Dnes je sobota 25. júna 2022. Meniny: Tadeáš
KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka   »»»   Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.   • • •   Dajme veciam druhú šancu!   »»»      • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka

28.apríla 2022 písalo 5329 žiakov 4.ročníka ZŠ zo 181 škôl testy KOMPARO z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, z prírodovedy, z vlastivedy a zo všeobecných študijných predpokladov. Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl. Dajme veciam druhú šancu!

Záleží vám na prírode a jej bohatstve? Zachovajme ho aj pre ďalšie generácie a pokúsme sa spoločne "dať veciam druhú šancu"! Zapojte sa spolu s nami do environmentálneho projektu "Zubná kefka nepatrí do koša". Zubné kefky sme sa rozhodli zbierať, aby sme ich poctivo zrecyklovali a odovzdali ich na výrobu ďalšieho produktu - zberné koše na triedenie odpadu. V opačnom prípade kefky skončia na skládkach či v spaľovniach, hoci sú v kontajneroch na plast. Ak neviete čo s opotrebovanou zubnou kefkou, my si s ňou poradíme

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


S kamarátkou energiou pre deti a mládež
4. november 2021

Vo štvrtok 4.11. sa štvrtáci výborne zabavili počas dopoludnia s názvom S kamarátkou energiou pre deti a mládež, ktorú moderovala známa herečka Zuzana Haasová. Tento projekt prebieha pod záštitou Slovenskej inovačnej energetickej agentúry (SIEA) formou náučno-zábavných podujatí pre deti 2.-6. ročníkov základných škôl. 

Témou podujatia sú energie, zdroje energie a jej využitie. Všetci štvrtáci sa zabavili a zasúťažili si pri rôznych aktivitách na 4 stanovištiach: Žrúti energie, Chutná elektrina, Kúrime paličkami a Poskladaj a leť. Vyskúšali si napríklad meranie veľkosti elektrického napätia elektrických spotrebičov, ba dokonca aj ovocia a zeleniny. Naučili sa nové veci o obnoviteľných zdrojoch a ich silu a využitie si overili pri výrobe a použití papierových lietadiel, či prenášaní peliet zo sena. 

Všetci so zaujatím sledovali všetky aktivity a súťažili v tímoch. Nakoniec si naši šikovní štvrtáci odniesli aj zaujímavé ceny a nesmel chýbať autogram od vzácneho hosťa.  

Ďakujeme! 


Svetový deň behu u prvákov
4. november 2021

Tradičným a netradičným behom sme vyjadrili našu radosť z pohybu,súťaženia a veselého bláznenia.


Včielky v knižnici
4. november 2021

Čitateľsky zdatné Včielky sa 4.11. 2021 zaradili medzi oficiálnych čitateľov Krajskej knižnice v Žiline, keďže ich kráľovná Knihomila pasovala za čitateľov a odovzdala im preukazy čitateľa. Taktiež ich previedla svojim knižničným kráľovstvom a čerstvým čitateľom sa podarilo splniť aj jej úlohu. Všetky Včielky sa rýchlo zorientovali, mnohí si hneď vybrali aj niekoľko kníh a potom sme si užili prechádzku do školy jesenným parkom. Už teraz sa tešíme na ďalšie návštevy knižnice.


Exkurzia do školy ochrany prírody vo Varíne VIII.EB
27. október 2021

27.októbra 2021 sme boli na exkurzii vo Varíne. Mali sme zaujímavú tému o ochrane zvierat, ich pašovaní a obchodovaní s nimi. Robili sme nevšedné aktivity, pozerali videá a prezentácie. Páčilo sa nám, chceme ísť zas! :)

Simona Z. a Linda V. z VIII.EB


Európska noc výskumníkov
27. október 2021

Vedecký kuriér Biológia je veľmi zaujímavou aktivitou realizovanou v rámci projektu Európska noc výskumníkov, ktorého cieľom je podporiť vedu a výskum na školách. V tomto školskom roku sme v rámci projektu na hodinách biológie v laboratóriu pozorovali svoju genetickú informáciu DNA a vlastné baktérie. Zatiaľ čo deviataci a ôsmaci skúmali vyizolovanú DNA vo svojom roztoku, šiestaci vytvorili kultiváciu vlastných baktérií z rúk. Experimenty sa podarili a pohľad to bol veru zaujímavý!


Tradičné jedlo vo Veľkej Británii
27. október 2021

Naši štvrtáci – delfínikovia a žabky, sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tradičnom jedle vo Veľkej Británií. Mnohí dostali chuť na typické English breakfast: slanina, klobáska, vajíčka, fazuľky, paradajky, huby a toast. Vyskúšali aj English breakfast tea v ktorom nesmie chýbať mlieko. Fish and chips, Sunday roast, sticky toffe pudding, mince pie, scones... tieto anglické pochúťky by chcel ochutnať každý!


Šiestaci hrali škôlkarom
27. október 2021

V našej knižnici sme objavili bájky. Rozhodli sme sa, že na hodinách slovenčiny ich zdramatizujeme. Vyrobili sme si kulisy, rekvizity a kostýmy. Občas nám vypadol text, ale publikum ocenilo všetky herecké výkony potleskom. Spoločne sme zažili veľa humoru.


Celoslovenský projekt - Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice
25. október 2021

25. október je Medzinárodný deň školských knižníc a pri tejto príležitosti sa naša škola už tradične zapojila do 17. ročníka celoslovenského projektu - Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. V tento deň sme na našej škole zrealizovali rôzne aktivity a projekty na podporu čítania, ktoré boli zároveň zábavným, kreatívnym a zážitkovým učením pre našich žiakov. Spoločná téma tohto podujatia bola: „Zvieratá v skutočnom i fantastickom svete“. Pani učiteľky (s prvého aj druhého stupňa) a pani vychovávateľky pomáhali žiakom pri ich práci. Vytvárali leporelá, príbehy o zvieratách, dramatizácie bájok (v nemeckom i anglickom jazyku), kreslili nástenné maľby zvierat...


Beseda na hodine geografie
21. október 2021

S ôsmakmi sme si hodinu geografie oživili pozvaním veľmi výnimočného hosťa,ktorý venoval časť svojho života ľudovým tradíciám a tancu vo svojom regióne - pani Mária Panáková. Porozprávala nám nielen kopec zážitkov počas svojho niekoľko ročného pôsobenia v súbore Rozsutec, ale predstavila nám aj mnohé “tanečné kostýmy”- kroje, oboznámila nás o mnohých zvyklostiach ľudí žijúcich v rôznych regiónoch na Slovensku. Mali sme tú česť na vlastné oči vidieť a vyskúšať si niektoré kroje,dokonca sme prvý raz uzreli 100 ročnú, ručne vyšívanú košeľu.


Divadelné predstavenie Zázračná krajina
21. október 2021

Zázračná krajina je divadelné predstavenie, na ktoré sa 24.9. vybrali naši druháci. Možnosť sedieť priamo na javisku ich ešte viac vtiahla do deja, ktoré bolo inšpirované životom žraloka grónskeho. Veľmi sa im páčilo. Cestou späť do školy obdivovali krásy jesene


1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Online: 6 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník