Dnes je streda 24. apríla 2019. Meniny: Juraj
Venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ - vyhlásenie o poukázaní.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Venovanie 2% až 3% zo zaplatených daní

Vážení rodičia, priatelia školy,
dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“. Tieto finančné prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie školy a mimoškolskú činnosť Vašich detí.


FORMULÁR

Stiahnite si „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby...“. Originál vyplneného a podpísaného formulára s prílohou (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov....) je potrebné odovzdať na príslušný daňový úrad.

Percentá zaplatenej dane možno poukázať aj formou daňového priznania a to vyplnením časti „vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov...“.

Kontaktné údaje

Obchodné meno alebo názov združenia
OZ Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina

Sídlo
Oravská cesta 11, 010 01 Žilina

Právna forma
Občianske združenie

IČO
42054761

vedenie Súkromnej základnej školy
Oravská cesta 11, ŽilinaPrihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Zdobenie kraslíce
16. apríl 2019

Ešte pred veľkonočnými sviatkami si stihli usilovné Včielky pripraviť a hlavne vyskúšať 2 techniky zdobenia kraslíc. Veľkonočnú atmosféru a najmä praktické rady nám sprostredkovala mamina našej spolužiačky p. Gašpieriková spolu s jej šikovnou priateľkou. Jednoduchšou a efektnejšou technikou bolo "servítkovanie". Zaujímavejšou ale náročnejšou bolo "voskovanie". Každý sa musel popasovať so svojou zručnosťou, trpezlivosťou a fantáziou. Výsledkom boli originálne kraslice.


Pasovačka prváčikov za čitateľov knižnice
16. apríl 2019

V utorok 16.4. naši veselí prváci boli spoznávať Krajskú knižnicu v Žiline. Bola to ich prvá spoločná návšteva v knižnici, kde im tety vysvetlili, ako sa majú v knižnici správať, ako sa požičiavajú knihy, ako si ich môžu vyberať a samozrejme zložili spoločne sľub a každý sľúbil, že "bude dobrým čitateľom". Dostali aj pekné záložky a po splnení úloh aj čitateľské preukazy. Dokonca sme si vypočuli aj pekný príbeh "Calvin nevie lietať" o škorcovi, ktorý sa nenaučil lietať, lebo stále čítal, no nakoniec vďaka svojim vedomostiam z kníh zachránil svoju rodinku. Už teraz sa tešíme na spoločnú návštevu v knižnici opäť v máji.


Čo nám chutí
16. apríl 2019

Žiaci III.LN si žiaci počas aprílového týždňa zdravej výživy pripravili zdravé dni ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a nátierok. Tie si urobili z donesených aj nakúpených surovín. Ani sme nestihli všetko odfotiť, tak chutili a chlebíky mizli z taniera. Dobrú chuť!


Stretnutie s Martinom Kukučínom
15. apríl 2019

Na hodinách slovenského jazyka a literatúry spoznávame tvorbu slovenských i svetových autorov. Spolu so siedmakmi sme čítali viaceré poviedky od Martina Kukučína. Zistili sme, že život s alkoholom pripravil Adamovi Krtovi neľahké chvíľky a poviedku Na jarmok sme si aj zahrali. Pozrite sa sami....


Vynášanie Moreny
12. apríl 2019

Vynášanie Moreny je starý pohanský zvyk, ktorým sa symbolicky odoberá vláda zime a očakáva sa príchod teplej jari. Aj na našej škole sa v piatok 12. apríla ozýval spev detí a hlasný zvuk akordeóna.

Toto milé prekvapenie nám prichystal folklórny súbor Lienka pod odborným vedením pani učiteľky Janky Brxovej. Bolo fascinujúce sledovať krásne kroje, ktoré protirečili studenému vetru v arboréte, kde celý sprievod začínal. Morena, veľká slamená bábka, sa na čele sprievodu veselo usmievala, no jej dlhé farebné stužky sa nervózne mihali v nápore vetra. Deti svojimi vtipnými riekankami a spevom potešili všetkých navôkol, zavítali aj do materskej škôlky Včielka a do jedálne. Zaslúžený potlesk bol tou najkrajšou odmenou pre všetkých. Hoci dobrá nálada a chuť oznámiť všetkým, že zimu už nechceme, pretrvávala ešte aj na záver, museli sme Morenu ukryť a odložiť na celý rok. Škoda ju páliť, keď sa tak krásne usmievala. Deti sa rozhodli, že ju radšej uspia, aby prišla jar.


Mravčeky na futbalovom štadióne
12. apríl 2019

Ako vyzerá futbalový štadión,keď sa na ňom nehrá?Nazreli sme do jeho ,,tajných,,miestností a vyskúšali si úlohu novinárov a hráčov.


Vlastivedná exkurzia
10. apríl 2019

Streda 10.apríla nás privítala chladným a veterným počasím. Studený vietor však tretiakov neodradil. S odhodlaním sa vybrali na vlastivednú exkurziu. Cieľom boli kultúrne a historické pamiatky v centre Žiliny spojené s regionálnou výchovou a poznávaním veľkonočných tradícií. Začali sme v Makovického dome, kde sme sa naučili zdobiť kraslice dvojakým spôsobom – pomocou vosku a lisovanou slamou. Dozvedeli sme sa, že v minulosti sa vajíčka nevyfúkavali, varili ich aj s vnútorným obsahom(bielkom a žĺtkom). Až potom sa namaľovali, či prírodne zafarbili. Takto ozdobené sa ponúkali hladným šibačom. V tých časoch bol nedostatok potravy a hlad. Chlapci vyšibali, pooblievali, vykrútili dievča v tanci, vypili pálenku, ošúpali vajíčko, zjedli a hybaj ďalej. Veru tak, žiadne 2 či 10 eur do vrecka!

Na prízemí sa konala tradičná výstava veľkonočných ozdôb a ľudových tradícií. Obdivovali sme ručné práce šikovných majstrov, ktorí pracujú s drevom, textilom, drôtom, prírodným materiálom,... Pri voňavých perníčkoch nezostalo len pri prezeraní. Ich zakúpením sme podporili dobré dielo, ale hlavne pohladili svoje chuťové kanáliky a naplnili brušká. „Hlad je hlad, a keď nie sú varené vajcia, pomôžu aj perníky“, povedali si naši tretiaci.

čítať ďalej...


Dejepis cez knihu Útek
10. apríl 2019

Baviť sa s piatakmi o téme utečenectva je ťažké, ale potrebné. S príbehom o chlapcovi a jeho psovi je to jednoduchšie. Čítanie knihy Útek sme si užili všetci, zabavili sme sa a oveľa jednoduchšie pochopili, kto je to utečenec, prečo uteká a ako by sme sa cítili, keby sme sa v podobnej situácie ocitli my.


Osobnosti studenej vojny
10. apríl 2019

Aj napriek náročnému obdobiu sa deviataci posnažili a vytvorili krátke videa o slávnych ľuďoch obdobia Studenej vojny. Vybrali si naozaj zaujímavé osobnosti z rôznych oblastí života. Nech sa páči, prezrite si ich.


Leonardo
10. apríl 2019

Že bol Leonardo renesančným géniom, to veľa ľudí vie. Siedmaci si pri téme o ňom informácie utriedili a vytvorili mini galériu venovanú tomuto vynálezcovi a umelcovi: vytvorili papierové modely jeho najväčších vynálezov, namaľovali svoju Monu Lisu a zostavili funkčný katapult.


1   2   3   4   5   6   7   8   9  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník