Dnes je piatok 24. júna 2022. Meniny: Ján
KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka   »»»   Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.   • • •   Dajme veciam druhú šancu!   »»»      • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka

28.apríla 2022 písalo 5329 žiakov 4.ročníka ZŠ zo 181 škôl testy KOMPARO z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, z prírodovedy, z vlastivedy a zo všeobecných študijných predpokladov. Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl. Dajme veciam druhú šancu!

Záleží vám na prírode a jej bohatstve? Zachovajme ho aj pre ďalšie generácie a pokúsme sa spoločne "dať veciam druhú šancu"! Zapojte sa spolu s nami do environmentálneho projektu "Zubná kefka nepatrí do koša". Zubné kefky sme sa rozhodli zbierať, aby sme ich poctivo zrecyklovali a odovzdali ich na výrobu ďalšieho produktu - zberné koše na triedenie odpadu. V opačnom prípade kefky skončia na skládkach či v spaľovniach, hoci sú v kontajneroch na plast. Ak neviete čo s opotrebovanou zubnou kefkou, my si s ňou poradíme

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


eTwinning: online stretnutie so spolužiakmi z Talianska
21. január 2022

Dnes, dňa 21.1.2022, sme sa zúčastnili online stretnutia s talianskymi žiakmi v rámci projektu z eTwinningu: "Fake or real". Toto bol naše prvé online stretnutie v rámci tohto projektu a bolo zamerané na spoznanie sa, keďže budeme spolu pracovať na projekte. Naši "spolužiaci" z Talianska boli veľmi priateľskí a zhovorčiví. Takéto online stretnutia budeme mať ďalej aj so žiakmi z ostatných krajín.

Filip


Nový rok v Lienkach
14. január 2022

V piatok 14.1. si žiaci v II.LN triede poriadne užili. Keďže posledný decembrový týždeň sa učili dištančne, museli vianočnú besiedku a Koledníkov odložiť na január. Ale nič nezmeškali, dokonca si priniesli aj svoj naj ... darček z Vianoc. Doobeda koledovali a vinšovali šťastný nový rok pani riaditeľke, pani kuchárkam a poobede ich už čakala besiedka v školskom klube. Zahrali divadielko O básniacom koníkovi pre spolužiakov zo 4. ročníka, pripravili si pohostenie, ktoré zabezpečili rodičia, pani vychovávateľka vyzdobila triedu, navarila novoročný punč a deti si vymenili aj novoročné darčeky. O zábavu a tancovanie sa postarali hlavne dievčatá zo 4. triedy DF. Aj keď im to v decembri nevyšlo, v januári si to poriadne vynahradili!


Vianočná besiedka – VČIELKY
16. december 2021

Posledné školské dni v kalendárnom roku 2021 si tretiaci zo Včielok spestrili vianočným posedením. P. vychovávateľka Monika Bálintová navarila špeciálny a veľmi chutný punč, ktorým sme si pripili na „šťastné a veselé“ lepšie časy! Dali sme si spoločne oblátky s medom, koláče aj slané dobroty. Potešujúca bola „ Vianočná pošta) A najmä sme sa zabavili pri súťažiach a tancovačke. Prajeme všetkým KRÁSNE VIANOCE a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !!!!!!! VČIELKY


Návšteva Mikuláša 2021
6. december 2021

Opäť nastal deň, kedy je detská radosť tou najdôležitejšou pre všetkých. Nebolo tomu inak ani na našej škole. K rozdávaniu radosti nám pomohol Mikuláš s jeho pomocníkmi. Avšak tento rok nám to prekazili nezbední čertíci... ako zvyčajne, vyviedli poriadnu šarapatu! Uväznili Mikuláša! Odvážne deti z našej školy to však nevzdali. S pomocou anjelov sa usilovali o jeho vyslobodenie zo zajatia. Našťastie sa im to podarilo. Nakoniec teda všetko dobre dopadlo. Mikuláš sa deťom poďakoval, sladko ich odmenil a mohol ďalej pokračovať v rozdávaní radosti a vyčarovaní úsmevov na detských tváričkách. Fotografie z Mikulášskej akcie si môžete pozrieť v našej galérii.


Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok
6. december 2021

Žiaci našej školy sa zapojili do krásnej akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ a potešili tak seniorov v domove dôchodcov. Naplnili krabice od topánok niečím sladkým, slaným, teplým, mäkkým, voňavým, niečím na zábavu a hlavne vložili do nich niečo od srdca. Potešili tak babičku, či deduška a hlavne do krabičiek vložili kúsok svojho srdca! Žiariaci úsmev na tvárach detí s krabičkou v rukách hovoril za všetko! Ďakujeme, urobili sme spoločne dobrý skutok, ktorým vyčaríme úsmev na tvári tým, ktorí to veľmi potrebujú a zaslúžia si to!


Spoločný adventný kalendár
30. november 2021

Dnes žiaci z triedy VI.SA vytvorili vianočné predsavzatia na nasledujúce dni v škole. Budú ich odkrývať každý deň a plniť ich. Je to spôsob, ako presvedčiť deti, aby robili dobré skutky. Dúfame, že sa to splní a zároveň to vytvorí správnu vianočnú náladu. Prajeme všetkým šťastné a veselé Vianoce!

Dorka a Peťa zo VI.SA


Beseda v knižnici
19. november 2021

19.11.2021 sa žiaci II.LN triedy vybrali na besedu do krajskej knižnice na besedu so spisovateľkou pani Katarínou Mikolášovou. Určite sa tešili, pretože si od nej prečítali veselú knihu o Frčke Hulákovej. Okrem toho im pani spisovateľka predstavila aj svoje ďalšie knihy pre deti a odpovedala im na zvedavé otázky. Na záver si žiaci ešte vypožičali knihy na domáce čítanie.


Beseda s ilustrátorom Stanislavom Lajdom
16. november 2021

Štvrtáci z triedy IV.ŽB navštívili v utorok 16.11. Krajskú knižnicu v Žiline. Čakala tam na nich významná osobnosť zo Žiliny - ilustrátor Stanislav Lajda, ktorý im porozprával ako a prečo začal kresliť, čo je ilustrácia, čo všetko potrebuje ilustrátor vedieť a poznať, čo všetko používa a podobne. Dozvedeli sme sa, že pán ilustrátor je nielen výborný maliar, umelec, reštaurátor, ale dokonca aj učiteľ. Ukázal nám aj množstvo svojich obrázkov a kníh, ktoré ilustroval a veru mnohé z nich naši štvrtáci aj poznajú. Naše "žabky" sa nebáli opýtať na mnohé zaujímavé veci a beseda sa im veľmi páčila. Ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu našej knižnice.


Tvorba leporela V.FA a V.FB
10. november 2021

Naši piataci z tried V.FA a V.FB sa stali v mesiaci október malými spisovateľmi a zároveň aj ilustrátormi. Napísali si vlastné príbehy o zvieratkách. Z jednotlivých príbehov vzniklo jedno dlhé ucelené leporelo, ktoré škola bude posielať aj do súťaže. Držíme im palce.


Hovorme o jedle - celoškolský environmentálny projekt
9. november 2021

Ani tento školský rok sme tému zdravého životného štýlu neobišli a zapojili sme sa celá škola do IX.ročníka environmentálneho projektu "Hovorme o jedle." Na projekte participoval ako prvý, tak i druhý stupeň, školský klub nebol výnimkou. Zapojili sme sa do 3 častí projektu - súťažno-vzdelávacia, literárna a výtvarná časť. Najviac si projekt a aktivity s ním spojené vychutnali naši najmenší. Za pomoci svojich šikovných pani vychovávateliek v školskom klube si pripravili žiaci I.MO lahodné smoothie, "pozavárali" chutné šťavnaté ovocie do kompótových pohárov a vytvorili košík plný ovocia. Druháci v sebe prebudili výtvarného ducha a tvorili krásne plagáty, či maľby plné vitamínov. Trieda delfínov, odborníkov na zdravú výživu, porovnávala zdravé a nezdravé cukry v potravinách, ochutnávali z domu upečené rôzne druhy pečiva a tie z obchodu, diskutovali o vitamínoch v ovocí a zelenine. Druhostupniari sa zdravej výžive venovali na hodinách španielskeho, nemeckého, anglického, či dokonca ruského jazyka, dejepisu, matematike, slovenského jazyka a literatúry, informatike a samozrejme i biológie. Týždeň zdravej výživy bol u nás naozaj veľmi pestrý. Žiaci v rámci literárnej časti skladali básničky, na dejepise tvorili jedálniček starých Slovanov, na informatike porovnávali zdravé a nezdravé potraviny, biológia zas žiakom dala priestor tvoriť 3 D model potravovej pyramídy ich očami, či ovocno-zeleninovú knihu spojenú s ochutnávkou rôznych netypických odrôd zeleniny a ovocia. Hodiny anglického a nemeckého jazyka dali zas žiakom možnosť pripravovať rôzne projekty, plagáty na tému ovocia, zeleniny, orechov, mliečnych výrobkov v cudzom jazyku, či 3 D model jablone. Labužníci našej školy ukázali svoje kulinárske umenie na hodinách španielskeho, ale i anglického jazyka pod vedením svojich šéfkuchárov - pani učiteliek. Ochutnali sme slávne mexické pokrmy - Guacamole a Quesadilla (triedy VII.SVB, IX.NA), či rôzne jablkové špeciality (trieda VII.SVA). Žiakom sa tiež na hodinách cudzích jazykov a výtvarnej výchovy podarilo vytvoriť krásny 5 - jazyčný obrázkový slovník. Na matematike sa zas žiaci výpočtami dozvedeli aká vysoká miera plytvania potravinami je na Slovensku a navrhli recepty, v ktorých možno použiť všetky zvyšky jedla, ktoré by inak bezo zmyslu vyhodili. Vďaka obrovskému nasadeniu a úsiliu našich vyučujúcich sa podarilo žiakov motivovať a rozvíjať ich fantáziu natoľko, že spoločne vytvorili úžasné dielo našej školy a zanechali tak za sebou krásnu stopu. Ďakujeme v mene celej školy a držíme nám spoločne palce pri vyhodnotení projektu.


1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník