Dnes je pondelok 13. júla 2020. Meniny: Margita
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Po stopách M. R. Štefánika
23. október 2019

Jednodennú poznávaciu exkurziu v stredu 23.10.2019 sme začali spolu s našimi siedmakmi, ôsmakmi a deviatakmi v obci Podolie v Parku miniatúr. Ani sme nemuseli cestovať po celom Slovensku, tu sme na jednom mieste našli 81 presných kópií originálnych zmenšenín našich hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadní vrátane rodných domov významných slovenských osobností, napr. Ľ. Štúra či nezabudnuteľného herca Jozefa Krónera...

Ďalej sme sa vydali po stopách M. R. Štefánika. V múzeu v Košariskách sme sa dozvedeli okrem základných životopisných údajov aj veľa zaujímavostí, napr. vedeli ste, že M. R. Štefánik bol nielen náš významný astronóm, vojenský letec, politik a diplomat, ale že to bol veľmi príťažlivý muž a džentlmen s umeleckým cítením? Ženám sa vraj páčil a nám sa páčil pútavý výklad v Košariskách - ako sa hovorí, radšej raz vidieť ako stokrát počuť.

Pamiatku tohto nášho významného rodáka sme si uctili aj na jeho hrobe na Mohyle na Bradle, kde sme zapálili sviečku a všetci sme vzdali pietnu úctu človeku, pred ktorého činmi sa dnes s úctou skláňame. V závere exkurzie, posilnení duchovne, sme sa zastavili v obchodnom centre Laugaricio v Trenčíne posilniť telo a cestu naspäť v autobuse sme si skrátili vedomostným kvízom, v ktorom sme si mohli overiť, čo sme si zapamätali. Na všetkých čakala malá sladká odmena, na víťazov kvízu aj niečo navyše...


Objavovanie druháčikov v Bioklimatickom parku Drienová
23. október 2019

Delfínkovia a Žabky sa spoločne vybrali objavovať, ako sa dá žiť zdravo, do Bioklimatického parku Drienová pri Rajci. Dozvedeli sa toho veľa o živote včiel, veľmi ich zaujalo to, že len na jednu malú čajovú lyžičku medu pracovalo dvanásť včielok celý svoj život. Taktiež už vedia, že včelí med sa nikdy nepokazí. Spoznali ako sa vyvíja včielka, ochutnali medík, nektár, mohli sa dotknúť propolisu, plástu a vyskúšali si aj skutočný včelársky klobúk. Chuť špaldového kváskového chlebíka bola nezameniteľná! V obchode si kupujeme chlieb, ktorého zloženie sa nezmestí na niekoľko riadkov a pritom stačí tak málo! Deti už vedia, aká zložitá a dlhá cesta vedie od zrnka pšenice až k bochníku chleba, či voňavým koláčom. Veľmi ich bavilo prebrať zrniečka a pomlieť vlastné Bio ovsené vločky! Pochutnali si aj na domácich lekvárových buchtách. Dozvedeli sa aj, že bioodpad z našej kuchyne nepatrí do koša. Zistili sme ako tvoriť menej odpadu doma aj v škole a ako ho správne triediť do farebných košov. Deti si vyrobili vlastnú ovečku, mali z nej obrovskú radosť! Počasie nám prialo a tak sa deti mohli v krásnom prostredí zahrať, poobzerať si zvieratká. Veľmi sa nám tu páčilo a veľa sme sa toho naučili!


Rozhovor s naším lektorom Petrom
22. október 2019

Naši šikovní ôsmaci sa chopili šance, využili svoje jazykové zručnosti a pripravili si s naším lektorom Petrom Sweeneym rozhovor na rôzne témy. Nech sa páči ...


Deň jablka
21. október 2019

Aj štvrtáci - lienky sa zapojili do projektu Hovorme o jedle a Zdravá výživa tak, že si priniesli jabĺčka vo všetkých podobách - čerstvé, sušené, čajové ... Najprv sa varil čaj, potom sa vyrábali jablkové postavičky a nakoniec sa to všetko pojedlo, aby nič navyšlo nazmar. Naša spolužiačka Amely nás zásobila plným košíčkom chutných domácich jabĺčok, mńam!


Pasovačka prvákov
18. október 2019

Z našich najmenších - Včielok a Chrobákov - sa v piatok 18. 10. 2019 stali skutoční PRVÁCI. Na vydarenej 'Pasovačke prvákov" ukázali svoju šikovnosť, schopnosti a odhodlanosť pasovať sa s výzvami prvej triedy. Svojim sľubom potvrdili, že sú pripravení s pomocou a podporou svojich pani učiteliek všetko zvládnuť. Tešíme sa z našich detí a ich snahy, ktorú preukázali v náročnom prípravnom období prvého ročníka. Držíme si spoločne palce na kľukatej ceste za vedomosťami k finálnemu úspechu. 


Návšteva Diagnostického centra
17. október 2019

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka sa 17. októbra zúčastnili besedy v Diagnostickom centre pre dievčatá v Lietavskej Lúčke. Táto akcia je každoročne pre žiakov veľmi zaujímavá vzhľadom na to, že žiaci majú osobnú skúsenosť s prostredím a majú možnosť diskusie s človekom, ktorý v centre pracuje viac než 20 rokov. Témou besedy bolo jednak fungovanie zariadenia tohto typu, životné príbehy dievčat, trestnoprávna zodpovednosť.


Židovská Žilina
16. október 2019

Niekedy máme pocit, že mesto, v ktorom žijeme, študujeme alebo pracujeme, dobre poznáme. Opak je však často pravdou. Presvedčili sme sa o tom spolu s deviatakmi na prechádzke Žilinou, zameranou na dejiny Židov v našom meste. Objavili sme aj miesta, ktoré by sme si počas normálnej cesty mestom, nikdy nevšimli.


Exkurzia v Banskej Štiavnici
16. október 2019

16.októbra 2019 sa šiestaci a siedmaci našej školy vybrali na exkurziu do Banskej Štiavnice. Žiaci navštívili Nový zámok, vypátrali dom Sládkovičovej Maríny, pozreli si plastiky na starom mestskom múre, dozvedeli sa o 7 divoch Banskej Štiavnice a naučili sa aj niečo nové o histórii jedného z najkrajších a najzaujímavejších miest Slovenska zapísanom v Zozname svetového dedičstva UNESCO.


Výstava v Novej synagóge
15. október 2019

V rámci výtvarnej výchovy si siedmaci (VII. SVA) prišli pozrieť do Novej synagógy výstavu pražskej umeleckej skupiny Rafani. Ich výstava je vizuálnou správou o súčasnom spoločenskom dianí nie len v Čechách, ale aj na Slovensku. Z vystavených umeleckých prác nás najviac zaujalo magické jazero, vyzeralo ako nádherné zrkadlo.

Všetci sa ho chceli dotknúť a boli zvedaví, z čoho je vlastne vytvorené. Vôkol neho bolo nainštalovaných šestnásť stolov s vybranými dielami úspešnej dvadsaťročnej kariéry Rafanov, a tak bolo chránené pred takými zvedavcami, ako sme boli my. V závere prehliadky sme sa dozvedeli všetky tajnosti o výstave, poďakovali sme sa a už teraz sa tešíme na ďalšie pozvanie.


Delfíniky a Žabky sa učia o prírode
10. október 2019

Hneď ráno sa vybrali delfíniky a žabky z druhého ročníka na exkurziu do Školy ochrany prírody vo Varíne. Naučili sa veľa nového o tom,ako vznikla hora a život skamenel. Počas prestávky si obzerali rôzne vypchaté zvieratká a skúšali,akú hmotnosť majú rôzne spevavce a dravce. Zahrali sa na paleontológov a keďže boli v hľadaní úspešní, odniesli si aj malú skamenelinu na pamiatku. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník