Dnes je streda 10. augusta 2022. Meniny: Vavrinec
Návrh záujmových útvarov pre školský rok 2022/2023   »»»   Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Návrh záujmových útvarov pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2022/2023. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČPrihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2020/2021


Slávnostné ukončenie školského roka
30. jún 2021

30. jún je pre žiakov neobyčajný deň. Bilancujeme a analyzujeme. Ale pritom treba osobitne vyzdvihnúť všetko to, čo sa nám podarilo. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. A tak sme sa v ranných hodinách stretli celá škola a zhodnotili úspechy. Za všetky dostali šikovní žiaci hodnotné ceny. Na záver sa nám prihovorili deviataci slovami vďaky. Prajem našim žiakom, aby si užili leto a nabrali nových síl do nového školského roka. Vidíme sa v septembri :)

Predposledný deň v škole - Včielky
29. jún 2021

Keď sa už v škole nedá vydržať .... :-) a vyučovanie prepína na prázdninový režim...


Nie je chlieb ako chlieb
29. jún 2021

Najznámejší výrobok z pšenice je chlieb. Delfínkovia sa na prírodovede učili o rastlinách a ich pestovaní. Poprosili sme naše mamy, aby nám upiekli domáce chlebíky – a bol to veľký zážitok! Kváskový chlebík chutil výborne a presvedčili sme sa, že nie je chlieb ako chlieb!


Školský výlet žabky a delfínkovia – návšteva a prehliadka Budatínskeho hradu
28. jún 2021

Naši tretiaci strávili príjemný deň v Budatíne. Veľmi sa im páčila prehliadka hradu so sprievodkyňou. Postupne sa oboznámili s miestnosťami, ktoré dýchali históriou a krásou! Spomínali sme aj na povesť, ktorú sme čítali na hodine čítania. Zaujímavý bol aj výstup a prehliadka veže odkiaľ bol prekrásny výhľad. Poprechádzali sme sa aj po parku, kde sme obdivovali krásu a veľkosť rôznych stromov. Videli sme aj miesto, kde sa vlieva rieka Kysuca do Váhu. Pre deti to bol zážitok!


Čiapky a klobúky
25. jún 2021

Na VYV si VČIELKY v tvorivých tímoch vyskúšali ďalšie remeslá - návrhárov, dizajnérov, krajčírov, strihačov.... výsledky potešili


Stavby - II.VČ
25. jún 2021

Dajte deťom kocky, kvádre.......a "architekti " sa hneď prejavia..... :-)


Koncoročný výlet V.FA
25. jún 2021

Koniec školského roka je tradične spojený s výletmi. Aj napriek obmedzeným možnostiam sa nám podarilo prežiť parádny deň. Hneď ráno sme sa vydali na cestu do JumpStreet Žilina. Preskákali sme takmer celé 2 hodiny. Vyskákanú energiu sme doplnili zrmzlinou a opäť sme sa bláznili v parku s frisbee, badmintonom, hrali sme Twister a takto sme sa "pretancovali" na obed do školy. Deň to bol skutočne skvelý...


Výlet Chrobáčikov a Včielok
25. jún 2021

Blížiaci sa koniec školského roka nám dal priestor na vycestovanie do neďalekého okolia. Deti z druhého ročníka zo včielok a chrobákov so svojimi pani učiteľkami a pani vychovávateľkou navštívili Múzeum slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch. Poldenný výlet do históriou zaváňajúcej dedinky bol zaslúženou cestou za poznaním kúska našej minulosti. Hoci počasie prialo nadmerne horúcim slnečným lúčom a veľkému teplu, zážitok z tohto pekného miesta našej krajiny si odniesol každý. Na záver potešení milými suvenírmi a drobnosťami ľudovej tvorby sme sa šťastne vrátili domov.


Exkurzia Ovčiarsko – záhradné centrum Lány
25. jún 2021

...a čarovný výlet do sveta farebných lupienkov, voňavých kvetov, éterických olejov, ľadových nanukov a marhuľových prekvapení. Ďakujeme aj za minikurz aromaterapie, kde sme sa dozvedeli o využití  výrobe éterických olejov.


Bábky - II.VČ
24. jún 2021

Konečne mohli VČIELKY vyletieť zo školy. Deň sme strávili v Rosenfeldovom paláci na pútavej a najmä zaujímavej a interaktívnej výstave Bábky v podkroví, ktorá nás previedla históriou Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku. Dozvedeli sme sa o rôznych bábkach, vyskúšali sme si viezť bábky, tvoriť zvuky, hrať divadlo a zistiť odpovede na otázky v pracovnom liste. Odmenou boli nové zážitky a poznatky, zmrzlina a hry v parku.


Exkurzia v Krajskej knižnici v Žiline
24. jún 2021

Vo štvrtok 24.6. sa konečne po dlhom období tretiaci delfíniky a žabky vybrali na exkurziu do Krajskej knižnice. Najskôr sa zahrali a najedli v parku a občerstvili sa zmrzlinou. V knižnici ich čakali milé tety, ktoré pre deti pripravili zaujímavý program o triedení odpadu a raste rastlín. Nakoniec sa všetci vrátili do školy plný radosti a zážitkov.


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník