Dnes je nedeľa 18. novembra 2018. Meniny: Eugen
Čitateľský projekt Prestávky s knihou- 23. novembra 2018 od 8.00 hod. v priestoroch školy   • • •   DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ19. november2018 (pondelok) od 8.00 hod. Stiahnuť plagát.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 - 5. - 6. apríl 2019 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Prestávky s knihou

Vážení rodičia a priatelia školy,
na našej škole sa uskutoční prezentácia čitateľského projektu Prestávky s knihou dňa

23. novembra 2018 od 8.00 hod. 
v priestoroch školy

Pozývame Vás na záverečný koncert o 11.50 hod.

Cieľom projektu je povzbudiť v deťoch čítanie, byť pri tom čítaní s nimi a ukázať im, že prostredníctvom beletrie je možné veľa sa naučiť. Pre našich žiakov sme si pripravili dlhšie prestávky, počas ktorých im budú čítať pozvaní hostia z rôznych oblastí, ktorých čítanie baví alebo ktorí vidia  jeho pozitívny vplyv a skrátené hodiny, počas ktorých sa vrátime ku knihe a naučíme sa pritom niečo o prírode, zakopneme o matematický problém, prejdeme si to cez jazyky, stretneme sa s dejmi z minulosti alebo si na prečítanom precvičíme gramatiku.Deň otvorených dverí

Vážení rodičia, návštevníci, priatelia školy,
dovoľte nám, aby sme Vás pozvali na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ dňa 19. novembra 2018 (pondelok) v čase od 8.00 hod. Môžete si pozrieť, ako žiaci na hodinách pracujú, aké metódy sa na vyučovaní používajú a mnoho iného. Parkovanie je možné v areáli školy. Plagát si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

Tešíme sa na Vás.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 v dňoch 5. - 6. apríla 2019. Náhradný termín - 25. apríl 2019. Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Tepláčkový deň
9. november 2018

V piatok 9.11. mali žabky a delfíniky "tepláčkový" deň. Celý deň mali k dispozícii svoje vankúšiky a plyšové hračky, na ktorých mohli oddychovať v teplákoch alebo si vypočuť rozprávku od pani učiteľky. Žabky tento týždeň počítali na matematike oriešky a tak si v piatok ráno pripravili aj "orieškový bufet" a počas dňa si pochutnávali na lieskových, vlašských orieškoch, orieškoch kešu, mandliach, či pistáciách a arašidoch. Ochutnávali dokonca aj jedlé gaštany. Na konci dňa vyhodnotili najobľúbenejšie oriešky v triede. Ostali verné zelenej farbe a súťaž vyhrali pistácie. Teraz už oriešky poznajú omnoho lepšie. Už sa tešia na ďalší zaujímavý piatok.


Mravčeky v Synagóge
9. november 2018

Spoznávame netradičné umenie cez návštevy v Novej synagóge-dnes s názvom "Aha! Lyžica!".


Testovanie pohybových predpokladov prvákov
6. november 2018

Naši delfínkovia a žabky úspešne absolvovali celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých ročníkov základných škôl organizované Ministerstvom školstva.  Testovanie slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Ľah – sed, opakovaná zostava s tyčou, skok do diaľky z miesta, predklon v sede s dosahovaním, kotúľanie troch lôpt, člnkový beh, viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m, či vlajková naháňačka – to boli disciplíny, ktoré naše šikovné deti zvládli výborne!


Halloween v Žabkách
26. október 2018

Žabky si na Halloween obliekli kostýmy už ráno a strašidelné vyučovanie sa im veľmi páčilo. Počas prestávok si obohatili desiatu aj zdravými jabĺčkami a slivkami. Bolo nám spolu naozaj veselo a takto sme sa rozlúčili pred prvými školskými prázdninami.


Exkurzia v knižnici
26. október 2018

„Kto druhému jamu kope, sám do nej padá.“ „Keď si vytrvalý, aj pomaly zájdeš do svojho cieľa“ „Nechváľ deň pred večerom.“

Tieto aj podobné mravné ponaučenia sme počúvali my – tretiaci (ježkovia a lienky) v krajskej knižnici. Naša vždy pozitívne naladená pani Ďuračíková nám prezentovala bájky. Už sme vedeli, že sa v nich zvyknú vyskytovať zvieracie postavy, že majú ľudské vlastnosti, že na záver je nejaké poučenie. Ale fotografie známych bájkarov a ich životné útrapy sme veru nepoznali. Tretiakov zaujal smutný osud Ezopa, ťažkosti Jeana De La Fontaineho či Alexandra Krylova. Dokonca aj ich portréty zaujali. Spoločne sme si prečítali dve Ezopove bájky o zvieratách. Deti mohli prejaviť svoje tvorivé vlastnosti v dopisovaní komiksu o Zajacovi a korytnačke. Dokonca na záver sme si jednu bájku aj pozreli. Samozrejme, deťom sa veľmi páčilo. Tak ako vždy. Ďakujeme :)


Hovorme o jedle (projekt)
26. október 2018

Mesiac október sa tradične nesie v znamení zdravej výživy, a preto sme si spoločne so žiakmi pripomenuli, že zdravá strava a správny životný štýl je jedným z hlavných predpokladov pevného zdravia a kvalitného života. I v tomto školskom roku sme sa zapojili do VI. ročníka celoslovenského projektu - Hovorme o jedle. Venovali sme sa súťažno-vzdelávacej, výtvarnej i literárnej časti projektu. V rámci súťažno - vzdelávacej časti projektu sa žiaci pod vedením svojich pani učiteliek na vyučovaní a vychovávateliek v školskom klube zamerali tematicky na Zeleninu a ovocie (I. - VII. ročník, v rámci predmetov prírodoveda, biológia, nemecký jazyk, anglický jazyk), Pôvod potravín (VIII. ročník v rámci predmetov geografia, biológia, dejepis), Správne skladovanie a varenie potravín (VII-VIII. ročník v rámci predmetu biológia).

čítať ďalej...


DDRACI boli v Rosenfeldovom paláci
25. október 2018

Áno, vo štvrtok 25.10. boli žiaci divadelno-dramatického krúžku pozrieť nádhernú expozíciu historických bábok. Videli železného ujka z budíka, smiešneho trojhlavého draka, drobučnkú púpavienku, čarodejníka z krajiny Oz, dlhokánsky nos princeznej z inej rozprávky. Obliekli si motýlie krídla či parochňu Pipi Dlhej Pančuchy. Dokonca mohli s rozličnými bábkami aj zahrať krátku etudu. Vyskúšali si v paraváne hru s maňuškami, mohli viesť obrovské a ťažké marionety, spoznali aj strašidelnú javajku – smrtku, no a nakoniec si obzreli tieňové bábky, s ktorými mohli zahrať tieňové divadlo. Avšak najviac im učarovalo čierne divadlo – na čiernom pozadí v čiernom paraváne s reflexnými či inofarebnými rekvizitami. Keď nám zhasli svetlo, bolo to priam magické. Škoda, že v takýchto chvíľach beží čas neskutočne rýchlo ...


Sté výročie Československa
24. október 2018

Rok 2018 je z pohľadu slovenských dejín významný. Pred sto rokmi vzniklo samostatné Československo. V deviatom ročníku sme o jeho vzniku urobili stručný komix. K dkspozícii je na stiahnutie PDF verzia.

 


Jaskynné maľby
24. október 2018

Dejepis nie je nudným predmetom ani náhodou a dejiny nie sú rozprávkou na dobrú noc. Tak ako každý rok, aj tento si šiestaci zažili pravek na vlastnej koži. A že to bola zábava. Praveké jaskynné maľby totiž vyzerajú jednoducho, ale ani v dnešných podmienkach tomu tak nie je.

 


Čas spomienok – krst knihy príbehov zo VII.SVB
23. október 2018

Čas spomienok – na príbehy z minulosti, ktoré nám vyrozprávali naši starí rodičia. Čas spomienok na ich mladosť, radosť i starosť. Aby príbehy nezapadli prachom, rozhodli sme sa si ich nielen vypočuť, zapísali sme si ich, nakreslili ilustrácie a vznikla kniha. „Čas vie byť záhadne láskavý, pretože nám vracia to, čo sme stratili cez múdrosť a spomienky.“ Touto knihou sa chceme poďakovať našim blízkym za starostlivosť, objatia, skúsenosť a lásku. Do našej knihy sa môžete začítať i VY, prajeme príjemné čítanie. Kniha je k dispozícii v PDF verzii. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Siedmaci zo VII.SVB


1   2   3  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník