Dnes je utorok 7. júla 2020. Meniny: Oliver
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2017/2018


Tvorba keitai na angličtine
19. jún 2018

Viete, čo je KEITAI? Naši šiestaci spoznali tento krátky literárny útvar z Japonska na hodine angličtiny a sami si vyskúšali, aké náročné je napísať príbeh do 140 znakov... niektoré sú síce dlhšie... nevadí, dôležité je, že opäť dokázali, akí sú šíkovní. A my sme na nich veľmi hrdí... GOOD JOB! :)

Pridané 19. 6. 2018


Tvorivé dielne
18. jún 2018

Tento rok boli na našej škole Tvorivé dielne, kde deti veľa vyrábali, tvorili a spoločne sa z výsledkov radovali.

Pridané 18. 6. 2018


Výlet ôsmakov
18. jún 2018

Naši ôsmaci a šiestaci sa rozhodli podporiť svojich spolužiakov, ktorí v Dome Odborov širokému publiku predviedli svoje tanečné umenie. Mladí a šikovní Hip-hoperi z MyDance Hip Hop Akademia Žilina predviedli skvelé výkony a patrí im za to obrovský potlesk a zaslúžený obdiv.

Pridané 18. 6. 2018


Moja rodina - projekt zo španielskeho jazyka
15. jún 2018

Na hodine španielskeho jazyka si žiaci 6. ročníka pripravili projekt o rodine. Odviedli perfektnú prácu a ukázali nám svoje výborné vedomosti zo španielčiny. Video je k dispozícii na tomto odkaze.

Pridané 15. 6. 2018


Hudobná rozprávka
14. jún 2018

Žiaci z 2. lienkovej triedy nacvičili svoje posledné predstavenie v tomto školskom roku. Rozhodli sa pozvať na premiéru kamarátov z materskej škôlky Včielka 14. júna. Celé predstavenie venovali svojmu spolužiakovi Wooyoungovi KIM , ktorý odchádza na dlhší čas do zahraničia. Okrem pesničiek zahrali aj rozprávku O troch trpaslíkoch a princeznej. S Včielkou žiaci radi spolupracujú, pretože aj deti zo škôlky ich pozvali na rozlúčku so škôlkou. Obe predstavenia sa páčili a veríme, že aj v budúcom školskom roku budeme mať takéto dobré vzťahy.

Pridané 14. 6. 2018


Deň zvierat
14. jún 2018

V júni sa už tradične v našej škole neučili iba naši žiaci, ale s nimi do školy od rána prichádzali aj zvieratká, aby sme si spoločne užili Deň zvierat. Na tento deň sa vždy veľmi tešíme. Vďaka zvieratkám sme viac starostliví, spoznávame sa a sme otvorenejší k novým kamarátom z iných tried. Cez školskú bránu tento rok prešli psy, mačky, škrečkovia, zajace, činčila, korytnačky i ježko. Ďakujeme všetkým žiakom, že sa o svoje zvieratká zodpovedne postarali a tešíme sa na ďalší ročník.

Pridané 14. 6. 2018


Ako chutí Európa - projekt
13. jún 2018

Že neviete kam na dovolenku? Inšpirujte sa projektom našich siedmakov a ôsmakov, ktorí vám na hodinách geografie vybrali tie najzaujímavejšie destinácie i s UNESCO pamiatkami. Po ceste môžete ochutnať i národné jedlá týchto európskych krajín. Dobrú chuť!

Pridané 13. 6. 2018


Vystúpenie 13. komnata
12. jún 2018

Trieda VII.SVA sa dňa 12.06.2018 zúčastnila vystúpenia s názvom 13. Komnata tanečného súboru Lentilky v Event House v Žiline. Lentilky tento rok získali titul Majsteriek Slovenska. Naši žiaci mali možnosť sledovať tanečné vystúpenia jednotlivcov, dvojíc, skupín a formácií . Veľmi sa im páčilo aj tancovanie spolužiačky Tarry Trabelssieovej. Ďakujeme za pozvanie Tarrinej mamine a dúfame, že si to zopakujeme aj budúci rok.

Pridané 12. 6. 2018


Celé Slovensko číta deťom
4. jún 2018

Druháci Ježkovia a Lienka sa 4. júna vybrali na svoju poslednú návštevu knižnice v tomto školskom roku. Okrem vrátenia kníh sme sa vybrali aj na zaujímavú akciu, na ktorú nás pozvala naša milá pani Ďuračíková, maminka našej Janky. A veru sme neľutovali. Práve v tento deň prijali pozvanie do knižnice aj traja hostia: Erik Baláž - ochranár a filmár, Michal Chmeliar – cestovateľ, pozorovateľ veľrýb, Lucia Sárkozyová - spisovateľka. Všetci nám čítali z knihy Gréta od autorky A. Gregušovej. Dozvedeli sme sa v krátkych ukážkach, prečo môžu živočíchy v mori ochorieť, ako sa potom liečia a ako im my pri tom môžeme pomáhať. Niektorí odvážnejší nám skúsili napodobniť spievajúce veľryby alebo tancujúce medúzy. Okrem nás boli na besede aj žiaci z iných škôl, pretože v tento deň Celé Slovensko čítalo deťom. Cestou späť sme sa zastavili pri fontáne v parku a osviežili sme sa, lebo nám bolo strááášne teplo. A bolo nám aj veselo!

Pridané 4. 6. 2018


Výlet tretiakov (III.CHR)
4. jún 2018

Po celoročnej práci prichádza zaslúžený čas oddychu – letné prázdniny. So školským rokom sa však patrí rozlúčiť, veď tento je už takmer nenávratne za nami. Tretiaci – chrobáci sme ho ukončili školským výletom v Čutkovskej doline. V Kolibe u dobrého pastiera nás privítal bača s pekným programom. Previedol nás kolibami, prezreli sme si jednotlivé miestnosti s dobovým zariadením, porozprával nám o živote ľudí v minulosti. Niektorí z nás sa dali opásať širokým zbojníckym opaskom. Navštívili sme farmu, kŕmili zvieratá, pozorovali ryby v rybníku. Každý z nás si vyskúšal plieskanie bičom. Milé bolo pozorovať ako bača kŕmil malé jahňa mliekom z fľaše. Zvonili sme zvonom visiacim pred kaplnkou. V pekárni sme si kúpili práve upečené koláče, potešili sme sa aj nákupom suvenírov. Počasie bolo krásne, slnečné. Spokojní a oddýchnutí sme sa vrátili domov.

Pridané 4. 6. 2018


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník