Dnes je štvrtok 13. decembra 2018. Meniny: Lucia
Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 - 5. - 6. apríl 2019 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Vianočný pozdrav

Vážení rodičia, milí žiaci,
prajeme Vám príjemné vianočné sviatky naplnené pohodou, pokojom a pevným zdravím v kruhu Vašej rodiny a známych. V novom roku 2019 si spolu s Vami prajeme veľa úspešných dní nielen v práci, ale i v rodinnom kruhu.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 v dňoch 5. - 6. apríla 2019. Náhradný termín - 25. apríl 2019. Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Bábkové divadlo v Rosenfeldovom paláci
6. december 2018

Dňa 6. 12. na sv. Mikuláša sa naši piataci (V. FA, V. FB) zúčastnili na zábavnom programe s bábkami „Kto je za oponou" v Rosenfeldovom paláci. Žiaci spoznali rôzne typy divadiel: tieňové, maňuškové či marionetové. Vyskúšali si aké je to byť hercami a pracovať s bábkami, ako malí scenáristi vdýchli hre život, spoločne vymysleli názov divadelnej hry a nakoniec nám ju aj zahrali. V podkroví Rosenfeldovho paláca sme objavili tajomný svet bábok a spoznali históriu Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku.


Návšteva Mikuláša
6. december 2018

Ani tento rok neobišiel našu školu a žiakov Mikuláš v spoločnosti dvoch čertov. Vošiel do každej triedy 1.- 5. ročníka s vrecom plným prekvapení a vyčaril na detských tvárach úsmev, prekvapenie a radosť. Žiaci mu zaspievali vianočné koledy, zarecitovali básničky. Snáď nás Mikuláš navštívi i budúci rok. Veľmi pekne ďakujeme študentom Súkromného gymnázia v Žiline za pomoc.


Exkurzia v kostolíku v Trnovom
30. november 2018

Drevené kostolíky na východnom Slovensku sú pomerne známe. Avšak to, že toť za rohom, v Trnovom, máme jeden z najzápadnejšie postavených drevených kostolov, sme nevedeli ani my dospelí. A presne doň sa boli tretiaci (ježkovia a lienky) pozrieť. Mali sme obrovské šťastie, že sme si mohli tento historický objekt bližšie preskúmať aj zvnútra, hoci pre verejnosť je uzavretý. Pán farár Krajčik si našiel chvíľu aj pre odborný výklad, ktorým spestril našu vlastivednú exkurziu.

čítať ďalej...


Prestávky s knihou
23. november 2018

Bol to mimoriadny deň a ako sa naši žiaci vzácne zhodli, mohol by byť aj častejšie. Čítanie môže byť zábava a nielen to. S knihami sa dá pracovať, tvoriť i sa z nich veľa naučiť. A práve to bolo cieľom projektového dňa – Prestávky s knihou. Najväčšia vďaka patrí učiteľom, bez nich by nič z tohto nebolo možné. Na hodinách sa diali neuveriteľné veci. Za každými dverami triedy čakal iný príbeh. Prváčikovia si podelili tému o stromoch, tých v parku i tých v sade – priraďovali a triedili, kreslili a hádali. Druháčikovia sa k problematiky postavili o niečo akčnejšie. Mravčekovia cvičili mravenisko s Ferdom úplne doslova a Motýliky čakali, čo sa vykľuje z vajíčka. Tretiaci precestovali takmer celý svet a aj niekoľko storočí s Machom a Šebestovou a Jakubom a jeho kolobežkou. Navštívili staroveké Grécko, Mozarta, cisára Rudolfa II, cestovali do Paríža i Indie. Štvrtáci si pripravili deň s Beatles a Hugom Cabretom. Na druhom stupni sa riešili vážne matematické a fyzikálne záležitosti s hlavnými hrdinami, na slovenčine sa diskutovalo, opisovalo, dokonca sa hlavnému hrdinovi aj písalo. Na biológii sa riešili ohrozené druhy zvierat a ekológia. Na angličtine sa pracovala so slovnou zásobou, riešili sa otázky i odpovede. Na dejepise sa cestovalo za Isaacom Newtonom. V deviatom ročníku sa veľa diskutovalo na spoločensko-politické témy. Video z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

čítať ďalej...


Exkurzia - Škola ochrany prírody Varín
20. november 2018

Medzinárodný sviatok všetkých zvierat sveta (4. otóber) sme si so žiakmi VI. ročníka rozhodli pripomenúť zaujímavou besedou na Správe Národného parku Malá Fatra, školy ochrany ochrany prírody vo Varíne. Beseda pod vedením pani Miriam Balciarovej bola venovaná najmä ohrozeniu a ochrane zvierat. Mali sme možnosť vidieť reálne problémy a príčiny vymierania živočíchov na celom svete a hľadali sme spolu riešenia, ako to zmeniť k lepšiemu, či už pomocou pútavej videoprojekcie, alebo hry na pašerákov. Odniesli sme si veľa nového, nepoznaného a hlavne nezabudnuteľného....


Ekotopfilm
20. november 2018

Dňa 20.11. 2018 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili už 42.ročníka Ekotopfilmu. Počasie nám prialo, bolo chladno ale jasno. Cestovali sme autobusom do OC Mirage na zaujímavú akciu. Pán Tomáš Bielovič nám po krátkom príhovore premietol niekoľko krátkych filmov o ochrane životného prostredia. Deťom sa najviac páčili tieto dva: Prvý bol smutný príbeh stromu z Chille, ktorý ostal úplne sám z pôvodného lesa a navyše obkolesený vysokými domami . Všetkých jeho príbuzných – teda ostatné stormy, človek vyrúbal a nahradil rýchlorastúcimi stromami s vidinou zisku. Avšak neuvedomuje si, že tieto stromy – borovica a eukalypt, spotrebúvajú oveľa viac vody ako tie, ktoré pôvodne rástli v Amerike . Posledný príbeh bol tiež smutný. Hlavná hrdinka – malá korytnačka sa pravé vyliahla na piesočnej pláži a cez kopu odpadkov sa snaží dostať do mora. Keď sa tam už konečne dostane, pláva pomedzi staré pneumatiky, plechovky, plastové fľaše až nakoniec skončí uväznená v sklenenom pohári. Nasledovala krátka beseda so žiakmi. Deti si uvedomujú, že zmena je nevyhnutná. Zmeniť sa však musí človek, nie príroda. Na záver sme sa ešte dozvedeli niekoľko zaujímavostí o vzniku Zeme, života na nej a o výrobe elektrickej energie od pracovníka slovenských elektrární z Mochoviec. Určite budeme aj naďalej separovať odpad aj na našej škole, aby sme chránili prírodu!


Hodina deťom
16. november 2018

Pre svoju charitatívnu myšlienku nás zaujala ponuka zapojiť sa do verejnej zbierky Hodina deťom. Jej výťažok je totiž venovaný skvelému účelu – podpore deťom v detských domovoch, krízových centrách alebo deťom v rehabilitačných zariadeniach. Ochotné deviatačky sa ujali tejto aktivity. V piatok 9. 11. Kristína Bútorová, Emma Kasanická, Rebeka Vantarová, Martina Brezániová, Karolína Strohlová a Nina Dolinayová oslovovali v obchodnom centre Dubeň ľudí presvedčených prispieť. Ostal v nás dobrý pocit, lebo sme pomohli tým, ktorí to potrebujú.


Divadelné predstavenie Modrý vták
16. november 2018

16. novembra 2018 sme naše školské lavice vymenili na chvíľu za tie divadelné v Trnave a spolu s našimi siedmakmi a šiestakmi sme sa vydali na dobrodružnú cestu plnú fantázie - v Divadle Jána Palárika sme spolu s hlavnými postavami, dvoma deťmi Tyltyl a Mytyl, hľadali "modrého vtáka" - symbol obyčajného ľudského šťastia. Oplatilo sa, veď už samotný názov evokoval nevšedný umelecký zážitok. Neboli sme sklamaní, práve naopak. Divadelná hra belgického dramatika a esejistu Mauricea Maeterlincka, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, je nadčasová a aj po 110 rokoch rovnako aktuálna – nastavuje zrkadlo dnešnej uponáhľanej dobe konzumu, v ktorej sa skutočné hodnoty stávajú len prázdnymi frázami. Táto cesta poznania, dláždená vynikajúcim hereckým stvárnením v bravúrnych kostýmoch, originálnym scénickým prevedením a emotívnou hudbou, úprimne chytí za srdce a presvedčí aj kritického diváka. Takto duchovne posilnení a plní umeleckých zážitkov sme ešte navštívili Múzeum Ľ. Štúra v Modre a výstavu modranskej a figurálnej keramiky v Galérii národného umelca Ignáca Bizmayera. Cestou naspäť sme si v krátkom kvíze otestovali, čo sme sa naučili. A tu sú naši víťazi: Maxim Magát (VII.SVB), Emma Praženicová (VII.SVA), Šimon Baranec (VI.SA). Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu literárnu exkurziu.


Zeleninový deň v Žabkách
14. november 2018

Žabky v stredu aj dnes ochutnávali v našom svojimi maškrtnými jazýčkami rôzne druhy zeleniny a aj iné zdravé dobroty, ktoré im naozaj chutili. Okrem občerstvenia v triede v našom "zdravom bufete" maškrty poslali aj rodičia, ktorým na zdravej výžive záleží. Medzi ochutnávkami bola uhorka, mrkva, kaleráb, paprika, topinambur, sladké zemiaky, ale aj rôzne bio a raw výrobky. Naučili sme sa ako zelenina vyzerá, ako vonia a ako chutí a hlavne sme urobili niečo pre svoje zdravie. Našim mamičkám a oteckom ďakujeme za starostlivosť a záujem. Žabky


Tepláčkový deň
9. november 2018

V piatok 9.11. mali žabky a delfíniky "tepláčkový" deň. Celý deň mali k dispozícii svoje vankúšiky a plyšové hračky, na ktorých mohli oddychovať v teplákoch alebo si vypočuť rozprávku od pani učiteľky. Žabky tento týždeň počítali na matematike oriešky a tak si v piatok ráno pripravili aj "orieškový bufet" a počas dňa si pochutnávali na lieskových, vlašských orieškoch, orieškoch kešu, mandliach, či pistáciách a arašidoch. Ochutnávali dokonca aj jedlé gaštany. Na konci dňa vyhodnotili najobľúbenejšie oriešky v triede. Ostali verné zelenej farbe a súťaž vyhrali pistácie. Teraz už oriešky poznajú omnoho lepšie. Už sa tešia na ďalší zaujímavý piatok.


1   2   3   4  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník