Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Beseda s knihou (2. ročník)
26. marec 2019

Z knihy ti môže vypadnúť strana alebo záložka. Čo sa však stane,keď ti z nej vypadne vlk? My to už vieme vďaka pani Ďuračíkovej a jej čítaniu. A ty???

 


Exkurzia v SHMÚ
22. marec 2019

Žiaci 5. ročníka sa 22. marca zúčastnili exkurzie do SHMÚ v pobočke v Žilina, aby si zaujímavou a hravou cestou viac priblížili učivo o počasí, vesmíre, vodných tokoch, ktoré zároveň preberali na hodinách Geografie. S odborníkmi mohli diskutovať, vyskúšať si rôzne prístroje na predpoveď počasia využívané v teréne, pozrieť si samotné priestory SHMÚ. Exkurzia bola výborným názorným doplnením preberaného učiva a určite sa jej radi zúčastníme aj v budúcich rokoch.


Slávik Slovenska 2019 (školské kolo)
21. marec 2019

Zaspievaj Slávičku v zelenom hájičku....veruže Slávici na našej škole zaspievali. I keď mnohí mali trému, veď postaviť sa zoči voči publiku a rozozvučať tóny ľudovej piesne, nie je vôbec jednoduché, zvládli to na výbornú. V školskom kole Slávika, ktoré sa konalo v priestoroch našej knižnice účinkujúci súťažili v dvoch kategóriách.

Víťazi v 1. kategórii
1. miesto a postup do okresného kola získala Prievozníková Timea
2. miesto David Surma, Sofia Palovová
3. miesto Jonáš Šmehýl, Ema Šuštiaková

V 2. kategórii
2. miesto získali Harceková Klára, Tomicová Tamara
3. miesto Porubcová Diana, Gašpieriková Viktória

Odvážnym spevákom srdečne gratulujeme!


Beseda o mokradiach (2. stupeň)
21. marec 2019

I voda má svoj sviatok 22. marca. A všade tam, kde je voda, je "mokraď". To, že mokrade majú pre existenciu na našej Zemi nenahraditeľný význam, sme sa dozvedeli s ôsmakmi prostredníctvom besedy pod vedením Aleny Badurovej, pracovníčky Správy NP Malá Fatra zo školy ochrany prírody vo Varíne. Okrem pútavých interaktívnych animácií, videí venovaných tejto téme, sme spoznali aj tie najvýznamnejšie mokraďové lokality zo Slovenska, ktoré sa zapísali do povedomia celého sveta. 2. február ako Svetový deň mokradí tak ostane našim pamätným..


Žiacka rada rada číta mladším
20. marec 2019

Naši zástupcovia žiackej rady veľmi radi vymýšľajú nové zážitkové podujatia. A keďže marec sa už tradične spája s čítaním a knihami, rozhodli sme sa obetovať svoj voľný čas počas prestávok a vybrali sme sa čítať našim najmladším. A čo nás najviac potešilo? Že harmónia starší versus mladší na našej škole funguje dokonale. Veď medziľudské vzťahy sú veľmi dôležité. Ďakujeme tým, ktorí vyrazili do tried a čítali a tým menším ďakujeme, že ich s láskou počúvali.


Beseda o mokradiach
20. marec 2019

V známej piesni sa spieva „Jožin z Bažin“, z rozprávky poznáme Shrekovu bažinu, no a my, tretiaci (lienky a ježovia), sme sa vo Varíne ( v Škole ochrany prírody NP Malá Fatra) dozvedeli, že správne sa bažina nazýva mokraď. Naučili sme sa, že je to prechod medzi suchozemským a vodným prostredím. Zistili sme, aká je dôležitá nielen pre človeka ( zdroj rašeliny, prútia, trstiny, dreva,....) ale najmä pre rastliny a živočíchy. Tie, ktoré rastú alebo žijú v mokradi, sú často zákonom chránené, ba dokonca ohrozené. Presne ako žabka Kvačka, ktorá prišla o svoju mokraď vďaka nenásytným ľuďom. Ešte aj Shrek si svoju bažinu chránil, nepustil do nej nikoho cudzieho.

Ale malá žabka si nevedela pomôcť: Jedného dňa prišli veľké buldozéry a začali navážať a sypať hlinu, aby získali pôdu na stavbu budov. Potom prišli ľudia, vylievali do zvyšnej vody odpadové látky a iné nečistoty, až sa žabkina mokraď úplne stratila. Naša žabka sa ocitla v červenej knihe ohrozených druhov.

čítať ďalej...


Dievčatko Momo (divadelné predstavenie)
14. marec 2019

Len týždeň po premiére prežili svoj čas v Bábkovom divadle Žilina žiaci 1. stupňa, aby si užili úplne čerstvé predstavenie s názvom Dievčatko Momo a ukradnutý čas.Tento kultový príbeh riešil problémy s časom (či sme pánmi svojho času, prečo máme nedostatok času ,ako a s kým možno tráviť čas......) Divadelná hra bola nápaditá, originálna, pútavá, moderná a plná myšlienok na zamyslenie. Deťom sa páčili aj interaktívne časti, hudba tvorená na javisku a mnohé iné. Možno by sa niečo zapáčilo aj vám, ak si nájdete čas.


Potulky našou školou
12. marec 2019

Že nevieš kde práve si?...Nuž,ľahká pomoc...Žiaci V.FB ročníka pre teba pripravili stručnú informačnú tabuľu tom, čo všetko v našej škole máme...Tak, aby tomu rozumeli úplne všetci, aj malí aj veľkí, aj tí čo anglicky vedia, a aj tí čo nie .... Good luck and enjoy! J


Fašiangy v škole
5. marec 2019

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde... Tak sa spievalo v piatok pred prázdninami na „Oravskej“. Z takmer štyridsiatich hrdiel sa ozývali aj iné piesne. Do toho krátke básničky, vinšovačky, zvuky rôznych hudobných nástrojov. To všetko pod dirigentskou paličkou pani učiteľky Brxovej. Veru sme zažili folklór ako má byť. Hlavní účinkujúci boli tretiaci (lienky a ježkovia), ktorí poctivo nacvičovali niekoľko týždňov. A tak vznikol neopakovateľný fašiangový sprievod. Chodili sme z triedy do triedy, navštívili sme aj pani riaditeľku, gymnázium, materskú škôlku Včielka a celé sme to ukončili v jedálni. To ste mali vidieť! A to ste mali počuť! Veselý spev detí, strhujúci zvuk harmoniky, krásne kroje, pekné i šialené masky,... Turoň na začiatku a stará baba na konci. Keď sa roztancovala tá stará baba, veru schytila do tanca aj niektorého z okolostojacich. Nuž kto by ju odmietol? To bola zábava! A nielen to! Dokonca sme našim divákom ponúkali ochutnávku domácej slaninky, klobások, fánok, šišiek či škvarkových pagáčov. Najskôr sme si zaspievali, potom zakrepčili a nakoniec sme si aj my pomastili bruchá. No čo viac by sme chceli?

.


Lyžiarsky a snoubordingový výcvik
22. február 2019

V dňoch 18. – 22. 2. 2019 sme sa zúčastnili lyžiarskeho a snoubordingového výcviku v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo pri Ružomberku. Lyžiarske podmienky a krásne horské prostredie nám umožnili stráviť nezabudnuteľný týždeň plný zážitkov, športu a zábavy.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník