Dnes je štvrtok 20. januára 2022. Meniny: Dalibor
Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Exkurzia vo Varíne
6. máj 2019

Aktivity podporujúce rozvíjanie pozitívneho vzťahu k prírode a k ochrane lesov na štvrtákov našej školy čakali vo Varíne. Včielky a chrobáci sa zúčastnili besedy s názvom Tajomstvo lesa organizovanej Správou NP Malá Fatra a Školou ochrany prírody vo Varíne. Kamufláž - maskovanie živočíchov v prírode a skupinové vedomostné súťažné aktivity rozšírili deťom obzor v tejto problematike a zároveň vytvorili priestor pre zmysluplne využitý čas i mimo školského prostredia.


Čistenie okolia členmi ŽŠR
26. apríl 2019

Členovia žiackej školskej rady opäť zmobilizovali svoje sily, ale i sily ostatných žiakov našej školy a rozhodli sa skultúrniť okolie Oravskej. V piatok, kedy sa všetci už určite ponáhľajú po náročnom týždni domov, viacerí obetovali svoj voľný čas a chopili sa iniciatívy. Milým prekvapením boli aj dvaja študenti súkromného gymnázia, mimochodom, naši bývalí žiaci, ktorí nám s radosťou pomohli pri zbere odpadu. Prišli nezištne, len tak, pretože chceli. Aďo, Denis, ďakujeme za pomoc. Boli ste naozaj skvelí. A veľká pochvala patrí aj žiakom zo VI.SA, ktorí prišli naozaj v plnom počte a využili svoju triednickú hodinu, spolu so svojou triednou učiteľkou, (veď ako inak, naši učitelia sa snažia vždy ísť príkladom svojim žiakom) na túto zmyslu plnú činnosť. Veď, na prostredí, v ktorom sa učíme, vzdelávame a trávime aj svoj voľný čas by nám malo naozaj záležať. Ďakujem všetkým od piatakov až po deviatakov, ktorí ste mne a aj nám piatok popoludní dokázali, že na životnom prostredí nám naozaj musí a má záležať. Verím, že to nebolo naposledy....

Lenka Brodňanová
riaditeľka školy


Včelie produkty
25. apríl 2019

Téma Včely je typicky jarná a nám ju workshop v krajskej knižnici predstavila z rôznych strán: cez knihy, prostredníctvom včelárskych nástrojov, ktoré si deti mohli vyskúšať, cez včelie produkty. Na záver si deti zhotovili sviečky z pravého včelieho vosku.


Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.
22. apríl 2019

Pravdivosť tejto starej múdrosti si uvedomujeme azda každý deň. Znalosť cudzích jazykov nám uľahčuje život a prispieva aj k porozumeniu medzi ľuďmi. To si počas štúdia cudzích jazykov uvedomujú aj naši siedmaci, ktorí v apríli pripravili pre žiakov štvrtého ročníka prezentáciu nemeckého a španielskeho jazyka. Zatiaľ čo starší mali možnosť prezentovať svoje vedomosti, tí mladší sa mohli pri rozhodovaní medzi nemčinou a španielčinou aj čo-to nové dozvedieť. Aby štvrtákom dodali trochu chuti a inšpirácie, aktívnou hravou formou ich zapojili do spoznávania nových kultúr, významných osobností či najznámejších nemecky a španielsky hovoriacich krajín. V jazykovom okienku si trénovali výslovnosť španielskych a nemeckých slovíčok. Nemčinári pripravili aj malú ochutnávku jedál pochádzajúcich z nemecky hovoriacich krajín. Nemčina alebo španielčina? Teraz sa už len správne rozhodnúť!


Zdobenie kraslíc
16. apríl 2019

Ešte pred veľkonočnými sviatkami si stihli usilovné Včielky pripraviť a hlavne vyskúšať 2 techniky zdobenia kraslíc. Veľkonočnú atmosféru a najmä praktické rady nám sprostredkovala mamina našej spolužiačky p. Gašpieriková spolu s jej šikovnou priateľkou. Jednoduchšou a efektnejšou technikou bolo "servítkovanie". Zaujímavejšou ale náročnejšou bolo "voskovanie". Každý sa musel popasovať so svojou zručnosťou, trpezlivosťou a fantáziou. Výsledkom boli originálne kraslice.


Pasovačka prváčikov za čitateľov knižnice
16. apríl 2019

V utorok 16.4. naši veselí prváci boli spoznávať Krajskú knižnicu v Žiline. Bola to ich prvá spoločná návšteva v knižnici, kde im tety vysvetlili, ako sa majú v knižnici správať, ako sa požičiavajú knihy, ako si ich môžu vyberať a samozrejme zložili spoločne sľub a každý sľúbil, že "bude dobrým čitateľom". Dostali aj pekné záložky a po splnení úloh aj čitateľské preukazy. Dokonca sme si vypočuli aj pekný príbeh "Calvin nevie lietať" o škorcovi, ktorý sa nenaučil lietať, lebo stále čítal, no nakoniec vďaka svojim vedomostiam z kníh zachránil svoju rodinku. Už teraz sa tešíme na spoločnú návštevu v knižnici opäť v máji.


Čo nám chutí
16. apríl 2019

Žiaci III.LN si žiaci počas aprílového týždňa zdravej výživy pripravili zdravé dni ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a nátierok. Tie si urobili z donesených aj nakúpených surovín. Ani sme nestihli všetko odfotiť, tak chutili a chlebíky mizli z taniera. Dobrú chuť!


Stretnutie s Martinom Kukučínom
15. apríl 2019

Na hodinách slovenského jazyka a literatúry spoznávame tvorbu slovenských i svetových autorov. Spolu so siedmakmi sme čítali viaceré poviedky od Martina Kukučína. Zistili sme, že život s alkoholom pripravil Adamovi Krtovi neľahké chvíľky a poviedku Na jarmok sme si aj zahrali. Pozrite sa sami....


Vynášanie Moreny
12. apríl 2019

Vynášanie Moreny je starý pohanský zvyk, ktorým sa symbolicky odoberá vláda zime a očakáva sa príchod teplej jari. Aj na našej škole sa v piatok 12. apríla ozýval spev detí a hlasný zvuk akordeóna.

Toto milé prekvapenie nám prichystal folklórny súbor Lienka pod odborným vedením pani učiteľky Janky Brxovej. Bolo fascinujúce sledovať krásne kroje, ktoré protirečili studenému vetru v arboréte, kde celý sprievod začínal. Morena, veľká slamená bábka, sa na čele sprievodu veselo usmievala, no jej dlhé farebné stužky sa nervózne mihali v nápore vetra. Deti svojimi vtipnými riekankami a spevom potešili všetkých navôkol, zavítali aj do materskej škôlky Včielka a do jedálne. Zaslúžený potlesk bol tou najkrajšou odmenou pre všetkých. Hoci dobrá nálada a chuť oznámiť všetkým, že zimu už nechceme, pretrvávala ešte aj na záver, museli sme Morenu ukryť a odložiť na celý rok. Škoda ju páliť, keď sa tak krásne usmievala. Deti sa rozhodli, že ju radšej uspia, aby prišla jar.


Mravčeky na futbalovom štadióne
12. apríl 2019

Ako vyzerá futbalový štadión, keď sa na ňom nehrá? Nazreli sme do jeho tajných miestností a vyskúšali si úlohu novinárov a hráčov.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník