Dnes je sobota 21. septembra 2019. Meniny: Matúš
Harmonogram záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 - 2. - 4. apríl 2020 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

Podcast našej žiačky Emmy na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame harmonogram záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2019/2020. Nájdete v ňom rozpis krúžkovej činnosti spolu s časmi a miestnosťami, kde sa budú organizovať. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČ

Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 v dňoch

2. - 4. apríla 2020.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

• telefonicky na čísle +421 41 568 3006

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.

Prihlásenie

Login
Heslo

Naše úspechy - školský rok 2014/2015

Futbalový turnaj o pohár riaditeľky školy
25. jún 2015

Dňa 25.6.2015 sa konal školský futbalový turnaj o pohár riaditeľky školy, ktorého sa zúčastnili žiaci jednotlivých tried. Súťažilo sa vo viacerých kolách, do semifinále sa prebojovali družstvá tried VII.SVA, VII.SVB a VIII.EA. Konečné finále sa konalo medzi triedami VII.SVA a VIII.EA a víťazne z toho vyšli žiaci ôsmeho ročníka. Víťazom srdečne blahoželáme.

Pridané 25. 6. 2015 o 9:06 hod.

Povedz mi 10 slov (súťaž vo franc. jazyku)
17. jún 2015

Francúzština opäť zabojovala...teda šiestaci zabojovali až v Bratislave... Hoci je už koniec školského roka, predsa len stále súťažíme a netrpezlivo čakáme na vyhlásenie výsledkov súťaží, do ktorých sme sa zapojili. A tak nám zavolali z Francúzskeho Inštitútu v Bratislave, že Anna Pollino zo VI.SB vyhrala súťaž vo francúzskom jazyku, ktorej názov bol „Povedz mi 10 slov“. A my už k jej víťazstvu povieme len jediné slovíčko: GRATULUJEME.

Pridané 17. 6. 2015 o 19:10 hod.

Spelling Bee (súťaž v hláskovaní a tvorbe slov v anglickom jazyku)
8. jún 2015

Hláskovanie slov v angličtine je veľmi obľúbenou súťažou v USA a to nielen na základných, ale i na stredných i vysokých školách. My sa inšpirujeme touto zaujímavou aktivitou u nás už tretí rok. Tentokrát sme však na súboj vyzvali školy v Žiline. Ako odbornú porotu sme pozvali našu americkú lektorku Kim Shepperson a svojou návštevou nás poctila i riaditeľka Školského inšpekčného centra v Žiline, pani Ftorková. Naši nezahanbili a obhájili prvé miesta.

Kategória 3. - 4. ročník: Ema Donková (IV.CHR)
Kategória 5. - 6. ročník: Daniel Figuli (VI.SB)
Kategória 7. - 8. ročník: John Novotny (VII.SVA)

Gratulujeme!

Pridané 8. 6. 2015 o 17:00 hod.

Stolný tenis (školské kolo)
29. máj 2015

Dňa 29.5.2011 sa v našej škole konal turnaj v stolnom tenise, kde si medzi sebou zmerali sily len tí najlepší z nižšieho sekundárneho vzdelávania. Po ťažkom boji o pohár sa nakoniec umiestnili žiaci nasledovne:

1. miesto - Rastislav Korman - VIII.EB
2. miesto - Matej Hora - VI.SB
3. miesto - Katarína Saganová - IX.NA

Pridané 29. 5. 2015 o 15:06 hod.

Beh do hradných schodov - Strečno
28. máj 2015

Dňa 27.5.2015 sme sa zúčastnili náročneho behu do hradných schodov v Strečne, kde sme si zmerali sily so školami žilinského okresu. Za úspešnú reprezentáciu našej školy ďakujeme.

Pridané 28. 5. 2015 o 16:06 hod.

Žilina - moje mesto
25. máj 2015

Mesiac máj je už tradične spätý s naším mestom. Okrem Staromestských slávností sa konajú aj súťaže z literárnej tvorby, histórie a výtvarnej tvorby. Žiaci našej školy sa do nich vždy zapájajú a tak to bolo aj tento rok. No a keďže naše deti sú kreatívne, získali sme aj ocenenie. Vyhrala so svojou výtvarnou prácou Karin Trabelessiová. Svojou tanečnicou spod Budatínskeho zámku očarila nielen svojich spolužiakov, ale i odbornú porotu. Karin srdečne blahoželáme a želáme jej ešte veľa tvorivých nápadov. Výsledková listina je k dispozícii na stiahnutie na tomto odkaze.

Pridané 25. 5. 2015 o 17:05 hod.

Naše talenty
20. máj 2015

Aj v tomto školskom roku sa žiaci z folklórneho súboru LIENKA zúčastnili prehliadky detskej záujmovej umeleckej činnosti poriadanej miestnym odborom Matice slovenskej v Žiline. Podujatie sa konalo pod záštitou ŽSK v aule gymnázia Sv. Františka z Assisi. Žiaci sa predstavili v ľudovom tanečno -speváckom pásme pod názvom Na zelenej lúke... Podporiť svojich spolužiakov prišli aj spolužiaci z III.LN s p. vychovávateľkou B. Brezovskou – veľkou folkloristkou. Žiaci boli ocenení diplomom, medailou, knižkou slovenských ľudových piesní a sladkosťami. V júni si prevezmeme ešte fotografie a DVD záznam celého podujatie. Tešíme sa už na ďalší ročník.

Pridané 20. 5. 2015 o 18:05 hod.

Francúzština opäť víťazí aj v rámci Slovenska
18. máj 2015

Žiačka 9. ročníka Ye Rim Seo sa zúčastnila v piatok 15.mája celoštátneho finále súťaže Jazykový kvet 2015, ktoré sa konalo na akademickej pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Ye Rim súťažila v prednese francúzskej prózy. A hoci tréma bola veľká, veď v publiku bolo zastúpené celé Slovensko, nezľakla sa a bojovala. Obsadila krásne 3. miesto, ktoré je dôkazom toho, že naša škola vyučovanie cudzích jazykov berie vážne, a že sa oplatí bojovať a nevzdávať. Srdečne blahoželáme.

Pridané 18. 5. 2015 o 12:46 hod.

PIKOMAT - korešpondenčný seminár

V celoslovenskom korešpondenčnom seminári PIKOMAT získal Matej Hora 8.miesto v kategórii 6 a Marianna Hronská 7.miesto v kategórii 7. Za ich skvelú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa úspechov aj v nasledujúcom ročníku.

Pridané 18. 5. 2015 o 12:45 hod.

Biologická olympiáda (okresné kolo)
14. máj 2015

Dňa 14.5.2015 sa uskutočnila biologická olympiáda v kategórii D pre 6.-7. ročník ZŠ. Z našej školy boli úspešné riešiteľky: Žofia Priečinská, Michaela Kramárová a Marianna Hronská. Srdečne blahoželáme.

Pridané 14. 5. 2015 o 20:34 hod.