Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Exkurzia v Seredi
28. máj 2019

Koncom mája sa naši ôsmaci a deviataci vydali do Múzea holokaustu v Seredi. Je to výnimočné múzeum, postavené na troskách pracovného tábora, jediného zachovaného na Slovensku. Na tomto pietnom mieste si prezreli expozíciu, ktorá sa týkala predovšetkým príbehov a spomienok ľudí zo Slovenska a absolvovali prednášku na tému Úteky z koncentračných táborov, v ktorej sa zamerali na už čoskoro filmovo spracovaný útek Wetzlera a Vrbu z tábora Osvienčim.


Návšteva v materskej škôlke Včielka
28. máj 2019

Dňa 28. mája žiaci III.LN boli pozvaní na predstavenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré mali deti nacvičené pre svoje mamičky. My, ako ich veľkí kamaráti, sme si mohli pozrieť, ako sa ponorili do podmorskéhho sveta a hľadali tú najlepšiu mamičku na svete. Ryby, kačičky, labute, žabky piráti,námorníci všetci nakoniec zistili, že najlepšia mama je práve tá naša. A nakoniec sme aj my ochutnali z morskýcj sladkých plodov. Už sa tešíme na ďalšie pozvanie!


Kúzelná fyzika
27. máj 2019

27.mája na našu školu zavítalo zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla) s názvom Kúzelná fyzika. Žiaci 3.-9. ročníka boli nielen pasívnymi divákmi, ale mnohé pokusy si mohli aj sami vyskúšať. Hlavným cieľom  predstavenia bolo u žiakov vyvolať záujem o fyzikálne deje okolo nás a ukázať im, že sa s fyzikou stretávame na každom kroku a nielen v škole.


Návšteva novej synagógy
26. máj 2019

Daždivé, nepríjemné počasie. Nuž čo, zmokli sme. My VI.SA sme sa vybrali do synagógy na vzdelávzcí program : Prechádzka galériou. Načo nám je umenie? Čo všetko ním môže byť? Môže sa umenie nepáčiť? Môžem sa ho dotknúť? Môžem sa tu smiať? To všetko sme sa dozvedeli a veľa iného, zaujímavého od milej osôbky s menom Simona Gottierová(tiež umelkyňa), ktorá nás sprevádzala galériou a trpezlivo odpovedala na naše zvedavé otázky. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.


Štvorylka
17. máj 2019

V piatok 17. mája 2019 sa už tradične roztancovala Žilina žiakmi a študentmi v rytme Štvorylky. Naši žiaci sa predviedli priamo pod pódiom na očiach poroty. Ďakujeme všetkým našim žiakom 6. - 9. ročníka za ich aktivitu a prístup pri nacvičovaní tohto zaujímavého podujatia v našom meste.


Plavecký kurz
17. máj 2019

Od 13. do 17. mája 2019 sa žiaci 3. a 5. ročníka zúčastnili na plaveckom kurze Platesa na Mestskej plavárni v Žiline. Boli rozdelení do skupín podľa plaveckej zdatnosti a každej skupine sa venoval inštruktor. Deťom sa plávanie veľmi páčilo a s pomocou rôznych plaveckých techník a pomôcok sa v plávaní zlepšili a posunuli ďalej. Dôkazom ich plaveckých schopností je aj "mokré vysvedčenie", ktoré dostal každý plavec. Inštruktorom ďakujeme za pekný prístup a trpezlivosť pri tréningu našich žiakov!


Exkurzia Mravčekov
13. máj 2019

Múzeum ťa prekvapí, zabaví, poučí a to sme my zažili v Hasičskom múzeu a v Múzeu A. Kmeťa v Martine.


Mravce ako umelci v synagóge
9. máj 2019

More sa zmenilo na oblohu, lúka na les a my na umelcov...


Kamufláž v ríši zvierat
9. máj 2019

Prečo má srnka biele bruško a tmavý chrbát? Prečo sa salamandra nesnaží splynúť s prostredím? V čom sa ľudia inšpirovali kamuflážou zvierat? Odpovede na tieto, ale aj mnohé ďalšie otázky sa žiaci V.FB a VI.SA dozvedeli počas návštevy Školy ochrany prírody vo Varíne.


Hlbokomorské rozprávky
7. máj 2019

V utorok 7.5. sa prváci opäť vybrali do krajskej knižnice. Program bol zámeraný na Hlbokomorské rozprávky, ktoré si predtým spoločne čítali so svojimi triednymi učiteľkami na hodinách čítania. Vypočuli si spoločne ďalší príbeh o rybe Bibe a hadovi Radovi. Na záver vytvorili veselé farebné rybky z papiera. A keďže prváci chceli konečne vyskúšať, ako fungujú preukazy čitateľov, starostlivo si vybrali knihy, ktoré budú čítať a spokojní so svojou nádielkou sa vybrali späť do školy, kde začali objavovať tajomstvá použičaných kníh. V júni sa sem opäť vrátia.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník