Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


Marec - mesiac knihy
1. apríl 2022

Počas tohto mesiaca žiaci II.LN triedy navštívili krajskú knižnicu, čítali knihy zo školskej knižnice, čítali a počúvali slovenské rozprávky, ale aj iných národov. Vyrobili si maňušky, zahrali si divadlo a tiež si urobili aj svoje vlastné miniknižky.


Návšteva bezobalových obchodov v našom meste
1. apríl 2022

Vyučovaciu hodinu geografie sme sa so siedmakmi rozhodli oživiť návštevou bezobalových obchodov v našom meste. Inšpirovali sme sa rôznymi produktami a spôsobmi ako sa správať ešte zodpovednejšie a šetrnejšie k prírode, ale i k našej peňaženke. Porovnali sme aj zloženie a cenu produktov s tými, ktoré bežne kupujeme v ostatných obchodoch a máme ich v našich domácnostiach.


Životný cyklus rastliny
31. marec 2022

Na našej hodine angličtiny sme sa učili životný cyklus rastliny. Poznáme časti rastliny aj aj vymenovať, čo potrebujú, aby rástla. Zasadili sme si paradajky a mrkvičku.


Projekt - naše DNA
30. marec 2022

Na hodinách biológie sme spolu s ôsmakmi a deviatakmi nazreli do sveta našej DNA. Pozorovali sme jej štruktúru a naše pozorovanie sme sa rozhodli uplatniť aj pri projektovej práci. Výtvor sa zaradil aj do súťaže organizovanej Ústavom Molekulárnej Biomedicíny Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Žiačke VIII.EA triedy, Rebece Matušovej, sa podarila vizualizácia DNA v podobe 3 D modelu naozaj na výbornú. I takýmto spôsobom sa žiaci môžu aktívne pripravovať na svoju budúcu profesiu. Posúďte sami. Ďakujeme a držíme palce pri vyhodnotení súťaže.


Včielky - stavbári a architekti
16. marec 2022

Keď sa na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania spoja šikovné ruky, hlavy plné nápadov, kreativita a spolupráca a spolu tvoria na podnety architektúry....


Exkurzia v synagóge
14. marec 2022

Po jarných prázdninách sme sa s V.FB a V.FA vybrali na exkurziu do Novej synagógy v Žiline. Počas prezentácie sme spoznali históriu Novej synagógy, videli sme na dobových fotografiách jej prvotnú podobu a dozvedeli sme sa na aký účel vtedy slúžila a ako sa transformovala a pretvárala na súčasnú podobu. V druhej časti prezentácie sme mali možnosť spoznať monumentálne 17- metrové dielo Sphéra od Juraja Gábora. Trieda V.FA sa osobne porozprávala priamo s jej autorom Jurajom Gáborom. Žiaci z triedy V.FB boli veľmi kreatívni a mali za úlohu porozmýšľať, čím by mohla byť naplnená Sphéra, keďže dielo pripomína obrovskú misku. Deti vymodelovali trampolíny, guličky, ufónov, rôzne postavy a zvieratká. Žiaci oboch tried si odniesli z exkurzie vo Sphére veľmi pekné zážitky.


Turoň (III.VČ) Fašiangy 2022
3. marec 2022

Viete všetci čo je to TUROŇ? Počas Fašiangov si Včielky priblížili toto veselé obdobie, zoznámili sa s tradičnými zvykmi a spoznali aj Turoňa :) A inšpirovaní Vladimírom Kompánkom vytvorili tieto unikáty (treba vidieť:)


Knižnica "Tréning pamäte"
2. marec 2022

Dňa 2.3. navštívili tretiacke Včielky Krajskú knižnicu v Žiline, aby si vymenili požičané knižky, ale najmä, aby sa dozvedeli niečo o mozgu a precvičili si pamäť. V rámci týždňa slovenských knižníc absolvovali zaujímavú aktivitu - Tréning pamäte.


Fašiangy, Turíce
28. február 2022

Táto známa pieseň sa ozývala po celej škole v pondelok 28.2.2022. Žiaci z folklórneho súboru Lienka sa vybrali s Turoňom a celým fašiangovým sprievodom po triedach, aby spevom, dobrou slaninkou a klobáskou potešili aj svojich spolužiakov, pani učiteľky, pani riaditeľku s pani asistentkou a tiež aj pani kuchárky.


Darček pre Lienky
7. február 2022

Žiaci II.LN triedy dostali pekný darček od staršej žiačky - bývalej Lienky zo VI.SB Livky Müllnerovej. Vo svojom voľnom čase tvorí krásne ručné práce - zvieratká z vlny. Aj našim žiakom darovala Lienku sedembodkovú. Všetci z nej mali veľkú radosť. Livka si naozaj šikovná, ďakujeme!


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník