Dnes je štvrtok 27. júna 2019. Meniny: Ladislav(a)
Zmena príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019. Pre viac informácií kliknite na tento odkaz.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019

Vážení rodičia, 
dňa 28. júna 2019 (piatok) o 8:30 hod. sa v školskej jedálni uskutoční  slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019. Následne bude žiakom odovzdané vysvedčenie v jednotlivých triedach. Po odovzdaní vysvedčení môžu ísť žiaci domov. V tento deň nebude v prevádzke školská jedáleň ani školský klub detí.

Prajeme Vám a Vašim deťom príjemné prežitie letných dní.

vedenie školyZmena príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019

Súkromná školská jedáleň Oravská cesta11, Žilina
ako súčasť Súkromnej základnej školy Oravská cesta11, Žilina (SŠJ)

informuje o zmene príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019

Pre viac informácií kliknite na tento odkaz.Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Zdravý životný štýl - praktická beseda
6. jún 2019

V mesiaci máj sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili sériie besied a praktických prednášok na Tému: Zdravý životný štýl. Prednášajúca Mgr. Eva Moravcová sa v hlavnej téme venovala: trestnoprávnej zodpovednosti, prevencie fajčenia, protidrogovej prevencie aj s praktickými ukážkami za pomoci okuliarov simulujúcich prítomnosť alkoholu v krvi človeka.

Výlet piatakov
26. jún 2019

26. júna 2019 naši piataci absolvovali koncoročný výlet v Jump street aréne. Napriek veľmi horúcemu počasiu bol v hale príjemný chládok a žiaci sa mohli do sýtosti vyblázniť na trampolínach a zaskákať si do penovej jamy.


Exkurzia v Paríži
16. jún 2019

J´aime balader sur l´avenue le coeur ouvert à l´inconnu, j´avais envie de dire bonjour à n´importe qui....oooooooh Champs- Elysées....

Áno, aj na Elyzejské polia sme zavítali s našou skupinkou umenia a zábavy chtivých žiakov, ktorí strávili záver školského roka v tomto malebnom meste na Seine. 

Putovanie sme začali v centre, spoznali sme ucho a brucho Paríža, navštívili Luxemburské záhrady, Justičný palác, kde sa z diaľky na nás pozerala "Železná lady", teda pardon "Madame". Po krátkom obede sme spoznali adrenalín z cestovania metrom- nik nevedel, kam sme šli, akurát sme vedeli, že musíme všetci a spoločne nastúpiť do rovnakej linky. Našťastie sa nám to úspešne podarilo aj vďaka aktívnym pokynom nášho dozoru. Z metra sa nám rozprestrel výhľad na 3000 metrov dlhé Champs Elysées, plné luxusných butikov a obchodov, na konci ktorého majestátne čnel Víťazný oblúk. Unavení, ale spokojní sme zdolali ďalšiu časť našej cesty a po opätovnej ceste metrom sme celí natešení zažili aj tú neplánovanú časť exkurzie- riadnu dažďovú sprchu, po následkoch ktorej si niektorí ešte dva dni sušili tenisky na hoteli...

Po ubytovaní na hoteli sme unavení zaspali, aby sme sa nasledujúci deň vrhli do nového dobrodružstva. 

čítať ďalej...


Výlet do Vlkolínca
14. jún 2019

„A budú tam aj vlky?“
 „Vraj tam kedysi bývali vlkodlaci!“
„Môj dedko ho videl,  keď bol malý!“

Tak takéto otázky a poznámky mali naši tretiaci  ( lienky a ježovia), keď sa dozvedeli, že pôjdeme na školský výlet do VLKOLÍNCA.

Horúčava bola poriadna, ale klimatizovaný autobus nám poskytol dostatok komfortu. Nehovoriac o zaujímavých informáciách o okolitej krajine, mestách, riekach, ktoré nám počas cesty ponúkala veľmi sympatická pani sprievodkyňa.

Najväčším „zaberákom“ bol pre tretiakov samotný peší výstup do Vlkolínca. Ten prudký chodník so samými zákrutami zatočil aj s našimi dievčatami. Normálne museli niektoré menej zdatné dievky oddychovať posediačky na ceste! Zato chlapci to vybehli raz-dva. Našťastie cestou hore sme sa mohli osviežiť až v troch studničkách. A to teda stálo za to! Všetci sme poznali rozdiel. Takto chutí čistá voda z prírody!

Nakoniec sme sa dostali až pod Sidorovo – majestátny vrch, ktorý akoby chránil či trónil nad Vlkolíncom.  Hneď sme podozrievali  nášho žiaka, menovca daného vrchu, že nám zatajil, aký bohatý je, keď podľa neho pomenovali takúto prírodnú vzácnosť. Prenáramne sa mu to páčilo a nám tiež. Myslíme, že preňho bola toto najhodnotnejšia informácia z celého výletu.

Po preskúmaní historických faktov, návšteve minizoo a samozrejme nákupe dlhoočakávaných suvenírov (drevených  valašiek, gumipušiek, dýk, magnetiek či iných zábaviek) sme sa dostali do budovy bývalej hudobnej školy. Ale škola to bola normálna – teda základná, nie hudobná. Ukrývala vo svojich útrobách najväčšie bohatstvo celého Vlkolínca.

Boli tu rôzne hudobné nástroje (aj starý rozladený  klavír, ktorému p.učiteľka Brxová neodolala a zabrnkala si na ňom). Zistili sme, že fujara môže byť aj 60 cm a nie len 150 cm.

Deťom sa páčili aj kosti divej zveri, dokonca po stenách viseli ich kožušiny či vypchaté modely. Pre cudzokrajných žiakov to bolo dosť divné. Vraj prečo je to tam?

My pani učiteľky sme zas obdivovali bavlnené koberce, moderné blúzy s folklórnym vzorom. Avšak najviac nás upútali stopäťdesiatročné pravidlá školy. Bolo ich desať, boli napísané krasopisom. Desať jednoduchých bodov na jednej strane obsiahlo všetko podstatné. A v súčasnej škole je školský poriadok rozpísaný na dvadsať strán, a aj tak ho všetci nie vždy dodržiavajú. Žeby práve preto?

Chutným záverom nášho výletu bola zastávka na salaši Krajinka. Tu si naše vyhladované žalúdky prišli na svoje. Ochutnali sme všetko: pšenično-ražný chlieb, oškvarkové oné, slivkové toto (skutočné názvy originálneho pečiva, ktoré tam predávali), zdobené perníčky, pagáče, domáce maslo,  korbáčiky, údené pareničky.... Ešte teraz sa nám slinky zbiehajú.

Jój, dobre nám bolo, veru dobre.


Výlet prváčikov
12. jún 2019

Naši prváčikovia sa vybrali na spoločný výletík do lesoparku Chrasť. Príjemné posedenie v chládku striedali rôzne zábavné hry, skákanie na trampolíne či lanovka. Deti spoznávali rôzne rastliny, stromy. Prešli i po chodníčku v lesíku, kde mali za úlohu pozorne sledovať prostredie a do pracovného listu zaznačiť čo všetko sa im podarilo nájsť. Po úspešnom splnení všetkých úloh sa potešili krásnym výhľadom na konci lesného chodníčka a za svoju usilovnosť boli odmení.


Bankovníctvo a ekonomika v praxi
7. jún 2019

Žiaci 9. ročníka absolvovali v piatok 7. mája besedu na tému Ekonomika v praxi s Ing. Miriam Hrehovou, riaditeľkou segmentu SME Slovensko a Ing. Anetou Ihnátovou vedúcou privat banking. Žiaci sa dozvedeli viac o funkciách banky. Beseda bola koncipovaná ako súčasť vyučovacích osnov Občianskej náuky pre 9. ročník.


Škola v prírode (4. ročník)
7. jún 2019

Škola v prírode je skúškou odvahy, samostatnosti a pekných zážitkov so spolužiakmi. Štvrtáci tento rok v termíne 3. - 7.6.2019 spoznávali krásy Žiarskej doliny a jej okolia. Po ceste domov sme si ešte 'odskočili' do Demänovskej jaskyne slobody.


Koncoročný výlet do Energylandie, Poľsko (6. - 9. ročník)
6. jún 2019

„Život je vraj ako horská dráha. Raz ideš pomaly hore a inokedy zas prudko dolu“ Toto sú slová, ktorými každého návštevníka víta zábavný park Energylandia v Poľsku. A tak sme sa s našimi žiakmi po namáhavom školskom roku rozhodli zažiť ešte trochu adrenalínu a dobiť si energiu v Energylandii, kde na nás čakalo vyše 60 atrakcií, 20 interaktívnych hier a detských ihrísk. Do sýtosti sa vyšantili nielen žiaci, ale aj pani učiteľky.


Hip-hop
5. jún 2019

Naši druháci, tretiaci a piataci sa rozhodli podporiť svojich spolužiakov, ktorí v Dome Odborov širokému publiku predviedli svoje tanečné umenie. Mladí a šikovní Hip-hoperi z MyDance Hip Hop Akademia Žilina predviedli skvelé výkony a patrí im za to obrovský potlesk a zaslúžený obdiv.


Klimatická zmena - hrozba, či bežný jav? - beseda
5. jún 2019

Svetový deň životného prostredia sme si spolu so žiakmi deviateho ročníka pripomenuli 5. júna besedou o čoraz viac hovorenom jave - klimatickej zmene. Spolu s pracovníčkou Správy NP Malá Fatra, Mgr. Alenou Badurovou, sme diskutovali o príčinách a dôsledkoch klimatickej zmeny na našu planétu a život na nej. Žiaci mali možnosť vidieť ako svojimi každodennými návykmi a potrebami ku klimatickej zmene bezodkladne prispievajú, a ako naopak môžu situáciu zmeniť k lepšiemu, a teda klimatickú zmenu aspoň spomaliť, hoci nie úplne zastaviť. Súčasťou besedy boli aj environmentálne kvízy, interaktívna hra či skupinové úlohy.


Šašo Jaro
4. jún 2019

4. 6. žiaci III.LN opäť dostali pozvanie na predstavenie šaša Jara do materskej škôlky Včielka. Deti oslavovali MDD a šašo Jaro ich prišiel zabaviť. A veru sme sa nasmiali aj my. Ešte raz ďakujeme za pozvanie!


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  
Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník