Dnes je pondelok 3. októbra 2022. Meniny: Stela
Informácia súkromného centra voľného času   »»»   harmonogram krúžkovej činnosti na tomto odkaze   • • •   Registrácia na zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - prejsť na formulár.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Zbierka Biela pastelka

Vážení rodičia, milí žiaci,
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorá pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím začleniť sa do bežného života, každoročne organizuje verejnú finančnú zbierku s názvom Biela pastelka. Patrí k najdôveryhodnejším zbierkam na Slovensku s činnosťou od r. 2002. Verejnou zbierkou sa týmto ľuďom pomáha ľahšie sa začleniť do bežného života, napr. dofinancovním aktivít potrebných na rehabilitácie v spojitosti chôdze s bielou palicou, k učeniu sa sebaobslužným zručnostiam alebo k výučbe Braillovho písma.
V našej škole v priestore vrátnice je umiestnená stacionárna pokladnička. Do nej je možné finančne prispieť v prospech podpory a pomoci ľuďom zrakovo znevýhodneným.
Dovoľujem si Vás v mene Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska osloviť v zmysle tejto humánnej aktivity a vyzvať Vás, milí rodičia a žiaci, k zapojeniu sa do nej. Zbierka bude v našej škole prebiehať do 10. decembra 2022.
Verím, že si medzi Vami nájde tých, v ktorých aktivita zarezonuje a nenechá pokladničku bez Vášho povšimnutia.
Ďakujem tým, ktorí ste tejto výzve venovali čas a tiež tým, ktorí sa do zbierky zapojíte.

Iveta Ligdayová, koordinátorka prevencieInformácia súkromného centra voľného času

KRÚŽOK INLINE korčuľovanie bude prebiehať každé dva týždne. V prípade nepriaznivého počasia bude realizovaný v priestoroch školskej telocvične. Najbližší termín krúžku bude  mimoriadne až 14.10.2022 . Pôvodný termín podľa plánu, 7.10.2022, bude nahradený dňa 21.10.2022.
Ďakujeme za pochopenie.

KRÚŽOK VARENIE bude prebiehať každý týždeň po 2 hodiny. Žiaci sú rozdelený do dvoch skupín a budú sa striedať.Registrácia na zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024, ktorý sa bude realizovať v apríli 2023.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom tejto elektronickej prihlášky.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2022/2023


Minizoo exkurzia
12. september 2022

V pondelok, 12. septembra sme so žiakmi VI.SB triedy zavítali do Mini ZOO na Zvolenskej ulici v Žiline. Videli sme lamy, korytnačky, dikobraza, opice, zajačiky aj mačky, papagája, ale nezľakli sme sa ani hadov, jašterov, či dikobraza. Za úžasný zážitok ďakujeme nášmu bývalému kolegovi Róbertovi Štolfovi, ktorý nám pútavým rozprávaním spríjemnil zážitok z výstavy zvierat.

Európsky týždeň mobility
28. september 2022

Európsky týždeň mobility sme v piatok zavŕšili novootvoreným krúžkom Inline korčulovania.


Beseda u Lienok
27. september 2022

V utorok 27.9.2022 sa vyučovanie v treťom ročníku začalo nezvyčajne. Zavítala k nám do školy teta Alenka zo školy ochrany prírody vo Varíne na besedu o lese a vtáčikoch. Žiaci si vypočuli aj zvuky lesa, zahrali si bingo a sami určovali, čo lesu škodí a čo nie. Bola to zaujímavá forma vyučovania prírodovedy.


Exkurzia v Banskej Štiavnici
12. september 2022

V pondelok 12. septembra sme strávili v rámci literatúry s našimi ôsmakmi a deviatakmi trochu netradične s Andrejom Sládkovičom a jeho Marínou v Banke lásky v Banskej Štiavnici. Tu, v dome Maríny, oživili pre nás ich príbeh večnej lásky hovoriace obrazy a my sme zas vzkriesili k životu pomocou magických madiel Sládkovičove verše, zmerali si s kamarátmi vzájomný vzťah na unikátnom Láskomere a napokon sme navštívili jedinečný Trezor lásky, v ktorom sa za každým písmenkom z 2910 zaľúbených Sládkovičových veršov skrýva Schránka na úschovu najvzácnejšieho ľudského citu pre kohokoľvek z nás, ktorí sa oň chceme podeliť s blízkym človekom - manželom, mamou, priateľkou, spolužiakom... Ak sa teda chcete dozvedieť o Andrejovi Sládkovičovi viac ako je v učebnici literatúry a máte v sebe dosť lásky pre ľudí okolo seba, návštevu starobylého banského mesta s bonusom ďalších historických pamiatok vrelo odporúčame...


Ochrana života a zdravia (1. stupeň)
9. september 2022

Ako každý školský rok aj tento sme začali branným cvičením. V stredu 7. 9. 2022 sa žiaci 1. stupňa rozdelili na 2 skupiny. Starší tretiaci a štvrtáci sa po úvodnom súhrne zdravotnej prípravy (prvá pomoc, obväzová technika, prenos raneného, stabilizovaná poloha) a telefónnych čísel záchrannej zložky (112, 150, 155, 158) premiestnili do terénu - do priestoru Areálu ŽU a Lesoparku - aby si precvičili poznatky v praxi. Mladší prváci a druháci sa zamerali na orientáciu v priestore, spoznávanie okolia školy, pravidlami cestnej premávky a základnými prvkami bezpečnosti, ochrany a zdravia v škole i mimo nej. V Bôrickom parku sa potom prostredníctvom spoločných aktivít (loptové hry, futbal, švihadlá, frisbee a iné) mohli bližšie spoznať a zabaviť. Krásne slnečné počasie nám prialo a budeme sa tešiť na ďalšie akcie počas celého roka.


Študuj dopravu - exkurzia
8. september 2022

Dnes sme so žiakmi 8. a 9. ročníka vycestovali do Vrútok na akciu pod názvom “Študuj dopravu” Vyskúšali sme si “opilecké okuliare”, trenažér nárazu v 30km rýchlosti, požiarnu výstroj, množstvo kvízov, hier z rôznych oblastí dopravy. Zoznámili sme sa s fungovaním vlakov, nahliadli sme detailne do rušňov, žeriava, fungovania leteckej dopravy. Akciu usporiadalo Ministerstvo školstva v spolupráci so strednými školami zameranými na odbory dopravy. Znovu sa potvrdilo, že učenie hrou a možnosť vyskúšať si veci v praxi je pre žiakov ideálna na priblíženie rôznej tematiky z oblasti kariérneho poradenstva. Tieto akcie sú skvelou pomôckou pri výbere budúceho povolania.


1  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník