Dnes je nedeľa 27. septembra 2020. Meniny: Cyprián
Zber papiera - 28.09. - 2.10.2020 v časoch od 7:30-8:00 a 14:00-14:30.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 - 7. - 9. apríl 2021 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Zber papiera

Vážení rodičia a milí žiaci,
v dňoch 28. 9. - 2.10.2020 sa uskutoční na našej škole zber papiera v časoch od 7:30-8:00 a 14:00-14:30. V piatok 02.10.2020 je možné papier odovzdať len do 8:00.

Papier vás prosíme nenosiť v igelitových vreciach alebo taškách, či uzavretých krabiciach, nakoľko KARTÓNY tento školský rok NEZBIERAME.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 v dňoch

7. - 9. apríla 2021. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Oznam súkromného centra voľného času

Činnosť záujmových útvarov začína od 1.10.2020. Môže byť zmenená na základe aktuálnej epidemiologickej situácie.

Zmena termínu činnosti záujmových útvarov: Športový krúžok A, Športový krúžok B.

Na základe dodatočných úprav v rozvrhu sme boli nútení pristúpiť k čiastočným zmenám v harmonograme záujmových útvarov. Za vzniknuté komplikácie s a ospravedlňujeme.

Športový krúžok A, Športový krúžok B bude bývať vždy 2 hodiny každý druhý týždeň v čase 14:35-16:35 hod.

Ďakujeme za pochopenie

vedúca SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Záložka do knihy, ktorá spája školy
4. október 2019

Milí priatelia čítania, s radosťou Vám oznamujeme, že aj v tomto roku sa púšťame do výroby záložiek pre našich kamarátov z malinkej obce Zálužice, ktorá je až pri Michalovciach. A keďže u nás na škole vždy príjemné spájame s užitočným, výrobu záložiek realizujeme pri čítaní knižiek plných príbehov. Ešteže máme také panie učiteľky, ktoré vždy vedia čo vybrať a do akých príbehov sa naše detské zvedavé mysle radi ponoria. Tak nám držte palce, nech naše záložky potešia iných a nech sa nám krásne číta...

Geografia po návrate do školy
8. jún 2020

Po návrate do školy sme sa z Geografie s našimi piatakmi ocitli v cestovateľskej téme Pamiatky UNESCO. A tak sme hneď začali cestovať a prvú hodinu sme si pripravili mapu sveta a vybrali sme sa na prvú bádateľskú cestu k Veľkému čínskemu múru. Nechajte sa pozvať a cestujte s nami na rôzne pamiatky zapísané v zozname UNESCO.  
A potom na hodinách informatiky si žiaci vyskúšali, aké je to hľadať informácie na internete. A z toho vzniklo toto dielo.

 


COVID 19 očami našich štvrtákov
31. marec 2020

Takto vnímajú naši štvrtáci situáciu okolo COVID. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.


Historické budovy Žiliny
5. marec 2020

My tretiaci sme dostali odpovede na otázky z histórie. Kto bol Burian? Prečo postavil vežu? Poznáš Rosenfeldov palác? Čo tam bolo kedysi a čo je dnes? Vrelo doporučujeme!


3D plán mesta
4. marec 2020

Naši štvrtáci na hodinách angličtiny ukázali, že slovná zásoba na tému mesto sa dá učiť nielen 2D, ale aj ako 3D pojmová mapa, ktorá je interaktívna a pohyblivá. Užili si veľa zábavy a vytvorili krásne a inšpiratívne mapy/plány. Prajeme im ešte veľa kreatívnych nápadov!


Fašiangy 2020
21. február 2020

Piatok 21.februára bolo vo IV,LN triede veselo. Žiaci sa chystali na karneval, folklórny súbor LIENKA chystal fašiangový sprievod po škole a poobede sa začínali jarné prázdniny. Dôvodov na radosť bolo teda veľa. Do masiek sa poobliekali všetci, vrátane členov FS Lienka, ktorí si obliekli kroje a prichystali si názvy folklórnych regiónov Slovenska. Veď celý sprievod mal názov ZEM SPIEVA. Nechýbal ani Turoň, pohostenie - slanina, klobása, šišky, pagáče a iné dobroty. No a samozrejme basa, ktorú sme pochovali všade tam, kde sme prišli - v MŠ Včielka, u našich prváčikov, v školskej jedálni a na prvom poschodí u pani asistentky Moniky a na gymnáziu, kde sme navštívili p.učiteľa Fialu. Na basu nehral hocikto - za Rómku prezlečená pani učiteľka Janka Hrianková, ktorá celý týždeň usilovne na nej trénovala celý repertoár. Za čo jej všetci v sprievode srdečne ďakujeme. Koho sme nestihli navštíviť, nás mohol aspoň počuť alebo vidieť na chodbe. Tak to urobili aj deviataci s pani zástupkyňou Lenkou Tvrdou, ktorá veru nezaprela, že je folkloristka. Ďakujeme aj rodičom žiakov za občerstvenie, ktoré nám do sprievodu poslali. Na budúci rok sa vidíme zase, veď ľudové tradície si treba udržiavať!


Prestávky s knihou
20. február 2020

Na našej škole to knihami žije stále, nielen v marci. Dôkazom toho je aj tretí ročník celoškolského projektu Čítame cez prestávky. Každým rokom sú to jedinečné chvíle. Deti sa stretnú s novými knihami i s výnimočnými ľuďmi, ktorí im príbehy čítajú. Prichádzajú k nám ľudia z rôznych oblastí. Okrem toho, že sú to milovníci kníh, knihovníci, kníhkupci, herci a knižní recenzenti, sú to aj ľudia z bežného života: manažéri, záhradníci, športovci, nosia Červené nosy, študujú čínštinu. Títo všetci vzácni ľudia prišli našim žiakom ukázať, že čítanie by malo byť bežnou vecou, že je to zábavná možnosť trávenia času. Na nás, učiteľoch zas bolo sprostredkovať deťom zážitok, poznanie, že čítaním sa učíme veľa nových a zaujímavých vecí bez toho, aby sme sa trápili. A že sa v našich triedach diali veci. Navštívili sme neuveriteľné miesta doma i vo svete. Zašli sme k moru, ale aj do vesmíru. Niektoré miesta sa zdali nereálne, iné zas pripomínali niečo veľmi známe. Hádali sme ukryté trojice najlepších kamošov, zachraňovali veľryby a tvorili vlastný podmorský svet, schovávali sa s tajnom cirkuse. V príbehoch sme našli hudbu i záhady, učili sme sa o knihách a písali texty ako kedysi v minulosti. Aj také neobvyklé zvieratko, akým je tapír, sa u nás zabývalo. Nakresliť ho nie je vôbec jednoduché. Zistili sme, že na Slovensku žije neuveriteľné množstvo vzácnych druhov zvierat. 

čítať ďalej...


Tvorivé dielne v Lienkach
18. február 2020

Zaujímavo sa začal 18. február vo IV.LN triede. Hneď ráno prišla k nám na tvorivé dielne mamička našej spolužiačky Rebeky, pani Moťovská. Keďže sa učíme o remeslách, tak nám prišla niečo povedať a ukázať o keramike. Priniesla so sebou hlinu, makety, nástroje, formičky a hlavne dobrú náladu. Vysvetlila nám, ako sa pracuje s hlinou, ukázala a pomohla deťom vytvoriť vlastné výrobky na jarnú výzdobu: kvietky, vtáčiky, misky, hrnčeky a vlastné sošky. Všetko nám už pekne schne a po prázdninách to natrieme engobou a šup do pece vypáliť. Už teraz sa tešíme na pekné výrobky a pani Moťovskej ďakujeme za ochotu a materiál, ktorý nám priniesla.


Výstava v Novej synagóge
10. február 2020

V tento deň sa žiaci IV. LN vybrali na výstavu a tvorivé dielne do Novej synagógy. Cesta tam bola veľmi príjemná, svietilo slniečko, bolo také jarné počasie, dokonca sme už videli aj snežienky v záhradkách. Čakala nás veľmi milá pani lektorka Simonka, ktorá nám porozprávala o histórii synagógy a potom sme už išli priamo na výstavu a tvorivé dielne. Všetko bolo zamerané na našu pamäť  - aktivity sa volali Pohyb pamäti. Vyskúšali sme si pamäťové vlastnosti rôznych materiálov – mlieka, medu, piesku, plastelíny. A potom sa už maľovalo. A nie hocijako. Vodou a štetcom sme maľovali po dlážke. Boli to veru obrovské výtvory! Len nám rýchlo mizli.

Z vystavených exponátov nás zaujal obraz vytvorený zo židovského chleba  - maces. Nikto z nás neuhádol, z čoho je tento exponát vyrobený. Podobal sa na starodávnu čipku a chránený bol zvukom, ktorý si nahrávali sami žiaci. Ešte nás zaujali píšťaly – orgán, smiešna vaňa plná vody a klavír bez zvuku.

Cestou späť sme už išli trolejbusom, lebo začalo pršať. Ale páčilo sa nám aj to!


Festival - Jeden svet
5. február 2020

V stredu 5. februára sa naši deviataci zúčastnili premietania a besedy k dokumentárnemu filmu EXIT vrámci festivalu Jeden svet na Stanici - Záriečie. Téma extrémizmu vôbec nie je jednoduchá, prevencia a diskusia o nej je však dôležitá. Spracovanie tejto problematiky do dokumentu je pre mladú generáciu veľmi príťažlivý.


Predstavenie - Cirkus Jacko
30. január 2020

Už niekoľko rokov navštevuje našu školu Cirkus Jacko a svojimi číslami rozveseľuje, baví, ale predovšetkým uchvacuje všetkých našich žiakov. Tento rok sa nám predviedli artisti s rôznymi číslami, od kúzlenia cez akrobatické kúsky až po komických klaunov, ktorí našich žiakov veľmi pobavili.


1   2   3   4   5   6   7  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník