Dnes je piatok 5. marca 2021. Meniny: Fridrich
Venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ - vyhlásenie o poukázaní.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 - 7. - 9. apríl 2021 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Oznam pre rodičov o nástupe žiakov 1. – 3. ročníka ZŠ od 8. marca 2021

Vážení rodičia žiakov 1. - 3. ročníka,

oznamujeme Vám, že na základe spracovania a vyhodnotenia prieskumu o podmienkach prezenčnej výučby na 1. stupni ZŠ bude od 8. marca 2021 výchovno- vzdelávací proces prebiehať na škole pre všetkých žiakov v 1. - 3. ročníku ZŠ.

Tak ako doteraz je potrebné predloženie vyplneného a podpísaného vyhlásenia o bezinfekčnosti (stiahnuť) na základe negatívneho výsledku antigénového alebo PCR testu jedného z rodičov alebo zákonného zástupcu žiaka, respektíve potvrdenia, že prekonali ochorenie COVID-19. V prípade, že rodičia budú mať výsledok testu pozitívny, je nutné oznámiť túto skutočnosť triednej učiteľke.

V prípade pozitívneho výsledku testovania rodičov, je nutné odhlásiť dieťa zo stravovania najneskôr 7.3. 2021 do 18,00 hod. sms-kou na číslo 0902 815 910.

Mgr. Ľubica Brennerová, riaditeľka školyVenovanie 2% až 3% zo zaplatených daní

Vážení rodičia, priatelia školy,
dovoľujeme si Vás poprosiť o venovanie 2 % až 3% z Vašich daní na činnosť občianskeho združenia „Občianske združenie Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina“ (do 30.4.2021). Tieto finančné prostriedky budú použité na materiálno-technické vybavenie školy a mimoškolskú činnosť Vašich detí.


FORMULÁR

Stiahnite si „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby...“. Originál vyplneného a podpísaného formulára s prílohou (potvrdenie o zaplatení dane z príjmov....) je potrebné odovzdať na príslušný daňový úrad.

Percentá zaplatenej dane možno poukázať aj formou daňového priznania a to vyplnením časti „vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov...“.

Kontaktné údaje

Obchodné meno alebo názov združenia
OZ Včielka pri Súkromnej ZŠ Žilina

Sídlo
Oravská cesta 11, 010 01 Žilina

Právna forma
Občianske združenie

IČO
42054761

vedenie Súkromnej základnej školy
Oravská cesta 11, ŽilinaOnline vyučovanie (ročníky 5. - 9.)

Milí žiaci,
v dokumente nižšie máte uvedený rozpis online hodín. Upozorňujeme Vás, že každý žiak našej školy je povinný zúčastniť sa týchto online hodín aj bez vyzvania učiteľa. Takisto je dôležité z Vašej strany spracovávať zadania v Google Classroom k termínu, ktorý určí daný vyučujúci.

V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť online hodiny, je potrebné informovať o tejto skutočnosti konkrétneho vyučujúceho.

Viac informácií na tomto odkazeZápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022 v dňoch

7. - 9. apríla 2021. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • I. vých. odd. SŠKD - Mgr. Monika Bálintová (vedúca klubu)
  • II. vých. odd. SŠKD - Mgr. Daša Matejková
  • III. vých. odd. SŠKD - Mgr. Mária Súlovcová
  • IV. vých. odd. SŠKD - Róbert Štolfa
  • V. vých. odd. SŠKD - Bc. Alžbeta Cesneková
  • VI. vých. odd. SŠKD - Mgr. Dávid Ilčík
  • VII. vých. odd. SŠKD - Bc. Zuzana Freer

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:

Vážení rodičia,

v zmysle školského poriadku a epidemiologických opatrení nesmú rodičia vstupovať do budovy školy. Z tohto dôvodu Vás prosíme, aby ste vychovávateľov jednotlivých oddelení v školskom klube kontaktovali na týchto telefónnych číslach (stiahnuť zoznam). Rodičia si s vychovávateľom dohodnú spôsob vyzdvihnutia dieťaťa pri hlavnom vchode do školy.


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu

Decembrové tvorenie (I.JŽ)
17. december 2020

V oddelení Ježkov sme sa počas decembrového obdobia veru nenudili a vyskúšali si rôzne tvorivé aktivity. Keďže zatiaľ vôkol nás nemáme sneh - rozhodli sme sa, že si ho aspoň vytvoríme na našej nástenke, ktorú taktiež zdobia naše výtvory veselých Mikulášov či zajačikov.
Veľmi veľa práce a úsilia sme venovali zdobeniu vlastných vianočných venčekov, ktoré budú skrášľovať naše domovy počas sviatkov :)
Decembrové tvorenie sme zakončili vytváraním ozdôb zo špeciálnej hmoty pomocou vykrajovania. Dúfame, že sa Vám naše výtvory páčia.


Halloween v Lienkach
16. november 2020

Konečne je to tu! 16.11. sa Lienky nevedeli  dočkat, kedy skončí vyučovanie, veď popoludní  sa konečne  začne vysnívaná a dlho očakávaná Halloween Party!!..Mali ešte veľa práce : vyzdobiť triedu, pripravit stoly s občerstvením,prezliecť sa do kostýmov.Och... bolo toho veľa, ale stálo to za tu námahu! Výborná nálada, tanec, hudba, sladkosti, súťaže, odmeny, prekvapenia..A  takto si teda strašidielka  užívali svoj den.


Vit&Min (klub Delfínov)
14. november 2020

Delfíny počas týždňa zdravej výživy tvorili krásne skupinové obrazce zo zeleniny a ovocia. Ďalej sme tvorili misu ovocia technikou paketáž. Porozprávali sme sa spoločne o výžive z ovocia a zeleniny a zahrali aj tématické pexeso.


Halloween vo včielkovej triede
13. november 2020

Super halloween párty vo včielkovom klube nakoniec odštartovala s oneskorením ale predsa....deti sa počas popoludnia zabavili, zasúťažili a zatancovali si. Samozrejmosťou bola aj tombola na ktorú sa všetci veľmi tešili.


Október v klube Lienok
30. október 2020

8.10. sme sa s Romynkou a Šimonkom tešili z ich spoločného narodeninového dňa.
Bolo nám veselo, aj pri fotení, keď nám balóniky lietali kade - tade a my sme z nich chceli vytvoriť srdiečko pre našich oslávencov.

V ďalších dňoch sme pracovali ako včeličky na vytvorení krásnych záložiek, ktoré naša škola bude posielať deťom do školy vo Veľkom Mederi, v rámci projektu : Záložka do knihy spája školy.

A pokračovali sme v tvorivej dielni z listov na výzdobu našej triedy a oddelenia.
VIT a MIN - celoklubová akcia. Vitamínový ježkovia sam nám ozaj vydarili, boli nielen utešený a krásne vyzdobený, ale aj veľmi chutný. Mňam!


Ako sme na Halloween výzdobe pracovali & Halloween party
28. október 2020

Trieda Ježkov bola koncom mesiaca sprevádzaná ďalším dobrodružstvom. Tentokrát sme sa spoločne preniesli do magickej a veru strašidelnej krajiny. Zažili sme veľa zábavy a opäť sa naučili i niečo nové - pri tvorení Halloween výzdoby alebo pri veselých pohybových hrách v rámci našej Halloween akcie. Nechýbalo nám ani špeciálne občerstvenie v podobe ľudských očí či zubov upíra. Nuž, pozrite sa ako sme sa mali a akými maskami či farbami sa vystrojili na našu Halloween akciu.


Október v žabkách
27. október 2020

Aj takto sme prežili október v Žabkách.


Október v klube Delfínov
27. október 2020

Trieda Delfínov v SŠKD si počas mesiaca október uctila starých rodičov tým, že vytvorila pre nich ďakovné pohľadnicové karty. Ďalej delfíny tvorili tekvičky zo slaného cesta. Nesmela chýbať ani vychádzka do Bôrického parku, kde sme pomocou aplikácie Geocaching hľadali ukrytý poklad. Pomocou malej nápovedy sa nám ho veru aj podarilo nájsť


Halloween párty u Delfínov
26. október 2020

Trieda Delfínov si užila Halloween party naplno tancom, pohybovými a kooperačnými hrami, lúštením tajničiek s halloweenskou tématikou. Bolo to popoludnie plné zábavy.


Srdiečkovo vo včielkovom klube
20. október 2020

V rámci celoklubovej akcie Srdiečkovo - týždeň aktivít pri príležitosti Svetového dňa srdca sme sa niečo dozvedeli o činnosti nášho srdiečka, merali sme si tep, kreslili sme vonku na fólie čarovné srdiečka a zapojili sme sa aj do výtvarnej súťaže. Víťazné práce boli odmenené diplomom.


Hry v jesennom parku
16. október 2020

Krásne jesenné počasie sme my deti z včielkového klubu využili na vychádzky do parku Bôrik, kde sme sa super vyhrali a zapojili sme sa aj do zberu jesenných prírodnych drobnosti.


Jablkové lízanky
24. október 2020

Deti z včielkovej triedy sa zapojili počas školského klubu do projektu Hovorme o jedle. Vyrobili sme si zdravé jablkové lízanky zdobené horkou čokoládou a malou farebnou posýpkou. Práca sa nám vydarila a všetko sme pekne spapali.


Celoklubová akcia VIT & MIN – týždeň zdravia z pohľadu Ježkov (1.JŽ)
16. október 2020

Do triedy Ježkov zavítalo nové dobrodružstvo, na ktoré sme sa tak veľmi tešili. Navštívili nás noví kamaráti – VIT a MIN. Tentokrát sa k nim pridal i Choco! Týždeň s novými priateľmi začal spoznávaním potravín a jedál, ktoré sú pre naše telo dôležité a ukrývajú v sebe množstvo živín, ale taktiež sme sa oboznámili s chuťovkami, ktorých sa naše maškrtné jazýčky nevedia nabažiť i keď majú v sebe minimum živín. Nerobilo nám žiadny problém potraviny a chuťovky správne rozdeliť! Zamysleli sme sa taktiež nad vlastným stravovaním a pomenovali (i krásne nakreslili) jedlá, ktoré najčastejšie tvoria základ nášho jedálnička. Keďže sme my Ježkovia veľmi zvedaví, tak nesmelo chýbať preskúmania zdravia z obšírnejšieho hľadiska. Zaujímalo nás čo všetko sa pod týmto pojmom skrýva. Zistili sme, že byť zdravým neznamená len prijímať výživné potraviny. Mali by sme si udržiavať okrem zdravého tela – i zdravého ducha. Naučili sme sa rozoznať a rozdeliť rôzne emócie, s ktorými sa dennodenne stretávame. Nechýbalo znázornenie prejavov radosti, potešenia, lásky, ale i hnevu či smútku. Spoločne sme sa zhodli na tom, že sa cítime lepšie ak prežívame pozitívnejšie emócie, no taktiež je potrebné dovoliť i tým našim negatívnejším emóciám, aby niekedy vyšli na svetlo sveta. Dôležité je vedieť s emóciami pracovať, a to sa my učíme :-). Viedli sme zaujímavú diskusiu o správnom dennom režime, pretože (ako už bolo spomenuté) zdravie nie je len otázkou výživy. V rámci celého týždňa sme spoznávali i liečivú silu prírody a zisťovali čo všetko v sebe príroda pre naše zdravie ukrýva. Počas celého týždňa nám k nášmu zdraviu nemohol chýbať pohyb a tanec – zahrali sme si viaceré pohybové hry (pavučina, kompót, prekážková dráha, kooperácia s kruhom), pri ktorých sa naše telo veru riadne rozhýbalo a čo – to sme sa naučili i o spolupráci s ostatnými. A aby toho nebolo málo – nerozhýbali sme len naše telo! Zacvičil si i náš mozog v rámci špeciálnej mozgovej posilňovne. Tu sa to však nekončí. Musíme pamätať, že otázka zdravia sa netýka len jedného týždňa. Preto my – Ježkovia – sa po celý čas budeme snažiť riadiť dobre známym heslom „V zdravom tele – zdravý duch“ a dodržiavať zásady zdravého životného štýlu.


Žabky zo SŠKD v parku
14. október 2020

Žabky v Bôrickom parku zbierali prírodný materiál a užili si kopec zábavy.


Záložky
12. október 2020

Deti zo včielkového klubu sa zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy, ktorá spája školy. Deti boli veľmi šikovné a práca sa nám veľmi pekne vydarila.


Srdce školského klubu (Ježkovia)
9. október 2020

V rámci celoklubovej akcie „Srdce školského klubu“ sme spoločne ako trieda šikovných a pracovitých Ježkov spoznávali srdiečko – či už ako symbol alebo ako dôležitý orgán v našom telíčku. Naučili sme sa i srdiečkový potlesk plný lásky, ktorým obdarúvame každého, kto oslavuje akýkoľvek sviatok alebo ho venujeme komukoľvek, kto má v našom srdiečku dôležité miesto - len sa nás na to spýtajte a my Vám ho s láskou ukážeme :-). Nechýbal nám ani šport, pri ktorom sa naše srdiečko rozbúchalo o niečo rýchlejšie v rôznych srdiečkových disciplínach. Naše srdiečka jasali i pri pokojnej činnosti, pri ktorej pracovití Ježkovia vyrobili krásne výtvory – láskyplných ježkov alebo nádherné paličkové srdiečka. Aby toho nebolo málo, tak nás za našu snahu a zapojenie sa do celoklubovej akcie neminula ani sladká odmena. Niektorí z nás – šikovných Ježkov – dokonca získali i Srdiečkový diplom. Tou najväčšou a najkrajšou odmenou pre nás všetkých však bolo získanie nových zážitkov a vedomostí. Už, už sa nevieme dočkať, kedy opäť zažijeme alebo sa naučíme niečo nové :-) Hor sa do ďalších dobrodružstiev!


Geocaching a hľadanie pokladu
9. október 2020

Delfíny si v piatok popoludní dňa 9.10.2020 užili zábavný deň v Bôrickom parku. Zahrali sme sa na hľadačov a zberačov najprv "kešiek" ale aj zberačov jesenných plodov, prírodnín a nerastov


Prírodné umenie
8. október 2020

Umenie – môžeme ho vidieť a cítiť všade vôkol nás. Stačí sa len zapozerať do obrazov prírody, ktoré nám ponúka alebo započúvať sa do jej zvukov. S triedou Ježkov (1.JŽ) sme sa s príchodom jesenného obdobia, rozhodli, že v rámci spoznávania umenia sa vyberieme na školský dvor. Zahrali sme sa na Ježkov – pátračov a ponachádzali sme fúru prírodného materiálu, z ktorého sme vytvorili krásne prírodné diela. Stali sa z nás prírodní umelci. Nuž, presvedčte sa na vlastné oči :-)


Srdce školského klubu
2. október 2020

Od 21.9.2020 do 2.10.2020 prebiehala celoklubova akcia k Svetovemu dnu srdca (29.9). Zucastnili sa jej vsetky oddelenia. Deti kreslili obrazky, skladali basnicky, dokonca sme si skusili aj malovanie na netradicny material - foliu. Vsetky prace boli krasne a tie najlepsie sme odmenili. Dakujeme vsetkym zucastnenym za vybornu akciu.


September v klube Lienok
30. september 2020

Výtvarná súťaž: Srdiečkovo - 1. miesto (spoločná práca)
Vychádzka do parku
Tvorivé dielne - Prírodné umenie( práca s prírodným materiálom)


Montessori hry v klube
28. september 2020

V našom klube Delfínov sa deti radi hrajú s montessori hrami -máme ich v klube neúrekom. Iné deti zas radi využívajú konštrukčné hry ako napr. lego, stavebnice alebo si tvoria svoje vlastné hry podľa ich fantázie.


Delfíny v pohoybe
21. september 2020

Počas mesiaca september sme si zabehali na tartanovej bežeckej trati, ktorá sa nachádza za školou. Popri tejto aktivite sme si zároveň zmerali aj naše srdcové tepy a vysvetlili sme si ako funguje srdiečko pri fyzickej záťaži. V klube sme si počas slnečných dní užili aj piknik v Bôrickom parku.


Piknik v parku
18. september 2020

V piatok 18.9.2020 Delfíny a Chrobáčikovia piknikovali v Bôrickom parku...a bolo nám výborne ...Online: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník