Dnes je sobota 25. júna 2022. Meniny: Tadeáš
KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka   »»»   Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.   • • •   Dajme veciam druhú šancu!   »»»      • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

KOMPARO 2021/22– testovanie žiakov 4.ročníka

28.apríla 2022 písalo 5329 žiakov 4.ročníka ZŠ zo 181 škôl testy KOMPARO z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, z prírodovedy, z vlastivedy a zo všeobecných študijných predpokladov. Výsledkami našich žiakov (34 žiakov) v matematike, slovenskom jazyku a literatúre, v prírodovede a vo vlastivede sa škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl. Dajme veciam druhú šancu!

Záleží vám na prírode a jej bohatstve? Zachovajme ho aj pre ďalšie generácie a pokúsme sa spoločne "dať veciam druhú šancu"! Zapojte sa spolu s nami do environmentálneho projektu "Zubná kefka nepatrí do koša". Zubné kefky sme sa rozhodli zbierať, aby sme ich poctivo zrecyklovali a odovzdali ich na výrobu ďalšieho produktu - zberné koše na triedenie odpadu. V opačnom prípade kefky skončia na skládkach či v spaľovniach, hoci sú v kontajneroch na plast. Ak neviete čo s opotrebovanou zubnou kefkou, my si s ňou poradíme

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


Motýliky na výlete
25. máj 2022

Výlet dopadol na výbornú. Videli sme jeden zo siedmich divov - Teplické serpentíny, ktoré dal vybudovať gróf Révay. Hustý les, horské jazierka, zurčiaca voda....Desiatu sme zjedli, vyrozprávali sme sa a vyšantili.

Plavecký výcvik - 4. ročník
23. jún 2022

Žiaci štvrtého ročníka v rámci školského klubu absolvovali plavecký výcvik v Mestskej krytej plavárni.


Návšteva planetária
17. jún 2022

Dva júnové týždne sa niesli v duchu návštev planetária pre žiakov 5. a 6. ročníka. Vďaka iniciatíve Kysuckej hvezdárne a projektu prenosného planetária sme mohli v Makovického dome navštíviť planetárium a absolvovať hodiny Geografie a Fyziky zaujímavým a interaktívnym spôsobom. Mnohé vedomosti sme si doplnili a mnohé vysvetlili. Ocenili sme aj to, že hodiny v planetáriu vedú odborní zamestnanci hvezdárne.


Prváci - crossfiťáci
9. jún 2022

Netradičný veselý kruhový workout bol plný úsmevu, vytrvalosti a nových skúseností. Už odteraz s rodičmi môžeme ísť do "fitka" a cvičiť ako oni.


Včielky na Burianovej veži a vlastivednej vychádzke
3. jún 2022

Poznáte aj vy legendu spojenú s Burianovou vežou? Viete koľko zvonov tam ukrýva? A všimli ste si zaujímavé secesné prvky na mnohých budovách v meste? Toto všetko a ešte viac sa dozvedeli a videli tretiaci z VČ počas celodňovej vlastivednej vychádzky v centre Žiliny.


Plavecký výcvik 3. a 5.ročník.
27. máj 2022

V dňoch 23. - 27.5. 2022 žiaci 3. a 5. ročníka absolvovali plavecký výcvik v Mestskej krytej plavárni v Žiline pod dohľadom skúsených trénerov z plaveckej školy Platesa.


Prváci na výlete v Rajeckých Tepliciach
27. máj 2022

Hu,húúú...! Nastupovať, pozerať sa okolo, tešiť sa s kamarátmi, učiť sa spoznávať okolie Žiliny....


Škola v prírode
27. máj 2022

V pondelok 23.mája štvrtáci konečne odcestovali do vytúženej školy v prírode na Chatu Třinec v Žiarskej doline, kde strávili 5 dní. Odchádzali ako dve triedy, ale vrátili sa ako jeden kolektív. Užili si tu veľa zábavy, krásnu prírodu, učenie priamo v teréne, utužili vzájomné vzťahy a objavili aj nové kamarátstva. Pozrite si naše zážitky.


Deň zvierat v Chrobáčikoch
25. máj 2022

Deň zvierat v triede III.CHR bol osviežením pred blížiacim sa záverom šk. roka a s tým súvisiacimi povinnosťami detí. Laurinkin škrečok a Soničkine činčily boli našimi živými zvieracími spoločníkmi a okrem nich hŕba plyšových zvierat. Deň sme prežili rozhovormi, čítaním kníh, super prezentáciou života rýb v akváriu Mirka Hlavičku, .maľovaním a tvorbou makiet zvierat. Stelka, Dominika a Lukáš odprezentovali vypracované projekty o svojich zvieracích priateľoch. Obohatení skúsenosťami a veselými príhodami o našich zvieracích miláčikoch sme sa príjemne naštartovali do posledného májového týždňa.


Tanečné predstavenie Aladdin
25. máj 2022

Dňa 25. mája 2022 boli žiaci z II.LN triedy na slávnostnom galaprograme Lentiliek pod názvom Aladdin. Vystupovala aj naša spolužiačka Romy Schmidt, preto sme sa všetci veľmi tešili. Bolo to pekné a zaujímavé predstavenie.


Exkurzia po stopách M. R. Štefánika
24. máj 2022

Tento utorok, 24.5.2022, vycestovali študenti z tried VI.SA, VI.SB a vybraní žiaci z tried VII.SVA a VII.SVB na exkurziu zameranú na podrobnejšie poznávanie slovenskej kultúry a života Milana Rastislava Štefánika. Žiaci navštívili 5 miest: Park miniatúr v podolí, Múzeum M.R. Štefánika spolu s evanjelickým kostolom v Košariskách, Mohylu na Bradle a nakoniec OC Laugaricio v Trenčíne. Bol to perfektný a aj edukačný zážitok pre žiakov.


1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník