Dnes je pondelok 13. júla 2020. Meniny: Margita
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Exkurzia do Hasičského múzea a múzea Andreja Kmeťa
8. október 2019

Dňa 8. 10. 2019 sa žiaci štvrtého ročníka vybrali na vlastivedno – prírodovednú exkurziu do Vrútok a Martina. Najprv sme sa zastavili v Hasičskom múzeu vo Vrútkach, kde sme obdivovali starodávne prístroje, uniformy, hasičskú techniku, až po samotné hasičky. Prekvapilo nás, že v tomto areáli chovajú aj zvieratá – ovce, kozy, sliepky, pštrosy, holuby, perličky. Naša cesta ďalej viedla do múzea Andreja Kmeťa v Martine. Prezreli sme si interaktívnu expozíciu zo živej aj neživej prírody, ale aj z praveku. Dozvedeli sme sa, kto bol Andrej Kmeť a aj informácie o budove, v ktorej sa múzeum nachádza. Samozrejme, že sme nezabudli ani na suveníry. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Barborke Chudobovej, ktorá sprevádzala triedu IV. JŽ.


Záložka do knihy, ktorá spája školy
4. október 2019

Milí priatelia čítania, s radosťou Vám oznamujeme, že aj v tomto roku sa púšťame do výroby záložiek pre našich kamarátov z malinkej obce Zálužice, ktorá je až pri Michalovciach. A keďže u nás na škole vždy príjemné spájame s užitočným, výrobu záložiek realizujeme pri čítaní knižiek plných príbehov. Ešteže máme také panie učiteľky, ktoré vždy vedia čo vybrať a do akých príbehov sa naše detské zvedavé mysle radi ponoria. Tak nám držte palce, nech naše záložky potešia iných a nech sa nám krásne číta...


Deň zvierat
4. október 2019

4. október už tradične na celom svete patrí svetovému dňu zvierat. Aj na našej škole si ho radi pripomíname a v tento deň s nami na vyučovaní boli aj zvieratká. Mohli ste sa stretnúť so psíkmi, mačkami, ježkami, papagájom, korytnačkami ci škrečkami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky pre Žilinský útulok a tento náš deň si užili. Veríme, že zvieratá sú veľmi dôležitou súčasťou našich životov a budeme sa tešiť na ďalší ročník. 
 


Exkurzia na radnici
4. október 2019

V piatok 4. októbra 2019 sme sa s našimi ôsmakmi v rámci občianskej náuky učili zážitkovo priamo v Radnici mesta Žilina a na Mestskom úrade. Dozvedeli sme sa zaujímavosti z histórie radnice, prezreli sme si sobášnu sieň, sieň, kde zasadajú mestskí poslanci i menšiu sieň, v ktorej pán primátor prijíma významných hostí. Obdivovali sme vzácne obrazy, vitráže i drevené kazetové stropy. Na Mestskom úrade sme zas preskúmali elektronickú podateľňu a klientské centrum. Piatok sa vydaril. Nemuseli sme sedieť v školských laviciach, vonku bolo pekne a ako bonus si odnášame praktické vedomosti občanov Slovenskej republiky - napríklad kde si budem vybavovať svoj budúci občiansky preukaz alebo sobáš...


Beh najmenších
4. október 2019

Aj v tomto roku sa naše deti zúčastnili bežeckého preteku o Pohár primátora mesta Žiliny. Súťažili žiaci 1. - 4. ročníka ZŠ v behu na 400 m. Pretek sa konal v Sade SNP, tak ako každoročne. Trať bola náročná, boli aj pády a odreniny a veru poniektorí museli vzdať pretek a do cieľa len dokráčali. Účasť bola ako každý rok veľmi veľká, smutné je, že tam boli aj takí bežci, ktorí si skracovali trať a podvádzali. Hm...aj také nešportové správanie sme videli! Nepodarilo sa nám umiestniť na víťazných priečkach, ale dobehli sme do cieľa statočne a čestne!


Noc výskumníkov
27. september 2019

Na Noci výskumníkov som videl veľa vecí. Napríklad ako vypáčiť zámok, ako funguje optická pinzeta a 3D tlačiareň. Mohol som si vyskúšať virtuálnu realitu, programovanie vlakovej dráhy alebo ako funguje automatická prevodovka v aute. Bola to zábava a každý si tam mohol nájsť niečo svoje.

Artur Antol, VIII.EA


Prišla jeseň
24. september 2019

Hneď na druhý jesenný deň 24.9.2019 žiaci IV.LN využili pekné jesenné počasie a hurááá do parku zbierať listy, gaštany, žalude, ba dokonca aj šípky. Všetko si môžete pozrieť u nás pred triedou na výstavke. Tých gaštanov bolo pomenej, ale pôjdeme zas, len čo bude vhodné počasie.


Exkurzia v bioklimatickom parku
20. september 2019

BIOKLIMATICKÝ PARK. Tak tento názov nám štvrtákom (lienkam a ježom) vôbec nič nehovoril. Až po príchode do obrovského areálu v Drienovej nám traja na prvý pohľad obyčajní ľudia vysvetlili, o čo tam ide. Tak aby ste aj vy vedeli: ide o to, že oni sa snažia ľuďom a hlavne budúcim ľuďom (teda deťom) názorne vysvetliť, že žiť sa dá aj bez chémie. Len tak, prírodne. Dokonca ešte lepšie ako s chémiou. A hlavne zdravšie. A to všetko zadarmo. Len z toho, čo už v prírode je. Konkrétne nám to naši sprievodcovia aj predviedli. Začali sme na Ceste chleba. Zistili sme už podľa vône, aký je rozdiel medzi kvasnicami a žitným kváskom. Mnohí z nás prvýkrát v živote ochutnali kváskový chlebík! Len tak, bez masla.

Bol jedinečný. Až sa po ňom zaprášilo! Potom sme si sami museli prebrať zrná ovsa, aby sme si vlastnoručne mohli pomlieť ovsené vločky. Mali ste to vidieť. Naše moderné decká nikdy v živote nič také nerobili. Ich pokusy oddeliť plevy a poškodené zrná od tých zdravých boli miestami komické. Nuž, sami prišli na to, že na chlieb sa musí ťažko pracovať. A o mletí nehovoriac. „Ako sa to drží?“ „ Mne to nejde,“ ozývalo sa navôkol.

čítať ďalej...


Exkurzia Mravčekov v zbernom dvore
19. september 2019

Nakukli sme do zberného dvora, pretože chceme zachraňovať planètu ZEM. A tiež aby sme vedeli, čo ešte môžeme separovať...


Hostina?
17. september 2019

Hostina? Nie je hostina ako hostina...V synagóge sme sa presvedčili o tom, čo všetko môže hostinou byť...


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník