Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2011/2012


Výlet do Banskej Štiavnice
3. júl 2012

Banská Štiavnica, krásne starobylé mestečko do ktorého sa vybrali žiaci 4.ročníka na koncoročný výlet. Je známe ťažbou kovov, najmä striebra a tak sme navštívili jednu zo štôlní. Videli sme „permoníkov“, rôzne staré stroje, ale i modernejšie, ktoré sa využívali na ťažbu kovov. Na záver prehliadky nám pani sprievodkyňa ukázala „banský mesiac“.

čítať ďalej...

Pridané 3. 7. 2012 o 16:02 hod.


Rozlúčková párty
21. jún 2012

Pár dní do konca školského roka a my sme sa stretli v našej obľúbenej triede, aby sme si odpočinuli pri dobrej hudbe, pri maškrtách a mohli tak do sýtosti vychutnať koniec školského roka - zdarný cieľ našej celoročnej snahy. A veru, bola to super párty, ktorú nám môžu naši mladší i starší rovesníci závidieť ;)

Pridané 29. 6. 2012 o 11:09 hod.


Koniec školského roka
29. jún 2012

Tak, a je to tu... V posledný deň školského roka sme sa stretli v školskej jedálni, aby sme vyhodnotili úspechy našich rovesníkov. Pani riaditeľka spolu so zástupcami nám zaželali príjemné prázdniny, veľa slnka a pohody. Spokojní sme si prebrali vysvedčenia a rozbehli sa v ústrety letu :)

Pridané 29. 6. 2012 o 9:55 hod.


Enviropopoludnie
26. jún 2012

Ako každý rok sa na našej škole uskutočnila súťaž zber odpadu. Zorganizovali ju tri šikovné dievčatá Viki Večeřová, Linda Lichnerová a Diana Juríková. Zúčastnilo sa viac ako 30 detí našej školy. Súťaž bola iba pre prvý stupeň. Cieľom súťažiacich bolo vyčistiť náš školký dvor od odpadkov. Deti mali všetky potrebné veci na zbieranie odpadkov, ktoré im poskytli naše šikovné pani upratovačky. Všetci zúčastnení dostali diplomy a pekné ceny. Dúfame, že sa táto užitočná súťaž uskutoční aj na budúci rok. Víťazom srdečne blahoželáme a poďakovanie patrí aj dievčatám z triedy V.FA. A tu sú výsledky:
1. miesto - trieda IV.LN
2. miesto - trieda III.MO
3. miesto -trieda I.VČ

Pridané 28. 6. 2012 o 12:09 hod.


Výlet do Bojníc
18. jún 2012

V pondelok 18.6. sa najmenší žiaci prvých a druhých ročníkov našej školy vybrali na výlet do zoologickej záhrady v Bojniciach. Výlet sme aj napriek veľkému teplu a dlhej ceste zvládli výborne, veď sme sa schladili zmrzlinou, videli sme veľa zvierat a zahrali sme sa aj na detskom ihrisku v detskej zoo.

Pridané 20. 6. 2012 o 9:12 hod.


Plavecký výcvik
17. jún 2012

Plavecký výcvik: V tomto školskom roku absolvovala plavecký výcvik až polovica detí, ktoré navštevujú školský klub detí. V plaveckom kurze "Platesa" sa neplavci naučili plávať a plavci zdokonalili svoje plavecké zručnosti. Azda jediným negatívnym elementom tohto výcviku bolo počasie, ktoré nám očividne neprialo a komplikovalo nám náš presun na plaváreň. Aspoň máme na čo spomínať :-)

Pridané 17. 6. 2012 o 11:43 hod.


Spoznávame slovenské zákutia
15. jún 2012

Ani upršané ráno, ani hrozivo zamračená obloha nám (žiakom zo VI.SA, VII.SVA, VII.SVB a 3 deviatačkam) nezabránili v stredu ráno vyraziť na výpravu za poznaním, smer Topoľčianky. Našou prvou zastávkou bola zubria zvernica. V Topoľčiankach sme si obzreli zámok, ale najviac sme sa tešili na koníky v Národnom žrebčíne.

čítať ďalej...

Pridané 15. 6. 2012 o 21:30 hod.


Výlet na Kysuce
7. jún 2012

Mnoho z nás sa zamýšľa, kam na letnú dovolenku, kde oddýchnúť, čo obdivovať, kde stráviť voľno. A pritom ani nevieme, čo nám leží „pod nosom“. Hneď za kopcom, na Kysuciach – v Kysuckom Lieskovci, sme ako prvé zistili, čo je to farma, ako sa starať o zvieratká. Nielen chlapci, ale i dievčatá si sadli do traktora a nechali sa previesť a zažiť adrenalínovú jazdu.

čítať ďalej...

Pridané 8. 6. 2012 o 9:15 hod.


Zlatá priadka (predstavenie)
31. máj 2012

31. 5. 2012 divadielko Vrabčiaci uviedlo premiéru slovenskej ľudovej rozprávky Zlatá priadka. Členovia divadelného krúžku sa v tomto školskom roku predstavili spolužiakom už po druhý raz. Od januára poctivo trénovali - výslovnosť, pohyb v priestore, prácu s rekvizitou. Naučili sa, že tímový duch je pri tvorbe nesmierne dôležitý. Publikum, žiaci 1. - 6. ročníka, učitelia, rodičia, známi výkony hercov ocenili mohutným potleskom. Pani riaditeľka odmenila divadelníkov sladkou čokoládovou tortou. A v jeden štvrtkový deň malí herci zistili, že vyhrali sami nad sebou, porazili svoju trému a dokázali, že poctivá práca sa vypláca.

Video z predstavenia si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Pridané 31. 5. 2012 o 11:54 hod.


Každý iný - všetci rovní (multikultúrny projekt)
30. máj 2012

Žijú medzi nami, patria do nášho školského kolektívu a učíme sa spolu žiť, spoznať naše kultúry, zvyky, históriu i súčasnosť. Aj takto sa dá uviesť dôvod, pre ktorý sme sa na našej škole rozhodli už po druhý raz zrealizovať projekt pod názvom: Každý iný - všetci rovní. Žiaci pod vedením svojich učiteľov niekoľko týždňov intenzívne pracovali, aby 30. 5. 2012 mohli prezentovať výsledky svojej práce. Video z prezentácie projektov si môžete pozrieť na tomto odkaze.

čítať ďalej...

Pridané 30. 5. 2012 o 13:47 hod.


1   2   3   4   5  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník