School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Návrh záujmových útvarov pre školský rok 2021/2022

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2021/2022. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČLetné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2021(štvrtok) a končia 31. augusta 2021 (utorok).
Vyučovanie začína v štvrtok 2. septembra 2021. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • I. vých. odd. SŠKD - Mgr. Monika Bálintová (vedúca klubu)
  • II. vých. odd. SŠKD - Mgr. Daša Matejková
  • III. vých. odd. SŠKD - Mgr. Mária Súlovcová
  • IV. vých. odd. SŠKD - Róbert Štolfa
  • V. vých. odd. SŠKD - Bc. Alžbeta Cesneková
  • VI. vých. odd. SŠKD - Mgr. Dávid Ilčík
  • VII. vých. odd. SŠKD - Bc. Zuzana Freer

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:

Vážení rodičia,

v zmysle školského poriadku a epidemiologických opatrení nesmú rodičia vstupovať do budovy školy. Z tohto dôvodu Vás prosíme, aby ste vychovávateľov jednotlivých oddelení v školskom klube kontaktovali na týchto telefónnych číslach (stiahnuť zoznam). Rodičia si s vychovávateľom dohodnú spôsob vyzdvihnutia dieťaťa pri hlavnom vchode do školy.


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu

Jún v Delfínoch
27. jún 2021

Počas mesiaca jún sme v klube tvorili -darčeky pre učiteľov, kamarátov, s ktorými sa onedlho rozlúčime. Počas horúcich dní sme sa schladili balónovou vodovou párty. Bola to zábava!


Piknik v Bôrickom parku (Lienky)
18. jún 2021

Po tieto dni máme krásne, slnečné počasie a tak nás zlákala vychádzka do neďalekého parku Bórik. Pohyb - tréning na obratnosť a rýchlosť, zábava, kreslenie farebnymi kriedami na chodníky, čitateľská chvíľka a piknik s dobrotkami, ktoré sme si pribalili do ruksakov a ktoré v parku tak véééľmi chutia... Takto sme si užívali popoludnie 16. júna 2021. Spoločnosť nám robili aj deti z včielkovej triedy a bolo nám spolu veru veselo.


Máj v klube Žabiek
31. máj 2021

Ako to vyzeralo v klube Žabiek v máji? Pozrite si ...


Delfíny v lesoparku
26. máj 2021

Lesopark je plný zábavy - výskoky na trampolínach boli pre nás Delfínov najlepším zážitkom. Užili sme si aj lanovku, tobogány a hojdačky.


Zábava v klube Delfínov
19. máj 2021

V mesiaci máj sme zažili v klube Delfínov množstvo zábavy, kde sme mali možnosť si zahrať na hudobných nástrojoch, pohrať sa v parku a ísť na zmrzlinu, rozvíjať tvorivosť maľbou na kameň a mnoho ďalšieho.


Domček z prútia
11. máj 2021

Na školskom dvore sme urobili domček z prútia. Pozorujeme ci sa naše prúty zakorenili. Aby bol náš domček zelený, musíme ho polievať a starať sa oň.


Deň pohybu v klube Lienok
11. máj 2021

10. máj je Svetový deň - pohybom ku zdraviu a tak sme sa rozhodli, že si pôjdeme zabenúť na bežeckú dráhu(máme to šťastie, že je hneď vedľa našej školy). Počasie nám prialo, dráha bola voľná a chuť bola tiež... Najlepší čas sme namerali Zarke 00: 08.52sek. Overili sme si svoje bežecké, rýchlostné a vytrvalostné schopnosti, nechýbala ani zábava a kolektívne povzbudzovanie. V najbližšej budúcnosti si pôjdeme zašportovať určtite opäť.


Deň matiek (I.JŽ)
7. máj 2021

Mama zohráva v živote každého z nás veľmi dôležitú úlohu. Stojí pri nás, keď sa snažíme o prvé krôčiky, utiera nám prvé slzy a raduje sa s nami pri našich prvých úspechoch. Mama je osobou, ktorá v sebe v ten správny moment skrýva všetko, čo dieťa potrebuje. V oddelení Ježkov sme sa rozhodli vyjadriť našu veľkú VĎAKU všetkým mamičkám, ktoré tu sú pre svoje ratolesti. Dúfame, že sa Vám naše vystúpenie bude páčiť a odnesiete si z neho rovnako príjemné pocity aké sprevádzali nás.


Deň Zeme (I.JŽ)
4. máj 2021

V rámci celoklubovej akcie zameranej na Deň Zeme sme sa v oddelení Ježkov rozhodli o využitie odpadového materiálu k tvorbe vlastného mestečka, ktoré nám veľmi dobre poslúži na naše spoločné hranie v školskom klube. K tvorbe mestečka sme využili rôzne materiály ako napr. kartón, plast alebo polystyrén. Pri tvorení mestečka nás sprevádzala naša detská fantázia, ktorú sme prepojili aj s myšlienkou ochrany našej planéty. V tento deň sme však neostali len pri využívaní odpadového materiálu, ale taktiež sme sa aktívne zapojili do upratovania nášho školského dvora.


Klub delfínov v mesiaci- apríl
4. máj 2021

Počas apríla sme v klube delfínov veľa tvorili na tému dary zeme, prírodniny, tradičné úžitkové veci z netradičných materiálov. Užili sme si kopec zábavy, hry, tanca a spevu.


Deň Zeme v Mravčekoch
23. apríl 2021

Deň zeme: na tento deň sme sa trieda mravcov rozhodla postaviť domček z prútia. Motivačné video: pozrieť


Deň Zeme v klube
16. apríl 2021

Pri príležitosti tohto dňa sme si zadelili jednotlivé úlohy za každé oddelenie. Na tvorivej dielni sme vymýšlali nezvyčajné a zaujímavé výrobky z prírodnín, z odpadového textilu a plastu, maľovali, kreslili, strihali, lepili, ale aj čistili naše školské prostredie a blízke okolie školy od odpadkov. Vážme si a chráňme našu Zem, lebo my ľudia bez nej neprežijeme, ona bez nás áno...


Tvorivé aktivity vo včielkovom klube
14. apríl 2021

Počas mesiaca marec sme sa tešili, že sme všetci spolu a pripravovali sme sa sa sviatky jari. Sadili sme zrnká obilia, starali sme sa o ne, pozorovali sme ich a keď narástli použili sme ich ako krásnu jarnú dekoráciu. Vyrábali sme zajačikov z papiera, pracovali sme s pečiatkami sliepočiek a vymýšľali sme rôzne príbehy o sliepočkách a veľkonočné vajíčka sme zdobili servítkovou technikou. Práca sa nám veľmi vydarila. Sme veľmi šikovní.


Medzinárodný deň vody vo včielkovom klube.
6. apríl 2021

Slovensko sa môže pochváliť jednou z najkvalitnejších vôd na svete. Máme to šťastie, že stačí otočiť vodovodným kohútikom. Zriedka si uvedomujeme jej dôležitosť a nevyčísliteľnú hodnotu. Pitná voda je však naozaj veľkým zázrakom. Je to dar. Na túto tému sme mali malú besedu a v závere sme si urobili mini ochutnávku vody. Ochutnali sme štyri druhy minerálnych vôd a zistili sme, že každá voda má rôznu chuť. Svoje pozorovania sme si zapisovali a dávali body jednotlivým vzorkám vody. Víťazom sa stala minerálna voda Magnesia.


Február v klube
25. február 2021

Počas mesiaca február sme v školskom klube zhotovovali krásne valentínky. Potešili a uctili sme si tak nielen svoju najbližšiu rodinu ale i svojich kamarátov a priateľov. Sme vďační za Vás! Ďakujeme, že Vás máme! Onedlho sa nám blíži nové ročné obdobie a to JAR. Spoločne sme vyrábali jarné kvety 3D, ktorými sme si dozdobili aj našu triednu nástenku. Tešíme sa na JAR!


Easter egg hunt v školskom klube
31. marec 2021

Krásny, slnečný deň a k tomu prekvapenie, zvedavosť, nedočkavosť, hľadanie, radosť, smiech, zábava, maškrtenie.


Začiatok jarných dobrodružstiev (I. JŽ)
31. marec 2021

Komplikované obdobie pandémie nám zásadne ovplyvnilo množstvo aktivít v našom oddelení Ježkov. I napriek rôznym problémom a karanténe, ktorá nás uzavrela v našich domácnostiach sme však zažili niečo zaujímavé. Po prvýkrát sme sa preniesli do online sveta, kde nás čakal náš školský klub, ktorý bol preplnený rôznymi aktivitkami. A neverili by ste, i keď to boli aktivity cez počítač – veru riadne sme sa pri nich rozhýbali. Nemohli nám však chýbať ani vedomostné úlohy alebo pokojné kreslenie. S niekoľkými výtvormi sa s radosťou podelíme i v galérii.

Po návrate do školy prišla vhodná chvíľa sa vyšantiť so školskými výkresmi, na ktorých sme vyjadrili naše potešenie z jarného obdobia tvorbou krásnych kvietkov metódou pečiatkovania.

Úžasným zážitkom bola i návšteva pani riaditeľky v našom oddelení! Pre p. riaditeľku sme si pripravili krásnu jarnú riekanku, ktorá nás zmenila i na skutočných hercov. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých vecí a ďakujeme p. riaditeľke, že odpovedala na naše zvedavé otázky. Dúfame, že sa budú veci už len zlepšovať a my budeme môcť prežiť viacero zaujímavých návštev!

 


Návrh obálky žiackej knižky
24. marec 2021

V mesiaci marec sa deti zo školského klubu zapojili do súťaže s názvom Grafický návrh obálky žiackej knižky, ktorú organizuje ŠEVT. Tento rok sme si mohli vybrať z tém: Krásy Slovenska, Dopravný prostriedok budúcnosti, alebo sme si mohli zvoliť ľubovoľnú tému.Deti nakreslili veľa krásnych obrázkov.


Vianočná atmosféra u Mravcov
17. december 2020

IV.MR: predvianočná výroba ozdôb zo slaného cesta a rozdanie si darčekov.


Decembrové tvorenie (I.JŽ)
17. december 2020

V oddelení Ježkov sme sa počas decembrového obdobia veru nenudili a vyskúšali si rôzne tvorivé aktivity. Keďže zatiaľ vôkol nás nemáme sneh - rozhodli sme sa, že si ho aspoň vytvoríme na našej nástenke, ktorú taktiež zdobia naše výtvory veselých Mikulášov či zajačikov.
Veľmi veľa práce a úsilia sme venovali zdobeniu vlastných vianočných venčekov, ktoré budú skrášľovať naše domovy počas sviatkov :)
Decembrové tvorenie sme zakončili vytváraním ozdôb zo špeciálnej hmoty pomocou vykrajovania. Dúfame, že sa Vám naše výtvory páčia.


Svetový deň behu
27. november 2020

Na svetový deň behu, trieda mravcov vytvorila plagát. Na výrobu tohto plagátu, každý použil časť svojho tela :-)


Halloween v Lienkach
16. november 2020

Konečne je to tu! 16.11. sa Lienky nevedeli  dočkat, kedy skončí vyučovanie, veď popoludní  sa konečne  začne vysnívaná a dlho očakávaná Halloween Party!!..Mali ešte veľa práce : vyzdobiť triedu, pripravit stoly s občerstvením,prezliecť sa do kostýmov.Och... bolo toho veľa, ale stálo to za tu námahu! Výborná nálada, tanec, hudba, sladkosti, súťaže, odmeny, prekvapenia..A  takto si teda strašidielka  užívali svoj den.


Vit&Min (klub Delfínov)
14. november 2020

Delfíny počas týždňa zdravej výživy tvorili krásne skupinové obrazce zo zeleniny a ovocia. Ďalej sme tvorili misu ovocia technikou paketáž. Porozprávali sme sa spoločne o výžive z ovocia a zeleniny a zahrali aj tématické pexeso.


Halloween vo včielkovej triede
13. november 2020

Super halloween párty vo včielkovom klube nakoniec odštartovala s oneskorením ale predsa....deti sa počas popoludnia zabavili, zasúťažili a zatancovali si. Samozrejmosťou bola aj tombola na ktorú sa všetci veľmi tešili.


Halloween u Mravcov
2. november 2020

Halloween v triede IV.MR Dnes sme sa naučili ako sa vyrábajú takéto veci na HALLOWEEN. Deti prišli na to, že to nie je nič zložité. Všetko čo potrebovali bolo: lepidlo na papier, servítka a farby na tvar.


Október v klube Lienok
30. október 2020

8.10. sme sa s Romynkou a Šimonkom tešili z ich spoločného narodeninového dňa.
Bolo nám veselo, aj pri fotení, keď nám balóniky lietali kade - tade a my sme z nich chceli vytvoriť srdiečko pre našich oslávencov.

V ďalších dňoch sme pracovali ako včeličky na vytvorení krásnych záložiek, ktoré naša škola bude posielať deťom do školy vo Veľkom Mederi, v rámci projektu : Záložka do knihy spája školy.

A pokračovali sme v tvorivej dielni z listov na výzdobu našej triedy a oddelenia.
VIT a MIN - celoklubová akcia. Vitamínový ježkovia sam nám ozaj vydarili, boli nielen utešený a krásne vyzdobený, ale aj veľmi chutný. Mňam!


Ako sme na Halloween výzdobe pracovali & Halloween party
28. október 2020

Trieda Ježkov bola koncom mesiaca sprevádzaná ďalším dobrodružstvom. Tentokrát sme sa spoločne preniesli do magickej a veru strašidelnej krajiny. Zažili sme veľa zábavy a opäť sa naučili i niečo nové - pri tvorení Halloween výzdoby alebo pri veselých pohybových hrách v rámci našej Halloween akcie. Nechýbalo nám ani špeciálne občerstvenie v podobe ľudských očí či zubov upíra. Nuž, pozrite sa ako sme sa mali a akými maskami či farbami sa vystrojili na našu Halloween akciu.


Október v žabkách
27. október 2020

Aj takto sme prežili október v Žabkách.


Október v klube Delfínov
27. október 2020

Trieda Delfínov v SŠKD si počas mesiaca október uctila starých rodičov tým, že vytvorila pre nich ďakovné pohľadnicové karty. Ďalej delfíny tvorili tekvičky zo slaného cesta. Nesmela chýbať ani vychádzka do Bôrického parku, kde sme pomocou aplikácie Geocaching hľadali ukrytý poklad. Pomocou malej nápovedy sa nám ho veru aj podarilo nájsť


Halloween párty u Delfínov
26. október 2020

Trieda Delfínov si užila Halloween party naplno tancom, pohybovými a kooperačnými hrami, lúštením tajničiek s halloweenskou tématikou. Bolo to popoludnie plné zábavy.


Srdiečkovo vo včielkovom klube
20. október 2020

V rámci celoklubovej akcie Srdiečkovo - týždeň aktivít pri príležitosti Svetového dňa srdca sme sa niečo dozvedeli o činnosti nášho srdiečka, merali sme si tep, kreslili sme vonku na fólie čarovné srdiečka a zapojili sme sa aj do výtvarnej súťaže. Víťazné práce boli odmenené diplomom.


Hry v jesennom parku
16. október 2020

Krásne jesenné počasie sme my deti z včielkového klubu využili na vychádzky do parku Bôrik, kde sme sa super vyhrali a zapojili sme sa aj do zberu jesenných prírodnych drobnosti.


Jablkové lízanky
24. október 2020

Deti z včielkovej triedy sa zapojili počas školského klubu do projektu Hovorme o jedle. Vyrobili sme si zdravé jablkové lízanky zdobené horkou čokoládou a malou farebnou posýpkou. Práca sa nám vydarila a všetko sme pekne spapali.


Celoklubová akcia VIT & MIN – týždeň zdravia z pohľadu Ježkov (1.JŽ)
16. október 2020

Do triedy Ježkov zavítalo nové dobrodružstvo, na ktoré sme sa tak veľmi tešili. Navštívili nás noví kamaráti – VIT a MIN. Tentokrát sa k nim pridal i Choco! Týždeň s novými priateľmi začal spoznávaním potravín a jedál, ktoré sú pre naše telo dôležité a ukrývajú v sebe množstvo živín, ale taktiež sme sa oboznámili s chuťovkami, ktorých sa naše maškrtné jazýčky nevedia nabažiť i keď majú v sebe minimum živín. Nerobilo nám žiadny problém potraviny a chuťovky správne rozdeliť! Zamysleli sme sa taktiež nad vlastným stravovaním a pomenovali (i krásne nakreslili) jedlá, ktoré najčastejšie tvoria základ nášho jedálnička. Keďže sme my Ježkovia veľmi zvedaví, tak nesmelo chýbať preskúmania zdravia z obšírnejšieho hľadiska. Zaujímalo nás čo všetko sa pod týmto pojmom skrýva. Zistili sme, že byť zdravým neznamená len prijímať výživné potraviny. Mali by sme si udržiavať okrem zdravého tela – i zdravého ducha. Naučili sme sa rozoznať a rozdeliť rôzne emócie, s ktorými sa dennodenne stretávame. Nechýbalo znázornenie prejavov radosti, potešenia, lásky, ale i hnevu či smútku. Spoločne sme sa zhodli na tom, že sa cítime lepšie ak prežívame pozitívnejšie emócie, no taktiež je potrebné dovoliť i tým našim negatívnejším emóciám, aby niekedy vyšli na svetlo sveta. Dôležité je vedieť s emóciami pracovať, a to sa my učíme :-). Viedli sme zaujímavú diskusiu o správnom dennom režime, pretože (ako už bolo spomenuté) zdravie nie je len otázkou výživy. V rámci celého týždňa sme spoznávali i liečivú silu prírody a zisťovali čo všetko v sebe príroda pre naše zdravie ukrýva. Počas celého týždňa nám k nášmu zdraviu nemohol chýbať pohyb a tanec – zahrali sme si viaceré pohybové hry (pavučina, kompót, prekážková dráha, kooperácia s kruhom), pri ktorých sa naše telo veru riadne rozhýbalo a čo – to sme sa naučili i o spolupráci s ostatnými. A aby toho nebolo málo – nerozhýbali sme len naše telo! Zacvičil si i náš mozog v rámci špeciálnej mozgovej posilňovne. Tu sa to však nekončí. Musíme pamätať, že otázka zdravia sa netýka len jedného týždňa. Preto my – Ježkovia – sa po celý čas budeme snažiť riadiť dobre známym heslom „V zdravom tele – zdravý duch“ a dodržiavať zásady zdravého životného štýlu.


Žabky zo SŠKD v parku
14. október 2020

Žabky v Bôrickom parku zbierali prírodný materiál a užili si kopec zábavy.


Záložky
12. október 2020

Deti zo včielkového klubu sa zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy, ktorá spája školy. Deti boli veľmi šikovné a práca sa nám veľmi pekne vydarila.


Srdce školského klubu (Ježkovia)
9. október 2020

V rámci celoklubovej akcie „Srdce školského klubu“ sme spoločne ako trieda šikovných a pracovitých Ježkov spoznávali srdiečko – či už ako symbol alebo ako dôležitý orgán v našom telíčku. Naučili sme sa i srdiečkový potlesk plný lásky, ktorým obdarúvame každého, kto oslavuje akýkoľvek sviatok alebo ho venujeme komukoľvek, kto má v našom srdiečku dôležité miesto - len sa nás na to spýtajte a my Vám ho s láskou ukážeme :-). Nechýbal nám ani šport, pri ktorom sa naše srdiečko rozbúchalo o niečo rýchlejšie v rôznych srdiečkových disciplínach. Naše srdiečka jasali i pri pokojnej činnosti, pri ktorej pracovití Ježkovia vyrobili krásne výtvory – láskyplných ježkov alebo nádherné paličkové srdiečka. Aby toho nebolo málo, tak nás za našu snahu a zapojenie sa do celoklubovej akcie neminula ani sladká odmena. Niektorí z nás – šikovných Ježkov – dokonca získali i Srdiečkový diplom. Tou najväčšou a najkrajšou odmenou pre nás všetkých však bolo získanie nových zážitkov a vedomostí. Už, už sa nevieme dočkať, kedy opäť zažijeme alebo sa naučíme niečo nové :-) Hor sa do ďalších dobrodružstiev!


Geocaching a hľadanie pokladu
9. október 2020

Delfíny si v piatok popoludní dňa 9.10.2020 užili zábavný deň v Bôrickom parku. Zahrali sme sa na hľadačov a zberačov najprv "kešiek" ale aj zberačov jesenných plodov, prírodnín a nerastov


Prírodné umenie
8. október 2020

Umenie – môžeme ho vidieť a cítiť všade vôkol nás. Stačí sa len zapozerať do obrazov prírody, ktoré nám ponúka alebo započúvať sa do jej zvukov. S triedou Ježkov (1.JŽ) sme sa s príchodom jesenného obdobia, rozhodli, že v rámci spoznávania umenia sa vyberieme na školský dvor. Zahrali sme sa na Ježkov – pátračov a ponachádzali sme fúru prírodného materiálu, z ktorého sme vytvorili krásne prírodné diela. Stali sa z nás prírodní umelci. Nuž, presvedčte sa na vlastné oči :-)


Srdce školského klubu
2. október 2020

Od 21.9.2020 do 2.10.2020 prebiehala celoklubova akcia k Svetovemu dnu srdca (29.9). Zucastnili sa jej vsetky oddelenia. Deti kreslili obrazky, skladali basnicky, dokonca sme si skusili aj malovanie na netradicny material - foliu. Vsetky prace boli krasne a tie najlepsie sme odmenili. Dakujeme vsetkym zucastnenym za vybornu akciu.


September v klube Lienok
30. september 2020

Výtvarná súťaž: Srdiečkovo - 1. miesto (spoločná práca)
Vychádzka do parku
Tvorivé dielne - Prírodné umenie( práca s prírodným materiálom)


Zber papiera u Mravčekov
29. september 2020

V zbere papiera skončila trieda mravcov na druhom mieste.


Montessori hry v klube
28. september 2020

V našom klube Delfínov sa deti radi hrajú s montessori hrami -máme ich v klube neúrekom. Iné deti zas radi využívajú konštrukčné hry ako napr. lego, stavebnice alebo si tvoria svoje vlastné hry podľa ich fantázie.


Delfíny v pohoybe
21. september 2020

Počas mesiaca september sme si zabehali na tartanovej bežeckej trati, ktorá sa nachádza za školou. Popri tejto aktivite sme si zároveň zmerali aj naše srdcové tepy a vysvetlili sme si ako funguje srdiečko pri fyzickej záťaži. V klube sme si počas slnečných dní užili aj piknik v Bôrickom parku.


Piknik v parku
18. september 2020

V piatok 18.9.2020 Delfíny a Chrobáčikovia piknikovali v Bôrickom parku...a bolo nám výborne ...Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník