Dnes je pondelok 21. októbra 2019. Meniny: Uršuľa
Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 - 2. - 4. apríl 2020 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Jedlo ako dar - zbierka pre nadáciu

Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina sa zapojila do projektu nadácie Anjelské krídla s názvom Jedlo ako darViac informácií na plagáte.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 v dňoch

2. - 4. apríla 2020. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Deň zvierat

Admin Administrátor www.doskoly.eu
Administrátor Administrátor www.doskoly.eu
Deň zvierat

Asi nadpis...

4. október už tradične na celom svete patrí svetovému dňu zvierat. Aj na našej škole si ho radi pripomíname a v tento deň s nami na vyučovaní boli aj zvieratká. Mohli ste sa stretnúť so psíkmi, mačkami, ježkami, papagájom, korytnačkami ci škrečkami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky pre Žilinský útulok a tento náš deň si užili. Veríme, že zvieratá sú veľmi dôležitou súčasťou našich životov a budeme sa tešiť na ďalší ročník. 
 

Copyright SZŠ, 2019
Deň zvierat
4. október 2019

4. október už tradične na celom svete patrí svetovému dňu zvierat. Aj na našej škole si ho radi pripomíname a v tento deň s nami na vyučovaní boli aj zvieratká. Mohli ste sa stretnúť so psíkmi, mačkami, ježkami, papagájom, korytnačkami ci škrečkami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky pre Žilinský útulok a tento náš deň si užili. Veríme, že zvieratá sú veľmi dôležitou súčasťou našich životov a budeme sa tešiť na ďalší ročník. 
 

Delfíniky a Žabky sa učia o prírode
10. október 2019

Hneď ráno sa vybrali delfíniky a žabky z druhého ročníka na exkurziu do Školy ochrany prírody vo Varíne. Naučili sa veľa nového o tom,ako vznikla hora a život skamenel. Počas prestávky si obzerali rôzne vypchaté zvieratká a skúšali,akú hmotnosť majú rôzne spevavce a dravce. Zahrali sa na paleontológov a keďže boli v hľadaní úspešní, odniesli si aj malú skamenelinu na pamiatku. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.


Exkurzia do Hasičského múzea a múzea Andreja Kmeťa
8. október 2019

Dňa 8. 10. 2019 sa žiaci štvrtého ročníka vybrali na vlastivedno – prírodovednú exkurziu do Vrútok a Martina. Najprv sme sa zastavili v Hasičskom múzeu vo Vrútkach, kde sme obdivovali starodávne prístroje, uniformy, hasičskú techniku, až po samotné hasičky. Prekvapilo nás, že v tomto areáli chovajú aj zvieratá – ovce, kozy, sliepky, pštrosy, holuby, perličky. Naša cesta ďalej viedla do múzea Andreja Kmeťa v Martine. Prezreli sme si interaktívnu expozíciu zo živej aj neživej prírody, ale aj z praveku. Dozvedeli sme sa, kto bol Andrej Kmeť a aj informácie o budove, v ktorej sa múzeum nachádza. Samozrejme, že sme nezabudli ani na suveníry. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Barborke Chudobovej, ktorá sprevádzala triedu IV. JŽ.


Záložka do knihy, ktorá spája školy
4. október 2019

Milí priatelia čítania, s radosťou Vám oznamujeme, že aj v tomto roku sa púšťame do výroby záložiek pre našich kamarátov z malinkej obce Zálužice, ktorá je až pri Michalovciach. A keďže u nás na škole vždy príjemné spájame s užitočným, výrobu záložiek realizujeme pri čítaní knižiek plných príbehov. Ešteže máme také panie učiteľky, ktoré vždy vedia čo vybrať a do akých príbehov sa naše detské zvedavé mysle radi ponoria. Tak nám držte palce, nech naše záložky potešia iných a nech sa nám krásne číta...


Exkurzia na radnici
4. október 2019

V piatok 4. októbra 2019 sme sa s našimi ôsmakmi v rámci občianskej náuky učili zážitkovo priamo v Radnici mesta Žilina a na Mestskom úrade. Dozvedeli sme sa zaujímavosti z histórie radnice, prezreli sme si sobášnu sieň, sieň, kde zasadajú mestskí poslanci i menšiu sieň, v ktorej pán primátor prijíma významných hostí. Obdivovali sme vzácne obrazy, vitráže i drevené kazetové stropy. Na Mestskom úrade sme zas preskúmali elektronickú podateľňu a klientské centrum. Piatok sa vydaril. Nemuseli sme sedieť v školských laviciach, vonku bolo pekne a ako bonus si odnášame praktické vedomosti občanov Slovenskej republiky - napríklad kde si budem vybavovať svoj budúci občiansky preukaz alebo sobáš...


Beh najmenších
4. október 2019

Aj v tomto roku sa naše deti zúčastnili bežeckého preteku o Pohár primátora mesta Žiliny. Súťažili žiaci 1. - 4. ročníka ZŠ v behu na 400 m. Pretek sa konal v Sade SNP, tak ako každoročne. Trať bola náročná, boli aj pády a odreniny a veru poniektorí museli vzdať pretek a do cieľa len dokráčali. Účasť bola ako každý rok veľmi veľká, smutné je, že tam boli aj takí bežci, ktorí si skracovali trať a podvádzali. Hm...aj také nešportové správanie sme videli! Nepodarilo sa nám umiestniť na víťazných priečkach, ale dobehli sme do cieľa statočne a čestne!


Noc výskumníkov
27. september 2019

Na Noci výskumníkov som videl veľa vecí. Napríklad ako vypáčiť zámok, ako funguje optická pinzeta a 3D tlačiareň. Mohol som si vyskúšať virtuálnu realitu, programovanie vlakovej dráhy alebo ako funguje automatická prevodovka v aute. Bola to zábava a každý si tam mohol nájsť niečo svoje.

Artur Antol, VIII.EA


Prišla jeseň
24. september 2019

Hneď na druhý jesenný deň 24.9.2019 žiaci IV.LN využili pekné jesenné počasie a hurááá do parku zbierať listy, gaštany, žalude, ba dokonca aj šípky. Všetko si môžete pozrieť u nás pred triedou na výstavke. Tých gaštanov bolo pomenej, ale pôjdeme zas, len čo bude vhodné počasie.


Exkurzia v bioklimatickom parku
20. september 2019

BIOKLIMATICKÝ PARK. Tak tento názov nám štvrtákom (lienkam a ježom) vôbec nič nehovoril. Až po príchode do obrovského areálu v Drienovej nám traja na prvý pohľad obyčajní ľudia vysvetlili, o čo tam ide. Tak aby ste aj vy vedeli: ide o to, že oni sa snažia ľuďom a hlavne budúcim ľuďom (teda deťom) názorne vysvetliť, že žiť sa dá aj bez chémie. Len tak, prírodne. Dokonca ešte lepšie ako s chémiou. A hlavne zdravšie. A to všetko zadarmo. Len z toho, čo už v prírode je. Konkrétne nám to naši sprievodcovia aj predviedli. Začali sme na Ceste chleba. Zistili sme už podľa vône, aký je rozdiel medzi kvasnicami a žitným kváskom. Mnohí z nás prvýkrát v živote ochutnali kváskový chlebík! Len tak, bez masla.

Bol jedinečný. Až sa po ňom zaprášilo! Potom sme si sami museli prebrať zrná ovsa, aby sme si vlastnoručne mohli pomlieť ovsené vločky. Mali ste to vidieť. Naše moderné decká nikdy v živote nič také nerobili. Ich pokusy oddeliť plevy a poškodené zrná od tých zdravých boli miestami komické. Nuž, sami prišli na to, že na chlieb sa musí ťažko pracovať. A o mletí nehovoriac. „Ako sa to drží?“ „ Mne to nejde,“ ozývalo sa navôkol.

čítať ďalej...


Exkurzia Mravčekov v zbernom dvore
19. september 2019

Nakukli sme do zberného dvora, pretože chceme zachraňovať planètu ZEM. A tiež aby sme vedeli, čo ešte môžeme separovať...


Hostina?
17. september 2019

Hostina? Nie je hostina ako hostina...V synagóge sme sa presvedčili o tom, čo všetko môže hostinou byť...


1   2  
Online: 4 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník