Dnes je streda 28. októbra 2020. Meniny: Dobromila, Kevin
Jesenné prázdniny v školskom roku 2020/2021 - 30. októbra 2020 a 2., 6., 9. novembra 2020   • • •   Nový rozvrh hodínna tomto odkaze.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 - 7. - 9. apríl 2021 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Jesenné prázdniny

Jesenné prázdniny v školskom roku 2020/2021 sa uskutočnia v dňoch 30. októbra 2020 a 2., 6., 9. novembra 2020 na základe ozhodnutia ministra školstva SR B. Gröhlinga zo dňa 23. 10. 2020Rozvrh hodín platný od 27.10.2020

Vážení rodičia, milí žiaci,
od 27. októbra 2020 vstupuje do platnosti nový rozvrh hodín. Pozrieť si ho môžete na tomto odkaze.

UPOZORNENIE: Momentálne sa zobrazuje aktuálny rozvrh na 26. októbra 2020, preto je potrebné kliknúť vpravo hore STÁLY ROZVRH - vyberte rozvrh s názvom Rozvrh 2020/2021 - od 26.10.2020 (27. 10. 2020 - 30. 06. 2021).

Prosíme žiakov, aby zmeny vzali do úvahy a zodpovedne sa zúčastňovali na všetkých učiteľmi ohlásených online hodinách a zadania spracovávali priebežne podľa pokynov.

Ďakujeme za porozumenie a veríme, že toto obdobie prekonáme v zdraví a zodpovedne.Informácia pre rodičov

Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Žiline Vám oznamujeme, že škola je pre všetkých žiakov zatvorená v dňoch 26. – 27. októbra 2020.

Prvý stupeň školy je zatvorený v dňoch 26. - 27.10.2020 z dôvodu pozitívneho nepedagogického zamestnanca, ktorý je už 6 dní mimo školy a do 27.10.2020 desať dní v karanténe.

Viac informácií v tomto súbore.

Mgr. Ľubica Brennerová
riaditeľka školy Naša škola získala prestížny titul ETWINNING ŠKOLA

Vážená pani riaditeľka,
s veľkou radosťou som prijal informáciu o tom, že Európska komisia prostredníctvom svojej výkonnej agentúry udelila certifikát „Škola eTwinning 2020-2021" práve Vašej škole. Svojím aktívnym prístupom, snahou a tvrdou prácou ste sa zapísali ako excelentná, otvorená a inkluzívna vzdelávacia inštitúcia do zoznamu škôl, ktoré majú právo tento titul používať najbližšie 2 roky. Zároveň prispievate k šíreniu inovatívnych prístupov, inklúzii, bezpečnosti pri práci s digitálnymi technológiami a na neposlednom mieste k odovzdávaniu dobrej praxe a nadväzovaniu spolupráce.
Teší ma, že udelenie tohto ocenenia nie je pre Vás len odmenou, ale aj záväzkom k dalšej snahe o zlepšovanie. Nezostávajte iba pri tom, že sa učíte a rozvíjate sami pre seba, ale vychádzajte za hranice svojej školy a snažte sa byť modelom aj pre ďalšie školy nachádzajúce sa vo Vašej blízkosti. To je Vaše poslanie, ktoré ste prijatím certifikátu na seba prevzali.
Dovoľte mi, aby som sa ešte raz úprimne poďakoval za vaše doterajšie úsilie Vám a aj členom vášho tímu eTwinning, ktorí riadili a usmerňovali prácu na projekte.
Zo srdca Vám prajem, aby sa Vám a Vašej škole naďalej darilo na sebe pracovať a šíriť myšlienku inovácie a spolupráce navôkol. Aby sa vám naďalej darilo plniť to, k čomu ste sa zapojením do projektu eTwinning zaviazali, a to je najmä podpora mladých ľudí, ktorých máte vo svojej starostlivosti, aby sa stali lepšími ľuďmi, lepšími študentmi a lepšími a aktívnejšími občanmi.

Prečítajte si list z ministerstva.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 v dňoch

7. - 9. apríla 2021. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2020/2021


Hračkový deň
9. október 2020

Takto sme si nazvali deň, na ktorý dlho čakali prváčikovia Lienky. V piatok 9.10. si doniesli svoju obľúbenú hračku. Deti priniesli všeličo, ale tiež museli svojim spolužiakom prezradiť, prečo je to obľúbená hračka a ako sa volá. Tak sa o sebe dozvedeli viac zaujímavostí. Cez hodinu hračky oddychovali a cez prestávky bolo u nás veselo.

Jabĺčkový deň
16. október 2020

Takýto veselý a zdravý deň sme mali v piatok 16.10.2020 v I. LN triede. Najprv si žiaci vyrobili pekné plagáty o jabloniach, potom si zaspievali a pesničky Červené jabĺčko a Bolo raz jabĺčko krásne a naša Ninka nám ich zahrala aj na heligonke. Niektoré dievčatá si obliekli aj jabĺčkové oblečenie. No a najviac sa žiaci tešili na výrobu jabĺčkových panáčikov a potom ich ochutnávku.


Včielky na čerstvom vzduchu
12. október 2020

Druhácke Včielky využili pekné jesenné chvíle aj počas výtvarnej výchovy na veselé kreovanie na čerstvom vzduchu.


Interview s naším lektorom Sethom
30. september 2020

Seth is from Seattle, which is Washington State's largest city. In comparison to Žilina, in Seattle they have the Pacific Ocean and genuinely allot more water interacting with the environment as in Slovakia, where we have more mountains. Seattle is mostly known for smoked salmon and coffee. Even a genre called grunge has its roots in that city. When he was younger he was also playing music. The music scene in Seattle is very vibrant, there are so many opportunities to see every kind of music everyday of the week. Seth travelled a lot around the world. He first came to Žlina in winter; his first impression of the people was that they are very active outdoors - that we have a very active culture which likes to interact with the environment. Some of the things he misses is for example their american BBQ or the beach. Seth is a part of the outdoor and climbing community. He does rock climbing and found new friends and new climbing partners. He met his wife in China and spent the first 3 years of their relationship touring around Hong Kong. His wife is an acrobat and from Žilina. He worked for a circus show, but because of covid 19 his work in the entertainment industry has stopped. Žilina has been his home for 2 years now and he is teaching here because it's something he is interested in. 

interview made by Alex and Martin; edited by Ema and Tamara.

čítať ďalej...


Pasovačka prvákov
30. september 2020

Streda 30. september 2020 bol veľmi výnimočný deň pre našich prváčikov. Ježkovia a Lienky sa zodpovedne celý mesiac zoznamovali so školou, učili sa prvé písmenká, čísla, piesne, anglické slovíčka a aj pravidlá našej školy, našli si nových kamarátov, učili sa písať a popri tom všetkom sa aj pekne pripravovali na pasovanie prvákov. V stredu dokázali pani učiteľkám a pani riaditeľke, že sú už ozajstní školáci a že sa už naozaj veľa naučili. Za odmenu boli pani riaditeľkou pasovaní za prvákov Súkromnej základnej školy v Žiline a ako odmenu získali peknú knihu, ktorú si už onedlho budú môcť sami prečítať.

Ďakujeme pani riaditeľke za pasovanie, deťom, ktoré usilovne pracovali a trénovali a pani vychovávateľke a pánom vychovávateľom za výzdobu školského klubu, pani asistentkám za fotenie a kamerovanie, aby svoje deti videli aj rodičia. Prváci, sme na vás pyšné!

Vaše pani učiteľky Janky


1  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník