Dnes je utorok 26. októbra 2021. Meniny: Demeter
Jesenné prázdniny   »»»   Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 - 28. - 29. október 2021. Nástup do školy - 2. november 2021   • • •   Občianske združenie Múdrosťou do sveta   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Jesenné prázdniny

Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 sú naplánované v období 28. - 29. októbra 2021. Nástup do školy bude v utorok 2. novembra 2021.Občianske združenie Múdrosťou do sveta

OZ Múdrosťou do sveta (ďalej len OZ) vzniklo 16. marca 2021 na základe iniciatívy vedenia školy, členov rady školy a rodičov, ktorým ležal na srdci rozvoj a prosperita školy. Ako je uvedené v stanovách, je to dobrovoľné združenie, ktoré spolupracuje so školou v oblasti zlepšenia podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu a jeho technického zabezpečenia.

Oficiálny názov občianskeho združenia
Múdrosťou do sveta
Oravská cesta 11
010 01 Žilina
IČO: 53 694 309

Cieľom a poslaním občianskeho združenia je najmä:

  • všestranná participácia na rozvoji SZŠ najmä podpora a pomoc pri výchovno-vzdelávacej činnosti, pri rozvoji školy, pri modernizácii obsahu výchovy a vzdelávania a pri vytváraní personálnych a materiálno-technických podmienok pre činnosť školy,
  • podporovať a rozvíjať duchovné,  fyzické hodnoty a zdravie žiakov SZŠ a v úzkej spolupráci s pedagogickými zamestnancami školy podporovať a spolupracovať pri ich výchove a vzdelávaní. 

Pri napĺňaní cieľov bude združenie vyvíjať najmä nasledovnú činnosť:

  • všestranná podpora a propagácia výchovno-vzdelávacej činnosti SZŠ;
  • plánovanie a tvorba realizačných projektov zameraných na modernizáciu a zefektívnenie výchovného a vzdelávacieho procesu;
  • podpora a poskytovanie pomoci pri riešení problémov vyplývajúcich zo zabezpečenia výchovno-vzdelávacej činnosti;
  • podpora a pomoc pri reprezentácii školy a pri mimoškolskej činnosti žiakov.

Kontaktné informácie:
Mgr. Martin Isteník – predseda, e-mail: istenik@sukrzsza.sk
Mgr. Zuzana Oleárová – podpredseda, e-mail: zuzanaolearova1955@gmail.com

Ak chcete prispieť na našu činnosť finančnými prostriedkami, je to možné prostredníctvom nášho účtu  v Slovenskej sporiteľni, a. s. IBAN : SK81 900 0000 0051 8321 4206. Aj vďaka Vám budeme môcť  realizovať ďalšie aktivity a projekty určené žiakom našej školy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našom občianskom združení, kliknite na tento odkaz.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Slávnostné ukončenie školského roka
28. jún 2019

Zasa sme o rok starší, múdrejší, skúsenejší. Ostáva nám už len zapriať si krásne a slnkom naplnené prázdniny. Tešíme sa na vás v septembri. 

 


Exkurzia tretiakov v kvetinárstve
27. jún 2019

Horúčavy posledných dní nám nedajú dýchať. Aj preto sme sa my- tretiaci (lienky a ježovia) rozhodli, že ich strávime oveľa príjemnejšie než v škole. Vybrali sme sa do záhradného kráľovstva našej známej pani Pončákovej. Hneď pri vstupe nás osviežila šťavnatá zeleň rastlín pomiešaná s pastelovými odtieňmi ružovej, fialovej. Aj vzduch bol iný. Bol nabitý pozitívnou energiou rastlín a milého personálu daného záhradníctva, vlastne kráľovstva. Pani kráľovná nás kráľovsky privítala. Hneď nás upozornila na ojedinelú vzácnosť – stálozelenú magnóliu, ktorá sa rozhodla, že zakvitne. Určite to bolo len kvôli nám. Veď ostatné magnólie už dokvitli pred mesiacom. No a táto nádhera jednoducho čakala na nás!To bolo privítanie! Kráľovsky obrovské biele kvety nás opájali svojou vôňou. Včielky a motýle sme mohli počítať priamo pred sebou. No a o tých včielkach sme sa dozvedeli viac. Aj o práci včelára. O tom, ako prácne si vyrábajú úle, plásty,.... Ako sa o úľ starajú, aké oblečenie a náradie používajú. Mohli sme ovoňať aj výrobky včelárov. Aj samotný med či medové cukríky. Naša urodzená kráľovná – pani Pončáková – nás dokonca pohostila. A opäť kráľovsky. Ponúkla nám chladený voňavý nápoj s medom ochutený mätou, medovkou, levanduľou, citrónom. Čo viac človeku treba! V tomto kráľovstve sme si poobzerali najrôznejšie vtáčie napájadlá, príbytky pre hmyz, dokonca existuje aj kŕmidlo pre motýle a včely. Dokonca aj napájadlo. A predstavte si, že tu už vymysleli aj domček pre žaby! Pôsobivé. To by človek neuveril.

čítať ďalej...


Festival animovaných filmov
26. jún 2019

Deň pred ukončením školského roka si Mravčeky a Včielky užili kúsok z festivalu animovaných filmov - Fest Anča a prešli sa mestom, pretože počasie aj nálada bola skvelá...:-)


Najlepšia hodina
26. jún 2019

Vraj "najlepšia hodina" - zhodnotili Včielky. Telesná a športová výchova, keď teplomer ukazuje 35 stupňov Celzia.


Výlet piatakov
26. jún 2019

26. júna 2019 naši piataci absolvovali koncoročný výlet v Jump street aréne. Napriek veľmi horúcemu počasiu bol v hale príjemný chládok a žiaci sa mohli do sýtosti vyblázniť na trampolínach a zaskákať si do penovej jamy.


Exkurzia v Paríži
16. jún 2019

J´aime balader sur l´avenue le coeur ouvert à l´inconnu, j´avais envie de dire bonjour à n´importe qui....oooooooh Champs- Elysées....

Áno, aj na Elyzejské polia sme zavítali s našou skupinkou umenia a zábavy chtivých žiakov, ktorí strávili záver školského roka v tomto malebnom meste na Seine. 

Putovanie sme začali v centre, spoznali sme ucho a brucho Paríža, navštívili Luxemburské záhrady, Justičný palác, kde sa z diaľky na nás pozerala "Železná lady", teda pardon "Madame". Po krátkom obede sme spoznali adrenalín z cestovania metrom- nik nevedel, kam sme šli, akurát sme vedeli, že musíme všetci a spoločne nastúpiť do rovnakej linky. Našťastie sa nám to úspešne podarilo aj vďaka aktívnym pokynom nášho dozoru. Z metra sa nám rozprestrel výhľad na 3000 metrov dlhé Champs Elysées, plné luxusných butikov a obchodov, na konci ktorého majestátne čnel Víťazný oblúk. Unavení, ale spokojní sme zdolali ďalšiu časť našej cesty a po opätovnej ceste metrom sme celí natešení zažili aj tú neplánovanú časť exkurzie- riadnu dažďovú sprchu, po následkoch ktorej si niektorí ešte dva dni sušili tenisky na hoteli...

Po ubytovaní na hoteli sme unavení zaspali, aby sme sa nasledujúci deň vrhli do nového dobrodružstva. 

čítať ďalej...


Výlet do Vlkolínca
14. jún 2019

„A budú tam aj vlky?“
 „Vraj tam kedysi bývali vlkodlaci!“
„Môj dedko ho videl,  keď bol malý!“

Tak takéto otázky a poznámky mali naši tretiaci  ( lienky a ježovia), keď sa dozvedeli, že pôjdeme na školský výlet do VLKOLÍNCA.

Horúčava bola poriadna, ale klimatizovaný autobus nám poskytol dostatok komfortu. Nehovoriac o zaujímavých informáciách o okolitej krajine, mestách, riekach, ktoré nám počas cesty ponúkala veľmi sympatická pani sprievodkyňa.

Najväčším „zaberákom“ bol pre tretiakov samotný peší výstup do Vlkolínca. Ten prudký chodník so samými zákrutami zatočil aj s našimi dievčatami. Normálne museli niektoré menej zdatné dievky oddychovať posediačky na ceste! Zato chlapci to vybehli raz-dva. Našťastie cestou hore sme sa mohli osviežiť až v troch studničkách. A to teda stálo za to! Všetci sme poznali rozdiel. Takto chutí čistá voda z prírody!

Nakoniec sme sa dostali až pod Sidorovo – majestátny vrch, ktorý akoby chránil či trónil nad Vlkolíncom.  Hneď sme podozrievali  nášho žiaka, menovca daného vrchu, že nám zatajil, aký bohatý je, keď podľa neho pomenovali takúto prírodnú vzácnosť. Prenáramne sa mu to páčilo a nám tiež. Myslíme, že preňho bola toto najhodnotnejšia informácia z celého výletu.

Po preskúmaní historických faktov, návšteve minizoo a samozrejme nákupe dlhoočakávaných suvenírov (drevených  valašiek, gumipušiek, dýk, magnetiek či iných zábaviek) sme sa dostali do budovy bývalej hudobnej školy. Ale škola to bola normálna – teda základná, nie hudobná. Ukrývala vo svojich útrobách najväčšie bohatstvo celého Vlkolínca.

Boli tu rôzne hudobné nástroje (aj starý rozladený  klavír, ktorému p.učiteľka Brxová neodolala a zabrnkala si na ňom). Zistili sme, že fujara môže byť aj 60 cm a nie len 150 cm.

Deťom sa páčili aj kosti divej zveri, dokonca po stenách viseli ich kožušiny či vypchaté modely. Pre cudzokrajných žiakov to bolo dosť divné. Vraj prečo je to tam?

My pani učiteľky sme zas obdivovali bavlnené koberce, moderné blúzy s folklórnym vzorom. Avšak najviac nás upútali stopäťdesiatročné pravidlá školy. Bolo ich desať, boli napísané krasopisom. Desať jednoduchých bodov na jednej strane obsiahlo všetko podstatné. A v súčasnej škole je školský poriadok rozpísaný na dvadsať strán, a aj tak ho všetci nie vždy dodržiavajú. Žeby práve preto?

Chutným záverom nášho výletu bola zastávka na salaši Krajinka. Tu si naše vyhladované žalúdky prišli na svoje. Ochutnali sme všetko: pšenično-ražný chlieb, oškvarkové oné, slivkové toto (skutočné názvy originálneho pečiva, ktoré tam predávali), zdobené perníčky, pagáče, domáce maslo,  korbáčiky, údené pareničky.... Ešte teraz sa nám slinky zbiehajú.

Jój, dobre nám bolo, veru dobre.


Výlet prváčikov
12. jún 2019

Naši prváčikovia sa vybrali na spoločný výletík do lesoparku Chrasť. Príjemné posedenie v chládku striedali rôzne zábavné hry, skákanie na trampolíne či lanovka. Deti spoznávali rôzne rastliny, stromy. Prešli i po chodníčku v lesíku, kde mali za úlohu pozorne sledovať prostredie a do pracovného listu zaznačiť čo všetko sa im podarilo nájsť. Po úspešnom splnení všetkých úloh sa potešili krásnym výhľadom na konci lesného chodníčka a za svoju usilovnosť boli odmení.


Zdravý životný štýl - praktická beseda
6. jún 2019

V mesiaci máj sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili sériie besied a praktických prednášok na Tému: Zdravý životný štýl. Prednášajúca Mgr. Eva Moravcová sa v hlavnej téme venovala: trestnoprávnej zodpovednosti, prevencie fajčenia, protidrogovej prevencie aj s praktickými ukážkami za pomoci okuliarov simulujúcich prítomnosť alkoholu v krvi človeka.


Bankovníctvo a ekonomika v praxi
7. jún 2019

Žiaci 9. ročníka absolvovali v piatok 7. mája besedu na tému Ekonomika v praxi s Ing. Miriam Hrehovou, riaditeľkou segmentu SME Slovensko a Ing. Anetou Ihnátovou vedúcou privat banking. Žiaci sa dozvedeli viac o funkciách banky. Beseda bola koncipovaná ako súčasť vyučovacích osnov Občianskej náuky pre 9. ročník.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník