stroj času a ocitli sme sa na krásnom zámku Eugena Savojského Schlosshof. Pani sprievodkyne nám pripravili neobyčajnú prehliadku a zaviedli nás tam, kde bežný turista nemôže. Nakukli sme na druhé neobývané poschodie zámku a preskúmali sme tajomné tmavé pivnice.
MALÍ SPISOVATELIA z triedy II.LN✍️
Dnes 3.6.2026 sa uskutočnil slávnostný krst knižky Lienka letom svetom 🐞, v ktorej naši druháci z triedy Lienok predstavili svoje vlastné príbehy a ilustrácie. Knižka 📖 zachytáva veselé zážitky a dobrodružstvá plyšovej lienky, ktoré počas roka prežila spolu so žiakmi. Slávnostným krstom knihu uviedla do života pani riaditeľka, ktorá ju symbolicky pokrstila lentilkami 🍬. Podujatie sa nieslo v príjemnej atmosfére, bolo krásnou oslavou detskej tvorivosti a fantázie a nechýbalo ani chutné občerstvenie. #sukrzsza
ŽILINA-MOJE MESTO 2026
Vo štvrtok 28.5.2026 sa naše žiačky Edita Piecková a Dominika Podhorcová zo VII.SVB zúčastnili vedomostnej súťaže ŽILINA – MOJE MESTO 2026, v ktorej sa umiestnili na skvelom 2. mieste. Vedomostná súťaž sa konala pod záštitou Odboru školstva, kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žiliny a Centra voľného času.
Súťaž sa týkala histórie nášho mesta a jeho pamiatkovej rezervácie a hľadania historických pamiatok v historickom jadre mesta Žilina. Slávnostné odovzdávanie cien vo všetkých kategóriách súťaže, (výtvarnej, literárnej a vedomostnej) sa konalo na Radnici mesta Žilina.
Dievčatám srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy. #sukrzsza
DEŇ DETÍ 🎈🎉🍦🍨
Aj napriek nepriaznivému a daždivému počasiu sme si dnešný Deň detí v škole veľmi užili❤️. Veľkým prekvapením bola pojazdná zmrzlináreň 🍦Milanesi @milanesi_zmrzlina , ktorá prišla priamo k nám do školy a potešila všetkých žiakov aj učiteľov. Každý si mohol vybrať svoju obľúbenú príchuť a vychutnať si sladkú dobrotu. Hoci nám počasie veľmi neprialo, zmrzlina vyčarila úsmev 👄 na tvári každému dieťaťu. #deňdetí #sukrzsza #zábava💃 #skvely
🎈HAPPY MARKET 😍🥳🎉29.5.2026
Happy Market je našou každoročnou tradíciou, ktorá sa koná pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Tento rok opäť priniesol deťom doobedie plné zábavy, súťaží a veselých aktivít. Deti si mohli vyskúšať niekoľko súťažných stanovíšť, kde plnili úlohy, za ktoré získavali odmeny. Počas celého podujatia panovala výborná nálada a nechýbala ani záverečná tanečná zábava💃 #zábava💃 #skvelyden #sukrzsza
Tretiacke Včielky absolvovali ďalšiu exkurziu vlakom. Navštívili Liptovský Mikuláš, kde v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva zažili jaskynnú zimu, spoznali flóru aj faunu našej krajiny, boli v medveďom brlohu a všeličo iné…. Po prechádzke mestom sa spokojní vrátili domov 😁😊 #sukrzsza
🎒 Šiestaci po stopách velikána aj medzi miniatúrami! 🏰
Včera si naši šiestaci namiesto školských lavíc obuli túlavé topánky a vyrazili na spoznávaciu exkurziu! ☀️
Naša prvá zastávka patrila histórii a dychberúcim výhľadom. Vyšliapali sme si to priamo na Mohylu M. R. Štefánika na Bradle. Dozvedeli sme sa veľa o živote tohto nášho významného rodáka, trochu sme si precvičili pľúca pri chôdzi do kopca, ale tie výhľady za to rozhodne stáli! 🗺️✨
Z výšok sme sa potom presunuli… no, vlastne tiež tak trochu do výšky, ale z pohľadu obrov! V Parku miniatúr v Podolí sme prešli celým Slovenskom za pár minút a poobdivovali dokonale zmenšené hrady, zámky a kostolíky. 🏰🔍 Dopriali sme si výborný obed v Trenčíne a spokojní sme sa vrátili domov. Ďakujeme deckám za super atmosféru a skvelý deň! ❤️ #skvely #skvelyden
Dnes naša trieda III.CHR strávila 3h v Knižnici v KNM, kde sme si vyskúšali vypaľovanie do dreva-pyrografiu a potlač na hrnček-sublimáciu.
Vyskúšali a naučili sme sa opäť niečo nové a odniesli domov krásne hrnčeky a drevené obrázky. Super deň! #sukrzsza #KNM