Dnes je nedeľa 26. mája 2019. Meniny: Dušan
Prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka TO SME MY - 30. mája 2019 od 10.00 hod. v učebni 123 (malé Anglicko) a na hlavnej škole   • • •   TESTOVANIE 9 - výborná prezentácia vedomostí žiakov našej školy. MATEMATIKA - 72,10 % (+9 % oproti celoslovenskému priemeru). SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 71,2 % (+8,9 % oproti celoslovenskému priemeru)   • • •   Zahlasujte za nás a pomôžte nám tak získať ovocie a zeleninu pre našich žiakov - www.cerstvehlavicky.sk.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

TO SME MY - prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka

Milí rodičia, priatelia školy,
pozývame Vás na prezentačný projekt žiakov 5. - 9. ročníka s názvom

TO SME MY


30. mája 2019 od 10.00 hod. v učebni 123 (malé Anglicko) a na hlavnej škole

10.00-11.15
 • ukážky žiackych projektov (HUV, DEJ, SJA, NEJ)
 • prednesy v anglickom a slovenskom jazyku
 • divadelný krúžok - dramatizácia rozprávky
11.20-11.30
 • tancujeme ŠTVORYLKU
11.30-12.30
 • španielčina hrou, netradičné pokusy, výrobky žiakov

 Testovanie 9 - výborná prezentácia vedomostí našich žiakov

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ - Testovanie 9 - 2019

MATEMATIKA
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 72,10 %
Celoslovenský priemer - 63,1 %  ...  +9 %

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 71,2 %
Celoslovenský priemer - 62,3 %  ...  +8,9 %

V tomto školskom roku sa testovania zúčastnili 14 žiaci, z toho 3 cudzinci. Vzhľadom k tomu, že testovacím jazykom je jazyk slovenský, boli žiaci komunikačne znevýhodnení.Podporte našu školu v súťaži ČERSTVÉ HLAVIČKY!

Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa aj v našej škole vždy zíde!

Zahlasujte za nás a pomôžte nám tak získať ovocie a zeleninu
pre našich žiakov.

 

Ako postupovať? 
1.
 nakúpte v Kauflande
2. odložte si bločik z nákupu
3. na stránke cerstvehlavicky.sk nájdite našu školu
4. zahlasujte za nás registráciou pokladničných bločkov do 5. júna 2019.

Každý nákup sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 67 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2019/2020.

Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.

Už teraz Vám ďakujeme za Vašu podporu v tomto projekte.

vedenie školyPrihlásenie

Login
Heslo

Naše úspechy - školský rok 2018/2019


Olympiáda ľudských práv
13. máj 2019

Aj tento rok sme na našej škole dali priestor Olympiáde ľudských práv. Naši žiaci v jednotlivých kategóriách preukázali veľmi dobré vedomosti v náročných úlohách teoretického i praktického charakteru. V kategórii siedmeho ročníka sa najlepšie výsledky podarilo získať: 1. miesto Nina Isteníková, 2. miesto Artur Antol, 3.miesto Magdaléna Salajová. V kategórii ôsmeho a deviateho ročníka sa umiestnili: 1.miesto Lucia Ptačinová, 2.miesto Ema Donková, 3. miesto Martin Bodorík. Víťazom blahoželáme.


Biologická olympiáda (krajské kolo)
13. máj 2019

V krajskom kole biologickej olympiády v kategórii E, v odbornosti botanika sa podarilo našej žiačke Emme Praženicovej zo VII.SVA triedy obsadiť 8. miesto. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy, všetko vložené úsilie, snahu a chuť bojovať, a želáme veľa úspechov a chuti na sebe pracovať i naďalej.


Slávik Slovenska 2019 (okresné kolo)
7. máj 2019

Dňa 7. mája 2019 sa žiačka III.LN Timka Prievozníková ako jediná súťažiaca za našu školu zúčastnila okresného kola v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Súťažila v 1. kategórii, ktorá ako tradične býva najviac zastúpená, V ťažkej konkurencií 21 súťažiacich získala čestné uznanie za čistý spevácky prejav.


Štúrov Zvolen (regionálne kolo)
7. máj 2019

Dňa 7. mája 2019 sa uskutočnilo regionálne kolo rétorickej súťaže Štúrov Zvolen. Táto súťaž patrí k najťažším súťažiam zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažiaci musia zvládnuť obsahovú i formálnu stránku prejavu, dokázať komunikovať presvedčivo, pútavo, kultivovane, aby čo najviac zaujali svoje publikum. To sa presne podarilo našej žiačke Lucii Ptačinovej z VIII. EA, ktorá bola vo svojej kategórii najlepšia a obsadila tak 1. miesto. Lucii srdečne gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole tejto súťaže.


Shakespeare's Day (krajské kolo)
6. máj 2019

Dňa 6.mája 2019 sa štyria žiaci našej školy zúčastnili mestského kola súťaže v prednese anglickej poézie a prózy Shakespeare's day. Štyridsať mladých odvážnych recitátorov z mestských škôl v Žiline ukázalo svoje schopnosti a v nemalej konkurencii muselo prekonať trému, sústrediť sa na komplikované texty, zaujať porotu. Našu školu úspešne za 1. stupeň reprezentovali žiaci Richard Pleško, V. miesto próza 2.,3.,4. Ivonka Takáčová, IV. miesto kategória poézia 2.,3.,4. ročník. Druhý stupeň reprezentovali Maxim Baranec, VI. miesto próza 5.,6.,7. a Nina Isteníková, ktorá v kategórii poézia 5.,6.,7. získala I. miesto. Víťazom srdečne blahoželáme :-)


Testovanie 9 - výborná prezentácia vedomostí našich žiakov
30. apríl 2019

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ - Testovanie 9 - 2019

MATEMATIKA
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 72,10 %
Celoslovenský priemer - 63,1 %  ...  +9 %

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 
Priemerná percentuálna úspešnosť testovaných žiakov našej školy: 71,2 %
Celoslovenský priemer - 62,3 %  ...  +8,9 %

V tomto školskom roku sa testovania zúčastnili 14 žiaci, z toho 3 cudzinci. Vzhľadom k tomu, že testovacím jazykom je jazyk slovenský, boli žiaci komunikačne znevýhodnení.


Biologická olympiáda, kategória D - okresné kolo
25. apríl 2019

O ďalší veľký úspech v biologickej olympiáde sa tento školský rok, 25.04.2019, postaral Filip Matejička, žiak V.FA triedy. V okresnom kole porazil všetkých účastníkov vyšších ročníkov a získal krásne 1. miesto. Víťazovi gratulujeme, ďakujeme a držíme palce i v budúcom školskom roku.


Shakespeare's Day (školské kolo)
17. apríl 2019

Žiaci 2.-7. ročníka sa 17. 4. 2019 zúčastnili školského kola súťaže Shakespeare´s Day, ktorá  ponúka žiakom základných a stredných škôl možnosť prezentovať svoje umelecké danosti v prednese poézie a prózy  v anglickom jazyku.
Gratulujeme:

 • Valentíne Kasanickej za 3. miesto v  1. Kategórii - poézia
 • Sofii Koščovej za 2. miesto v 1. kategórii - poézia
 • Ivonke Takáčovej za 1. miesto v 1. kategórii - poézia
 • Richardovi Pleškovi za 1. miesto v 1. kategórii - próza
 • Alexovi Lichnerovi za 2. miesto v 1. kategórii - próza
 • Samkovi Hriankovi za 3. miesto v 1. kategórii – próza
 • Nine Isteníkovej za 1 . miesto 2. kategórii - poézia
 • Maximovi Barancovi za 1. miesto v 2. kategórii próza

Víťazom a oceneným gratulujeme a zároveň držíme palce postupujúcim (1. miesta), aby seba aj našu školu úspešne reprezentovali aj v mestskom kole.

Videá si môžete pozrieť na našom Youtube kanále:


Biologická olympiáda, kategória E - okresné kolo
16. apríl 2019

16. apríl sa do histórie úspechov našej školy zapíše vďaka dvom žiačkam VII.SVA triedy - Eme Cunovej a Emme Praženicovej. Obe úspešne reprezentovali našu školu v okresnom kole biologickej olympiády, v kategórii E - odbornosť botanika. Ema Cunová sa stala úspešnou riešiteľkou a Emma Praženicová obsadila krásne 2. miesto. V rámci biologickej olympiády vybojovala tak historicky prvý krát postup do krajského kola. Srdečne gratulujeme, ďakujeme obom žiačkam za úspešnú reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole!


Geografická olympiáda, kategória E - krajské kolo
16. apríl 2019

Usilovnosť a vytrvalosť našich šikovných žiakov priniesla i tomto školskom roku svoje ovocie. 11. apríla obsadil 2. miesto v krajskom kole geografickej olympiády, v kategórii E Miroslav Böhme, žiak VIII.EB triedy, a získal tak postup do celoštátneho kola. Reprezentáciou v príslušnom kole si tak na našej škole bude držať prvenstvo v rámci geografickej olympiády. Srdečne gratulujeme, ďakujeme a držíme palce v celoštátnom kole!


1   2   3   4   5  
Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník