Dnes je štvrtok 20. januára 2022. Meniny: Dalibor
Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Naše triedne fotky
6. apríl 2019

Naše spoločné fotky ... :) Žabky v akcii.


Čítame povesti a dobrodružnú literatúru...
29. marec 2019

Marec sa už tradične spája s knihami a naši žiaci čítajú radi. V utorok 26.3. 2019 a v piatok 29.3. 2019 sme s našimi piatakmi a šiestakmi prežili zaujímavé predpoludnia v Krajskej knižnici, kde sme čítali a diskutovali o povestiach a dobrodružnej literatúre. Bolo to iné ako v školských laviciach, neskúšalo sa a spoznali sme aj naše menej známe miestne povesti z okolia Žiliny a hádam všetky druhy dobrodružnej literatúry a ich rôzne spracovania. Deťom sa akcia páčila. Čo dodať? Ďakujeme knihovníkom z Krajskej knižnice a ak bude príležitosť, radi prídeme opäť.


Včielky čítajú Mravčekom
29. marec 2019

Marec – mesiac knihy  uzavreli Včielky a Mravčeky 29.3.2019 spoločným stretnutím, ktoré bolo milé, zábavné, poučné a inšpirujúce pre všetkých. Štvrtáci čítali z knihy aj časopisov a druháci pozorne počúvali, spoznávali rýmy, vyskúšali si zhudobnenú báseň....


Návšteva krajskej knižnice
29. marec 2019

V rámci týždňa čitateľských aktivít dňa 29. 03. 2019 deti IV.CHR a IV.VČ realizovali náučnú aktivitu pod vedením pani Ďuračíkovej, našej dlhoročnej spolupracovníčky z Krajskej knižnice v Žiline. V skupinách riešili úlohy zamerané na autora detskej literatúry Daniela Heviera. Robili PRIEVAN v jeho knihách - vyhľadávali informácie. Marec - mesiac  knihy sme tak ukončili príjemnou aktivitou.
 


Zážitkový projekt
29. marec 2019

Štvrtáci - včielky a chrobáci sa dňa 22. 03. 2019 zúčastnili zážitkového projektu "Z Kúdeľnej izby" v Makovického dome v Žiline. V rámci neho si pod vedením pani Otílie Kadašiovej zo Strečna  vyskúšali prácu s drôtom a vyrobili dekoratívne predmety. Deti z tvorivých dielní odchádzali s dobrým pocitom a s radosťou poznania niečoho nového. 
 


Čítanie povestí v knižnici
28. marec 2019

Marec sa už tradične spája s knihami a naši žiaci čítajú radi. 28.3. sa piataci zúčastnili zaujímavého predpoludnia v knižnici, kde sme čítali a diskutovali o povestiach. Spoznali sme naše najznámejšie miestne povesti z okolia Žiliny a ich rôzne spracovania.


Deň otvorených dverí pre predškolákov
28. marec 2019

Predškoláci zo Súkromnej škôlky Včielka si k nám prišli vyskúšať aké je to byť skutočným žiakom! Ukázali nám akí sú šikovní, poznali písmenká, čísla, básničky, pesničky. Vyskúšali si prácu na interaktívnej tabuli a s radosťou riešili všetky úlohy! Veľmi sa im páčilo písať kriedou na tabuľu a pekne vypracovali aj pracovné listy. Už sa na vás tešíme v 1. ročníku!


Rozprávky bratov Grimmovcov
28. marec 2019

Rozprávky bratov Grimmovcov sú známe po celom svete. Ale čítali ste niekedy tieto príbehy v ich rodnom jazyku? Naši deviataci už áno. V rámci knižného mesiaca marca sme sa na hodinách nemeckého jazyka spoločne vrátili do detských čas a prečítali si niektoré rozprávky od bratov Grimmovcov. Pritom sme sa popasovali s novými slovíčkami či pracovným listom a zároveň sme sa čo-to dozvedeli aj o týchto slávnych zberateľoch klasických nemeckých rozprávok.


Tretiaci a týždeň čitateľských aktivít
27. marec 2019

V stredu sme si priniesli obrovské množstvo kníh (spolu 76) a vzájomne sme si ich v triede menili. Zvyšné sme posunuli do knihobúdok, aby sa potešili aj iní. Vo štvrtok nás privítala naša pani Ďuračíková (teraz už pani učiteľka), aby sme sa dozvedeli zaujímavosti zo života a tvorby britského spisovateľa Roalda Dahla.

Vedeli ste, že má meno po nórskom hrdinomi Roaldovi Amundsenovi, ktorého jeho rodičia veľmi obdivovali? A že jeho meno je spojené s americkým ilustrátorom a animátorom Waltom Disneym, ktorý mu pomohol zhmotniť jednu jeho rozprávkovú postavičku? Alebo že pracoval pre spoločnosť SHELL? Dokonca robil aj pilota lietadla? A čo sa nám najviac páčilo, že miloval čokoládu! Dokonca o nej napísal krásnu rozprávku Charlie a jeho továreň na čokoládu.

čítať ďalej...


Týždeň čitateľských aktivít – prváci
26. marec 2019

Aj prváci sa už tešia, že sa naučili čítať. Dôkazom je ich nadšenie z čítania a čítajú naozaj radi! Ich týždeň začal s pani Ďuračíkovou, ktorá si pre nich pripravila veľa krásnych a zaujímavých aktivít. Ich radosť bola obrovská! Celý týždeň sa rozprávali o knihách, počas prestávok i v školskom klube si čítali, spoznávali nové rozprávkové bytosti alebo zisťovali informácie z encyklopedií. Počúvali, kreslili, pátrali a objavovali. Dokonca im čítali aj "veľkí" tretiaci a riešili rôzne ľahšie i ťažšie hádanky. Potešili ich aj krásnym vyrobeným darčekom. Odmenou za ich usilovné čítanie bude už onedlho prvá spoločná návšteva Krajskej knižnice v Žiline, kde budú slávnostne pasovaní za čitateľov!


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník