Dnes je utorok 7. júla 2020. Meniny: Oliver
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2016/2017


Rozmanité krajiny Zeme
19. jún 2017

Typy krajín (biómy) sú u žiakov veľmi obľúbenou témou. Svoje poznatky o faune a flóre z mimoškolského prostredia mali tak možnosť uplatniť piataci na hodinách geografie, a to veľmi hravým spôsobom. I takto tvorivo sa dá učiť naozaj "bez rečí".

Pridané 19. 6. 2017


Škola v prírode
18. jún 2017

Od 12.6.-16.6.2017 sa naši žiaci z III.DF, IV.MR a IV.MT zúčastnili pobytu v ŠvP v hoteli Hydro v Krpáčove. Zažili tu veľa dobrodružstiev v blízkosti krpáčovského jazera, strávili pekné chvíle pri spoločných hrách, Bol to týždeň plný výletov a akcií. Navštívili sme lanový park Tarzania aj Bystriansku jaskyňu. Len si pozrite!

Pridané 18. 6. 2017


Dajme veciam druhú šancu
14. jún 2017

Dnešný komfortný život nám okrem pohodlia a zábavy prináša aj množstvo odpadu, ktorý denne vyprodukujeme. Spoločne so žiakmi piateho a šiesteho ročníka sme sa rozhodli "odpad náš každodenný" použiť znova, a tak pomôcť nielen prírode ale najmä samým sebe.. Na hodinách biológie sme sa rozhodli vypestovať si našu bylinkovú minizáhradku. Ako materiál sme zvolili kotúčiky toaletného papiera a plastové poháre z nášho školského automatu na čokoládu a čaj, či kelímky z jogurtov. Výsledok našej práce budeme sledovať a hádam sa dočkáme aj nejakej úrody :)

Pridané 14. 6. 2017


Vyhodnotenie súťaží
13. jún 2017

Dňa 12.júna 2017 sa v priestoroch OC Mirage uskutočnilo vyhodnotenie okresných kôl vedomostných olympiád a postupových súťaží. Žiaci Miroslav Böhme (za 1.miesto v okresnom kole Pytagoriády a za 3.miesto v okresnom kole geografickej olympiády), Andrej Pavelka (za 1.miesto v okresnom kole Pytagoriády), Nina Isteníková (za 1.miesto v okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko) a Anna Neuschlová, Rebecca Hoffmannová, Alžbeta Machadová, Nina Isteníková a Ria Magdaléna Salajová (za 2.miesto v súťaži družstiev v okresnom kole biologickej olympiády) získali hodnotné ceny a možnosť vzhliadnuť detské filmové predstavenia v kinosálach obchodného centra. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov. Diplomy si môžete stiahnuť:

Pridané 13. 6. 2017


Divadielko DDrak
13. jún 2017

Posledný júnový týždeň nás trápili horúčavy. Ale deti dramatického krúžku trápilo niečo iné. Bola to tréma zo záverečného predstavenia. Musíme sa však pochváliť, lebo nakoniec všetko dobre dopadlo. Pomotaná rozprávka – tak sme to pracovne nazvali, sa páčila a najkrajšou odmenou boli pre nás usmiate tváre divákov a samozrejme potlesk. Chcem len zdôrazniť, že scenár vznikol z drobných improvizácií našich detí, takže sa jednalo o autorské divadielko. Na záver sa chcem ešte raz poďakovať všetkým deťom za to, že mali odvahu vystúpiť pred plnou sálou. Ale aj ich rodičom za pomoc pri tvorbe kostýmov. Nesmierne si vážim aj pomoc pani učiteľky Janky Brxovej, ktorá na poslednú chvíľu a bez predošlej prípravy neváhala a oživila vystúpenie úžasnou hrou na harmonike. Ďakujem aj p.u. Ivanovi Fialovi, že nám vždy ochotne pomáha s technickým vybavením a zabezpečením. Bez týchto ľudí by to skrátka nefungovalo. Tak príjemné prázdniny všetkým a už teraz sa tešíme na ďalšie vystúpenie.

Pridané 13. 6. 2017


Cestujeme po svete
12. jún 2017

Že sa nedá cestovať, a zároveň byť i v škole? O opaku vás presvedčia žiaci druhého stupňa, s ktorými sme prostredníctvom projektov navštívili Afriku, Sýriu či Srí Lanku. Ochutnali sme i národné jedlo Sýrie a mali sme možnosť vidieť i ručne vyrobený diár zo Srí Lanky. Pod drobnohľadom boli i hrady a zámky Slovenska. Inšpirujte sa aj Vy skvelým výletom či dovolenkou počas letných prázdnin!

Pridané 12. 6. 2017


Povolania (hra - nemecký jazyk)
12. jún 2017

Šiestaci si pripravili pre mladšie ročníky hru, vďaka ktorej sa naučia povolania nie len pomenovať, ale aj vysloviť. Dali si na tom záležať. Zahrajte sa s nimi a hádajte, ktoré povolanie ukazujú. Pozrite si video.

Pridané 12. 6. 2017


Výlet do Múzea slovenskej dediny v Martine
9. jún 2017

V piatok ráno sa naši tretiačikovia (III. ŽB a III. DF) veľmi tešili na výlet do krásneho prostredia Jahodníckych hájov v Martine. Z autobusu deti očaril nádherný hrad Strečno. Po príchode na miesto sme využili čas a deti sa zabavili v oddychovej zóne pri prameni Medokýš, ktorá je obľúbeným miestom na relax. Nachádza sa tu aj bohatá fauna a flóra, taktiež osviežujúci minerálny prameň. Prostredie bolo veľmi príjemné. Presunuli sme sa na prehliadku Múzea slovenskej dediny, ktoré podáva obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života našich predkov. Pozreli sme si krásny kostolík, tradičný obchod, stajňu, kde sa konala aj výstava detských prác. Deťom sa páčila budova základnej školy aj domček, kde sa natáčala Perinbaba. Prehliadku nám spríjemňovali kozičky, z ktorých mali deti veľkú radosť. Aby mali aj hmatateľnú spomienku, s radosťou si kúpili rôzne suveníry a darčeky.

Pridané 9. 6. 2017


Školský výlet - VIII.EB
9. jún 2017

Jánošíkove Diery sú jednou z najkrajších turistických trás národného parku Malá Fatra a jeden z najkrajších výletov na Slovensku vôbec. Jedná sa o sústavu tiesňav a kaňonov v národnej prírodnej rezervácii Rozsutce, s množstvom prekrásnych vodopádov a nezabudnuteľnou scenériou skalných útvarov.

Pridané 9. 6. 2017


Deň zvierat
9. jún 2017

V piatok 9. júna sa už tradične v našej škole neučili iba naši žiaci, ale s nimi do školy od rána prichádzali aj zvieratká, aby sme si spoločne užili Deň zvierat. Na tento deň sa vždy veľmi tešíme. Vďaka zvieratkám sme viac starostliví, spoznávame sa a sme otvorenejší k novým kamarátom z iných tried. Cez školskú bránu tento rok prešli psy, mačky, škrečkovia, zajace, činčila, korytnačky. Ďakujeme všetkým žiakom, že sa o svoje zvieratká zodpovedne postarali a tešíme sa na ďalší ročník.

Pridané 9. 6. 2017


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník