Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


DDRACI boli v Rosenfeldovom paláci
25. október 2018

Áno, vo štvrtok 25.10. boli žiaci divadelno-dramatického krúžku pozrieť nádhernú expozíciu historických bábok. Videli železného ujka z budíka, smiešneho trojhlavého draka, drobučnkú púpavienku, čarodejníka z krajiny Oz, dlhokánsky nos princeznej z inej rozprávky. Obliekli si motýlie krídla či parochňu Pipi Dlhej Pančuchy. Dokonca mohli s rozličnými bábkami aj zahrať krátku etudu. Vyskúšali si v paraváne hru s maňuškami, mohli viesť obrovské a ťažké marionety, spoznali aj strašidelnú javajku – smrtku, no a nakoniec si obzreli tieňové bábky, s ktorými mohli zahrať tieňové divadlo. Avšak najviac im učarovalo čierne divadlo – na čiernom pozadí v čiernom paraváne s reflexnými či inofarebnými rekvizitami. Keď nám zhasli svetlo, bolo to priam magické. Škoda, že v takýchto chvíľach beží čas neskutočne rýchlo ...


Sté výročie Československa
24. október 2018

Rok 2018 je z pohľadu slovenských dejín významný. Pred sto rokmi vzniklo samostatné Československo. V deviatom ročníku sme o jeho vzniku urobili stručný komix. K dkspozícii je na stiahnutie PDF verzia.

 


Jaskynné maľby
24. október 2018

Dejepis nie je nudným predmetom ani náhodou a dejiny nie sú rozprávkou na dobrú noc. Tak ako každý rok, aj tento si šiestaci zažili pravek na vlastnej koži. A že to bola zábava. Praveké jaskynné maľby totiž vyzerajú jednoducho, ale ani v dnešných podmienkach tomu tak nie je.

 


Čas spomienok – krst knihy príbehov zo VII.SVB
23. október 2018

Čas spomienok – na príbehy z minulosti, ktoré nám vyrozprávali naši starí rodičia. Čas spomienok na ich mladosť, radosť i starosť. Aby príbehy nezapadli prachom, rozhodli sme sa si ich nielen vypočuť, zapísali sme si ich, nakreslili ilustrácie a vznikla kniha. „Čas vie byť záhadne láskavý, pretože nám vracia to, čo sme stratili cez múdrosť a spomienky.“ Touto knihou sa chceme poďakovať našim blízkym za starostlivosť, objatia, skúsenosť a lásku. Do našej knihy sa môžete začítať i VY, prajeme príjemné čítanie. Kniha je k dispozícii v PDF verzii. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Siedmaci zo VII.SVB


Návšteva horolezeckého centra
23. október 2018

Dňa 23.10.2018 sme si spestrili našu telesnú a športovú výchovu v horolezeckom centre "LaSkala" (www.laskala.sk), kde sme sa pod odborným dohľadom opäť naučili niečo nové z oblasti indoorového lezenia.


Najkrajšie podujatie školskej knižnice 2018
22. október 2018

Naša škola sa aj tento rok tradične zapojila do Súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Téma tohtoročného podujatia bola: Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska. Žiaci sa zoznámili nielen s historickým postavami a udalosťami tohto obdobia, ale spoznali aj tvorbu najznámejších československých autorov, hudbu a kultúru v ČSR po r. 1918.V úvodnej časti nám žiaci z VIII. EB predviedli krátke historické divadielko na tému: Ako vzniklo Československo. V literárno-dramatickom pásme nám piataci zábavnou formou predstavili život a tvorbu Jozefa Cígera Hronského. Spoznali sme tiež hudbu a kultúru 20. rokov 20. storočia v Československu. Folklórny súbor Lienka nám predstavil ľudovú hudobnú tvorbu a kroje typické pre náš región. Živé, interaktívne a zážitkové učenie malo výborný ohlas u našich žiakov, a preto budeme aj naďalej tieto formy práce využívať na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov. Video z tejto akcie je k dispozícii na tomto odkaze.


Pasovanie prvákov
19. október 2018

V piatok 19.októbra bol veľmi výnimočný deň pre našich prváčikov. Žabky aj delfíniky sa zodpovedne takmer dva mesiace zoznamovali so školou, učili sa prvé písmenká, čísla, piesne, anglické slovíčka a aj pravidlá, našli si nových kamarátov, učili sa písať a popri tom všetkom sa aj pekne pripravovali na pasovanie prvákov. V piatok ukázali svojim rodičom, pani učiteľkám a pani riaditeľke, že sú už ozajstní školáci a že sa už naozaj veľa naučili. Za odmenu boli pani riaditeľkou pasovaní za prvákov Súkromnej základnej školy v Žiline a ako odmenu získali krásny pasovací dekrét a knihu, ktorú si už onedlho budú môcť sami prečítať.

Veľká vďaka patrí pani riaditeľke za pasovanie, deťom, ktoré usilovne pracovali a trénovali, rodičom za pomoc, podporu a krásne úsmevy počas programu, pani učiteľke Janke Brxovej za hudobný doprovod a pánovi učiteľovi Ivanovi Fialovi za ozvučenie a pomoc pri priestorových úpravách. Prváci sme na vás pyšné! Video z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Vaše pani učiteľky Monika a Zuzka


Zdravá desiata pod vedením žiackej školskej rady
16. október 2018

Členovia žiackej školskej rady zmobilizovali svoje sily a v mesiaci október iniciovali deň zdravej desiaty. A tak žiaci našej školy ponúkali zdravé varianty jedla počas prestávky. Ovocie, zelenina, koláčiky, šaláty, k tomu trocha pohybu počas veľkej prestávky na školskom dvore a deň je dokonalý! Toto všetko sa ušlo nielen žiakom, ale i učiteľom. A tak sa na našej škole zdravo "maškrtilo". Zástupcovia žiackej školskej rady sa tešia opäť na spoločnú akciu. A tá príde už čoskoro...


Čitateľská gramotnosť na hodinách výtvarnej výchovy
16. október 2018

Keď sa spojí príjemné s užitočným a kreativita s chuťou počúvať príbehy z bájok, povestí a rozprávok, vtedy sa vyučovanie v knižnici stane oveľa zaujímavejším a podnetnejším. A tak si siedmaci "oprášili" rozprávky z detských čias od Pavla Dobšinského a bájky od Fontaina a pustili sa do výroby záložiek, ilustrácii a výtvarných prác na motívy starých príbehov. A veruže si počas hodiny výtvarnej výchovy aj zopakovali základné vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry. A takto nám tie vedomosti zostanú trvalejšie a použiteľnejšie v praxi. Veď takých ponaučení, ktoré máme v bájkach nám život prináša denno denne.


Exkurzia v Poľsku
15. október 2018

Téma druhej svetovej vojny je pre žiakov atraktívna už na základnej škole. Často ale tak mladí ľudia nedokážu pochopiť všetko to zlo na jej pozadí. Preto sme našich ôsmakov a deviatakov vzali na exkurziu do koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwith - Birkenau. Zážitok je to vždy veľmi emotívny, hoci ani zďaleka nedokáže hrôzy masového zabíjania nevinných ľudí vysvetliť dostatočne. Veríme ale, že práve takéto miesta by mali dnešní mladí ľudia navštevovať, aby sa už hrôzy podobné holokaustu nikdy neopakovali. Súčasťou exkurzie bola aj prehliadka kráľovského mesta Krakow, ktorú sme si vďaka skvelému počasiu veľmi užili


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník