Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Záložka do knihy, ktorá spája školy
9. október 2018

Naši tvoriví žiaci sa aj v tomto školskom roku zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy, ktorá spája školy. Na hodinách si vypočuli zaujímavé príbehy, báje, povesti a tie následne zobrazili na záložkách, ktoré pošlú našim kamarátom z partnerskej školy v Bratislave. Aj taká pekná záložka si nájde určite svoje miesto v zaujímavej knižke pri čítaní zaujímavého príbehu. A keď sa takéto zaujímavé čítanie spojí aj s praktickými ukážkami počas vyučovacej hodiny, o to viac našich žiakov priláka ku knihám.


Návšteva z materskej škôlky Včielka
8. október 2018

Trieda III.LN ako minulý rok, tak aj tento školský rok, začala úspešnú spoluprácu s MŠ Včielka. Malí kamaráti sa chceli prísť pozrieť, ako to u nás vyzerá na vyučovaní a zaujímali sa o hudobnú výchovu. Prišli k nám 8.10. spolu s pani učiteľkami až 2 triedy a bolo ich veru poriadne veľa, skoro sa ani nepomestili. Veľmi dobre poznali jednotlivé Orffove nástroje, zahrali si s nami na nich. Potom sme im my zaspievali a zahrali na klavíri, flaute, akordeóne a pridali sa k nám na ľudovú hru Železnica, A to bol teda riadne dllllhý vláčik. Na záver si malí kamaráti ešte vyskúšali hru na zvonkohre a už bol aj koniec hodiny. Žiaci z Lienok dostali za peknú prácu od p. riaditeľky Anežky aj sladkú odmenu. Už sa tešíme na ich pozvanie o pár dní na ich besiedku pre starých rodičov.


Exkurzia v Ekocentre Zázrivá
7. september 2018

Pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat (4. október) žiaci siedmeho ročníka navštívili Ekocentrum - Záchrannú stanicu pre zranené zvieratá v Zázrivej. Okrem zvieracích pacientov, ktoré sme videli, sme mali možnosť i niektoré zvieratká nakŕmiť a pozrieť si ako vyzerá všedný deň a práca v ekocentre prostredníctvom pútavej videoprojekcie. Projekcia spojená s besedou sa tiež sústredila aj na projekt venovaný záchrane orlov a zvýšenie ich populácie nielen u nás,ale najmä u našich západných susedov. Súčasťou exkurzie bola i návšteva hotela Diana v obci Stráža, kde sme si pozreli zbierky hmyzu z celého sveta a európske šelmy či kopytníky celosvetového meradla. Exkurzia nás obohatila o množstvo nového a nepoznaného, no najmä nám ukázala nevyhnutnú potrebu prírodu chrániť a pomáhať tým najviac zraniteľným.


Deň zvierat
4. október 2018

Dňa 4. októbra sa u nás na škole uskutočnil už tradičný Deň zvierat, ktorý sa slávi v tomto dni celosvetovo. Žiaci sa učili za prítomnosti svojich zvieratiek, no zároveň sa museli o ne aj postarať, aby im nič nechýbalo. Z našich tried sa ozýval štekot psíkov, mňaukanie mačičiek, hvízdanie papagája či žblnkot vody od korytnačiek. No mohli ste stretnúť aj exotiku v podobe ježka či agamy. Milé zvieratká, stretneme sa znovu o rok.


Deň zvierat v triede Žabky
4. október 2018

... žabky si ho užili s najobľúbenejšími plyšovými zvieratkami a na bicykloch a kolobežkách pri krásnom slnečnom počasí.


Kuba - beseda
4. október 2018

I tento školský rok sme sa so žiakmi ôsmeho ročníka mali možnosť zúčastniť jedinečného vzdelávacieho projektu Svet okolo nás. Tohtoročná beseda bola venovaná Kube a jej "dvom tváram slobody", ako samotný názov projekcie hovorí. So žiakmi sme nahliadli nielen do života miestneho obyvateľstva, ale pozreli sme si aj tie najviac zaujímavé miesta, možnosti ako na Kube čo najlepšie využiť svoj čas a zažiť toto magické miesto z úplne iného pohľadu. Viac na nasledujúcom linku: http://www.svetokolonas.com/popis-programu/kuba/


Deti a architektúra (súťaž)
27. september 2018

Aj v tomto školskom roku sme sa pustili do realizácie veľké architektonického projektu pod názvom Deti a architektúra. Počas hodín výtvarnej výchovy sme absolvovali e-learningový kurz na tému Zelené mestá. Okrem posilnenia ekologického povedomia sme si zopakovali aj vedomosti z geografie, výtvarného umenia, techniky, fyziky. Po realizácii kurzu nás čakal test, ktorý sme úspešne absolvovali. A teraz už pracujeme na architektonických návrhoch budovy Zelenej školy. Aj takto sa dá výtvarné umenie prepojiť s technikou a enviromentálnou výchovou. Práce pošleme do Bratislavy, kde nám ich odborníci na architektúru vyhodnotia. Držte nám palce


Osmijanko - exkurzia v knižnici
25. september 2018

V tento daždivý deň sme my druháci v dobrej nálade cestovali v knižnici s pani Ďuračikovou po zaujímavých krajinách s Osmijankom.


Exkurzia v záhradnom centre
14. september 2018

Chladný a zamračený piatok 14.septembra sa po príchode našich žiakov (tretiakov a štvrtákov) do záhraného centra Lány – Ovčiarsko razom premenil na nádherne harmonický. Začal privítaním majiteľky Ing. L. Pončákovej, ktorá svojím jemným vzhľadom a milým pohľadom otvorila pomyselný rozprávkový svet. Deti boli očarené novými rastlinami - obrovskými stromami v obrých kvetináčoch, mohli si ohmatať tvarované topiari, privoňať k levanduliam, potešiť zrak na fialkových vresoch. Mnohé z nich prvýkrát v živote videli ozajstný olivovník so živými olivami, púštnu ružu (zvláštne kryšlály piesku zoskupené do tvaru kvetu), hrubú kôru z Talianskeho dubu (z nej sa vyrábajú korkové zátky do vína),okrasnú kapustu či štipľavú čili papričku.

čítať ďalej...


Ochrana života a zdravia
14. september 2018

Dňa 14.9.2018 sme asolvovali cvičenie Ochrany človeka a prírody. Venovali smesa prvej pomoci, orientácie v prírode, zamerali sme na zručnosti ochrany života a zdravia v mimoriadnych situáciách v žilinskom regióne. Cvičenie bolo spestrené o návštevou Bôrického parku, kde sme si zašportovali.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 4 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník