Dnes je utorok 7. júla 2020. Meniny: Oliver
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2017/2018


Exkurzia v Leviciach
2. november 2017

Dňa 26.10.2017 sa žiaci 6.,7.,8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie do Levíc. Spred garáží sme odišli o 7:45 a potom nás čakala 3-hodinová cesta cez sedlo Kľak a Prievidzu. Ako prvé sme navštívili prírodovedné náučno-zábavné centrum Atlantis, kde sme sa nechali unášať čarom fyzikálnych zaujímavostí. Veľmi nás zaujalo špeciálne zrkadlo na levitáciu, dôkaz Pytagorovej vety a triafanie lopty do koša pomocou vzduchu. Neskôr sme prešli aj darčekovým obchodom, kde nás zaujali veci za lákavé ceny. Pokračovali sme na prednášku o vynálezoch a objavoch. Skúsili sme si prácu na stavenisku a udržanie rovnováhy. Hravé bubliny a trón s maskou faraóna nás tiež veľmi pobavili. Naša cesta pokračovala na Levický hrad a hneď nato sme sa už museli pobrať domov. Na tento náučný a nabitý deň len tak ľahko nezabudneme a budeme naň šťastne spomínať.

Pridané 2. 11. 2017


Návšteva z Kia Motors Slovakia
29. október 2017

V októbri našu školu navštívili zástupcovia z Nadácie Kia Motors Slovakia, ktorá v rámci grantového programu s názvom Smart Kia Spirit 2017 finančne podporila vytvorenie novej tabletovej učebne zameranej na skvalitnenie vyučovania anglického jazyka a modernizáciu školskej dielne. Každá inovácia prináša žiakom nové skúsenosti a zručnosti pri objavovaní nepoznaného. Ponúka nové príležitosti a možnosti osobného rastu. Úprimne ďakujeme Nadácii Kia Motors, ktorá podporuje rozvoj vzdelávania, inovatívne zmeny a svojou aktivitou vytvára lepší priestor pre spoločný život.

Kolektív Súkromnej ZŠ, Oravská cesta 11, Žilina

Pridané 29. 10. 2017


Halloween
27. október 2017

Tradičný Halloween sa stal rokmi súčasťou nášho vyučovania. V tento deň sme sa naša škola naplnila kadejakými strašidlami a mátohami, čarodejníkmi alebo bojovníkmi. 

Pridané 27. 10. 2017


Exkurzia do kaštieľa v Radoli
25. október 2017

25. októbra sa žiaci druhého ročníka Ježkovia a Lienky vybrali do Radole, aby si prezreli kaštieľ s historickými pamiatkami a naučili sa zdobiť aj perníky na tvorivých dielňach. Medovníkové srdiečka si zdobili bielou polevou, ale potom ich aj niektorí rýchlo ochutnali. Najviac sa žiakom páčil mamut a alchymistické laboratórium. Na záver si tradične kúpili aj drobné suveníry.

Pridané 25. 10. 2017


Bingo - zvieratá
23. október 2017

Hra nás sprevádza od detstva, rozveseľuje naše dni a pomáha nám sa dobre učiť. Siedmaci sa preto zahrali spolu Bingo v španielskom, nemeckom aj anglickom jazyku, aby sa od seba niečo nové naučili a zabavili sa. Predviedli nám rôzne zvieratká a dokonca kvôli zábave napodobňovali ich zvuky. Tak skúste hádať aj vy, či sa vám podarí rozšifrovať jednotlivé tvory. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Pridané 23. 10. 2017


Miniprojekt Wir fahrem mit dem Bus
23. október 2017

Naši ôsmaci si povedali, že obyčajnú cestu autobusom povýšia na vlastný miniprojekt a predvedú svojim spolužiakom, ako sa cestuje po nemecky. Začiatkom nás prevedie Xander de Wilde, ktorý nás naučí, ako sa tvoria násobné číslovky. Potom nás šofér Nino Sládek povozí a jeho spolužiaci predvedú, ako sa správne kupuje lístok, ktorý Adrián Kučera ako revízor skontroluje. Dúfame, že sa niečo naučíte a pobavíte sa. Pozrite si video.

Pridané 23. 10. 2017


M.R. Štefánik - takto ho vidíme my
23. október 2017

Naša škola sa aj tento rok zapojila do Súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc 23.10. 2017. Naši žiaci boli témou natoľko ohúrení, že neváhali sami vymýšľať aktivity a počas celého predchádzajúceho týždňa sa na podujatie pripravovali. Výsledky ich práce sme mali možnosť vidieť v pondelok. Vďaka chlapcom z deviateho ročníka (Matej Hora a Ján Gorc) sme sa o tejto veľkej postave národných dejín dozvedeli veľa informácií, ktoré žiaci obohatili rôznymi aktivitami (matematické úlohy, topografická zručnosť, hlasné čítanie...) a pomocou mladších spolužiakov predviedli zaujímavé modely, kresby a maľby, ktoré s osobou Milana Rastislava Štefánika súvisia. Šikovné herečky Liana Staroňová, Ema Donková a Lucia Ptačinová (VII.SVA) záver akcie obzvláštnili zaujímavou inscenáciou jednej z teórií úmrtia tohto hrdinu. Žiaci aj hostia odchádzali z podujatia s úsmevom na tvári a obohatení o množstvo poznatkov a zážitkov. 

Online pojmovú mapu k téme M.R.Štefánik nájdete na tomto odkaze:

https://atlas.mindmup.com/2017/10/7fe240d0b43511e7bfd2550ae8511fae/m_r_tef_nik/index.html


Online mapu s vyznačenými miestami Štefánikovho pobytu nájdete na tomto odkaze:

https://zeemaps.com/map?group=2737174&add=1

Pridané 23. 10. 2017


Projekt o M. R. Štefánikovi
23. október 2017

Žiaci II.JŽ sa aj tento rok veľmi radi zapojili do celoštátneho projektu slovenských knižníc. Tohoročná téma bol Milan Rastislav Štefánik. Keďže pre nás, druhákov, toto meno nič neznamená, museli sme sa s ním najskôr zoznámiť. Vygúglili sme si jeho životopis a prezreli fotografie. Je pravda, že najznámejšia je jeho podoba s generálskou čiapkou. Zistili sme, že okrem vojenskej kariéry sa zaujímal o vesmír, planéty, kométy a najviac ho očarilo slnko, ktoré rád pozoroval z najvyšších miest zemegule. Svoje nadšenie rád zdieľal s ostatnými smrteľníkmi – zakladal hvezdárne po celom svete – aj v chudobných krajinách. Na jeho počesť je pomenovaná malá planétka, ba dokonca aj kométa. Obe sme sa pokúsili stvárniť. Ba niektorí z nás sa pokúsili aj o návrh novej zástavy SR. Ako ukazuje jedna fotografia, má len dve farebné časti – modrá (to je naša zemeguľa) a žltá (slnko). V strede novej zástavy znak s kométou, ktorú obklopuje hviezdna gloriola. Myslím, že sa nám to celkom vydarilo, čo poviete?

Pridané 23. 10. 2017


Zber batérií
23. október 2017

V rámci projektu Zelená planéta sme aj tento rok začali zberať použité batérie. Žiaci II.JŽ sa rozhodli urobiť viac. Vďaka návrhu p.uč. Jalovičárovej sme si vymysleli plagáty na propagáciu recyklácie batérií. Preto sme si vzali zelenú zbernú nádobku do triedy a pokúsili sme sa ju stvárniť aj výtvarne. Dotvorili sme k nej našu planétu, ktorá sa vyčistí od elektroodpadu a všetkým nám ďakuje. Na druhom plagáte sme znázornili postavičku smajlíka, ktorý sa oblizuje batériovým jazykom. Má aj moderné šaty, na ktorých sme znázornili najrôznejšie spotrebiče, ktoré potrebujú na svoj výkon spomínané batérie. Sme na seba hrdí!

Pridané 23. 10. 2017


Naše knihy v knižnici
20. október 2017

Žiaci z II.LN triedy si vyrobili na hodinách čítania  a výtvarnej výchovy vlastné leporelá na tému: Hádanky. Poslali sme ich do krajskej knižnice a mali sme veľkú radosť, keď sme ich tam objavili na výstavke. A urobili sme si ešte jednu výstavku v triede, ale tá nepotrvá dlho, pretože je vyrobená z ovocia a volá sa: Ovocní pajkovia

Pridané 20. 10. 2017


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník