Dnes je štvrtok 5. decembra 2019. Meniny: Oto
Združenie rodičov žiakov 1. - 9. ročníka - 11. december 2019 (streda) 1. - 4. ročník - podľa osobitného harmonogramu v jednotlivých triedach, 5. - 9. ročník - v čase 15:30 - 17.00 v hod. v školskej jedálni.   • • •   DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ20. december 2019 (piatok) od 8.00 hod.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 - 2. - 4. apríl 2020 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Združenie rodičov žiakov 1. - 9. ročníka

Dňa 11. decembra 2019 (streda) sa uskutočnia združenia rodičov žiakov 1. - 9. ročníka (primárne a nižšie stredné vzdelávanie):

  • 1. - 4. ročník - podľa osobitného harmonogramu v jednotlivých triedach,
  • 5. - 9. ročník - v čase 15.30 - 17.00 v hod. v školskej jedálni.

Môžete s vyučujúcimi prekonzultovať študijné výsledky Vašich detí. Parkovanie je možné v areáli školy.Deň otvorených dverí

Vážení rodičia, návštevníci, priatelia školy,
dovoľte nám, aby sme Vás pozvali na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ dňa

20. decembra 2019 (piatok) v čase od 8.00 hod.

Môžete si pozrieť, ako žiaci na hodinách pracujú, aké metódy sa na vyučovaní používajú a mnoho iného. Parkovanie je možné v areáli školy. Viac o našej škole sa môžete dozvedieť na tomto odkaze.

Tešíme sa na Vás.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 v dňoch

2. - 4. apríla 2020. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Literárna exkurzia Mošovce - Martin

Admin Administrátor www.doskoly.eu
Administrátor Administrátor www.doskoly.eu
Literárna exkurzia Mošovce - Martin

Asi nadpis...

Dňa 26. novembra 2019 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka vybrali na literárnu exkurziu do Mošoviec a Martina. V Mošovciach žiaci navštívili rodný dom Jána Kollára, v ktorom si prezreli expozíciu o životnej púti a literárnej tvorbe tohto významného autora. Ďalšia zastávka bola v Múzeu remesiel, ktoré tiež sídli v tejto malej dedinke. V Martine sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o živote Jozefa Cígera Hronského v autentických priestoroch spisovateľovho domu. V múzeu sme videli písomné aj obrazové dokumenty a jeho výtvarné diela privezené z Argentíny, kde uplatnil aj svoj výtvarný talent.

Copyright SZŠ, 2019
Literárna exkurzia Mošovce - Martin
26. november 2019

Dňa 26. novembra 2019 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka vybrali na literárnu exkurziu do Mošoviec a Martina. V Mošovciach žiaci navštívili rodný dom Jána Kollára, v ktorom si prezreli expozíciu o životnej púti a literárnej tvorbe tohto významného autora. Ďalšia zastávka bola v Múzeu remesiel, ktoré tiež sídli v tejto malej dedinke. V Martine sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o živote Jozefa Cígera Hronského v autentických priestoroch spisovateľovho domu. V múzeu sme videli písomné aj obrazové dokumenty a jeho výtvarné diela privezené z Argentíny, kde uplatnil aj svoj výtvarný talent.

Prezentácia zo slovenského jazyka
2. december 2019

Na niekoľkých hodinách literatúry sme rozoberali dve slovenské populárne piesne s environmentálnou tematikou, od Zuzany Smatanovej známu pieseň Horou a jednu z najnovších skladieb Petra Nagya 50 žiráf.  Keďže na našej škole si uvedomujeme, že Zem a prírodu si treba chrániť, pripravili sme projekty, ktoré sme prezentovali a zamysleli sme sa nad ničením našej prírody. Tieto práce prepojíme aj s anglickým jazykom a eTwiningom. Skúste si aj vy vypočuť tieto zaujímavé piesne a popremýšľať nad nimi:


Návšteva krajskej knižnice
29. november 2019

Dňa 29. 11. žiaci VII.SVA a VIII.EB navštívili Krajskú knižnicu. Hlavným bodom tejto exkurzie bola zaujímavá prednáška v anglickom jazyku o americkej a britskej strašidelnej literatúre. Na začiatku besedy sme si vypočuli pútavú prezentáciu diel a autorov z anglicky hovoriacich krajín. Neskôr zazneli úryvky najslávnejších diel aj v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku. Na záver sme mali možnosť nahliadnuť a prelistovať si v knihách anglickej beletrie. 


Čítame a hráme sa s mladšími spolužiakmi v cudzích jazykoch
27. november 2019

Naši žiaci si pripravili v rámci cudzích jazykov na tento deň mnoho aktivít pre svojich menších spolužiakov. Počas hodín sme čítali v anglickom, španielskom a nemeckom jazyku. Pre žiakov 4. ročníka sme si vybrali knihu Denník odvážneho bojka s podtitulom Ponorková choroba. Žiaci 3. ročníka sa dozvedeli, ako sa pestuje, rozmnožuje, spracúva ovocie. Žiaci 2. ročníka spoznali niečo viac o rôznych povolaniach. Všetci žiaci si rôznymi zábavnými aktivitami rozšírili slovnú zásobu a pritom sa zabávali. 
Počas prestávok sme pre našich malých z 1. stupňa pripravili zábavné aktivity - aktivity na mimiku, kreslenie, slovnú zásobu, hry na tabletoch, puzzle, pexesá, hádanky a pod. A čo na toto hovoria hlavní aktéri?  
 
Emma & Artur
Včera sme mali šancu vyskúšať si, aké je to byť učiteľom. Pripravili sme si pár aktivít a hier pre 2. ročník. Našťastie sa to deťom páčilo a dokonca sa aj naučili niečo nové. Najlepšia odmena bola pre nás, že dávali pozor a zapájali sa počas hodiny. Koniec koncom to bol skvelý zážitok pre každého a všetci sme sa zabavili.
 
A tu sú plagáty, ktoré vyrobili naši štvrtáci ako výsledok projektu - plagát #1 | plagát #2
 
 
... a ešte krátky zostrih z toho, čo sa vlastne celý deň dialo v našej škole...
 


Život v Anglicku
20. november 2019

Mravčekovia a Delfínkovia mali možnosť bližšie spoznať spôsob života v Anglicku. Veľmi ich zaujalo rozprávanie pani vychovávateľky Zuzky Freer o tom, ako to chodí na školách – nosenie uniforiem, slovné hodnotenie namiesto známok, hodinové vyučovacie celky, pobyt na vonku, žiadne domáce úlohy! Bolo to veľmi zaujímavé!


Ekotopfilm
20. november 2019

19. a 20. novembra navštívili žiaci 2.- 4. ročníka filmový festival Ekotopfilm, ktorého cieľom je inšpirovať deti, aby sa k životnému prostrediu správali zodpovedne. Deti si pozreli tri animované a jeden hraný fim a absolvovali krátky sprievodný program. Ďakujeme za zážitok!


Divadelné predstavenie Vianočka Udatný, medveď Mňau, drak Čau a originál princezná Fujara Lopúchová
15. november 2019

Dňa 15. novembra 2019 žiaci 1. až 4. ročníka prežili v Bábkovom divadle Žilina hodinu plnú zábavy a vtipu. Nestíhali si vydýchnuť bez smiechu a krky ich boleli od otáčania, pretože hrdinovia z rozprávky na nich vyskakovali zo všetkých strán hľadiska i javiska. Inscenácia Trafená hus, ktorá vznikla podľa bábkovej hry Bodaj to hus kopla! úspešnej poľskej dramatičky Marty Guśniowskej, hovorí o tom, ako sa asi cíti hus, o čom premýšľa a sníva. A keďže je samá kosť a koža a nemá priateľov, tak je navyše aj nešťastná a v depresii. A tak sa jedného dňa rozhodne, že najlepšie bude, keď skončí svoj nezmyselný husací život a nechá sa zožrať. Nie je to však také jednoduché a príbeh nekončí podľa jej predstáv...


Lakomec (divadelné predstavenie)
15. november 2019

Dej komédie nás preniesol do Paríža v 17. stor. a ponúkol nám množstvo komických situácií, v ktorých sa odhalili ľudské charaktery. Vnímavému divákovi neuniklo, že prehnaná láska k peniazom nás okráda o skutočne dôležité veci - rodinu a lásku.


Oliho príbeh – beseda o bezpečnosti na železnici
12. november 2019

Dňa 12. novembra 2019 našich tretiakov a piatakov navštívil pán František Gažo, príslušník železničnej polície vo výslužbe, ktorý im odprezentoval preventívny projekt "Oliho príbeh". Krátky animovaný film bol rozdelený do štyroch príbehov, z ktorého každý upozorňuje na určité riziko, ktorému sú deti vystavené pri pohybe a hrách v blízkosti železníc. Po premietnutí filmu policajt s deťmi v diskusii rozobral jednotlivé príbehy, čo hrdinovia urobili nesprávne a upozornil deti na možné nebezpečenstvá a následky spojené s danou situáciou. Preventívny projekt "Oliho príbeh" sa realizuje na školách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti železničných staníc, železničných tratí, koľajísk a železničných priecestí, a to hlavne v obciach, kde je predpoklad, že deti sa v uvedených priestoroch často pohybujú a hrajú.


Báseň Havran (recitovanie žiakov 8. ročníka)
12. november 2019

Naši ôsmaci sa nemajú za čo hanbiť, pokiaľ ide o anglický jazyk. Veľkou výzvou pre nás bolo naučiť sa klasickú básen od E. A. Poea s názvom Havran (The Raven). Ako sa nám to podarilo? Pozrite sa ... video Youtube.


Deti a architektúra (výtvarná súťaž)
8. november 2019

Žiaci piateho a šiesteho ročníka sa už po niekoľký krát zapojili do výtvarnej súťaže Deti a architektúra. Témou tohtoročného zadania bola prvý slovenský mrakodrap. Zadanie nebolo síce jednoduché, no po absolvovaní e-learningového kurzu sa žiaci pustili do realizácie kreatívno-technických riešení. Do súťaže prišlo neuveriteľných  623 prác z celého Slovenska. Odborná porota vybrala a ocenila 20 najlepších prác. Medzi ocenenými bola aj práca našej žiačky- Ivonky Takáčovej z V.FB. Ivonka získala špeciálnu cenu autorky projektu. Veľmi sa tešíme a víťazke srdečne blahoželáme. 

Viac info na:  https://www.detiaarchitektura.sk/rocniky/2019 


1   2   3   4   5  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník