Dnes je piatok 21. februára 2020. Meniny: Eleonóra
Venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ - vyhlásenie o poukázaní.   • • •   Jarné prádzniny - 24. - 28. február 2020. Začiatok vyučovania - 2. marec 2020   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 - 1. - 3. apríl 2020 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Venovanie 2% až 3% zo zaplatených daní

Vážení rodičia, priatelia školy,
dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“. Tieto finančné prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie školy a mimoškolskú činnosť Vašich detí.


FORMULÁR

Stiahnite si „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby...“. Originál vyplneného a podpísaného formulára s prílohou (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov....) je potrebné odovzdať na príslušný daňový úrad.

Percentá zaplatenej dane možno poukázať aj formou daňového priznania a to vyplnením časti „vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov...“.

Kontaktné údaje

Obchodné meno alebo názov združenia
OZ Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina

Sídlo
Oravská cesta 11, 010 01 Žilina

Právna forma
Občianske združenie

IČO
42054761

vedenie Súkromnej základnej školy
Oravská cesta 11, ŽilinaJarné prázdniny

Milí žiaci,
v školskom roku 2019/2020 sú jarné prázdniny naplánované v termíne 24. - 28. februára 2020. Vyučovanie začína v riadnom čase v pondelok 2. marca 2020.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 v dňoch

1. - 3. apríla 2020. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2019/2020


Prvé zasadnutie Žiackej školskej rady
4. september 2019

V stredu, 4. septembra sa noví členovia ŽŠR stretli na svojom prvom zasadnutí s pani riaditeľkou v tomto šk. roku. Čakala ich voľba predsedu a oboznámenie sa s plánom činnosti. Predsedom ŽŠR bol jednohlasne zvolený Boris Burian, žiak VIII.EA triedy. Členovia si potom navzájom predostreli nápady na aktivity a uzhodli sa na pláne svojej činnosti. Prajeme im veľa úspechov a chuti do tejto zodpovednej práce, aby boli jeden druhému oporou a motiváciou.

Tvorivé dielne v Lienkach
18. február 2020

Zaujímavo sa začal 18. február vo IV.LN triede. Hneď ráno prišla k nám na tvorivé dielne mamička našej spolužiačky Rebeky, pani Moťovská. Keďže sa učíme o remeslách, tak nám prišla niečo povedať a ukázať o keramike. Priniesla so sebou hlinu, makety, nástroje, formičky a hlavne dobrú náladu. Vysvetlila nám, ako sa pracuje s hlinou, ukázala a pomohla deťom vytvoriť vlastné výrobky na jarnú výzdobu: kvietky, vtáčiky, misky, hrnčeky a vlastné sošky. Všetko nám už pekne schne a po prázdninách to natrieme engobou a šup do pece vypáliť. Už teraz sa tešíme na pekné výrobky a pani Moťovskej ďakujeme za ochotu a materiál, ktorý nám priniesla.


Výstava v Novej synagóge
10. február 2020

V tento deň sa žiaci IV. LN vybrali na výstavu a tvorivé dielne do Novej synagógy. Cesta tam bola veľmi príjemná, svietilo slniečko, bolo také jarné počasie, dokonca sme už videli aj snežienky v záhradkách. Čakala nás veľmi milá pani lektorka Simonka, ktorá nám porozprávala o histórii synagógy a potom sme už išli priamo na výstavu a tvorivé dielne. Všetko bolo zamerané na našu pamäť  - aktivity sa volali Pohyb pamäti. Vyskúšali sme si pamäťové vlastnosti rôznych materiálov – mlieka, medu, piesku, plastelíny. A potom sa už maľovalo. A nie hocijako. Vodou a štetcom sme maľovali po dlážke. Boli to veru obrovské výtvory! Len nám rýchlo mizli.

Z vystavených exponátov nás zaujal obraz vytvorený zo židovského chleba  - maces. Nikto z nás neuhádol, z čoho je tento exponát vyrobený. Podobal sa na starodávnu čipku a chránený bol zvukom, ktorý si nahrávali sami žiaci. Ešte nás zaujali píšťaly – orgán, smiešna vaňa plná vody a klavír bez zvuku.

Cestou späť sme už išli trolejbusom, lebo začalo pršať. Ale páčilo sa nám aj to!


Festival - Jeden svet
5. február 2020

V stredu 5. februára sa naši deviataci zúčastnili premietania a besedy k dokumentárnemu filmu EXIT vrámci festivalu Jeden svet na Stanici - Záriečie. Téma extrémizmu vôbec nie je jednoduchá, prevencia a diskusia o nej je však dôležitá. Spracovanie tejto problematiky do dokumentu je pre mladú generáciu veľmi príťažlivý.


Predstavenie - Cirkus Jacko
30. január 2020

Už niekoľko rokov navštevuje našu školu Cirkus Jacko a svojimi číslami rozveseľuje, baví, ale predovšetkým uchvacuje všetkých našich žiakov. Tento rok sa nám predviedli artisti s rôznymi číslami, od kúzlenia cez akrobatické kúsky až po komických klaunov, ktorí našich žiakov veľmi pobavili.


Stretnutie a rozlúčka
30. december 2019

30. januára 2020 mali žiaci zo IV.LN triedy plný zaujímavých zážitkov. Hneď ráno prišiel na návštevu bývalý spolužiak Jonáš. Prišiel sa aj poďakovať spolužiakom za podporu počas jeho hospitalizácie v nemocnici. Veru si mali čo povedať, aj veselé, ale aj vážne príhody. No a v tento deň sa lúčil aj spolužiak Jeonghyun, ktorý odchádzal naspäť do svojej vlasti. Bol to naozaj deň plný zážitkov!


Za zvieratkami do múzea...
17. január 2020

17.1. 2020 sa vybrali žiaci zo 4. LN triedy do Budatínskeho zámku na výstavu zvierat , ktoré žijú na území Slovenska. Bolo sa veru na čo pozerať, so záujmom počúvali aj výklad pani lektorky. Nielenže ich preskúšala z prírodovedy, ale aj porozprávala zaujímavosti zo zvieracej ríše. Dokonca mali medzi exponátmi pohľadať aj 2 zvieratá, ktoré na našom území nežijú. Kto dobre počúval, vedel, že je to čajka morská a sokol bieloprstý.
Potom sme sa vybrali do novootvorených priestorov hradu na tvorivé dielne. Všeličo nás tam zaujalo, makety Budatínskeho hradu z minulosti, staroveké oblečenie, obrazy slovenských hradov. Skúmali sme stopy zvierat, spájali sme puzzle a tvorili sme vlastné práce.
Aká by to bola exkurzia, keby sme si nezopakovali aj vlastivedu? Veď sa práve o našom regióne učíme. Ako na dlani sme videli sútok Kysuce a Váhu, drotárske umenie a starobylé stromy v parku.


Šťastný a veselý ...deň v škole
20. december 2019

Tak by sa dal nazvať 20.12. 2019 pre žiakov z ročníkov 1 - 4 v našej škole. Nielen preto, že to bol posledný deň pred prázdninami, ale hlavne preto, že si so svojimi pani učiteľkami nacvičili program pre starších aj maldších žiakov a tiež pre rodičov, starých rodičov, pani učiteľky z vyšších ročníkov, skrátka pre všetkých, ktorí sa prišli pozrieť. A bolo ich veru neúrekom, však to bol deň otvorených dverí pre všetkých, ktorí sa chceli do našej školy prísť pozrieť. Preto sa predstavenie hralo dvakrát. Diváci mohli vidieť, ako sa v našej škole dá naučiť všeličo aj zábavne: od matematiky, prvouky, slovenského a anglického jazyka, až po telesnú a hudobnú výchovu. Nakoniec sme si peknou vianočnou piesňou navodili blížiacu sa čarovnú atmosféru Vianoc.

Poďakovanie patrí aj pánovi školníkovi, ktorý nám pomohol postaviť pódium a pánovi učiteľovi Fialovi, ktrorý nám pomohol s technikou a ozvučením.


Vianočná burza – odovzdanie darovacích šekov
18. december 2019

Vďaka nezištnej podpore a ochote počas charitatívnej vianočnej burzy, ktorá sa uskutočnila 5. decembra 2019 v našej škole, sa Vám, žiakom, rodičom i učiteľom, podarilo pomôcť dobrej veci.

Výťažok z vianočnej burzy sme rozdelili štyrom rodinám, ktoré s láskou vychovávajú svoje deti a neustále hľadajú finančné prostriedky na zlepšenie zdravotného stavu a uľahčenie každodenného života svojho dieťaťa. Dovoľte nám, podeliť sa s Vami o silný pocit radosti a dojatia zo stredajšieho doobedňajšieho stretnutia 18. decembra 2019, kedy sme rodinám Hnátovej, Konfala, Jedinákovej a Paršovej odovzdali finančný dar v hodnote po 500 Eur.

V očiach týchto rodičov boli slzy dojatia a vďaky, ktoré budú pre nás všetkých povzbudením do ďalšej charitatívnej práce a budú cennou a milou spomienkou pri vianočnom stromčeku v našich rodinách. Ďakujeme Vám za podporu a prajeme Vám pokojné a radostné vianočné sviatky v kruhu Vašich blízkych.

zamestnanci a žiaci školy


Vianoce z krabičky
16. december 2019

Tak znie názov charitatívnej akcie, do ktorej sa zapojili žiaci našej školy. V priebehu dvoch týždňov sme dokázali zozbierať a naplniť niekoľko desiatok darčekových škatúľ ( knihy, hračky, puzzle, spoločenské hry, drogéria, bižutéria, sladkosti, písacie potreby a najmä kreatívne pomôcky na tvorbu pre menších aj väčších obyvateľov detského krízového centra Náruč v Zádubní).
Iniciátorom celého projektu bol jeden anjel medzi ľuďmi – p. Radka Kolenová, mama z ježovskej triedy. Svojou húževnatosťou, osobným príkladom inšpirovala nielen svoje kolegyne ale aj celú triedu ježov. Postupne sa pridávali aj žiaci a pani učiteľky z iných tried (chrobáčiky, včielky, delfíniky, prispela aj samotná pani riaditeľka).
Aby toho nebolo málo, ježovia sa vybrali do nemenovaného obchodu s potrebami pre domácnosť a spoločne nakúpili kreatívne pomôcky. „Práve o tie majú decká v centre najväčší záujem.“ tlmočila iniciátorka akcie p. Kolenová. Nuž a verte-neverte, ježovia by boli vykúpili celý obchod! Skoro sa pobili o to, čo by sa ešte mohlo prihodiť do košíka. Našťastie finančný strop (financie vyzberal a poskytol vyššie spomínaný anjel) bol jasný, a tak si mohli priamo v praxi vyskúšať počítanie s eurami a zaokrúhľovanie.
Napokon sme všetky veci riadne zabalili do krásnych vianočných obalov. Dalo to dosť námahy zabaliť takú škatuľu od topánok, aby vyzerala ako ozajstný darček. Je pravda, že niektoré až tak nevyzneli, ale aj snaha sa cení 
Najväčší zážitok sme mali pri samotnom odovzdávaní. Vybrali sme sa v stredu hneď zrána. Celá trieda nasadla do štyroch áut (p. Kolenová, p. Salaj, p. Tereska, p. Šošková) a hybaj do Zádubnia. To bola jazda! Síce sme na prvý raz netrafili, no o to viac to ježov bavilo.

 

čítať ďalej...


Z rozprávky do rozprávky
12. december 2019

Dňa 12. decembra bol pre žiakov IV.LN triedy hneď od rána zaujímavý. Prišla k nám na návštevu naša známa pani Ďuračíková, mama našej spolužiačky Janky. Tešili sme sa, lebo priniesla so sebou plnú tašku kníh a nie hocijakých - boli to rozprávkové knihy známe aj menej známe. Dozvedeli sme sa zaujímavé veci: čítali sme rozprávky v archaickom jazyku, niečo zo života známych autorov rozprávok a taktiež sme hádali rozprávky podľa ilustrácie. Ani nám na to jedna hodina nestačila, takže komiks si ešte dorobíme....


1   2   3   4   5   6  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník