Dnes je utorok 13. apríla 2021. Meniny: Aleš
Venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ - vyhlásenie o poukázaní.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Online vyučovanie (ročníky 5. - 9.)

Milí žiaci,
v dokumente nižšie máte uvedený rozpis online hodín. Upozorňujeme Vás, že každý žiak našej školy je povinný zúčastniť sa týchto online hodín aj bez vyzvania učiteľa. Takisto je dôležité z Vašej strany spracovávať zadania v Google Classroom k termínu, ktorý určí daný vyučujúci.

V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť online hodiny, je potrebné informovať o tejto skutočnosti konkrétneho vyučujúceho.

Viac informácií na tomto odkazeVenovanie 2% až 3% zo zaplatených daní

Vážení rodičia, priatelia školy,
dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ (do 30.4.2021). Tieto finančné prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie školy a mimoškolskú činnosť Vašich detí.


FORMULÁR

Stiahnite si „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby...“. Originál vyplneného a podpísaného formulára s prílohou (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov....) je potrebné odovzdať na príslušný daňový úrad.

Percentá zaplatenej dane možno poukázať aj formou daňového priznania a to vyplnením časti „vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov...“.

Kontaktné údaje

Obchodné meno alebo názov združenia
OZ Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina

Sídlo
Oravská cesta 11, 010 01 Žilina

Právna forma
Občianske združenie

IČO
42054761

vedenie Súkromnej základnej školy
Oravská cesta 11, ŽilinaPrihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2020/2021


Svätá Barbora
4. december 2020

Naše deti si 4. decembra pripomenuli sviatok svätej Barbory a zvyky a tradície s ním spojené. Dodnes je v obľube zvyk rezania tzv. barboriek, čiže čerešňových vetvičiek, narezaných presne na 4. decembra, ktoré vo váze s vodou do Vianoc zakvitnú. Traduje sa, že ak vetvička zakvitne, dievča sa do roka vydá. A ak si na každú narezanú vetvičku napíše meno chlapca, a tak ju dá do vázy, jej milý sa stane ten, ktorého vetvička zakvitne ako prvá. Tak uvidíme či tie naše vetvičky zakvitnú a potešia nás!

čítať ďalej...


Ondreju, Ondreju, tebe olovo lejú...
1. december 2020

Štvrtáci oprášili adventné zvyky na Ondreja, použili svoju fantáziu pri čítaní "budúcnosti" z odliatkov "olova" - vosku.


Čajíkový deň
27. november 2020

V piatok 27.11.2020 sme v I.LN triede varili čajíky - ovocné, bylinkové, sypané, vrecúškové, s citrónom, s medom..... všetky krásne voňali a ešte viac chutili. Každý ho pil z obľúbeného hrnčeka, tak sme ich potom aj nakreslili.


Prvá pomoc
20. november 2020

Piatok 20.11. 2020 bol pre 1. LN triedu opäť veselý a poučný. Žiak Loranko Grznár sa na jednu vyučovaciu hodinu stal lekárom a porozprával spolužiakom ako sa ošetruje poranená ruka, oko, čo je to EKG, očkovanie, žiaci si pozreli RTG snímky a nakoniec si vytvorili obrázok ľudskej kostry. Samozrejme nezabudol ani na telefónne čísla záchranárov.


Jesenné počasie - Žabky
11. november 2020

Počas jesene sme si so žabkami a mravčekmi čo najviac užívali pekné počasie a tvorili sme zaujímavé prírodné výtvory: domčeky pre "škriatkov", jesenné mandaly, brlohy pre zvieratká a rôzne obrázky. Deťom sa práca s prírodninami veľmi páčila a dosýta si to užili.


Divadelné predstavenie v Žabkách
11. november 2020

Počas hodín čítania si tretiaci žabky prečítali zaujímavý príbeh Môj veľký brat výmyselník, dozvedeli, ako vzniká divadelné predstavenie, ako vznikajú bábky a dokonca si to aj sami vyskúšali. Príbeh o výmyselníkovi doplnili podľa svojej fantázie v skupinách a s radosťou divadielko prezentovali spolužiakom. Čítanie nás proste baví.


Veselé dni v Lienkach
29. október 2020

Tentokrát si žiaci pripravili na piatok 23.10. prekvapenie s veselými ponožkami. Veru bolo čo obdivovať - veselé,vymenené páry, dlhé, krátke...proste zábava.


Interview s významnou slovenskou osobnosťou
20. október 2020

Na hodinách slovenského jazyka sme sa my-piataci vžili do úlohy novinárov. Najskôr sme si vyhľadali potrebné informácie, neskôr sme ich spracovali do podoby interview a napokon sme medzi nami privítali: Kristínu, Dominiku Cibulkovú, Petru Vlhovú,Júliusa Satinského, Petra Sagana, ba dokonca prišiel medzi nás aj M. R. Štefánik, Martin Benka... Zabavili sme sa a zároveň sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí zo života našich slávnych Slovákov.


Jabĺčkový deň
16. október 2020

Takýto veselý a zdravý deň sme mali v piatok 16.10.2020 v I. LN triede. Najprv si žiaci vyrobili pekné plagáty o jabloniach, potom si zaspievali a pesničky Červené jabĺčko a Bolo raz jabĺčko krásne a naša Ninka nám ich zahrala aj na heligonke. Niektoré dievčatá si obliekli aj jabĺčkové oblečenie. No a najviac sa žiaci tešili na výrobu jabĺčkových panáčikov a potom ich ochutnávku.


Včielky na čerstvom vzduchu
12. október 2020

Druhácke Včielky využili pekné jesenné chvíle aj počas výtvarnej výchovy na veselé kreovanie na čerstvom vzduchu.


1   2   3  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník