Dnes je utorok 26. októbra 2021. Meniny: Demeter
Jesenné prázdniny   »»»   Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 - 28. - 29. október 2021. Nástup do školy - 2. november 2021   • • •   Občianske združenie Múdrosťou do sveta   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Jesenné prázdniny

Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 sú naplánované v období 28. - 29. októbra 2021. Nástup do školy bude v utorok 2. novembra 2021.Občianske združenie Múdrosťou do sveta

OZ Múdrosťou do sveta (ďalej len OZ) vzniklo 16. marca 2021 na základe iniciatívy vedenia školy, členov rady školy a rodičov, ktorým ležal na srdci rozvoj a prosperita školy. Ako je uvedené v stanovách, je to dobrovoľné združenie, ktoré spolupracuje so školou v oblasti zlepšenia podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu a jeho technického zabezpečenia.

Oficiálny názov občianskeho združenia
Múdrosťou do sveta
Oravská cesta 11
010 01 Žilina
IČO: 53 694 309

Cieľom a poslaním občianskeho združenia je najmä:

  • všestranná participácia na rozvoji SZŠ najmä podpora a pomoc pri výchovno-vzdelávacej činnosti, pri rozvoji školy, pri modernizácii obsahu výchovy a vzdelávania a pri vytváraní personálnych a materiálno-technických podmienok pre činnosť školy,
  • podporovať a rozvíjať duchovné,  fyzické hodnoty a zdravie žiakov SZŠ a v úzkej spolupráci s pedagogickými zamestnancami školy podporovať a spolupracovať pri ich výchove a vzdelávaní. 

Pri napĺňaní cieľov bude združenie vyvíjať najmä nasledovnú činnosť:

  • všestranná podpora a propagácia výchovno-vzdelávacej činnosti SZŠ;
  • plánovanie a tvorba realizačných projektov zameraných na modernizáciu a zefektívnenie výchovného a vzdelávacieho procesu;
  • podpora a poskytovanie pomoci pri riešení problémov vyplývajúcich zo zabezpečenia výchovno-vzdelávacej činnosti;
  • podpora a pomoc pri reprezentácii školy a pri mimoškolskej činnosti žiakov.

Kontaktné informácie:
Mgr. Martin Isteník – predseda, e-mail: istenik@sukrzsza.sk
Mgr. Zuzana Oleárová – podpredseda, e-mail: zuzanaolearova1955@gmail.com

Ak chcete prispieť na našu činnosť finančnými prostriedkami, je to možné prostredníctvom nášho účtu  v Slovenskej sporiteľni, a. s. IBAN : SK81 900 0000 0051 8321 4206. Aj vďaka Vám budeme môcť  realizovať ďalšie aktivity a projekty určené žiakom našej školy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našom občianskom združení, kliknite na tento odkaz.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Geografia po návrate do školy
8. jún 2020

Po návrate do školy sme sa z Geografie s našimi piatakmi ocitli v cestovateľskej téme Pamiatky UNESCO. A tak sme hneď začali cestovať a prvú hodinu sme si pripravili mapu sveta a vybrali sme sa na prvú bádateľskú cestu k Veľkému čínskemu múru. Nechajte sa pozvať a cestujte s nami na rôzne pamiatky zapísané v zozname UNESCO.  
A potom na hodinách informatiky si žiaci vyskúšali, aké je to hľadať informácie na internete. A z toho vzniklo toto dielo.

 


COVID 19 očami našich štvrtákov
31. marec 2020

Takto vnímajú naši štvrtáci situáciu okolo COVID. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.


Historické budovy Žiliny
5. marec 2020

My tretiaci sme dostali odpovede na otázky z histórie. Kto bol Burian? Prečo postavil vežu? Poznáš Rosenfeldov palác? Čo tam bolo kedysi a čo je dnes? Vrelo doporučujeme!


3D plán mesta
4. marec 2020

Naši štvrtáci na hodinách angličtiny ukázali, že slovná zásoba na tému mesto sa dá učiť nielen 2D, ale aj ako 3D pojmová mapa, ktorá je interaktívna a pohyblivá. Užili si veľa zábavy a vytvorili krásne a inšpiratívne mapy/plány. Prajeme im ešte veľa kreatívnych nápadov!


Fašiangy 2020
21. február 2020

Piatok 21.februára bolo vo IV,LN triede veselo. Žiaci sa chystali na karneval, folklórny súbor LIENKA chystal fašiangový sprievod po škole a poobede sa začínali jarné prázdniny. Dôvodov na radosť bolo teda veľa. Do masiek sa poobliekali všetci, vrátane členov FS Lienka, ktorí si obliekli kroje a prichystali si názvy folklórnych regiónov Slovenska. Veď celý sprievod mal názov ZEM SPIEVA. Nechýbal ani Turoň, pohostenie - slanina, klobása, šišky, pagáče a iné dobroty. No a samozrejme basa, ktorú sme pochovali všade tam, kde sme prišli - v MŠ Včielka, u našich prváčikov, v školskej jedálni a na prvom poschodí u pani asistentky Moniky a na gymnáziu, kde sme navštívili p.učiteľa Fialu. Na basu nehral hocikto - za Rómku prezlečená pani učiteľka Janka Hrianková, ktorá celý týždeň usilovne na nej trénovala celý repertoár. Za čo jej všetci v sprievode srdečne ďakujeme. Koho sme nestihli navštíviť, nás mohol aspoň počuť alebo vidieť na chodbe. Tak to urobili aj deviataci s pani zástupkyňou Lenkou Tvrdou, ktorá veru nezaprela, že je folkloristka. Ďakujeme aj rodičom žiakov za občerstvenie, ktoré nám do sprievodu poslali. Na budúci rok sa vidíme zase, veď ľudové tradície si treba udržiavať!


Prestávky s knihou
20. február 2020

Na našej škole to knihami žije stále, nielen v marci. Dôkazom toho je aj tretí ročník celoškolského projektu Čítame cez prestávky. Každým rokom sú to jedinečné chvíle. Deti sa stretnú s novými knihami i s výnimočnými ľuďmi, ktorí im príbehy čítajú. Prichádzajú k nám ľudia z rôznych oblastí. Okrem toho, že sú to milovníci kníh, knihovníci, kníhkupci, herci a knižní recenzenti, sú to aj ľudia z bežného života: manažéri, záhradníci, športovci, nosia Červené nosy, študujú čínštinu. Títo všetci vzácni ľudia prišli našim žiakom ukázať, že čítanie by malo byť bežnou vecou, že je to zábavná možnosť trávenia času. Na nás, učiteľoch zas bolo sprostredkovať deťom zážitok, poznanie, že čítaním sa učíme veľa nových a zaujímavých vecí bez toho, aby sme sa trápili. A že sa v našich triedach diali veci. Navštívili sme neuveriteľné miesta doma i vo svete. Zašli sme k moru, ale aj do vesmíru. Niektoré miesta sa zdali nereálne, iné zas pripomínali niečo veľmi známe. Hádali sme ukryté trojice najlepších kamošov, zachraňovali veľryby a tvorili vlastný podmorský svet, schovávali sa s tajnom cirkuse. V príbehoch sme našli hudbu i záhady, učili sme sa o knihách a písali texty ako kedysi v minulosti. Aj také neobvyklé zvieratko, akým je tapír, sa u nás zabývalo. Nakresliť ho nie je vôbec jednoduché. Zistili sme, že na Slovensku žije neuveriteľné množstvo vzácnych druhov zvierat. 

čítať ďalej...


Tvorivé dielne v Lienkach
18. február 2020

Zaujímavo sa začal 18. február vo IV.LN triede. Hneď ráno prišla k nám na tvorivé dielne mamička našej spolužiačky Rebeky, pani Moťovská. Keďže sa učíme o remeslách, tak nám prišla niečo povedať a ukázať o keramike. Priniesla so sebou hlinu, makety, nástroje, formičky a hlavne dobrú náladu. Vysvetlila nám, ako sa pracuje s hlinou, ukázala a pomohla deťom vytvoriť vlastné výrobky na jarnú výzdobu: kvietky, vtáčiky, misky, hrnčeky a vlastné sošky. Všetko nám už pekne schne a po prázdninách to natrieme engobou a šup do pece vypáliť. Už teraz sa tešíme na pekné výrobky a pani Moťovskej ďakujeme za ochotu a materiál, ktorý nám priniesla.


Výstava v Novej synagóge
10. február 2020

V tento deň sa žiaci IV. LN vybrali na výstavu a tvorivé dielne do Novej synagógy. Cesta tam bola veľmi príjemná, svietilo slniečko, bolo také jarné počasie, dokonca sme už videli aj snežienky v záhradkách. Čakala nás veľmi milá pani lektorka Simonka, ktorá nám porozprávala o histórii synagógy a potom sme už išli priamo na výstavu a tvorivé dielne. Všetko bolo zamerané na našu pamäť  - aktivity sa volali Pohyb pamäti. Vyskúšali sme si pamäťové vlastnosti rôznych materiálov – mlieka, medu, piesku, plastelíny. A potom sa už maľovalo. A nie hocijako. Vodou a štetcom sme maľovali po dlážke. Boli to veru obrovské výtvory! Len nám rýchlo mizli.

Z vystavených exponátov nás zaujal obraz vytvorený zo židovského chleba  - maces. Nikto z nás neuhádol, z čoho je tento exponát vyrobený. Podobal sa na starodávnu čipku a chránený bol zvukom, ktorý si nahrávali sami žiaci. Ešte nás zaujali píšťaly – orgán, smiešna vaňa plná vody a klavír bez zvuku.

Cestou späť sme už išli trolejbusom, lebo začalo pršať. Ale páčilo sa nám aj to!


Festival - Jeden svet
5. február 2020

V stredu 5. februára sa naši deviataci zúčastnili premietania a besedy k dokumentárnemu filmu EXIT vrámci festivalu Jeden svet na Stanici - Záriečie. Téma extrémizmu vôbec nie je jednoduchá, prevencia a diskusia o nej je však dôležitá. Spracovanie tejto problematiky do dokumentu je pre mladú generáciu veľmi príťažlivý.


Predstavenie - Cirkus Jacko
30. január 2020

Už niekoľko rokov navštevuje našu školu Cirkus Jacko a svojimi číslami rozveseľuje, baví, ale predovšetkým uchvacuje všetkých našich žiakov. Tento rok sa nám predviedli artisti s rôznymi číslami, od kúzlenia cez akrobatické kúsky až po komických klaunov, ktorí našich žiakov veľmi pobavili.


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník