Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Valentínska pošta
14. február 2019

Februárový Valentín sa už stal tradíciou na našej škole. Žiacka školská rada pripravila rozhlasové vysielanie pre všetkých zaľúbených a zamilovaných, ktoré potešilo nejedno srdiečko. A s láskou sa rozdávali aj valentínky, drobné darčeky, ktoré veľmi potešili obdarovaných. Je úžasné byť v škole, kde žiaci, učitelia i rodičia myslia aj na tých druhých. My si prajeme, aby sme Valentína mali po celý rok- aby sme každý deň odovzdávali kúsok zo seba- nemusí to byť drahý darček, stačí úsmev, povzbudenie, priateľská pomoc, či pekné gesto.

Ďakujeme dievčatám zo 7. ročníka, ktoré valentínske darčeky odovzdali do tých správnych rúk, ktorým boli určené.


Valentínsky deň
14. február 2019

Valentín bol špeciálny deň pre delfínkov! Deti sa obliekli do červenej farby, slovenský jazyk si spríjemnili valentínskym čítaním a pracovným listom a na matematike nesmelo chýbať zamilované počítanie. Ale hlavné je to, že sa všetci majú radi a aj keď sa občas poškriepia, vždy si odpustia.


Beseda s bývalými žiakmi našej školy
6. február 2019

Aktuálne rezonuje u našich deviatakov otázka výberu vhodnej strednej školy, na ktorej by v budúcom školskom roku pokračovali vo svojom štúdiu. Zástupcovia školskej rady sa rozhodli ísť "priamo na vec" a zorganizovali besedu s bývalými žiakmi našej školy, ktorí sú úspešní na mnohých stredných školách. Milo nás prekvapilo, že pozvanie prijali všetci oslovení a že im bolo potešením vrátiť sa na svoju niekdajšiu "alma mater". Veru, štúdium na strednej škole nie je ľahké, no naši bývalí žiaci sa jednohlasne zhodli, že na Oravskej ich to bavilo a že predsa len tí, ktorí ich vychovávali a vzdelávali to s nimi mysleli dobre. Nás pri srdci hrial pocit, že sa našim stredoškolákom ťažko od nás odchádzalo a ešte ťažšie lúčilo so svojimi bývalými učiteľmi. Poďakovanie patrí organizátorkám Lucke Ptačinovej, Rebeke Vantarovej- členkám žiackej školskej rady, ale i študentom- Karolíne Hodasovej, Sindy Ye Rim Seo, Alenke Ďaďovej, Matejovi Pavelkovi, Vilovi Spádovi, Viktórii Večeřovej, Barbore Papíkovej a Linde Lichnerovej. No a najväčšie poďakovanie patrí tým, ktorí učia a robia to s láskou v srdci- učiteľom. Lenka Brodňanová


Hurá mravce, na univerzitu!
18. január 2019

Stavebná fakulta ŽU, náš kamarát a učiteľ na ŽU Jakub Chromčák nám ukázal 3D skener, 3D hrady SR, jeho hľadania tajných chodieb v kostoloch, z čoho vznikol vápenec, čo robí geodet a ....čo dokážeš, keď ťa baví práca a rád sa učíš nové veci.


Súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu
15. január 2019

Členovia žiackej školskej rady pred odchodom na zimné prázdniny vyhodnotili najkrajšie vyzdobenú triedu. Všetci sa jednohlasne uzhodli, že sladká odmena právom poputuje do triedy II.MO. Motýliky si tak mohli vychutnať svoje víťazstvo a naladiť sa na predvianočnú náladu.

Žiakom a ich triednej pani učiteľke srdečne gratulujeme.


Odovzdávanie darovacieho šeku
18. december 2018

Vďaka ochote a túžbe pomôcť sa nám podarilo na charitatívnej vianočnej burze, ktorá sa uskutočnila 7. decembra 2018 v našej škole, vyzbierať sumu 1800 Eur.

Uvedenú sumu sme rozdelili štyrom rodinám, ktoré vychovávajú svoje deti s veľkými finančnými problémami a zároveň trpia vážnym zdravotným stavom alebo stratou niektorého z ich členov. Dovoľte nám, podeliť sa s Vami o silný pocit radosti a dojatia z utorňajšieho poobedňajšieho stretnutia 18. decembra 2018, kedy sme rodinám Šaranovej, Burganovej, Súlovcovej a Štefinovej odovzdali finančný dar v hodnote po 450 Eur.

V očiach týchto rodičov boli slzy dojatia a vďaky, ktoré budú pre nás všetkých povzbudením do ďalšej charitatívnej práce a budú cennou a milou spomienkou pri vianočnom stromčeku v našich rodinách. Ďakujeme Vám za podporu a prajeme Vám pokojné a radostné vianočné sviatky v kruhu Vašich blízkych.


The Onlines - divadelné predstavenie
13. december 2018

Toto divadelné predstavenie bolo skvelé, pretože to bolo pravdou. Zobrazovalo pravdu o tomto svete, v ktorom žijeme. Je ťažké tomu uveriť, pretože sme každý deň spojení s modernými technológiami. Normálny človek strávi 3-5 hodín pri mobilnom telefóne či technológiách, a to je zlé, pretože naša budúcnosť nemôže byť spojená s týmito vecami.

Boris (VII.SVA)


Divadelné predstavenie Bold rabbit in Africa
13. december 2018

13. decembra 2018 žiaci 1. - 4. ročníka mali možnosť navštíviť divadelné predstavenie Bold Rabbit in Africa. Pokračovanie najslávnejšej detskej knižky Jozefa Cígera Hronského s názvom Smelý Zajko v Afrike je príbehom zajka a jeho ženy na potulkách svetom. Popri Váhu nás hlavné postavy previedli Slovenskom až do Bratislavy, odtiaľ po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu obrovského žraloka sa doplavili až do Afriky. Tam prežili veľa dobrodružstiev - vyliečili kráľa púšte, porazili krokodíla aj tigra a zachránili malého černoška. Bol to pekný a zaujímavý umelecký zážitok v netradičnom slovensko-anglickom naštudovaní.


Čítame tretiakom
13. december 2018

Vo štvrtok 13. decembra 2018 sme so šiestakmi Jakubom Korbelom (VI.SA), Majkou Šuštiakovou (VI.SA) a Natáliou Beláčikovou (VI.SB) strávili príjemnú hodinu čítania v III.JŽ. Teda, aby sme boli presní, nebolo to také obyčajné čítankové čítanie, naši šiestaci prišli spolužiakom z 1. stupňa prečítať svoje vlastné príbehy, rozprávky a bájky. Mladý nádejný spisovateľ a spisovateľky si počínali ako profesionáli - čítali pútavo a navyše mali pre svojich poslucháčov pripravené aj nejaké otázky do diskusie o prečítaných témach, ktoré boli nielen zábavné, ale aj poučné. Čo dodať? Malí tretiaci boli vďační a pozorní poslucháči, veríme, že naša aktivita by sa v budúcnosti mohla rozvinúť do ďalšej spolupráce v podobe projektu "my napíšeme, vy zdramatizujete", keďže naši ježkovia sú výborní malí herci, ako sme sa už v minulosti presvedčili. A, v konečnom dôsledku, učiteľa naozaj teší, ak výstupom z jeho krúžku sú napríklad takéto aktivity, potom má to, čo robíme pre deti naozaj zmysel, aj keď nás to neraz stojí nemalé úsilie.


Čitateľská beseda v Lienkach
12. december 2018

12. december bol od rána v našej triede rušný. Hneď prvú hodinu žiaci riešili Pytagoriádu a potom už netrpezlivo čakali na Jankinu maminu - pani Ďuračíkovú, ktorá priviedla vzácnu návštevu. Priamo z Bratislavy k nám pricestovala teta Mirka Bizárová - spoluorganizátorka súťaže Čtame s Osmijankom. A veru ho vo svojom kufríku aj s Osmidunčom priviezla. Okrem toho pricestovalo s ňou aj vrece plné mačiek, ktoré bolo treba z toho vreca zachrániť. A to bola úloha pre Lienky. Teda všetko sa to začalo vo veľkom klube čítaním knihy Jaroslavy Blažkovej: Mačky vo vreci. A ako ich zachraňovali pred utopením vo vreci? No predsa dobrými skutkami, ochotou pomôcť, podeliť sa a obetovať pre kamaráta. Až nakoniec zachránili všetky mačky a aj najväčšiu mačku – Toleranciu. Popritom všetkom si užili aj zábavu – zaspievali si, relaxovali, tancovali a úplne nakoniec si aj vlastné mačky vyrobili. Bola to výborná akcia – tak sa vyjadrili žiaci na záver. Ďakujeme ešte raz pani Ďuračíkovej za zorganizovanie tejto besedy priamo u nás v škole.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník