Dnes je utorok 26. októbra 2021. Meniny: Demeter
Jesenné prázdniny   »»»   Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 - 28. - 29. október 2021. Nástup do školy - 2. november 2021   • • •   Občianske združenie Múdrosťou do sveta   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Jesenné prázdniny

Jesenné prázdniny v školskom roku 2021/2022 sú naplánované v období 28. - 29. októbra 2021. Nástup do školy bude v utorok 2. novembra 2021.Občianske združenie Múdrosťou do sveta

OZ Múdrosťou do sveta (ďalej len OZ) vzniklo 16. marca 2021 na základe iniciatívy vedenia školy, členov rady školy a rodičov, ktorým ležal na srdci rozvoj a prosperita školy. Ako je uvedené v stanovách, je to dobrovoľné združenie, ktoré spolupracuje so školou v oblasti zlepšenia podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu a jeho technického zabezpečenia.

Oficiálny názov občianskeho združenia
Múdrosťou do sveta
Oravská cesta 11
010 01 Žilina
IČO: 53 694 309

Cieľom a poslaním občianskeho združenia je najmä:

  • všestranná participácia na rozvoji SZŠ najmä podpora a pomoc pri výchovno-vzdelávacej činnosti, pri rozvoji školy, pri modernizácii obsahu výchovy a vzdelávania a pri vytváraní personálnych a materiálno-technických podmienok pre činnosť školy,
  • podporovať a rozvíjať duchovné,  fyzické hodnoty a zdravie žiakov SZŠ a v úzkej spolupráci s pedagogickými zamestnancami školy podporovať a spolupracovať pri ich výchove a vzdelávaní. 

Pri napĺňaní cieľov bude združenie vyvíjať najmä nasledovnú činnosť:

  • všestranná podpora a propagácia výchovno-vzdelávacej činnosti SZŠ;
  • plánovanie a tvorba realizačných projektov zameraných na modernizáciu a zefektívnenie výchovného a vzdelávacieho procesu;
  • podpora a poskytovanie pomoci pri riešení problémov vyplývajúcich zo zabezpečenia výchovno-vzdelávacej činnosti;
  • podpora a pomoc pri reprezentácii školy a pri mimoškolskej činnosti žiakov.

Kontaktné informácie:
Mgr. Martin Isteník – predseda, e-mail: istenik@sukrzsza.sk
Mgr. Zuzana Oleárová – podpredseda, e-mail: zuzanaolearova1955@gmail.com

Ak chcete prispieť na našu činnosť finančnými prostriedkami, je to možné prostredníctvom nášho účtu  v Slovenskej sporiteľni, a. s. IBAN : SK81 900 0000 0051 8321 4206. Aj vďaka Vám budeme môcť  realizovať ďalšie aktivity a projekty určené žiakom našej školy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našom občianskom združení, kliknite na tento odkaz.Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2015/2016


Slávnostné ukončenie školského roka
30. jún 2016

Dnes sme sa rozlúčili so školským rokom 2015/2016. Spoločne sme vyhodnotili najúspešnejších žiakov, rozdali ceny a vysvedčenia a rozutekali sa v ústrety letu. Želáme všetkým našim žiakom leto plné pohody, slniecka, oddychu, úsmevu a nových kamarátstiev. Tešíme sa na Vás opäť v septembri ;-)

Pridané 30. 6. 2016


Koncoročný výlet štvrtákov
28. jún 2016

Dňa 28. júna 2016 sa žiaci IV.LN vybrali na rozlúčkovú akciu so 4. triedou, ktorú zorganizovali rodičia spolu s triednou učiteľkou. Náš výlet sa začal prehliadkou dreveného kostolíka v Trnovom, kde sme si dopredu objednali vstup spolu s prehliadkou tejto výnimočnej stavby v našom kraji. Potom naša cesta smerovala na Vodné dielo Žilina, kde sme otestovali vodu na vodnom skútri a nafukovacom kolese. O túto atrakciu sa postaral ocino našej Aničky Neuschlovej. Potom sme sa už na kolobežkách a bicykloch presunuli do eXtreme parku, kde sme spolu s rodičmi prežili zábavné popoludnie pri volejbale a veselých hrách v peknom areáli. Poďakovanie za túto mimoriadne vydarenú akciu patrí všetkým rodičom zo IV. LN a hlavne p. Neuschlovi, p. Magátovej, p. Sopirovi, p. Hoffmannovej, p. Barancovi a všetkým deťom.

Pridané 28. 6. 2016


Kurz inline korčuľovania
27. jún 2016

Dňa 27.06.2016 sa pre žiakov 4. ročníka v škole uskutočnil jednodňový kurz inline korčuľovanie pod vedením skúsenej trénerky. Žiaci sa naučili brzdiť, prekonávať prekážky, otáčať sa, ale aj rôzne základné techniky inline korčuľovania.

Pridané 27. 6. 2016


Výlet do Energylandie (Poľsko)
23. jún 2016

Blížil sa koniec roka, tvrdo sme pracovali a tak sme za odmenu zorganizovali školský výlet do zábavného parku Energylandia v Poľsku pre 7. a 9. ročník. Množstvo atrakcií, často aj adrenalínových sme si poriadne užili. Žiaci, ale aj učitelia, sa vybláznili do sýtosti. Určite sme tam neboli naposledy.

Pridané 23. 6. 2016


Slnko v duši - výstava
16. jún 2016

Dňa 16.6. sme sa so žiakmi II.ŽB a II.DF vybrali do knižnice, kde nás čakala nádherná výstava. Všimli sme si veľa výtvarných prác, ale aj prác z dreva, kovu či papiera. Všetkým sa nám páčili úžasné práce talentovaných žiakov špeciálnych škôl a školských zariadení zo žilinského kraja. Nahliadnite do fotogalérie a aj vy pri pohľade na ne, pocítite slnko v duši...

Pridané 16. 6. 2016


Koncoročný koncert základnej umeleckej školy
15. jún 2016

Aulu "Anglicko" na sklonku školského roka rozozvučali tóny klavíra, gitár, fláut i spevu. Žiaci poobedňajšej základnej umeleckej školy sa najmä rodičom prezentovali svojim hudobným umením. Prekvapili veľmi vyrovnanými a kvalitnými výkonmi a vzbudili veľký úspech a potlesk u hostí i u pána riaditeľa SZUŠ Gabriela Rovňáka. Ich vysvedčenia tomu určite nasvedčovali.

Pridané 15. 6. 2016


Vystúpenie Lentiliek
16. jún 2016

Dňa 13. 6. 2016 triedy III.MO, III.MR a IV.LN mali možnosť v Dome odborov vidieť tanečné vystúpenie tanečného súboru Lentilky. Prišli povzbudiť svojich spolužiakov, ktorí boli medzi účinkujúcimi a odniesli si pekný umelecký zážitok.

Pridané 13. 6. 2016


Exkurzia na okresnom súde
9. jún 2016

Vidieť naživo 15-ročného "siedmaka", ktorý sa ocitol v pojednávacej miestnosti Okresného súdu za tri trestné činy výtržníctva, krádeže a poškodzovania cudzieho majetku, je naozaj zážitok. Neopísateľný doslova, ak si jeho rovesníci v laviciach pre "obecenstvo" uvedomujú, že pred nariadením ochrannej výchovy v Sučanoch ho zachránili ďalšie tri trestné činy, ktoré sú v štádiu vyšetrovania a nový psychologický posudok... 

čítať ďalej...

Pridané 9. 6. 2016


Projekt z dejepisu - Prvá svetová vojna
8. jún 2016

Žiaci 8. ročníka si pripravili projekt k téme Prvej svetovej vojny, aby tak uzavreli tematický celok a ukázali, čo sa naučili. Za úlohu mali vytvoriť koláž na konkrétnu tému z tohto obdobia a popasovali sa s ňou statočne, niekto to mal ľahšie,iný ťažšie,ale zabavili sme sa všetci.

Pridané 8. 6. 2016


Projekt z dejepisu - Studená vojna
8. jún 2016

​Projektovali aj deviataci. Keďže ku koncu roka nás v deviatom ročníku vždy čakajú náročné témy slovenských a svetových dejín, urobili sme to čo najzábavnejšie. Úlohou žiakov bolo v dvoch proti sebe stojacich skupinách spracovať tému Studenej vojny. Jedna polovica tvorila Západ, druhá bola Východ. Zaoberali sa vážnejšími témami Kórejskej a Vietnamskej vojny, ale aj veselou kultúrou, umením. Dotkli sa aj tém ako je segregácia, drogy, ženské hnutia, pád komunizmu v ČSR. Projekt zvládli výborne. Zahrali sa na hercov a natočili video, triedu prispôsibili vtedajšej dobe. Oceňujem ich tvorivý prístup, prehľad v téme a spoluprácu. Verím, že sa nielen veľa naučili ale sa pri tom aj dobre zabavili.

Pridané 8. 6. 2016


1   2   3   4   5   6   7   8  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník