Dnes je utorok 1. decembra 2020. Meniny: Edmund
Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 - 7. - 9. apríl 2021 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Online vyučovanie

Milí žiaci,
v dokumente nižšie máte uvedený rozpis online hodín. Upozorňujeme Vás, že každý žiak našej školy je povinný zúčastniť sa týchto online hodín aj bez vyzvania učiteľa. Takisto je dôležité z Vašej strany spracovávať zadania v Google Classroom k termínu, ktorý určí daný vyučujúci.

V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť online hodiny, je potrebné informovať o tejto skutočnosti konkrétneho vyučujúceho.

Viac informácií na tomto odkazeNaša škola získala prestížny titul ETWINNING ŠKOLA

Vážená pani riaditeľka,
s veľkou radosťou som prijal informáciu o tom, že Európska komisia prostredníctvom svojej výkonnej agentúry udelila certifikát „Škola eTwinning 2020-2021" práve Vašej škole. Svojím aktívnym prístupom, snahou a tvrdou prácou ste sa zapísali ako excelentná, otvorená a inkluzívna vzdelávacia inštitúcia do zoznamu škôl, ktoré majú právo tento titul používať najbližšie 2 roky. Zároveň prispievate k šíreniu inovatívnych prístupov, inklúzii, bezpečnosti pri práci s digitálnymi technológiami a na neposlednom mieste k odovzdávaniu dobrej praxe a nadväzovaniu spolupráce.
Teší ma, že udelenie tohto ocenenia nie je pre Vás len odmenou, ale aj záväzkom k dalšej snahe o zlepšovanie. Nezostávajte iba pri tom, že sa učíte a rozvíjate sami pre seba, ale vychádzajte za hranice svojej školy a snažte sa byť modelom aj pre ďalšie školy nachádzajúce sa vo Vašej blízkosti. To je Vaše poslanie, ktoré ste prijatím certifikátu na seba prevzali.
Dovoľte mi, aby som sa ešte raz úprimne poďakoval za vaše doterajšie úsilie Vám a aj členom vášho tímu eTwinning, ktorí riadili a usmerňovali prácu na projekte.
Zo srdca Vám prajem, aby sa Vám a Vašej škole naďalej darilo na sebe pracovať a šíriť myšlienku inovácie a spolupráce navôkol. Aby sa vám naďalej darilo plniť to, k čomu ste sa zapojením do projektu eTwinning zaviazali, a to je najmä podpora mladých ľudí, ktorých máte vo svojej starostlivosti, aby sa stali lepšími ľuďmi, lepšími študentmi a lepšími a aktívnejšími občanmi.

Prečítajte si list z ministerstva.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 v dňoch

7. - 9. apríla 2021. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2020/2021


Jesenné počasie - Žabky
11. november 2020

Počas jesene sme si so žabkami a mravčekmi čo najviac užívali pekné počasie a tvorili sme zaujímavé prírodné výtvory: domčeky pre "škriatkov", jesenné mandaly, brlohy pre zvieratká a rôzne obrázky. Deťom sa práca s prírodninami veľmi páčila a dosýta si to užili.

Čajíkový deň
27. november 2020

V piatok 27.11.2020 sme v I.LN triede varili čajíky - ovocné, bylinkové, sypané, vrecúškové, s citrónom, s medom..... všetky krásne voňali a ešte viac chutili. Každý ho pil z obľúbeného hrnčeka, tak sme ich potom aj nakreslili.


Prvá pomoc
20. november 2020

Piatok 20.11. 2020 bol pre 1. LN triedu opäť veselý a poučný. Žiak Loranko Grznár sa na jednu vyučovaciu hodinu stal lekárom a porozprával spolužiakom ako sa ošetruje poranená ruka, oko, čo je to EKG, očkovanie, žiaci si pozreli RTG snímky a nakoniec si vytvorili obrázok ľudskej kostry. Samozrejme nezabudol ani na telefónne čísla záchranárov.


Divadelné predstavenie v Žabkách
11. november 2020

Počas hodín čítania si tretiaci žabky prečítali zaujímavý príbeh Môj veľký brat výmyselník, dozvedeli, ako vzniká divadelné predstavenie, ako vznikajú bábky a dokonca si to aj sami vyskúšali. Príbeh o výmyselníkovi doplnili podľa svojej fantázie v skupinách a s radosťou divadielko prezentovali spolužiakom. Čítanie nás proste baví.


Veselé dni v Lienkach
29. október 2020

Tentokrát si žiaci pripravili na piatok 23.10. prekvapenie s veselými ponožkami. Veru bolo čo obdivovať - veselé,vymenené páry, dlhé, krátke...proste zábava.


Interview s významnou slovenskou osobnosťou
20. október 2020

Na hodinách slovenského jazyka sme sa my-piataci vžili do úlohy novinárov. Najskôr sme si vyhľadali potrebné informácie, neskôr sme ich spracovali do podoby interview a napokon sme medzi nami privítali: Kristínu, Dominiku Cibulkovú, Petru Vlhovú,Júliusa Satinského, Petra Sagana, ba dokonca prišiel medzi nás aj M. R. Štefánik, Martin Benka... Zabavili sme sa a zároveň sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí zo života našich slávnych Slovákov.


Jabĺčkový deň
16. október 2020

Takýto veselý a zdravý deň sme mali v piatok 16.10.2020 v I. LN triede. Najprv si žiaci vyrobili pekné plagáty o jabloniach, potom si zaspievali a pesničky Červené jabĺčko a Bolo raz jabĺčko krásne a naša Ninka nám ich zahrala aj na heligonke. Niektoré dievčatá si obliekli aj jabĺčkové oblečenie. No a najviac sa žiaci tešili na výrobu jabĺčkových panáčikov a potom ich ochutnávku.


Včielky na čerstvom vzduchu
12. október 2020

Druhácke Včielky využili pekné jesenné chvíle aj počas výtvarnej výchovy na veselé kreovanie na čerstvom vzduchu.


Hračkový deň
9. október 2020

Takto sme si nazvali deň, na ktorý dlho čakali prváčikovia Lienky. V piatok 9.10. si doniesli svoju obľúbenú hračku. Deti priniesli všeličo, ale tiež museli svojim spolužiakom prezradiť, prečo je to obľúbená hračka a ako sa volá. Tak sa o sebe dozvedeli viac zaujímavostí. Cez hodinu hračky oddychovali a cez prestávky bolo u nás veselo.


Interview s naším lektorom Sethom
30. september 2020

Seth is from Seattle, which is Washington State's largest city. In comparison to Žilina, in Seattle they have the Pacific Ocean and genuinely allot more water interacting with the environment as in Slovakia, where we have more mountains. Seattle is mostly known for smoked salmon and coffee. Even a genre called grunge has its roots in that city. When he was younger he was also playing music. The music scene in Seattle is very vibrant, there are so many opportunities to see every kind of music everyday of the week. Seth travelled a lot around the world. He first came to Žlina in winter; his first impression of the people was that they are very active outdoors - that we have a very active culture which likes to interact with the environment. Some of the things he misses is for example their american BBQ or the beach. Seth is a part of the outdoor and climbing community. He does rock climbing and found new friends and new climbing partners. He met his wife in China and spent the first 3 years of their relationship touring around Hong Kong. His wife is an acrobat and from Žilina. He worked for a circus show, but because of covid 19 his work in the entertainment industry has stopped. Žilina has been his home for 2 years now and he is teaching here because it's something he is interested in. 

interview made by Alex and Martin; edited by Ema and Tamara.

čítať ďalej...


Pasovačka prvákov
30. september 2020

Streda 30. september 2020 bol veľmi výnimočný deň pre našich prváčikov. Ježkovia a Lienky sa zodpovedne celý mesiac zoznamovali so školou, učili sa prvé písmenká, čísla, piesne, anglické slovíčka a aj pravidlá našej školy, našli si nových kamarátov, učili sa písať a popri tom všetkom sa aj pekne pripravovali na pasovanie prvákov. V stredu dokázali pani učiteľkám a pani riaditeľke, že sú už ozajstní školáci a že sa už naozaj veľa naučili. Za odmenu boli pani riaditeľkou pasovaní za prvákov Súkromnej základnej školy v Žiline a ako odmenu získali peknú knihu, ktorú si už onedlho budú môcť sami prečítať.

Ďakujeme pani riaditeľke za pasovanie, deťom, ktoré usilovne pracovali a trénovali a pani vychovávateľke a pánom vychovávateľom za výzdobu školského klubu, pani asistentkám za fotenie a kamerovanie, aby svoje deti videli aj rodičia. Prváci, sme na vás pyšné!

Vaše pani učiteľky Janky


1   2  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník