Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše úspechy - školský rok 2020/2021


Hovorme o jedle
16. október 2020

Mlieko a mliečne výrobky
Žiaci zo VI. SB sa tiež zapojili do aktivít v rámci projektu "Hovorme o jedle". Zamerali sme sa na tému: Mlieko a mliečne výrobky. Oboznámili sme sa s významom, zložením, spôsobmi spracovania mlieka. Pripravili sme si aj výbornú smotanovú tortu.

Orechy v našom jedálničku
V rámci projektu "Hovorme o jedle" sa žiaci z VIII. EA venovali téme - Orechy v našom jedálničku. Na hodinách angličtiny sme si rozširovali slovnú zásobu, poznávali všetky druhy orechov, ich výživovú hodnotu a význam ich konzumácie pre ľudský organizmus.


Naša malá spisovateľka
16. október 2020

V našej triede žabiek III.ŽB sa veru nájdu veľmi šikovné deti. Je ňou aj naša Julia Samec, ktorá už v prvej triede skúsila, aké je to napísať knihu. Samozrejme jej trochu pomohli aj dospelí. Vymyslela príbeh o zvedavej opičke. Príbeh si môžete prečítať v slovenskom a dokonca aj v anglickom jazyku. Našej spisovateľke držíme palce, aby sa jej aj naďalej darilo. Knihu si môžete objednať cez web v kníhkupectve Martinus alebo priamo kúpiť v kamennom obchode. Tak hor sa čítať!


Matematický klokan - školské kolo (2.stupeň)
16. október 2020

Naši žiaci 2.stupňa sa aj minulý školský rok 2019/2020 už tradične zapojili do najväčšej medzinárodnej súťaže na svete, ktorou je Matematický klokan. Tentokrát sa klokanilo online na štyroch kontinentoch na zemeguli a aj na našej škole. 50 našich žiakov si mohlo zmerať sily so žiakmi z ďalších slovenských škôl a porovnať si svoje vedomosti a logické myslenie.

 


Matematické úspechy našich detí
14. október 2020

Matematický klokan
Až tento šk. rok sme mohli vyhodnotiť výsledky súťaže Matematický klokan, ktorá prebehla minulý šk. rok neštandartne až v júni a väčšina prihlásených ju absolvovala neštandartne online. Z výsledkov sa tešíme a  všetkým gratulujeme.
 
Úspešní riešitelia:
Klokanko 1
 E. Moravčíková, M. Škrobianová, E. Piecková, M. Berhan, M. Hlavička, O. Žuffová, E. Matejová, T. Luláková,  T. Fialová, A. Bosík, S. Sidor
 
Klokanko 2 
R. Janík, N. Martauzová, K. Martauzová, S. Králik, M. Kurakin, K. Michaľovová, Š. Remšík, M.Ondruš, D. Yurlov, T. Tan, E. Helbich
 
Klokanko 3
S. Koščová, F. Frajt, ,Z.Isteníková, K. Janíková, E. Šuštiaková, L.Ďubeková, 
L.Majtánová
 
Klokanko 4
A. Lichner, D. Sidor, N. Suchánková


Zber papiera - vyhodnotenie
9. október 2020

Milí rodičia a žiaci, tradične ako každý školský rok, i tento sme začali zberom papiera. Spoločnými silami sme dokázali vyzbierať viac ako 4 tony papiera, presne 4160 kg, čo predstavuje približne 69 ušetrených stromov. Tí najusilovnejší z nás boli aj odmenení a umiestnili sa nasledovne:

Jednotlivci:
1. miesto - Matej Hruška, VIII.EB (360 kg)
2. miesto - Dávid Belanec, IV.MR (307 kg)
3. miesto - Ema Laššová, VI.SB (259 kg)

Triedy:
1. miesto - VIII.EA (823,5 kg)
2. miesto - IV.MR (759 kg)
3. miesto - II.VČ (604 kg)

čítať ďalej...


1   2   3   4   5  
Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník