Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


Exkurzia v Mochovciach
25. apríl 2022

Dňa 25.4.2022 sa žiaci 8. a 9. ročníka vydali objavovať históriu slovenskej energetiky do Energolandu- vedeckého parku jadrovej elektrárne Mochovce. Interaktívne exponáty žiakov veľmi zaujali, vyskúšali si koľko energie treba vynaložiť na dobitie batérie telefónu, aká je sila elektrostatickej energie a čo dokáže spraviť s vlasmi a v 3D kine si pozreli rôzne formy energie vo vesmíre od jeho zrodu až po súčasnosť. A keďže nám v deň exkurzie prialo aj pekné počasie, mohli sme navštíviť aj arborétum Mlyňany, kde nám pracovníčky SAV porozprávali o drevinách severoamerickej a východoázijskej dendroflóry.

Mravce vo včelinci
12. máj 2022

Prváci mravčekovia sledovali život včiel vo včelnici za VŠD v Žiline.


Deň matiek - 5. ročník
11. máj 2022

Piataci si zhotovili pre svoje mamičky takéto milé prekvapenie na Deň matiek. Veríme, že Vás kvietky potešili.


Školské správy
11. máj 2022

Tím Školských správ OC11 si pripravil druhý diel aktualít a zaujímavosti zo života školy. Prajeme vám príjemné sledovanie.


eTwinning videoprezentácia - Fake News
10. máj 2022

Núdzu o šikovných žiakov nemáme. O tom svedčí aj aktívna práca v medzinárodnom eTwinning projekte zameranom na výsostne aktuálnu tému Fake News (dezinformácie). Naši dvaja šiestaci vám niečo viac povedia o tom a pripoja údaje z vlastného prieskumu.


Včielky na hradoch
6. máj 2022

V piatok 6.5. 2022 sa tretiacke Včielky prešli do Krajskej knižnice, kde im milá pani knihovníčka predstavila najbližšie hrady v okolí Žiliny. Dozvedeli sme sa niečo o ich histórii, panovníkoch....tiež sme mohli vidieť ako vyzerali hrady kedysi a dnes. A kto je veľmi zvedavý, môže ich kedykoľvek navštíviť :)


Angličtina u šiestatkov
6. máj 2022

Dnes sa dve triedy šiestakov spojili, aby zažili kreatívnu hodinu angličtiny. Hravé cvičenia na precvičenie slovnej zásoby a gramatiky si obe triedy veľmi užili. Tiež sa bližšie spoznali pri vytváraní skupiniek a práci v nich. Nechýbal ani pohyb počas aktivity s prvou podmienkou. Výslovnosť si precvičili vymýšlaním slov na rôzne písmená abecedy. V tradícii budeme určite pokračovať.


Včielky vo Varíne
4. máj 2022

Viete čo sú "mokrade"? A aké sú dôležité? Žiaci z 3. VČ to už vedia.....zistili to v Škole ochrany prírody vo Varíne, ktorá je súčasťou Správy Národného parku Malá Fatra, kde pracujú ochranári, ktorí spravujú park, starajú sa o rastliny a živočíchy a taktiež aj vzdelávajú. Bolo príjemné dozvedieť sa niečo nové v novom prostredí ... a dokonca sme mali možnosť sledovať bocianí párik, ktorý sa prvýkrát usadil v ich záhrade.


Workshop finančnej gramotnosti
3. máj 2022

V utorok 3.5. si šikovné slečny z občianskeho združenia Mladý podnikavec pripravili poučný a zábavný "Workshop finančnej gramotnosti" pre našich štvrtákov. Myšlienkou tejto organizácie, ktorá združuje mladých a aktívnych ľudí je poukázať na to, že vzdelávanie nie je nuda a treba si ho naplno užívať so všetkými emóciami. Naša škola si tento program vybrala po prvý krát a štvrtákom sa rôzne aktivity páčili, komunikovali a pracovali naozaj so zanietením a záujmom. Zaujali ich informácie o rôznych finančných menách vo svete, o ochranných prvkoch na bankovkách, o vzniku a vývoji platidiel, o potrebe peňazí, o druhoch peňazí, ale aj o tom, čo je rozpočet. Zahrali sa spoločenskú hru o financiách. V skupinách tvorili plagát s nákupom na rôznu príležitosť ohraničený však presným rozpočtom atď. Táto téma je pre deti naozaj dôležitá a potrebná v reálnom živote. Naši šikovní štvrtáci sa veľa dozvedeli, ale aj bohato prispeli do diskusií a riešení problémov. Ich aktivity a práce si môžete pozrieť v galérii.


Deň Zeme
3. máj 2022

Naši štvrtáci (žabky a delfínikovia) si pripomenuli Deň Zeme celodenným tematickým vyučovaním na jednotlivých predmetoch. Spoločne vytvorili množstvo nápadov ako chrániť našu planétu, aby život na nej bol krajším.


Pasovačka za čitateľov knižnice I.MO a I.MR
2. máj 2022

Už vieme čítať, máme čitateľské preukazy, dobrodružstvo s knihou začína...


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 4 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník