Dnes je štvrtok 21. februára 2019. Meniny: Eleonóra
Venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ - vyhlásenie o poukázaní.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 - 4. - 6. apríl 2019 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Recyklujme!

Vážení rodičia, milí žiaci,
i tento školský rok sme dali triedeniu odpadu zelenú. Okrem nefunkčných batérií, drobného elektroodpadu, mobilov, hliníka, tonerov a cartridgí, sme sa rozhodli triediť aj PLASTY. Nádoby určené na zber plastov, označené žltou farbou, sú umiestnené v priestoroch našej školy. Zbierame: plastové fľaše rôznych rozmerov, obaly z kozmetiky a čistiacich prostriedkov (vyprázdnené a čisté) a iné. Pri triedení odpadu je nevyhnutné si obal dôkladne prezrieť, na ktorom sú označenia plastové obalu vyobrazené v malom trojuholníku s popisom.

Medzi plasty patria tieto označenia s číselným, či slovným popisom: PET (01), HDPE (2), PP(5), PE-HD (2), LDPE (4).

NEZBIERAME použité plastové poháriky z nášho školského kávomatu a akékoľvek obaly z výrobkov označené PS (6), prípadne OTHERS (7). V prípade nejasností vám bližšie informácie ohľadom separácie odpadov ochotne poskytnú naši triedni učitelia. Prečo sme sa rozhodli triediť práve plasty sa dozviete na nasledujúcom odkaze.

Ďakujeme za Vašu podporu a úsilie.Venovanie 2% až 3% zo zaplatených daní

Vážení rodičia, priatelia školy,
dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“. Tieto finančné prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie školy a mimoškolskú činnosť Vašich detí.


FORMULÁR

Stiahnite si „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby...“. Originál vyplneného a podpísaného formulára s prílohou (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov....) je potrebné odovzdať na príslušný daňový úrad.

Percentá zaplatenej dane možno poukázať aj formou daňového priznania a to vyplnením časti „vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov...“.

Kontaktné údaje

Obchodné meno alebo názov združenia
OZ Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina

Sídlo
Oravská cesta 11, 010 01 Žilina

Právna forma
Občianske združenie

IČO
42054761

vedenie Súkromnej základnej školy
Oravská cesta 11, ŽilinaZápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 v dňoch 4. - 6. apríla 2019. Náhradný termín - 25. apríl 2019. Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Valentínska pošta
14. február 2019

Februárový Valentín sa už stal tradíciou na našej škole. Žiacka školská rada pripravila rozhlasové vysielanie pre všetkých zaľúbených a zamilovaných, ktoré potešilo nejedno srdiečko. A s láskou sa rozdávali aj valentínky, drobné darčeky, ktoré veľmi potešili obdarovaných. Je úžasné byť v škole, kde žiaci, učitelia i rodičia myslia aj na tých druhých. My si prajeme, aby sme Valentína mali po celý rok- aby sme každý deň odovzdávali kúsok zo seba- nemusí to byť drahý darček, stačí úsmev, povzbudenie, priateľská pomoc, či pekné gesto.

Ďakujeme dievčatám zo 7. ročníka, ktoré valentínske darčeky odovzdali do tých správnych rúk, ktorým boli určené.


Beseda s bývalými žiakmi našej školy
6. február 2019

Aktuálne rezonuje u našich deviatakov otázka výberu vhodnej strednej školy, na ktorej by v budúcom školskom roku pokračovali vo svojom štúdiu. Zástupcovia školskej rady sa rozhodli ísť "priamo na vec" a zorganizovali besedu s bývalými žiakmi našej školy, ktorí sú úspešní na mnohých stredných školách. Milo nás prekvapilo, že pozvanie prijali všetci oslovení a že im bolo potešením vrátiť sa na svoju niekdajšiu "alma mater". Veru, štúdium na strednej škole nie je ľahké, no naši bývalí žiaci sa jednohlasne zhodli, že na Oravskej ich to bavilo a že predsa len tí, ktorí ich vychovávali a vzdelávali to s nimi mysleli dobre. Nás pri srdci hrial pocit, že sa našim stredoškolákom ťažko od nás odchádzalo a ešte ťažšie lúčilo so svojimi bývalými učiteľmi. Poďakovanie patrí organizátorkám Lucke Ptačinovej, Rebeke Vantarovej- členkám žiackej školskej rady, ale i študentom- Karolíne Hodasovej, Sindy Ye Rim Seo, Alenke Ďaďovej, Matejovi Pavelkovi, Vilovi Spádovi, Viktórii Večeřovej, Barbore Papíkovej a Linde Lichnerovej. No a najväčšie poďakovanie patrí tým, ktorí učia a robia to s láskou v srdci- učiteľom. Lenka Brodňanová


Hurá mravce, na univerzitu!
18. január 2019

Stavebná fakulta ŽU, náš kamarát a učiteľ na ŽU Jakub Chromčák nám ukázal 3D skener, 3D hrady SR, jeho hľadania tajných chodieb v kostoloch, z čoho vznikol vápenec, čo robí geodet a ....čo dokážeš, keď ťa baví práca a rád sa učíš nové veci.


Súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu
15. január 2019

Členovia žiackej školskej rady pred odchodom na zimné prázdniny vyhodnotili najkrajšie vyzdobenú triedu. Všetci sa jednohlasne uzhodli, že sladká odmena právom poputuje do triedy II.MO. Motýliky si tak mohli vychutnať svoje víťazstvo a naladiť sa na predvianočnú náladu.

Žiakom a ich triednej pani učiteľke srdečne gratulujeme.


Odovzdávanie darovacieho šeku
18. december 2018

Vďaka ochote a túžbe pomôcť sa nám podarilo na charitatívnej vianočnej burze, ktorá sa uskutočnila 7. decembra 2018 v našej škole, vyzbierať sumu 1800 Eur.

Uvedenú sumu sme rozdelili štyrom rodinám, ktoré vychovávajú svoje deti s veľkými finančnými problémami a zároveň trpia vážnym zdravotným stavom alebo stratou niektorého z ich členov. Dovoľte nám, podeliť sa s Vami o silný pocit radosti a dojatia z utorňajšieho poobedňajšieho stretnutia 18. decembra 2018, kedy sme rodinám Šaranovej, Burganovej, Súlovcovej a Štefinovej odovzdali finančný dar v hodnote po 450 Eur.

V očiach týchto rodičov boli slzy dojatia a vďaky, ktoré budú pre nás všetkých povzbudením do ďalšej charitatívnej práce a budú cennou a milou spomienkou pri vianočnom stromčeku v našich rodinách. Ďakujeme Vám za podporu a prajeme Vám pokojné a radostné vianočné sviatky v kruhu Vašich blízkych.


The Onlines - divadelné predstavenie
13. december 2018

Toto divadelné predstavenie bolo skvelé, pretože to bolo pravdou. Zobrazovalo pravdu o tomto svete, v ktorom žijeme. Je ťažké tomu uveriť, pretože sme každý deň spojení s modernými technológiami. Normálny človek strávi 3-5 hodín pri mobilnom telefóne či technológiách, a to je zlé, pretože naša budúcnosť nemôže byť spojená s týmito vecami.

Boris (VII.SVA)


Divadelné predstavenie Bold rabbit in Africa
13. december 2018

13. decembra 2018 žiaci 1. - 4. ročníka mali možnosť navštíviť divadelné predstavenie Bold Rabbit in Africa. Pokračovanie najslávnejšej detskej knižky Jozefa Cígera Hronského s názvom Smelý Zajko v Afrike je príbehom zajka a jeho ženy na potulkách svetom. Popri Váhu nás hlavné postavy previedli Slovenskom až do Bratislavy, odtiaľ po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu obrovského žraloka sa doplavili až do Afriky. Tam prežili veľa dobrodružstiev - vyliečili kráľa púšte, porazili krokodíla aj tigra a zachránili malého černoška. Bol to pekný a zaujímavý umelecký zážitok v netradičnom slovensko-anglickom naštudovaní.


Čítame tretiakom
13. december 2018

Vo štvrtok 13. decembra 2018 sme so šiestakmi Jakubom Korbelom (VI.SA), Majkou Šuštiakovou (VI.SA) a Natáliou Beláčikovou (VI.SB) strávili príjemnú hodinu čítania v III.JŽ. Teda, aby sme boli presní, nebolo to také obyčajné čítankové čítanie, naši šiestaci prišli spolužiakom z 1. stupňa prečítať svoje vlastné príbehy, rozprávky a bájky. Mladý nádejný spisovateľ a spisovateľky si počínali ako profesionáli - čítali pútavo a navyše mali pre svojich poslucháčov pripravené aj nejaké otázky do diskusie o prečítaných témach, ktoré boli nielen zábavné, ale aj poučné. Čo dodať? Malí tretiaci boli vďační a pozorní poslucháči, veríme, že naša aktivita by sa v budúcnosti mohla rozvinúť do ďalšej spolupráce v podobe projektu "my napíšeme, vy zdramatizujete", keďže naši ježkovia sú výborní malí herci, ako sme sa už v minulosti presvedčili. A, v konečnom dôsledku, učiteľa naozaj teší, ak výstupom z jeho krúžku sú napríklad takéto aktivity, potom má to, čo robíme pre deti naozaj zmysel, aj keď nás to neraz stojí nemalé úsilie.


Čitateľská beseda v Lienkach
12. december 2018

12. december bol od rána v našej triede rušný. Hneď prvú hodinu žiaci riešili Pytagoriádu a potom už netrpezlivo čakali na Jankinu maminu - pani Ďuračíkovú, ktorá priviedla vzácnu návštevu. Priamo z Bratislavy k nám pricestovala teta Mirka Bizárová - spoluorganizátorka súťaže Čtame s Osmijankom. A veru ho vo svojom kufríku aj s Osmidunčom priviezla. Okrem toho pricestovalo s ňou aj vrece plné mačiek, ktoré bolo treba z toho vreca zachrániť. A to bola úloha pre Lienky. Teda všetko sa to začalo vo veľkom klube čítaním knihy Jaroslavy Blažkovej: Mačky vo vreci. A ako ich zachraňovali pred utopením vo vreci? No predsa dobrými skutkami, ochotou pomôcť, podeliť sa a obetovať pre kamaráta. Až nakoniec zachránili všetky mačky a aj najväčšiu mačku – Toleranciu. Popritom všetkom si užili aj zábavu – zaspievali si, relaxovali, tancovali a úplne nakoniec si aj vlastné mačky vyrobili. Bola to výborná akcia – tak sa vyjadrili žiaci na záver. Ďakujeme ešte raz pani Ďuračíkovej za zorganizovanie tejto besedy priamo u nás v škole.


Delfínkovia dostali list od Ježiška
10. december 2018

To bolo radosti a nadšenia! Delfínkovia dostali poštu, krásnu obálku v ktorej sa ukrýval list od Ježiša! Aj ich mená sa objavili na jeho kúzelnom vianočnom zozname, kde sa dostanú len tie najlepšie deti! Ježiško chcel, aby boli deti k sebe milé, mali sa všetci radi a jeden druhému si pomáhali. Páčia sa mu len veselé smajlíky na tabuli. Ježiško, ďakujeme a sľubujeme, že budeme poslúchať. A ktovie, možno aj niektoré deti prekvapia a vyrobia milý darček pre kamaráta v triede.


1   2   3   4   5  
Online: 7 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník