Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Delfínkovia dostali list od Ježiška
10. december 2018

To bolo radosti a nadšenia! Delfínkovia dostali poštu, krásnu obálku v ktorej sa ukrýval list od Ježiša! Aj ich mená sa objavili na jeho kúzelnom vianočnom zozname, kde sa dostanú len tie najlepšie deti! Ježiško chcel, aby boli deti k sebe milé, mali sa všetci radi a jeden druhému si pomáhali. Páčia sa mu len veselé smajlíky na tabuli. Ježiško, ďakujeme a sľubujeme, že budeme poslúchať. A ktovie, možno aj niektoré deti prekvapia a vyrobia milý darček pre kamaráta v triede.


Vianočná burza
7. december 2018

Aj tento rok sa naša škola v adventnom čase rozhodla zorganizovať charitatívnu akciu s vianočnou burzou. Slávnostný deň sa konal 7. decembra a na úvod ste si mohli pozrieť vianočný program, ktorí pripravili žiaci I. stupňa a potom si nakúpiť rôzne výrobky a vianočné dobroty v stánkoch na poschodí. Naši žiaci sa zodpovedne pripravili a priniesli mnoho koláčov, perníkov, slaného pečiva, ale aj vlastných hand made výrobkov a ozdôb. Výťažok z vianočnej burzy venujeme na pomoc rodinám v núdzi. Ďakujeme všetkým za príjemnú atmosféru a za ochotu pomáhať.


Vianočná besiedka
6. december 2018

Nesneží a nesneží. Martin na bielom koni neprišiel. A Barbora tiež sane zo dvora nevytiahla. Nuž práve preto sme si my, žiaci 1. - 4. ročníka, tú zimu a aj Vianoce privolali. Na našej vianočnej besiedke snežilo až príliš. Zima prišla poriadna, deti v dedine sa tešili. No zvieratká v lese sa obávali, čo s nimi bude. Dobrí ľudia však túto situáciu vyriešili. Nakŕmili nielen seba, ale aj hladnú zver. Odmenou im bolo narodenie malého Jezuliatka. Čarovnú atmosféru dotvoril aj inštrumentálny duet huslí, gitary a flauty. Tešili sa z neho všetci. A to sme ešte netušili, že príde celý vláčik detí v krojoch za sprievodu veselého akordeóna. Nasledovali krásne vianočné vinše plné hrejivých slov. Čerešničkou na torte bolo muzikálové vystúpenie našich rapujúcich žiakov, ktorí takouto formou pozývali všetkých prítomných na vianočnú burzu. Záverečné stíšenie a naladenie sa na blížiace Vianoce ukončila vianočná pieseň. Nuž, takto sme si my na Oravskej privolali nielen zimu ale aj Vianoce. A vôbec nám ten sneh nechýba. Veď Vianoce sú predsa o inom .


Bábkové divadlo v Rosenfeldovom paláci
6. december 2018

Dňa 6. 12. na sv. Mikuláša sa naši piataci (V. FA, V. FB) zúčastnili na zábavnom programe s bábkami „Kto je za oponou" v Rosenfeldovom paláci. Žiaci spoznali rôzne typy divadiel: tieňové, maňuškové či marionetové. Vyskúšali si aké je to byť hercami a pracovať s bábkami, ako malí scenáristi vdýchli hre život, spoločne vymysleli názov divadelnej hry a nakoniec nám ju aj zahrali. V podkroví Rosenfeldovho paláca sme objavili tajomný svet bábok a spoznali históriu Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku.


Návšteva Mikuláša
6. december 2018

Ani tento rok neobišiel našu školu a žiakov Mikuláš v spoločnosti dvoch čertov. Vošiel do každej triedy 1.- 5. ročníka s vrecom plným prekvapení a vyčaril na detských tvárach úsmev, prekvapenie a radosť. Žiaci mu zaspievali vianočné koledy, zarecitovali básničky. Snáď nás Mikuláš navštívi i budúci rok. Veľmi pekne ďakujeme študentom Súkromného gymnázia v Žiline za pomoc.


Exkurzia v Budapešti
3. december 2018

Dňa 3.12 v pondelok sme sa presunuli do hlavného mesta Maďarska- Budapešti spolu s našou pani sprievodkyňou, ktorá nám podala odborný výklad. Ako prvé sme navštívili tropikárium a oceánium. Prešli sme popod tunel plný rýb a žralokov a na konci sme si smeli pohladkať krásne raje. Prehliadli sme si majestátny parlament, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva UNESCO. A nakoniec sme absolvovali vianočné trhy na Vörösmartyho námestí, ktoré patria medzi najväčšie trhy v Európe. Z tohto výletu sme si odniesli veľa zážitkov a užili sme si to!

Maxim Baranec (VII.SVB)


Výlet do Budapešti
3. december 2018

Dňa 3.12 v pondelok sme sa presunuli do hlavného mesta Maďarska- Budapešti spolu s našou pani sprievodkyňou, ktorá nám podala odborný výklad. Ako prvé sme navštívili tropikárium a oceánium. Prešli sme popod tunel plný rýb a žralokov a na konci sme si smeli pohladkať krásne raje. Prehliadli sme si majestátny parlament, ktorý je zaradený do kultúrneho dedičstva UNESCO. A nakoniec sme absolvovali vianočné trhy na Vörösmartyho námestí, ktoré patria medzi najväčšie trhy v Európe. Z tohto výletu sme si odniesli veľa zážitkov a užili sme si to!


Exkurzia v kostolíku v Trnovom
30. november 2018

Drevené kostolíky na východnom Slovensku sú pomerne známe. Avšak to, že toť za rohom, v Trnovom, máme jeden z najzápadnejšie postavených drevených kostolov, sme nevedeli ani my dospelí. A presne doň sa boli tretiaci (ježkovia a lienky) pozrieť. Mali sme obrovské šťastie, že sme si mohli tento historický objekt bližšie preskúmať aj zvnútra, hoci pre verejnosť je uzavretý. Pán farár Krajčik si našiel chvíľu aj pre odborný výklad, ktorým spestril našu vlastivednú exkurziu.

čítať ďalej...


Prestávky s knihou
23. november 2018

Bol to mimoriadny deň a ako sa naši žiaci vzácne zhodli, mohol by byť aj častejšie. Čítanie môže byť zábava a nielen to. S knihami sa dá pracovať, tvoriť i sa z nich veľa naučiť. A práve to bolo cieľom projektového dňa – Prestávky s knihou. Najväčšia vďaka patrí učiteľom, bez nich by nič z tohto nebolo možné. Na hodinách sa diali neuveriteľné veci. Za každými dverami triedy čakal iný príbeh. Prváčikovia si podelili tému o stromoch, tých v parku i tých v sade – priraďovali a triedili, kreslili a hádali. Druháčikovia sa k problematiky postavili o niečo akčnejšie. Mravčekovia cvičili mravenisko s Ferdom úplne doslova a Motýliky čakali, čo sa vykľuje z vajíčka. Tretiaci precestovali takmer celý svet a aj niekoľko storočí s Machom a Šebestovou a Jakubom a jeho kolobežkou. Navštívili staroveké Grécko, Mozarta, cisára Rudolfa II, cestovali do Paríža i Indie. Štvrtáci si pripravili deň s Beatles a Hugom Cabretom. Na druhom stupni sa riešili vážne matematické a fyzikálne záležitosti s hlavnými hrdinami, na slovenčine sa diskutovalo, opisovalo, dokonca sa hlavnému hrdinovi aj písalo. Na biológii sa riešili ohrozené druhy zvierat a ekológia. Na angličtine sa pracovala so slovnou zásobou, riešili sa otázky i odpovede. Na dejepise sa cestovalo za Isaacom Newtonom. V deviatom ročníku sa veľa diskutovalo na spoločensko-politické témy. Video z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

čítať ďalej...


Exkurzia - Škola ochrany prírody Varín
20. november 2018

Medzinárodný sviatok všetkých zvierat sveta (4. otóber) sme si so žiakmi VI. ročníka rozhodli pripomenúť zaujímavou besedou na Správe Národného parku Malá Fatra, školy ochrany ochrany prírody vo Varíne. Beseda pod vedením pani Miriam Balciarovej bola venovaná najmä ohrozeniu a ochrane zvierat. Mali sme možnosť vidieť reálne problémy a príčiny vymierania živočíchov na celom svete a hľadali sme spolu riešenia, ako to zmeniť k lepšiemu, či už pomocou pútavej videoprojekcie, alebo hry na pašerákov. Odniesli sme si veľa nového, nepoznaného a hlavne nezabudnuteľného....


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník