Dnes je utorok 7. júla 2020. Meniny: Oliver
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2017/2018


Dejepis s Riškom
17. máj 2018

Aj dejepis môže byť zaujímavý a aj projekt z dejepisu je možné spraviť zábavne, moderne a vniesť doň kúsok seba. Presne tak, ako nás šikovný piatak Riško Kušan. Videá si môžete pozrieť na našom Youtube kanále: video #1video #2.

Pridané 17. 5. 2018


Tatranskí rytieri
16. máj 2018

I tento rok sme sa rozhodli spolu so žiakmi VI.SA a VI.SB triedy na hodinách biológie zapojiť do 2. ročníka environmentálnej súťaže Tatranskí rytieri. Téma tohtoročného projektu - Chránené živočíchy a rastliny Slovenska, nás veľmi zaujala. Stvárnili sme ju prostredníctvom "Archy chránených živočíchov a rastlín". Nechýbala ani účasť na ekohliadke, kedy sme spolu s pani učiteľkou vyčistili vodný tok prechádzajúci areálom našej školy, za čo sa nám prišli poďakovať takmer okamžite i kačice, ktoré vodný tok osídľujú. Ostáva už len čakať, ako veľmi naše dielo zaujme porotu. Vy si našu prácu môžete pozrieť v krátkom videu, nech sa páči... Video si môžete pozrieť na tomto odkaze :)

Pridané 16. 5. 2018


Dajme veciam druhú šancu
16. máj 2018

I v tomto školskom roku sme realizovali projekt environmentálneho zamerania - Dajme veciam druhú šancu, ktorý na našej škole prebieha každoročne. Rozhodli sme sa ho však oživiť a okrem výsadby semienok do už raz použitých pohárov z nášho školského kávomatu, sme sa zamerali aj na separovanie hliníka. Inšpirovali nás k tomu plechovky z nápojov, ktoré každodenne kupujeme v našom školskom bufete. A veruže je to riadne množstvo! Jeden z dôvodov, prečo sme sa zapojili do environmentálneho programu Alino bol ten, že potravinársky hliník sa rozkladá aj niekoľko desaťročí. Takto nazbieraný hliník pôjde na ďalšiu recykláciu a jeho opätovné využitie. Do programu sa zapojili i mnohé známe osobnosti ako Peter Sagan, či Tomáš Bezdeda a iní. Projekt bude prebiehať do konca školského roka a trieda s najviac vyzbieraným množstvom hliníka bude odmenená. Držíme teda palce a tešíme sa na víťazov :)

Pridané 16. 5. 2018


Beseda s druhákmi v krajskej knižnici
15. máj 2018

Mačka, mačky, mačkošelmy a iné domáce „šelmičky“. Aj o tomto naši druháci – ježkovia a lienky spoločne besedovali v krajskej knižnici. Zistili sme, že téma mačka je dosť výpravná. Našli sme mnoho kníh o mačkách a konkrétne sme si prečítali rozprávku Jaroslavy Blažkovej - Ako si mačky kúpili televízor. Dokonca sme sa dozvedeli o vzniku prvého televízora na svete a na Slovensku. Naša pani Ďuračíková upozornila deti aj na nebezpečenstvo častého sledovania a hrania sa na mobiloch či tabletoch. Vraj aby nedopadli ako Lízička a Princina z rozprávky!!! Všade samé pavučiny, kopy prachu, bruško prázdne, hlávka omámená.... Dúfame, že druháci majú aj v hlave aj v bruchu to, čo treba. A krásne to dokázali na praktických činnostiach, kedy mali v skupinách zahrať názov rôznych rozprávok. Síce sa podaktorí poriadne zapotili, ale nakoniec sme sa všetci dobre zasmiali.

Pridané 15. 5. 2018


Výlet I.MO
11. máj 2018

Dňa 11. mája 2018 sa naša trieda zúčastnila dvoch akcií. Najprv sme išli do Synagógy, kde sme zahrali na architektov. Skúsili si navrhnúť a postaviť si z papiera vlastnú budovu. Po posilnení sa desiatou, ktorú nám pribalili starostliví rodičia, nás na Mariánskom námestí čakal lektor, ktorý nás zaviedol do podzemia Sirotárskeho kostola.

Pridané 11. 5. 2018


Exkurzia v meste
10. máj 2018

Dnes sme ako správne mravce íšli na výlet, smer synagóga, kde sme stavali domčeky, pozorovali stavbu iného umelca a nakoniec sme sa presunuli do podzemia žilinského námestia, kde sa naše dobrodružstvo skončilo peknými zážitkami.

Pridané 10. 5. 2018


Cesta čokolády
3. máj 2018

Aj história sa vie zapojiť do aktivity Týždeň zdravej výživy. V rámci témy o objavovaní kontinentov a dobývaní civilizácii v 7. ročníku sme si prešli cestu čokolády od stromu až k nám do triedy. Snažili sme sa nájsť dôležité informácie na obaloch - čítali sme s porozumením, čokolády sme si porovnali a zoradili od najzdravších po tie najmenej vhodné. A bonusom bolo ochutnávanie čokolád s rôznym obsahom kakaa.

Pridané 3. 5. 2018


Týždeň zdravej výživy
2. máj 2018

V rámci týždňa zdravej výživy si žiaci 8. ročníka pripravili ochutnávku zdravých jedál - šalátov, nátierok a sladkostí. Vo dvojiciach, ale aj samostatne si pripravili recepty, suroviny v nich nahradili zdravými surovinami a priniesli spolužiakom na ochutnanie. Zážitkové učenie angličtiny sme si všetci užili. Video je k dispozícii na tomto odkaze.

Pridané 2. 5. 2018


Objavitelia na Facebooku
30. apríl 2018

Tak ako každý rok, aj tento sme pripojili dávnych objaviteľov k moderným sociálnym sieťam a v siedmom ročníku sme im vytvorili niekoľko zábavných profilov.

Pridané 30. 4. 2018


Slovenskí národní buditelia
27. apríl 2018

Znie to nudne, ale naši ôsmaci to vzali veselo a tvorivo. Vytvorili postavičky, plagáty, knihy i rôzne kvízy. Spolužiakom odprezentovali množstvo zaujímavostí zo života, často veľmi prekvapivých i zábavných.

Pridané 27. 4. 2018


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník