Dnes je nedeľa 26. mája 2019. Meniny: Dušan
Prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka TO SME MY - 30. mája 2019 od 10.00 hod. v učebni 123 (malé Anglicko) a na hlavnej škole   • • •   TESTOVANIE 9 - výborná prezentácia vedomostí žiakov našej školy. MATEMATIKA - 72,10 % (+9 % oproti celoslovenskému priemeru). SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 71,2 % (+8,9 % oproti celoslovenskému priemeru)   • • •   Zahlasujte za nás a pomôžte nám tak získať ovocie a zeleninu pre našich žiakov - www.cerstvehlavicky.sk.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

TO SME MY - prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka

Milí rodičia, priatelia školy,
pozývame Vás na prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka s názvom

TO SME MY


30. mája 2019 od 10.00 hod. v učebni 123 (malé Anglicko) a na hlavnej škole

10.00-11.15
  • ukážky žiackych projektov (HUV, DEJ, SJA, NEJ)
  • prednesy v anglickom a slovenskom jazyku
  • divadelný krúžok - dramatizácia rozprávky
11.20-11.30
  • tancujeme ŠTVORYLKU
11.30-12.30
  • španielčina hrou, netradičné pokusy, výrobky žiakov

 Testovanie 9 - výborná prezentácia vedomostí našich žiakov

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ - Testovanie 9 - 2019

MATEMATIKA
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 72,10 %
Celoslovenský priemer - 63,1 %  ...  +9 %

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 71,2 %
Celoslovenský priemer - 62,3 %  ...  +8,9 %

V tomto školskom roku sa testovania zúčastnili 14 žiaci, z toho 3 cudzinci. Vzhľadom k tomu, že testovacím jazykom je jazyk slovenský, boli žiaci komunikačne znevýhodnení.Podporte našu školu v súťaži ČERSTVÉ HLAVIČKY!

Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa aj v našej škole vždy zíde!

Zahlasujte za nás a pomôžte nám tak získať ovocie a zeleninu
pre našich žiakov.

 

Ako postupovať? 
1.
 nakúpte v Kauflande
2. odložte si bločik z nákupu
3. na stránke cerstvehlavicky.sk nájdite našu školu
4. zahlasujte za nás registráciou pokladničných bločkov do 5. júna 2019.

Každý nákup sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 67 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2019/2020.

Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

Už teraz Vám ďakujeme za Vašu podporu v tomto projekte.

vedenie školyPrihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2018/2019


Mravce ako umelci v synagóge
9. máj 2019

More sa zmenilo na oblohu, lúka na les a my na umelcov...

Plavecký kurz
17. máj 2019

Od 13. do 17. mája 2019 sa žiaci 3. a 5. ročníka zúčastnili na plaveckom kurze Platesa na Mestskej plavárni v Žiline. Boli rozdelení do skupín podľa plaveckej zdatnosti a každej skupine sa venoval inštruktor. Deťom sa plávanie veľmi páčilo a s pomocou rôznych plaveckých techník a pomôcok sa v plávaní zlepšili a posunuli ďalej. Dôkazom ich plaveckých schopností je aj "mokré vysvedčenie", ktoré dostal každý plavec. Inštruktorom ďakujeme za pekný prístup a trpezlivosť pri tréningu našich žiakov!


Exkurzia Mravčekov
13. máj 2019

Múzeum ťa prekvapí, zabaví, poučí a to sme my zažili v Hasičskom múzeu a v Múzeu A. Kmeťa v Martine.


Kamufláž v ríši zvierat
9. máj 2019

Prečo má srnka biele bruško a tmavý chrbát? Prečo sa salamandra nesnaží splynúť s prostredím? V čom sa ľudia inšpirovali kamuflážou zvierat? Odpovede na tieto, ale aj mnohé ďalšie otázky sa žiaci V.FB a VI.SA dozvedeli počas návštevy Školy ochrany prírody vo Varíne.


Hlbokomorské rozprávky
7. máj 2019

V utorok 7.5. sa prváci opäť vybrali do krajskej knižnice. Program bol zámeraný na Hlbokomorské rozprávky, ktoré si predtým spoločne čítali so svojimi triednymi učiteľkami na hodinách čítania. Vypočuli si spoločne ďalší príbeh o rybe Bibe a hadovi Radovi. Na záver vytvorili veselé farebné rybky z papiera. A keďže prváci chceli konečne vyskúšať, ako fungujú preukazy čitateľov, starostlivo si vybrali knihy, ktoré budú čítať a spokojní so svojou nádielkou sa vybrali späť do školy, kde začali objavovať tajomstvá použičaných kníh. V júni sa sem opäť vrátia.


Exkurzia vo Varíne
6. máj 2019

Aktivity podporujúce rozvíjanie pozitívneho vzťahu k prírode a k ochrane lesov na štvrtákov našej školy čakali vo Varíne. Včielky a chrobáci sa zúčastnili besedy s názvom Tajomstvo lesa organizovanej Správou NP Malá Fatra a Školou ochrany prírody vo Varíne. Kamufláž - maskovanie živočíchov v prírode a skupinové vedomostné súťažné aktivity rozšírili deťom obzor v tejto problematike a zároveň vytvorili priestor pre zmysluplne využitý čas i mimo školského prostredia.


Čistenie okolia členmi ŽŠR
26. apríl 2019

Členovia žiackej školskej rady opäť zmobilizovali svoje sily, ale i sily ostatných žiakov našej školy a rozhodli sa skultúrniť okolie Oravskej. V piatok, kedy sa všetci už určite ponáhľajú po náročnom týždni domov, viacerí obetovali svoj voľný čas a chopili sa iniciatívy. Milým prekvapením boli aj dvaja študenti súkromného gymnázia, mimochodom, naši bývalí žiaci, ktorí nám s radosťou pomohli pri zbere odpadu. Prišli nezištne, len tak, pretože chceli. Aďo, Denis, ďakujeme za pomoc. Boli ste naozaj skvelí. A veľká pochvala patrí aj žiakom zo VI.SA, ktorí prišli naozaj v plnom počte a využili svoju triednickú hodinu, spolu so svojou triednou učiteľkou, (veď ako inak, naši učitelia sa snažia vždy ísť príkladom svojim žiakom) na túto zmyslu plnú činnosť. Veď, na prostredí, v ktorom sa učíme, vzdelávame a trávime aj svoj voľný čas by nám malo naozaj záležať. Ďakujem všetkým od piatakov až po deviatakov, ktorí ste mne a aj nám piatok popoludní dokázali, že na životnom prostredí nám naozaj musí a má záležať. Verím, že to nebolo naposledy....

Lenka Brodňanová
riaditeľka školy


Včelie produkty
25. apríl 2019

Téma Včely je typicky jarná a nám ju workshop v krajskej knižnici predstavila z rôznych strán: cez knihy, prostredníctvom včelárskych nástrojov, ktoré si deti mohli vyskúšať, cez včelie produkty. Na záver si deti zhotovili sviečky z pravého včelieho vosku.


Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.
22. apríl 2019

Pravdivosť tejto starej múdrosti si uvedomujeme azda každý deň. Znalosť cudzích jazykov nám uľahčuje život a prispieva aj k porozumeniu medzi ľuďmi. To si počas štúdia cudzích jazykov uvedomujú aj naši siedmaci, ktorí v apríli pripravili pre žiakov štvrtého ročníka prezentáciu nemeckého a španielskeho jazyka. Zatiaľ čo starší mali možnosť prezentovať svoje vedomosti, tí mladší sa mohli pri rozhodovaní medzi nemčinou a španielčinou aj čo-to nové dozvedieť. Aby štvrtákom dodali trochu chuti a inšpirácie, aktívnou hravou formou ich zapojili do spoznávania nových kultúr, významných osobností či najznámejších nemecky a španielsky hovoriacich krajín. V jazykovom okienku si trénovali výslovnosť španielskych a nemeckých slovíčok. Nemčinári pripravili aj malú ochutnávku jedál pochádzajúcich z nemecky hovoriacich krajín. Nemčina alebo španielčina? Teraz sa už len správne rozhodnúť!


Zdobenie kraslíc
16. apríl 2019

Ešte pred veľkonočnými sviatkami si stihli usilovné Včielky pripraviť a hlavne vyskúšať 2 techniky zdobenia kraslíc. Veľkonočnú atmosféru a najmä praktické rady nám sprostredkovala mamina našej spolužiačky p. Gašpieriková spolu s jej šikovnou priateľkou. Jednoduchšou a efektnejšou technikou bolo "servítkovanie". Zaujímavejšou ale náročnejšou bolo "voskovanie". Každý sa musel popasovať so svojou zručnosťou, trpezlivosťou a fantáziou. Výsledkom boli originálne kraslice.


Pasovačka prváčikov za čitateľov knižnice
16. apríl 2019

V utorok 16.4. naši veselí prváci boli spoznávať Krajskú knižnicu v Žiline. Bola to ich prvá spoločná návšteva v knižnici, kde im tety vysvetlili, ako sa majú v knižnici správať, ako sa požičiavajú knihy, ako si ich môžu vyberať a samozrejme zložili spoločne sľub a každý sľúbil, že "bude dobrým čitateľom". Dostali aj pekné záložky a po splnení úloh aj čitateľské preukazy. Dokonca sme si vypočuli aj pekný príbeh "Calvin nevie lietať" o škorcovi, ktorý sa nenaučil lietať, lebo stále čítal, no nakoniec vďaka svojim vedomostiam z kníh zachránil svoju rodinku. Už teraz sa tešíme na spoločnú návštevu v knižnici opäť v máji.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník