Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Ekotopfilm
20. november 2018

Dňa 20.11. 2018 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili už 42.ročníka Ekotopfilmu. Počasie nám prialo, bolo chladno ale jasno. Cestovali sme autobusom do OC Mirage na zaujímavú akciu. Pán Tomáš Bielovič nám po krátkom príhovore premietol niekoľko krátkych filmov o ochrane životného prostredia. Deťom sa najviac páčili tieto dva: Prvý bol smutný príbeh stromu z Chille, ktorý ostal úplne sám z pôvodného lesa a navyše obkolesený vysokými domami . Všetkých jeho príbuzných – teda ostatné stormy, človek vyrúbal a nahradil rýchlorastúcimi stromami s vidinou zisku. Avšak neuvedomuje si, že tieto stromy – borovica a eukalypt, spotrebúvajú oveľa viac vody ako tie, ktoré pôvodne rástli v Amerike . Posledný príbeh bol tiež smutný. Hlavná hrdinka – malá korytnačka sa pravé vyliahla na piesočnej pláži a cez kopu odpadkov sa snaží dostať do mora. Keď sa tam už konečne dostane, pláva pomedzi staré pneumatiky, plechovky, plastové fľaše až nakoniec skončí uväznená v sklenenom pohári. Nasledovala krátka beseda so žiakmi. Deti si uvedomujú, že zmena je nevyhnutná. Zmeniť sa však musí človek, nie príroda. Na záver sme sa ešte dozvedeli niekoľko zaujímavostí o vzniku Zeme, života na nej a o výrobe elektrickej energie od pracovníka slovenských elektrární z Mochoviec. Určite budeme aj naďalej separovať odpad aj na našej škole, aby sme chránili prírodu!


Hodina deťom
16. november 2018

Pre svoju charitatívnu myšlienku nás zaujala ponuka zapojiť sa do verejnej zbierky Hodina deťom. Jej výťažok je totiž venovaný skvelému účelu – podpore deťom v detských domovoch, krízových centrách alebo deťom v rehabilitačných zariadeniach. Ochotné deviatačky sa ujali tejto aktivity. V piatok 9. 11. Kristína Bútorová, Emma Kasanická, Rebeka Vantarová, Martina Brezániová, Karolína Strohlová a Nina Dolinayová oslovovali v obchodnom centre Dubeň ľudí presvedčených prispieť. Ostal v nás dobrý pocit, lebo sme pomohli tým, ktorí to potrebujú.


Divadelné predstavenie Modrý vták
16. november 2018

16. novembra 2018 sme naše školské lavice vymenili na chvíľu za tie divadelné v Trnave a spolu s našimi siedmakmi a šiestakmi sme sa vydali na dobrodružnú cestu plnú fantázie - v Divadle Jána Palárika sme spolu s hlavnými postavami, dvoma deťmi Tyltyl a Mytyl, hľadali "modrého vtáka" - symbol obyčajného ľudského šťastia. Oplatilo sa, veď už samotný názov evokoval nevšedný umelecký zážitok. Neboli sme sklamaní, práve naopak. Divadelná hra belgického dramatika a esejistu Mauricea Maeterlincka, nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, je nadčasová a aj po 110 rokoch rovnako aktuálna – nastavuje zrkadlo dnešnej uponáhľanej dobe konzumu, v ktorej sa skutočné hodnoty stávajú len prázdnymi frázami. Táto cesta poznania, dláždená vynikajúcim hereckým stvárnením v bravúrnych kostýmoch, originálnym scénickým prevedením a emotívnou hudbou, úprimne chytí za srdce a presvedčí aj kritického diváka. Takto duchovne posilnení a plní umeleckých zážitkov sme ešte navštívili Múzeum Ľ. Štúra v Modre a výstavu modranskej a figurálnej keramiky v Galérii národného umelca Ignáca Bizmayera. Cestou naspäť sme si v krátkom kvíze otestovali, čo sme sa naučili. A tu sú naši víťazi: Maxim Magát (VII.SVB), Emma Praženicová (VII.SVA), Šimon Baranec (VI.SA). Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšiu literárnu exkurziu.


Zeleninový deň v Žabkách
14. november 2018

Žabky v stredu aj dnes ochutnávali v našom svojimi maškrtnými jazýčkami rôzne druhy zeleniny a aj iné zdravé dobroty, ktoré im naozaj chutili. Okrem občerstvenia v triede v našom "zdravom bufete" maškrty poslali aj rodičia, ktorým na zdravej výžive záleží. Medzi ochutnávkami bola uhorka, mrkva, kaleráb, paprika, topinambur, sladké zemiaky, ale aj rôzne bio a raw výrobky. Naučili sme sa ako zelenina vyzerá, ako vonia a ako chutí a hlavne sme urobili niečo pre svoje zdravie. Našim mamičkám a oteckom ďakujeme za starostlivosť a záujem. Žabky


Tepláčkový deň
9. november 2018

V piatok 9.11. mali žabky a delfíniky "tepláčkový" deň. Celý deň mali k dispozícii svoje vankúšiky a plyšové hračky, na ktorých mohli oddychovať v teplákoch alebo si vypočuť rozprávku od pani učiteľky. Žabky tento týždeň počítali na matematike oriešky a tak si v piatok ráno pripravili aj "orieškový bufet" a počas dňa si pochutnávali na lieskových, vlašských orieškoch, orieškoch kešu, mandliach, či pistáciách a arašidoch. Ochutnávali dokonca aj jedlé gaštany. Na konci dňa vyhodnotili najobľúbenejšie oriešky v triede. Ostali verné zelenej farbe a súťaž vyhrali pistácie. Teraz už oriešky poznajú omnoho lepšie. Už sa tešia na ďalší zaujímavý piatok.


Mravčeky v Synagóge
9. november 2018

Spoznávame netradičné umenie cez návštevy v Novej synagóge-dnes s názvom "Aha! Lyžica!".


Testovanie pohybových predpokladov prvákov
6. november 2018

Naši delfínkovia a žabky úspešne absolvovali celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých ročníkov základných škôl organizované Ministerstvom školstva.  Testovanie slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní detí tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Ľah – sed, opakovaná zostava s tyčou, skok do diaľky z miesta, predklon v sede s dosahovaním, kotúľanie troch lôpt, člnkový beh, viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 m, či vlajková naháňačka – to boli disciplíny, ktoré naše šikovné deti zvládli výborne!


Halloween v Žabkách
26. október 2018

Žabky si na Halloween obliekli kostýmy už ráno a strašidelné vyučovanie sa im veľmi páčilo. Počas prestávok si obohatili desiatu aj zdravými jabĺčkami a slivkami. Bolo nám spolu naozaj veselo a takto sme sa rozlúčili pred prvými školskými prázdninami.


Exkurzia v knižnici
26. október 2018

„Kto druhému jamu kope, sám do nej padá.“ „Keď si vytrvalý, aj pomaly zájdeš do svojho cieľa“ „Nechváľ deň pred večerom.“

Tieto aj podobné mravné ponaučenia sme počúvali my – tretiaci (ježkovia a lienky) v krajskej knižnici. Naša vždy pozitívne naladená pani Ďuračíková nám prezentovala bájky. Už sme vedeli, že sa v nich zvyknú vyskytovať zvieracie postavy, že majú ľudské vlastnosti, že na záver je nejaké poučenie. Ale fotografie známych bájkarov a ich životné útrapy sme veru nepoznali. Tretiakov zaujal smutný osud Ezopa, ťažkosti Jeana De La Fontaineho či Alexandra Krylova. Dokonca aj ich portréty zaujali. Spoločne sme si prečítali dve Ezopove bájky o zvieratách. Deti mohli prejaviť svoje tvorivé vlastnosti v dopisovaní komiksu o Zajacovi a korytnačke. Dokonca na záver sme si jednu bájku aj pozreli. Samozrejme, deťom sa veľmi páčilo. Tak ako vždy. Ďakujeme :)


Hovorme o jedle (projekt)
26. október 2018

Mesiac október sa tradične nesie v znamení zdravej výživy, a preto sme si spoločne so žiakmi pripomenuli, že zdravá strava a správny životný štýl je jedným z hlavných predpokladov pevného zdravia a kvalitného života. I v tomto školskom roku sme sa zapojili do VI. ročníka celoslovenského projektu - Hovorme o jedle. Venovali sme sa súťažno-vzdelávacej, výtvarnej i literárnej časti projektu. V rámci súťažno - vzdelávacej časti projektu sa žiaci pod vedením svojich pani učiteliek na vyučovaní a vychovávateliek v školskom klube zamerali tematicky na Zeleninu a ovocie (I. - VII. ročník, v rámci predmetov prírodoveda, biológia, nemecký jazyk, anglický jazyk), Pôvod potravín (VIII. ročník v rámci predmetov geografia, biológia, dejepis), Správne skladovanie a varenie potravín (VII-VIII. ročník v rámci predmetu biológia).

čítať ďalej...


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník