Projekt Šafrán

img 7539 rotated

Žiaci VIII.EA  sa  tento školský rok zapojili do projektu Šafran, ktorý sa organizuje v spolupráci s Nadáciou Írska pre vzdelávanie o holokauste (Holocaust Education Trust Ireland- HETI) a s Múzeom  Židovskej kultúry v Bratislave. Počas realizácie projektu  sa  budú žiaci jedenkrát za mesiac venovať problematike holokaustu na hodinách dejepisu. Žiaci svoje poznatky  a skúsenosti  s projektom budú zdieľať na stránke  The Crocus Club na Facebooku, ktorá je spravovaná nadáciou HETI.

Žlté šafrany sadíme, aby sme si pripomenuli jeden a pol milióna židovských detí, ktoré zomreli počas holokaustu. Žltá farba kvetov nám pripomína žltú hviezdu, ktorú boli Židia nútení nosiť za vlády nacistov. Kvety nám pripomínajú všetky deti, ktoré zahynuli. Šafrany kvitnú na konci januára alebo začiatkom februára v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (27. januára).

Projekt Šafran spočíva v pripomenutí si holokaustu a vo vzdelávaní v súvislosti s ním, ako aj vo zvyšovaní povedomia o nebezpečenstvách nenávisti, diskriminácie a predsudkov. Dúfame, že jedného dňa budú deti z celého sveta sadiť žlté šafrany na pamiatku detí, ktoré zomreli počas holokaustu.
Žiaci VIII. EA a PaedDr. Mária

Baučeková

Najnovšie príspevky
Pripravované udalosti