Dnes je piatok 3. júla 2020. Meniny: Miloslav
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Škola v prírode (4. ročník)
7. jún 2019

Škola v prírode je skúškou odvahy, samostatnosti a pekných zážitkov so spolužiakmi. Štvrtáci tento rok v termíne 3. - 7.6.2019 spoznávali krásy Žiarskej doliny a jej okolia. Po ceste domov sme si ešte 'odskočili' do Demänovskej jaskyne slobody.


Koncoročný výlet do Energylandie, Poľsko (6. - 9. ročník)
6. jún 2019

„Život je vraj ako horská dráha. Raz ideš pomaly hore a inokedy zas prudko dolu“ Toto sú slová, ktorými každého návštevníka víta zábavný park Energylandia v Poľsku. A tak sme sa s našimi žiakmi po namáhavom školskom roku rozhodli zažiť ešte trochu adrenalínu a dobiť si energiu v Energylandii, kde na nás čakalo vyše 60 atrakcií, 20 interaktívnych hier a detských ihrísk. Do sýtosti sa vyšantili nielen žiaci, ale aj pani učiteľky.


Hip-hop
5. jún 2019

Naši druháci, tretiaci a piataci sa rozhodli podporiť svojich spolužiakov, ktorí v Dome Odborov širokému publiku predviedli svoje tanečné umenie. Mladí a šikovní Hip-hoperi z MyDance Hip Hop Akademia Žilina predviedli skvelé výkony a patrí im za to obrovský potlesk a zaslúžený obdiv.


Klimatická zmena - hrozba, či bežný jav? - beseda
5. jún 2019

Svetový deň životného prostredia sme si spolu so žiakmi deviateho ročníka pripomenuli 5. júna besedou o čoraz viac hovorenom jave - klimatickej zmene. Spolu s pracovníčkou Správy NP Malá Fatra, Mgr. Alenou Badurovou, sme diskutovali o príčinách a dôsledkoch klimatickej zmeny na našu planétu a život na nej. Žiaci mali možnosť vidieť ako svojimi každodennými návykmi a potrebami ku klimatickej zmene bezodkladne prispievajú, a ako naopak môžu situáciu zmeniť k lepšiemu, a teda klimatickú zmenu aspoň spomaliť, hoci nie úplne zastaviť. Súčasťou besedy boli aj environmentálne kvízy, interaktívna hra či skupinové úlohy.


Šašo Jaro
4. jún 2019

4. 6. žiaci III.LN opäť dostali pozvanie na predstavenie šaša Jara do materskej škôlky Včielka. Deti oslavovali MDD a šašo Jaro ich prišiel zabaviť. A veru sme sa nasmiali aj my. Ešte raz ďakujeme za pozvanie!


Medzinárodný deň detí
31. máj 2019

MDD - deň, ktorý milujú všetky deti na svete. Na našej škole sme tento deň odštartovali s dobrou náladou a úsmevom na tvári. Počasie ako na objednávku, po dlhom období dažďov sa na nás konečne usmievalo slniečko. V úvode akcie sme privítali našich sponzorov - Ryba Žilina, v zastúpení pána Britvíka a pána Antošíka, ktorí nám poskytli sladké a chutné ceny.

Náš školský dvor ožil, deti sa šantili pri hudbe, tanci a vyskúšali si svoju šikovnosť pri zdolávaní prekážok v rôznych zábavných a športových aktivitách. Odmenou im boli sladučké nanuky a iné dobroty, ktoré si zaslúžili po absolvovaní všetkých športových stanovíšť. Ďen sa vydaril a to vo všetkých smeroch...


Celoškolský prezentačný projekt - To sme my
30. máj 2019

Počas školského roka 2018/2019 dosiahli mnohí žiaci našej školy neuveriteľné úspechy v rôznych súťažiach. Na hodinách sa tí najlepší nielenže pripravovali a zdokonaľovali na súťaže, ale riešili problémové úlohy, aktívne pracovali v projektových činnostiach. Všetko toto a viac sme zosumarizovali v tradičnom celoškolskom prezentačnom projekte To sme my, ktorý sa tento rok uskutočnil 30. mája 2019. Ďakujeme všetkým našim žiakom, ktorí neváhali predstaviť svoj talent a pomohli pri príprave a organizácii celého podujatia. My sa tešíme z toho, akých skvelých žiakov máme a pevne veríme, že naša škola bude vzdelávať a vychovávať nielen dobrých, ale aj šikovných a nadaných mladých ľudí. Takým vždy patrí budúcnosť.


Exkurzia na Oravu
29. máj 2019

Stredu 29. mája 2019 sme s našimi siedmakmi, ôsmakmi aj deviatakmi strávili zážitkovým učením sa na Orave. A nielen o zážitky nebola núdza. O Martinovi Kukučínovi v Jasenovej, P. O. Hviezdoslavovi v Oravskom múzeu a v artikulárnom kostolíku v Leštinách či Matúšovi Čákovi Trenčianskom a rodine Thurzovcov na Oravskom hrade sme sa dozvedeli veľa nových informácií z ich života, ktoré v spojení s jedinečnou atmosférou historických priestorov či dobového nábytku a reálií vytvárali neopakovateľnú autentickú pečať našej histórie - inú, ako nájdeme v knihách - hmatateľnú, skutočnú. K povedanému netreba už nič dodať, snáď len to staré známe "lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť". Nuž, videli sme, užili sme si to a tešíme sa na ďalšiu exkurziu...


Návšteva synagógy
29. máj 2019

Včielky dnes navštívili Novú synagógu ,aby spoznali ,uvideli a pochopili "Vedúcu skamenelinu". To je názov výstavy,ktorou nás viedla Simonka a zároveň dokázala všetkých "namotať " aj k vlastnej tvorbe.


Liečivé bylinky
29. máj 2019

Čo je to odvar a výluh, aj o tom sa učili žiaci III.LN na hodine prírodovedy. A aby neostalo len pri teórii, tak sme to aj vyskúšali. V stredu 29. mája to u nás na pracovnom vyučovaní poriadne v triede voňalo.. Určite všetkým viac chutil výluh z byliniek čerstvých, ale aj sušených, ako odvar zo žihľavy. Ale niektoré kombinácie byliniek tiež nevoňali dobre, aj keď mali liečivé účinky. Najviac všetkým chutila mäta. A veru si niektorí aj poliečili svoje nádchy.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 4 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník