Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


Návšteva výstavy výtvarných prác
7. február 2022

Žiaci VI.SB si boli pozrieť výstavu žiackych prác výtvarného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy Brioso na tému: Inšpirácia Slovenským výtvarným umením 20.storočia. Výtvarné diela si so záujmom poprezerali a vybrali si jednu tému, ktorú sa pokúsia na hodine výtvarnej výchovy namaľovať podľa vlastnej predstavivosti.


Rozdávanie vysvedčení v 1. ročníku
31. január 2022

Hurá,už je to tu! Po náročnej 5-mesačnej práci u prvákov, sa všetci dočkali krásneho vysvedčenia v podobe samých jednotiek.


eTwinning online hodina
28. január 2022

V piatok 28.1. 2022 sa žiaciz triedy VI.SA zúčastnili online stretnutia eTwinning so žiakmi z Talianska. Porovnávali fakty s názormi a ku koncu stretnutia si zahrali aj kvíz na túto tému. Vyhral náš žiak zo Slovenska. Gratulujeme. Bolo to veľmi poučné a zároveň zábavné.


eTwinning: online stretnutie so spolužiakmi z Talianska
21. január 2022

Dnes, dňa 21.1.2022, sme sa zúčastnili online stretnutia s talianskymi žiakmi v rámci projektu z eTwinningu: "Fake or real". Toto bol naše prvé online stretnutie v rámci tohto projektu a bolo zamerané na spoznanie sa, keďže budeme spolu pracovať na projekte. Naši "spolužiaci" z Talianska boli veľmi priateľskí a zhovorčiví. Takéto online stretnutia budeme mať ďalej aj so žiakmi z ostatných krajín.

Filip


Nový rok v Lienkach
14. január 2022

V piatok 14.1. si žiaci v II.LN triede poriadne užili. Keďže posledný decembrový týždeň sa učili dištančne, museli vianočnú besiedku a Koledníkov odložiť na január. Ale nič nezmeškali, dokonca si priniesli aj svoj naj ... darček z Vianoc. Doobeda koledovali a vinšovali šťastný nový rok pani riaditeľke, pani kuchárkam a poobede ich už čakala besiedka v školskom klube. Zahrali divadielko O básniacom koníkovi pre spolužiakov zo 4. ročníka, pripravili si pohostenie, ktoré zabezpečili rodičia, pani vychovávateľka vyzdobila triedu, navarila novoročný punč a deti si vymenili aj novoročné darčeky. O zábavu a tancovanie sa postarali hlavne dievčatá zo 4. triedy DF. Aj keď im to v decembri nevyšlo, v januári si to poriadne vynahradili!


Vianočná besiedka – VČIELKY
16. december 2021

Posledné školské dni v kalendárnom roku 2021 si tretiaci zo Včielok spestrili vianočným posedením. P. vychovávateľka Monika Bálintová navarila špeciálny a veľmi chutný punč, ktorým sme si pripili na „šťastné a veselé“ lepšie časy! Dali sme si spoločne oblátky s medom, koláče aj slané dobroty. Potešujúca bola „ Vianočná pošta) A najmä sme sa zabavili pri súťažiach a tancovačke. Prajeme všetkým KRÁSNE VIANOCE a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !!!!!!! VČIELKY


Návšteva Mikuláša 2021
6. december 2021

Opäť nastal deň, kedy je detská radosť tou najdôležitejšou pre všetkých. Nebolo tomu inak ani na našej škole. K rozdávaniu radosti nám pomohol Mikuláš s jeho pomocníkmi. Avšak tento rok nám to prekazili nezbední čertíci... ako zvyčajne, vyviedli poriadnu šarapatu! Uväznili Mikuláša! Odvážne deti z našej školy to však nevzdali. S pomocou anjelov sa usilovali o jeho vyslobodenie zo zajatia. Našťastie sa im to podarilo. Nakoniec teda všetko dobre dopadlo. Mikuláš sa deťom poďakoval, sladko ich odmenil a mohol ďalej pokračovať v rozdávaní radosti a vyčarovaní úsmevov na detských tváričkách. Fotografie z Mikulášskej akcie si môžete pozrieť v našej galérii.


Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok
6. december 2021

Žiaci našej školy sa zapojili do krásnej akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ a potešili tak seniorov v domove dôchodcov. Naplnili krabice od topánok niečím sladkým, slaným, teplým, mäkkým, voňavým, niečím na zábavu a hlavne vložili do nich niečo od srdca. Potešili tak babičku, či deduška a hlavne do krabičiek vložili kúsok svojho srdca! Žiariaci úsmev na tvárach detí s krabičkou v rukách hovoril za všetko! Ďakujeme, urobili sme spoločne dobrý skutok, ktorým vyčaríme úsmev na tvári tým, ktorí to veľmi potrebujú a zaslúžia si to!


Spoločný adventný kalendár
30. november 2021

Dnes žiaci z triedy VI.SA vytvorili vianočné predsavzatia na nasledujúce dni v škole. Budú ich odkrývať každý deň a plniť ich. Je to spôsob, ako presvedčiť deti, aby robili dobré skutky. Dúfame, že sa to splní a zároveň to vytvorí správnu vianočnú náladu. Prajeme všetkým šťastné a veselé Vianoce!

Dorka a Peťa zo VI.SA


Beseda v knižnici
19. november 2021

19.11.2021 sa žiaci II.LN triedy vybrali na besedu do krajskej knižnice na besedu so spisovateľkou pani Katarínou Mikolášovou. Určite sa tešili, pretože si od nej prečítali veselú knihu o Frčke Hulákovej. Okrem toho im pani spisovateľka predstavila aj svoje ďalšie knihy pre deti a odpovedala im na zvedavé otázky. Na záver si žiaci ešte vypožičali knihy na domáce čítanie.


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 6 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník