Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2017/2018


Ochrana človeka a prírody - 1. stupeň
28. jún 2018

Na našej škole saaj tento rok konala veľká udalosť, každoročná akcia na konci roka Ochrana človeka a prírody bola spestrená návštevou Bôrického parku, kde sme si zašportovali a preukázali naše športové nadanie. V druhej časti sa žiaci spoločne s pani učiteľkami prvého stupňa mohli venovať nácviku prvej pomoci, orientácie v priestore ale aj loptovým hrám a kresleniu kriedami. Žiaci mali možnosť si počas celého dňa vyskúšať nové vedomosti ai zručnosti zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, ktoré by ich v prírode mohli prekvapiť.

Pridané 28. 6. 2018


Ochrana človeka a prírody - 2. stupeň
28. jún 2018

Ochrana človeka a prírody bola spestrená návštevou Bôrického parku, kde sme si zašportovali. Neskôr sme sa venovali prvej pomoci, orientácie v prírode, zamerali sme na zručnosti ochrany života a zdravia v mimoriadnych situáciách v žilinskom regióne.

Pridané 28. 6. 2018


Štvrtáci v laser aréne
27. jún 2018

Štvrtáci z triedy delfínov navštívili vrámci oslavy dňa detí Laser Arénu, zažili sme veľa dobrodružstiev a zábavy, užili sme si atmosféru a spolu sa zahrali v zaujímavom prostredí hry, ktoré nás bavia. Bola to zábava a tešíme sa o rok opäť!

Pridané 27. 6. 2018


Návšteva výstavy
26. jún 2018

Keď už deviataci ukončili svoje putovanie po prijímacích pohovoroch a dostali sa do obdobia, kedy s pribúdajúcou teplotou rástla aj chuť opustiť školské lavice a vybrať sa niekam von- medzi ľudi, vtedy sme sa rozhodli vybrať sa za umením a navštívili sme jednu výstavu. Výstavu, síce čo do rozsahu, nie moc veľkú. Ale zato obsahovo zaujímavú. Veď hladať matematiku vo fotografii sa Vám hocikedy nepodarí. Výstava sa konala v príjemnom prostredí Krajskej knižnice v Žiline a organizátor bolo Bilingválne gymnázium T.Ružičku v Žiline. Naviac nás potešil aj fakt, že medzi nádejnými umelcami- fotografmi sme našli aj našich bývalých žiakov. Raz darmo, vo svete sa nestratíme....

Pridané 26. 6. 2018


Magical sunglasses
26. jún 2018

Raz (niekedy v apríli) si mali žabky priniesť na čítanie hudobný nástroj, na ktorý hrajú. Keďže v našej triede je viac hudobníkov a spevákov, pani učiteľkám sa ich spev a hra na nástroje tak zapáčila, že spoločne (samozrejme spolu s deťmi) vymysleli divadelno-hudobnú hru " Magical sunglasses". Hru sme odohrali celkom 4 krát a podľa divákov mala úspech. Týmto sme sebe aj ostatným dokázali, že sme šikovní a hlavne, že keď sa všetci spojíme a ťaháme za jeden koniec, dokážeme naozaj výtvoriť krásne veci. Lúčime sa s prvým stupňom základnej školy a sme pripravení stať sa piatakmi.Vidíme sa v piatej triede. "A to teda nebude nuda!" Pre tých, čo na predstavení neboli, pozrite si videá a fotky. Vaše žabky.

Pridané 26. 6. 2018


Doobedie s deviatakmi
25. jún 2018

V pondelok 25.6. sme sa s deviatakmi vybrali užiť si záver roka do Bôrického parku - dali sme si zmrzlinu, zahrali hry i futbal, porozprávali sa a pokojne uzavreli 9-ročné štúdium na základnej škole.

Pridané 25. 6. 2018


Komunizmus v Československu
22. jún 2018

Prehliadka jednotlivých dekát hektického obdobia po druhej svetovej vojne vo svete i v Československu zakončila dejepis v 9. ročníku. Pre niekoho nepredstaviteľné, pre iného spomienky.

Pridané 22. 6. 2018


Vystúpenie divadielka DDRAK
21. jún 2018

Štvrtkové ráno bolo pre osemnástich žiakov „ddrakov“ našej školy stresujúcim. Bol dôvod: záverečné vystúpenie ich Divadelno-DRAmatického Krúžku. Ale stres opadol hneď na úvode a deti si naplno vychutnali predstavenie o Pavlovi Dobšinskom. A bolo na čo pozerať: pekné kulisy, zaujímavé a originálne rekvizity a ešte krajšie masky našich detí. Bolo sa na čom aj zasmiať (či už réžiou naplánované vtipné repliky alebo náhodne vzniknuté situácie a následná improvizácia). Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.

čítať ďalej...

Pridané 21. 6. 2018


Koncoročná akcia šiestakov
21. jún 2018

Už tradične sa na konci školského roka stretávame na rôznych zábavných akciách s našimi rodičmi. A ani tento rok tomu nebolo inak. Naši skvelí rodičia nám zorganizovali deň plný zábavy a relaxu. Najprv sme sa zabavili v laser aréne, kde sme sa okrem akčnej hry hrali aj na hracích konzolách, potom sme sa presunuli na vodné dielo, kde sme sa bláznili na vode a nakoniec sme sa na bicykloch presunuli k Budatínskemu hradu. Deň to bol nádherný, slniečko svietilo a všetko nám vyšlo. Ďakujeme našim rodičom za zorganizovanie :)

Pridané 21. 6. 2018


Výlet piatakov
20. jún 2018

Koniec školského roka sa bezprostredne spája s výletmi. Ten náš, u piatakov, sa odohrával v Štiavnických Baniach a vo Svätom Antone, kde sme navštívili krásny kaštieľ. Štiavnické Bane boli našou druhou zastávkou, kde sme sa pozreli na dlho ospevovanú sokoliarsku základnú školu Maximiliána Hella, jedinečnú v celosvetovom meradle. Vyučuje sa tu totiž predmet sokoliarstvo, a to od piateho ročníka. V areáli školy sme mali možnosť vidieť voliéry s exotickým vtáctvom, dravými vtákmi, či opičkami, ale aj chameleóna, alebo krokodíla. Prostredie školy dopĺňala krásna kvetinová výzdoba, či jazierko s leknami. Súčasťou návštevy bolo i samotné predstavenie s dravým vtáctvom ktorého sa mali možnosť aktívne zúčastniť i naši žiaci. Zážitky, ktoré nám z tejto krásnej akcie ostali, už nikdy nezabudneme a ako tip na výlet určite odporúčame.

Pridané 20. 6. 2018


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník