Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2021/2022


Beseda v knižnici
19. november 2021

19.11.2021 sa žiaci II.LN triedy vybrali na besedu do krajskej knižnice na besedu so spisovateľkou pani Katarínou Mikolášovou. Určite sa tešili, pretože si od nej prečítali veselú knihu o Frčke Hulákovej. Okrem toho im pani spisovateľka predstavila aj svoje ďalšie knihy pre deti a odpovedala im na zvedavé otázky. Na záver si žiaci ešte vypožičali knihy na domáce čítanie.

Spoločný adventný kalendár
30. november 2021

Dnes žiaci z triedy VI.SA vytvorili vianočné predsavzatia na nasledujúce dni v škole. Budú ich odkrývať každý deň a plniť ich. Je to spôsob, ako presvedčiť deti, aby robili dobré skutky. Dúfame, že sa to splní a zároveň to vytvorí správnu vianočnú náladu. Prajeme všetkým šťastné a veselé Vianoce!

Dorka a Peťa zo VI.SA


Beseda s ilustrátorom Stanislavom Lajdom
16. november 2021

Štvrtáci z triedy IV.ŽB navštívili v utorok 16.11. Krajskú knižnicu v Žiline. Čakala tam na nich významná osobnosť zo Žiliny - ilustrátor Stanislav Lajda, ktorý im porozprával ako a prečo začal kresliť, čo je ilustrácia, čo všetko potrebuje ilustrátor vedieť a poznať, čo všetko používa a podobne. Dozvedeli sme sa, že pán ilustrátor je nielen výborný maliar, umelec, reštaurátor, ale dokonca aj učiteľ. Ukázal nám aj množstvo svojich obrázkov a kníh, ktoré ilustroval a veru mnohé z nich naši štvrtáci aj poznajú. Naše "žabky" sa nebáli opýtať na mnohé zaujímavé veci a beseda sa im veľmi páčila. Ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu našej knižnice.


Tvorba leporela V.FA a V.FB
10. november 2021

Naši piataci z tried V.FA a V.FB sa stali v mesiaci október malými spisovateľmi a zároveň aj ilustrátormi. Napísali si vlastné príbehy o zvieratkách. Z jednotlivých príbehov vzniklo jedno dlhé ucelené leporelo, ktoré škola bude posielať aj do súťaže. Držíme im palce.


Hovorme o jedle - celoškolský environmentálny projekt
9. november 2021

Ani tento školský rok sme tému zdravého životného štýlu neobišli a zapojili sme sa celá škola do IX.ročníka environmentálneho projektu "Hovorme o jedle." Na projekte participoval ako prvý, tak i druhý stupeň, školský klub nebol výnimkou. Zapojili sme sa do 3 častí projektu - súťažno-vzdelávacia, literárna a výtvarná časť. Najviac si projekt a aktivity s ním spojené vychutnali naši najmenší. Za pomoci svojich šikovných pani vychovávateliek v školskom klube si pripravili žiaci I.MO lahodné smoothie, "pozavárali" chutné šťavnaté ovocie do kompótových pohárov a vytvorili košík plný ovocia. Druháci v sebe prebudili výtvarného ducha a tvorili krásne plagáty, či maľby plné vitamínov. Trieda delfínov, odborníkov na zdravú výživu, porovnávala zdravé a nezdravé cukry v potravinách, ochutnávali z domu upečené rôzne druhy pečiva a tie z obchodu, diskutovali o vitamínoch v ovocí a zelenine. Druhostupniari sa zdravej výžive venovali na hodinách španielskeho, nemeckého, anglického, či dokonca ruského jazyka, dejepisu, matematike, slovenského jazyka a literatúry, informatike a samozrejme i biológie. Týždeň zdravej výživy bol u nás naozaj veľmi pestrý. Žiaci v rámci literárnej časti skladali básničky, na dejepise tvorili jedálniček starých Slovanov, na informatike porovnávali zdravé a nezdravé potraviny, biológia zas žiakom dala priestor tvoriť 3 D model potravovej pyramídy ich očami, či ovocno-zeleninovú knihu spojenú s ochutnávkou rôznych netypických odrôd zeleniny a ovocia. Hodiny anglického a nemeckého jazyka dali zas žiakom možnosť pripravovať rôzne projekty, plagáty na tému ovocia, zeleniny, orechov, mliečnych výrobkov v cudzom jazyku, či 3 D model jablone. Labužníci našej školy ukázali svoje kulinárske umenie na hodinách španielskeho, ale i anglického jazyka pod vedením svojich šéfkuchárov - pani učiteliek. Ochutnali sme slávne mexické pokrmy - Guacamole a Quesadilla (triedy VII.SVB, IX.NA), či rôzne jablkové špeciality (trieda VII.SVA). Žiakom sa tiež na hodinách cudzích jazykov a výtvarnej výchovy podarilo vytvoriť krásny 5 - jazyčný obrázkový slovník. Na matematike sa zas žiaci výpočtami dozvedeli aká vysoká miera plytvania potravinami je na Slovensku a navrhli recepty, v ktorých možno použiť všetky zvyšky jedla, ktoré by inak bezo zmyslu vyhodili. Vďaka obrovskému nasadeniu a úsiliu našich vyučujúcich sa podarilo žiakov motivovať a rozvíjať ich fantáziu natoľko, že spoločne vytvorili úžasné dielo našej školy a zanechali tak za sebou krásnu stopu. Ďakujeme v mene celej školy a držíme nám spoločne palce pri vyhodnotení projektu.


S kamarátkou energiou pre deti a mládež
4. november 2021

Vo štvrtok 4.11. sa štvrtáci výborne zabavili počas dopoludnia s názvom S kamarátkou energiou pre deti a mládež, ktorú moderovala známa herečka Zuzana Haasová. Tento projekt prebieha pod záštitou Slovenskej inovačnej energetickej agentúry (SIEA) formou náučno-zábavných podujatí pre deti 2.-6. ročníkov základných škôl. 

Témou podujatia sú energie, zdroje energie a jej využitie. Všetci štvrtáci sa zabavili a zasúťažili si pri rôznych aktivitách na 4 stanovištiach: Žrúti energie, Chutná elektrina, Kúrime paličkami a Poskladaj a leť. Vyskúšali si napríklad meranie veľkosti elektrického napätia elektrických spotrebičov, ba dokonca aj ovocia a zeleniny. Naučili sa nové veci o obnoviteľných zdrojoch a ich silu a využitie si overili pri výrobe a použití papierových lietadiel, či prenášaní peliet zo sena. 

Všetci so zaujatím sledovali všetky aktivity a súťažili v tímoch. Nakoniec si naši šikovní štvrtáci odniesli aj zaujímavé ceny a nesmel chýbať autogram od vzácneho hosťa.  

Ďakujeme! 


Svetový deň behu u prvákov
4. november 2021

Tradičným a netradičným behom sme vyjadrili našu radosť z pohybu,súťaženia a veselého bláznenia.


Včielky v knižnici
4. november 2021

Čitateľsky zdatné Včielky sa 4.11. 2021 zaradili medzi oficiálnych čitateľov Krajskej knižnice v Žiline, keďže ich kráľovná Knihomila pasovala za čitateľov a odovzdala im preukazy čitateľa. Taktiež ich previedla svojim knižničným kráľovstvom a čerstvým čitateľom sa podarilo splniť aj jej úlohu. Všetky Včielky sa rýchlo zorientovali, mnohí si hneď vybrali aj niekoľko kníh a potom sme si užili prechádzku do školy jesenným parkom. Už teraz sa tešíme na ďalšie návštevy knižnice.


Exkurzia do školy ochrany prírody vo Varíne VIII.EB
27. október 2021

27.októbra 2021 sme boli na exkurzii vo Varíne. Mali sme zaujímavú tému o ochrane zvierat, ich pašovaní a obchodovaní s nimi. Robili sme nevšedné aktivity, pozerali videá a prezentácie. Páčilo sa nám, chceme ísť zas! :)

Simona Z. a Linda V. z VIII.EB


Európska noc výskumníkov
27. október 2021

Vedecký kuriér Biológia je veľmi zaujímavou aktivitou realizovanou v rámci projektu Európska noc výskumníkov, ktorého cieľom je podporiť vedu a výskum na školách. V tomto školskom roku sme v rámci projektu na hodinách biológie v laboratóriu pozorovali svoju genetickú informáciu DNA a vlastné baktérie. Zatiaľ čo deviataci a ôsmaci skúmali vyizolovanú DNA vo svojom roztoku, šiestaci vytvorili kultiváciu vlastných baktérií z rúk. Experimenty sa podarili a pohľad to bol veru zaujímavý!


Tradičné jedlo vo Veľkej Británii
27. október 2021

Naši štvrtáci – delfínikovia a žabky, sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o tradičnom jedle vo Veľkej Británií. Mnohí dostali chuť na typické English breakfast: slanina, klobáska, vajíčka, fazuľky, paradajky, huby a toast. Vyskúšali aj English breakfast tea v ktorom nesmie chýbať mlieko. Fish and chips, Sunday roast, sticky toffe pudding, mince pie, scones... tieto anglické pochúťky by chcel ochutnať každý!


1   2   3  
Online: 7 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník