Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Škola v prírode (4. ročník)
7. jún 2019

Škola v prírode je skúškou odvahy, samostatnosti a pekných zážitkov so spolužiakmi. Štvrtáci tento rok v termíne 3. - 7.6.2019 spoznávali krásy Žiarskej doliny a jej okolia. Po ceste domov sme si ešte 'odskočili' do Demänovskej jaskyne slobody.


Koncoročný výlet do Energylandie, Poľsko (6. - 9. ročník)
6. jún 2019

„Život je vraj ako horská dráha. Raz ideš pomaly hore a inokedy zas prudko dolu“ Toto sú slová, ktorými každého návštevníka víta zábavný park Energylandia v Poľsku. A tak sme sa s našimi žiakmi po namáhavom školskom roku rozhodli zažiť ešte trochu adrenalínu a dobiť si energiu v Energylandii, kde na nás čakalo vyše 60 atrakcií, 20 interaktívnych hier a detských ihrísk. Do sýtosti sa vyšantili nielen žiaci, ale aj pani učiteľky.


Hip-hop
5. jún 2019

Naši druháci, tretiaci a piataci sa rozhodli podporiť svojich spolužiakov, ktorí v Dome Odborov širokému publiku predviedli svoje tanečné umenie. Mladí a šikovní Hip-hoperi z MyDance Hip Hop Akademia Žilina predviedli skvelé výkony a patrí im za to obrovský potlesk a zaslúžený obdiv.


Klimatická zmena - hrozba, či bežný jav? - beseda
5. jún 2019

Svetový deň životného prostredia sme si spolu so žiakmi deviateho ročníka pripomenuli 5. júna besedou o čoraz viac hovorenom jave - klimatickej zmene. Spolu s pracovníčkou Správy NP Malá Fatra, Mgr. Alenou Badurovou, sme diskutovali o príčinách a dôsledkoch klimatickej zmeny na našu planétu a život na nej. Žiaci mali možnosť vidieť ako svojimi každodennými návykmi a potrebami ku klimatickej zmene bezodkladne prispievajú, a ako naopak môžu situáciu zmeniť k lepšiemu, a teda klimatickú zmenu aspoň spomaliť, hoci nie úplne zastaviť. Súčasťou besedy boli aj environmentálne kvízy, interaktívna hra či skupinové úlohy.


Šašo Jaro
4. jún 2019

4. 6. žiaci III.LN opäť dostali pozvanie na predstavenie šaša Jara do materskej škôlky Včielka. Deti oslavovali MDD a šašo Jaro ich prišiel zabaviť. A veru sme sa nasmiali aj my. Ešte raz ďakujeme za pozvanie!


Medzinárodný deň detí
31. máj 2019

MDD - deň, ktorý milujú všetky deti na svete. Na našej škole sme tento deň odštartovali s dobrou náladou a úsmevom na tvári. Počasie ako na objednávku, po dlhom období dažďov sa na nás konečne usmievalo slniečko. V úvode akcie sme privítali našich sponzorov - Ryba Žilina, v zastúpení pána Britvíka a pána Antošíka, ktorí nám poskytli sladké a chutné ceny.

Náš školský dvor ožil, deti sa šantili pri hudbe, tanci a vyskúšali si svoju šikovnosť pri zdolávaní prekážok v rôznych zábavných a športových aktivitách. Odmenou im boli sladučké nanuky a iné dobroty, ktoré si zaslúžili po absolvovaní všetkých športových stanovíšť. Ďen sa vydaril a to vo všetkých smeroch...


Celoškolský prezentačný projekt - To sme my
30. máj 2019

Počas školského roka 2018/2019 dosiahli mnohí žiaci našej školy neuveriteľné úspechy v rôznych súťažiach. Na hodinách sa tí najlepší nielenže pripravovali a zdokonaľovali na súťaže, ale riešili problémové úlohy, aktívne pracovali v projektových činnostiach. Všetko toto a viac sme zosumarizovali v tradičnom celoškolskom prezentačnom projekte To sme my, ktorý sa tento rok uskutočnil 30. mája 2019. Ďakujeme všetkým našim žiakom, ktorí neváhali predstaviť svoj talent a pomohli pri príprave a organizácii celého podujatia. My sa tešíme z toho, akých skvelých žiakov máme a pevne veríme, že naša škola bude vzdelávať a vychovávať nielen dobrých, ale aj šikovných a nadaných mladých ľudí. Takým vždy patrí budúcnosť.


Exkurzia na Oravu
29. máj 2019

Stredu 29. mája 2019 sme s našimi siedmakmi, ôsmakmi aj deviatakmi strávili zážitkovým učením sa na Orave. A nielen o zážitky nebola núdza. O Martinovi Kukučínovi v Jasenovej, P. O. Hviezdoslavovi v Oravskom múzeu a v artikulárnom kostolíku v Leštinách či Matúšovi Čákovi Trenčianskom a rodine Thurzovcov na Oravskom hrade sme sa dozvedeli veľa nových informácií z ich života, ktoré v spojení s jedinečnou atmosférou historických priestorov či dobového nábytku a reálií vytvárali neopakovateľnú autentickú pečať našej histórie - inú, ako nájdeme v knihách - hmatateľnú, skutočnú. K povedanému netreba už nič dodať, snáď len to staré známe "lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť". Nuž, videli sme, užili sme si to a tešíme sa na ďalšiu exkurziu...


Návšteva synagógy
29. máj 2019

Včielky dnes navštívili Novú synagógu ,aby spoznali ,uvideli a pochopili "Vedúcu skamenelinu". To je názov výstavy,ktorou nás viedla Simonka a zároveň dokázala všetkých "namotať " aj k vlastnej tvorbe.


Liečivé bylinky
29. máj 2019

Čo je to odvar a výluh, aj o tom sa učili žiaci III.LN na hodine prírodovedy. A aby neostalo len pri teórii, tak sme to aj vyskúšali. V stredu 29. mája to u nás na pracovnom vyučovaní poriadne v triede voňalo.. Určite všetkým viac chutil výluh z byliniek čerstvých, ale aj sušených, ako odvar zo žihľavy. Ale niektoré kombinácie byliniek tiež nevoňali dobre, aj keď mali liečivé účinky. Najviac všetkým chutila mäta. A veru si niektorí aj poliečili svoje nádchy.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 4 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník