Dnes je utorok 7. júla 2020. Meniny: Oliver
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2016/2017


Kúzelná fyzika
9. jún 2017

Aj žiaci našej školy, konkrétne žiaci 2. a 4.-9.ročníka, sa dňa 9.júna 2017 zúčastnili Kúzelnej fyziky, kde sa mohli aktívne zapojiť do sveta očarujúcej fyziky. Ide o zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla). Jednotlivé experimenty sú vyberané tak, aby zaujali divákov všetkých vekových kategórii. A či naozaj zaujali aj žiakov našej školy, si môžete pozrieť v našej fotogalérií. Viac info na: http://kuzelnafyzika.sk/

Pridané 9. 6. 2017


Tak si tu žijeme... a My z Oravskej únie (prezentácia projektovej činnosti)
7. jún 2017

Dňa 7.6.2017 o 9:00hod na našej škole vyvrcholil projekt s názvom Tak si tu žijeme, ktorý si nacvičili žiaci tried prvého stupňa. Prváčikovia nám priblížili históriu Budatínskeho zámku v podobe krátkeho divadielka a piesne. Druháci sa podelili o informácie a úryvok zo života včielok a chrobáčikov. Žiaci tretieho ročníka ukázali ako trávia voľný čas...tancom, futbalom, hokejom. So štvrtákmi sme sa dostali cestou okolo Budatína, Strečnianskeho hradu, po rieke Váh až do asfaltového lomu v Nezbudskej Lúčke. Predstavenie malo úspech a zožalo veľký potlesk rodičov.

Videá z akcie si môžete pozrieť na týchto odkazoch:

čítať ďalej...

Pridané 7. 6. 2017


Výlet do Ostravy
4. jún 2017

Dňa 5.6.2017 sa žiaci V.FA a V.FB vybrali na koncoročný výlet do veľkého Sveta techniky v Ostrave. Skoro ráno sme vycestovali autobusom. Múzeum bolo nádherné. Mohli sme si zahrať všelijaké interaktívne hry a vyskúšať si, ako sa vyrába lyžička. Pozreli sme si tam kino o Galapágach a taktiež chemickú show. Cesta späť bola zdĺhavá, lebo sme stáli v kolónach, no výlet bol úžasný. Všetci sme si odtiaľ odniesli samé krásne spomienky. Ďakujeme našim triednym učiteľom, že vybrali a zorganizovali taký pekný výlet.

Nina Isteníková, V.FB

Pridané 5. 6. 2017


Ako sa orientovať na Zemi?
2. jún 2017

Je mnoho spôsobov, ako sa možno orientovať a nestratiť sa na výlete. Jedným z tých najzábavnejších a najzaujímavejších spôsobov je bezpochyby glóbus, či mapa. Na hodine geografie sme si predstavili rôzne druhy máp a ich čítanie nás veľmi bavilo,nevynímajúc i nášho lektora :)

Pridané 2. 6. 2017


Koncoročný koncert základnej umeleckej školy
31. máj 2017

Školu na sklonku školského roka rozozvučali tóny klavíra, gitár, flauty a spevu. Dve príjemné moderátorky veľmi vtipne uvádzali jednotlivé vystúpenia žiakov poobedňajšej základnej umeleckej školy, ktorí sa rodičom prezentovali svojím hudobným umením. Prekvapili veľmi vyrovnanými a kvalitnými výkonmi a vzbudili veľký úspech a potlesk u všetkých zúčastnených. Ich vysvedčenia tomu určite nasvedčovali. Vďaka patrí najmä pedagógom, ktorí celý školský rok pripravovali žiakov.

Pridané 31. 5. 2017


Výlet do rajeckej doliny
30. máj 2017

Nádherné utorkové ráno priam vyzývalo k pobytu v prírode. Aj preto sa prváci už týždeň tešili na koncoročný výlet do Rajeckej doliny. Cesta prebiehala bez problémov, z autobusu sme si pozreli závod na výrobu Kofoly , úchvatný bol aj pohľad na kameňolom v Šuji. Po príchode do Čičmian nás okúzlili čarovné perníkové domčeky, a akosi automaticky sa deti pýtali, či tam budú aj čičmankovia. Po úsmevnom vysvetlení, že čičmankovia nie sú „čipmankovia“, sme vystúpili pred Radenovým domom. Tu sa deti po krátkej prestávke na desiatu presunuli na prehliadku do minulého storočia, ba tisícročia. Najviac sa im páčil drevený peračník na dve perá a čierna tabuľka, ktorú v minulosti deti v škole používali. 

čítať ďalej...

Pridané 30. 5. 2017


Praktické cvičenia z biológie
23. máj 2017

Príroda je azda to najkrajšie, čo nás obklopuje a nabíja energiou. S blížiacim sa koncom roka, kedy nás počasie doslova ťahá von, sme sa so žiakmi VI. ročníka rozhodli pozorovať stavbu kvetov a život slimáka v jeho prirodzenom prostredí. A veruže to nuda nebola :)

Pridané 23. 5. 2017


Pokus deviatakov
23. máj 2017

Deviataci sa rozhodli v posledných mesiacoch svojho pôsobenia na našej škole zhrnúť všetko, čo sa naučili v jednotlivých predmetoch. Na hodine nemeckého jazyka spojili environmentálnu výchovu a fyziku. Z plastových fliaš vyrábali poháre na vodu a bublifuk. To, že každá kvapalina má inú hustotu, si overili výrobou originálnej ozdoby z oleja, vody sirupu a mydla. A vďaka balónom a pripináčikom dokázali, že ak sa balón rozlož na väčšiu plochu, nepraskne. Svoje experimenty spracovali na veľký plagát v nemeckom jazyku. Visí na stene na schodoch, určite si ho pozrite.

Pridané 23. 5. 2017


Návšteva operného predstavenia Predaná nevesta (Dom Umenia Fatra)
23. máj 2017

Dom Umenia Fatra každoročne ponúka žiakom základných škôl priestor na spoznávanie klasickej hudby netradičným spôsobom. Bolo tomu tak aj tento rok, a tak sa naši žiaci dozvedeli, čo všetko pojem opera zahŕňa, ako sa do vážnej hudby dajú zakomponovať ľudové motívy, kde sa dajú kúpiť nevesty  a ako láska vždy zvíťazí.

Pridané 23. 5. 2017


Štvorylka
19. máj 2017

Tento rok sa na podujatí Štvorylka 2017, ktoré sa koná v rámci European Quadrille Dance Festival, zúčastnilo takmer 1300 ľudí, prevažne žiakov stredných a základných škôl. Na námestí Andreja Hlinku tanečníci tancovali synchronizovane s účastníkmi v 58 európskych mestách, podujatie bolo súčasťou pokusu o svetový rekord v synchronizovanom tancovaní štvorylky.
Tento rok súťažilo v celej Európe približne 30 000 tanečníkov, na Slovensku sa ich do podujatia zapojilo viac ako 7 000. Pokus o svetový rekord začína vždy o 12.00 h na významných verejných miestach. Aktuálny Guinessov rekord padol 20. mája 2011 po tom, ako synchronizovane tancovalo v 51 mestách 33 202 účastníkov.

Pridané 19. 5. 2017


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník