Dnes je nedeľa 21. júla 2019. Meniny: Daniel
Návrh záujmových útvarov SCVČ pre šk. rok 2019/2020 - stiahnuť.   • • •   Zmena príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019. Pre viac informácií kliknite na tento odkaz.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov pre školský rok 2019/2020

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2019/2020. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČLetné prázdniny

Vážení rodičia, žiaci,
prajeme Vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa slnečných dní plných pohody, relaxu. Tešíme sa na Vás opäť v septembri. 

vedenie školyZmena príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019

Súkromná školská jedáleň Oravská cesta11, Žilina
ako súčasť Súkromnej základnej školy Oravská cesta11, Žilina (SŠJ)

informuje o zmene príspevku na úhradu nákladov na stravovanie (stravné) od 01.09.2019

Pre viac informácií kliknite na tento odkaz.Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • Mgr. Božena Brezovská
  • Mgr. Daša Matejková
  • Mgr. Mária Súlovcová
  • Mgr. Veronika Fujáková
  • Alžbeta Cesneková
  • Róbert Štolfa

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu

Čítanie kníh v klube
21. jún 2019

V priebehu celého školského roka sme v klube Motýle prečítali mnoho kníh-zábavné i vážne, po slovensky i po anglicky, z knižnice i z domu. Deti vypracovali množstvo projektov, ilustrácii a hier v spoločnosti knihy, dokonca aj samy vymysleli knihy s príbehmi. Naučili sa aktívne počúvať dej, klásť otázky a nájsť plnohodnotné odpovede, pýtať a zaujímať sa, objavili nové témy, príbeh a autorov.


Návšteva tanečného vystúpenia
14. jún 2019

Takto bola trieda II.MR podporiť svojich spolužiakov na tanečnom vystúpení.


Darček na Deň otcov
14. jún 2019

Aký darček pre ocina ku dnu otcov? Mravce sa rozhodli že to bude stará tajná mapa k pokladu.


Plavecký výcvik v klube
14. jún 2019

Plavecky výcvik školských klubov II.MO a II.MR


Popoludnie v parku
13. jún 2019

S deťmi z klubu žabky sme si spríjemnili popoludnie vo vynovenom Bôrickom parku.


Májové aktivity v klube Delfínov
31. máj 2019

Mesiac máj sa v klube Delfínov niesol v znamení zábavných aktivít. Deti vyrábali sliz, srdiečka zo slaného cesta ku Dňu matiek, ale aj tancovali a spievali. Naučili sa veľa o vesmíre, slnečnej sústave a planétach, no aj o živote včiel v úli.... jednou z kreatívnych aktivít bolo i maľovanie na kameň. V klube nás dokonca navštívila i mamička s bábätkom, s ktorým sme si užili veľa zábavy. V našom klube radi využívame i montessori hry, jednou z nich je napríklad hra s magnetickými rybičkami.


Koláž z prírodného materiálu
29. máj 2019

Šikovné žabky v školskom klube tvorili koláž z prírodného materiálu, ktorý máme každý z nás doma. Využili sme strukoviny, cestoviny alebo koreniny. Ďakujem aj našim rodičom za skvelú odozvu, že prispeli s tým, čo mali doma.


Práca s netradičným materiálom
21. máj 2019

V klube Motýle si deti vyskúšali prácu s netradičným a voňavím materiálom. Pomocou korenín a sušených byliniek vytvárali koláže, spoznávali, voňali a ochutnávali rôzne farebné koreniny.


Našim mamičkám
14. máj 2019

Celý týždeň sme sa tešili, ako Vás obdarujeme a potešíme. Snažili sme sa veľmi, dokonca aj my chlapci,ukázali sme svoju zručnosť pri práci s ihlou pri vyrobe látkových srdiečok.Bolo to ťažké a zdĺhavé,aj sme si dopichali prsty, no vydržali sme, lebo naše mamy ľúbime. Ďakujeme za všetko naše mamičky.


Exkurzia u hasičov
14. máj 2019

Ako decká z klubu navštívili hasičov... 


Vychádza do prírody
10. máj 2019

Jarná únava nás premáha, a tak sa naša trieda vybrala na športovo-relaxačnú jarnú vychádzku do prírody.


Deň matiek v klube
9. máj 2019

Ako sme oslavovali Deň matiek v klube Žabiek? Pozrite sa...


Jar v klube
2. máj 2019

V klube Motýle sme počas jari sadili fazuľu a žeruchu. Deti sledovali klíčenie a prvé korienky rastlín, merali, aká dlhá je už stonka a kedy si urobíme fazuľovú polievku.


Obrázky z ovocia a zeleniny
2. máj 2019

Žabky v školskom klube vo štvrtok využili svoju fantáziu a vytvárali fantastické tvary a obrázky z ovocia a zeleniny. Deti si to neskutočne užili a zabavili sa. Ďakujeme rodičom za skvelú odozvu a za ovocie ktoré poslali.


Beseda o včelách
17. apríl 2019

Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sa deti zo včielkovej a lienkovej triedy zúčastnili záujímavej besedy o včielkách, ktorá bola v Krajskej knižnici v Žiline. Pani knihovníčka Ladka nám porozprávala rôzne zaujímavosti zo života včielok a naučila nás vyrábať krásne sviečky z včelieho vosku.


Naháňačka za vajíčkami
17. apríl 2019

Na našu naháňačku za vajíčkami nám počasie vyšlo na jednotku. U nás už tradičná akcia sa teší u detí veľkej obľube a nesie sa v duchu pravidla "čím viac vajíčok nájdeš, tým viac ich budeš mať"


Vit a min v Lienkach
17. apríl 2019

Vit a min v Lienkach :)


Vit a min
17. apríl 2019

Vit a Min je je krycí názov našej už tradičnej celoklubovej akcie na podporu zdravého stravovania a zvýšenie povedomia o zdravom stravovaní. Deti si doniesli ovocie, zeleninu, bylinky a za pomoci pani vychovávateliek pripravovali zdravé dobroty, odšťavovali a pripravovali chutné nápoje alebo mixovali smoothies. Deťom sa táto akcia veľmi páčila, pretože sa sami iniciatívne zapájali do prípravy týchto zdravých dobrôt - odmena bola predsa istá :-)


Včielky a Lienky v knižnici
16. apríl 2019

V rámci čitateľských aktivít aj deti zo včielok a lienok využívajú ponuku kníh z našej školskej knižnice.


Svadba v delfínoch
16. apríl 2019

V klube Delfíny sme na žiadosť detí zorganizovali "svadobný obrad" pre našich malých novomanželov :-) "Svadobný obrad" sa konal pod holým nebom na školskom dvore


Aktivity u Delfínov
15. apríl 2019

Aktivity u Delfínov


Tematická vychádzka
15. apríl 2019

S klube Delfínov sme zorganizovali jarnú tematickú vychádzku do Bôrického parku. Dôvod našej vychádzky bola prebúdzajúca sa príroda, objavujúca sa zeleň i prvé jarné kvietky. Deti si všímali zmeny v prírode a snažili sa objaviť čo najviac znakov prichádzajúcej jari.


Vitamín - mix
12. apríl 2019

Jedli sme aj očami... :)


Obrázky z ovocia a zeleniny
12. apríl 2019

Žabky v školskom klube vo štvrtok využili svoju fantáziu a vytvárali fantastické tvary a obrázky z ovocia a zeleniny. Deti si to neskutočne užili a zabavili sa. Ďakujeme rodičom za skvelú odozvu a za ovocie ktoré poslali.


Vit a min - Včielky
11. apríl 2019

VIT & MIN - Aj v včielkovej triede myslíme na zdravú stravu a preto jedno pekné popoludnie sme si spolu s pani vychovávateľkou čistili, krájali a mixovali ovocie a zeleninu. Potom sme si pochutnali na chutných smoothies plných vitamínov.


Knihobúdky
10. apríl 2019

Aj deti z I. a III. vých. oddelenia za zapojili do peknej akcie, ktorej cieľom bolo doniesť knižku a tým sa zapojiť do zberu kníh určených pre knihobudky. My sme niektoré knihy zaniesli v rámci vychádzky osobne do knihobúdky v parku na Bôriku.


Výroba kníh
26. marec 2019

Marec je mesiac kníh, a preto sa žiaci z klubu Motýle rozhodli, že nebudú len pasívne počúvať čítanú knihu od pani vychovávateľky, ale že samy nejaké knihy vytvoria. A veru, ich fantázia (a pravopisné chybynemá medze!


Návšteva knižnice s témou Hlbokomorské rozprávky
28. február 2019

Žiaci klubu Motýle si v knižnici overili poznatky o mori a príšerách v hĺbkach oceánov, aké všelijaké sú encyklopédie a ako funguje priateľstvo.


Zážitkové učenie - hady
1. marec 2019

Kto by povedal, že hady, ktorých sa väčšina nás štíti sú také zaujímavé. Zaujímavú prednášku so živým hadom si mohli naše deti vypočuť od nášho p. vychovávateľa Roba Štolfu. Je to expert na chovanie zvierat v zajatí a obohacuje náš klub zážitkovými prednáškami o živočíšnej ríši.


Karneval
28. február 2019

Počas karnevalu sme sa medzi jednotlivými súťažami takto roztancovali.


Palacinkový deň
24. február 2019

Fašiangové zvyky sú rôzne - zatiaľ čo u nás na Slovensku sú zabíjačky, pečú sa šišky, či fánky, v Anlicku sú to práve palacinky, ktoré sú charakteristické pre toto obdobie. Náš klubový Pancake Day sme si s deťmi opäť užili... sladučké chrumkavé wafle, či palacinky sme ochutili tým, čo máme najradšej - nutelou, či ovocným džemíkom - mňááááám!!!


Hviezdy školského klubu - zábavné popoludnie pre deti
11. február 2019

Deti, ktoré chceli ukázať svoj talent to mohli urobiť v tento skvelý deň. Deti sa predviedli v mnohých smeroch a určite povzbudili, motivovali mnohé ďalšie deti.


Zimné tvorenie a vyrábanie v klube Motýle.
25. január 2019

Zimné tvorenie a vyrábanie v klube Motýle.


Januárová vychádzka
16. január 2019

Počas januára sme sa na vychádzke spoznávali okolie školy, takto sa v školskom klube hráme a zabávame...


Zážitkové učenie o králikoch v SŠKD
16. január 2019

Deti si odniesli nové poznatky a zážitky.


Paketáž a Hviezda školského klubu
20. december 2018

Počas výtvarnej súťaže Snehuliakovo sme zhotovili technikou paketáže nášho snehuliaka a nacvičili sme si choreografiu počas súťaže "Hviezda školského klubu".


Spoznávame našu školu
18. december 2018

Odkiaľ sa berie teplo v našej škole? Tak to sa dnes dozvedela trieda mravcov SŠKD, ktorá navštívila priestory kotolne našej školy.


December u Delfínikov v klube
17. december 2018

V mesiaci december to u delfinikov vyzero takto...


Beseda s knihou
12. december 2018

Viete, ktoré je najchladnejšie, obývané miesto na Zemi? Je to Oymyakon, dedinka v Jakutsku na Ďalekom východe. Namerali tam rekordnú teplotu až - 71° C. Aj takéto zaujímavosti nám prišla porozprávať pani Danka Ďuračíková z krajskej knižnice. Predstavila nám tiež knižku : Puffin Peter, ktorej autorom je Peter Horáček. Opisuje v nej príbeh dvoch puffinov, Petra a Pavla a ich nerozlučné priateľstvo. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.


Vianočné tradície vo Včielkach
11. december 2018

Utorkové predvianočné poobedie v školskom klube vo včielkovej triede sa nieslo v znamení vianočných tradícií. Mali sme krásnu besedu s pani knihovníčkou Mgr.Ľuboslavou Gottwaldovou, ktorá nám porozprávala o vianočných tradíciách nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.


Besiedka o strachu
4. december 2018

V jedno popoludnie k nám do klubu Motýle prišla pani z knižnice so zaujímavou knihou - Gruffalo. Deti absolvovali bohatý program o strachu, predsudkoch, prefíkanosti a nezdolnosti. Tiež sme sa okrajovo zaoberali životným prostredím a lesmi.


Čitanie v klube
29. november 2018

V klube Motýle sme čítali knihu Mimi a Líza. Mimi je slepá a ovláda Braillovo písmo. Deti táto téma veľmi zaujala a tak sme si vyskúšali, aké je to byť pár hodín nevidiaci. Vylúštili šifru v Braillovom písme, spoznávali sa iba hmatom, cibrili si sluch. A záver? Obdivujeme všetkých, ktorí nevidia, za ich odvahu, vytrvalosť a schopnosti.


Delfínikovia v akcii
28. november 2018

Počas novembra sme mali v triede Delfínikov množstvo akcií: oslavu narodenín, tanec, spev, tvorivé dielne ...


Šarkaniáda s Mravcami
5. november 2018

Je to úžasný pocit, keď zistíš že šarkan ktorého si vyrobil aj lieta.  


Halloween v klube
26. október 2018

Halloween party patrí medzi obľúbené akcie v našom školskom klube. Za posledné obdobie sa náš školský klub rozrástol a tak sme akciu presunuli do veľkej telocvične. Oplatilo sa, deti mali viac priestoru na šantenie a súťaženie.


Október v klube
24. október 2018

Počas októbra sme u delfínkov v klube tvorili mnoho jesenných dekorácií, halloweenskych strašidiel aj tekvičiek zo slaného cesta. Veľakrát si počas tvorivej práce spievame slovenské ľudové pesničky alebo nám pani vychovávateľka číta knižky a po práci si radi zatancujeme. Počas pekného počasia si vonku užívame veľa zábavy a zostane nám čas aj na prípravu na vyučovanie.


Jesenná oberačka v triede Žabky
23. október 2018

V rámci akcie nášho klubu "Jesenná oberačka" sa deti z klubu Žabky zapojili hlavne kreatívne. Vytvárali z papiera rôzne koláže na tému "Jeseň a jej plody"


Turistická vychádzka v lesoparku Chrasť
19. október 2018

Už je október, no teplé babie leto nás opäť vytiahlo na prechádzku do lesoparku Chrasť. Boli sme zvedaví, ako nám zrekonštruovali preliezky a tiež sme si chceli nazbierať žalude a gaštany na pripravované tvorivé dielne. Vyšantili sme sa na lanovke, niektorí sa predviedli v akrobatických skokoch na trampolínach a nakoniec sme si potrénovali rýchlosť a obratnosť pri naháňačkach. Den sa nám vydaril, bola zábava a aj počasie nám prialo.


Jesenná oberačka
19. október 2018

Týždeň tvorivých aktivít na tému : Jesenná oberačka v lienkovej triede. Deti si priniesli aspoň 1ks ovocia a zeleniny, ale takej, ktorá sa pestuje a urodí u nás na Slovensku. Na výzdobu oddelenia priniesli plody zo šípky, trnky, jarabinky a tiež malé ozdobné tekvičky a tekvice. Každý deň sme si porozprávali o dôležitosti vitamínov z ovocia a zeleninky pre naše zdravie, vitalitu a energiu, Prostredníctvom prezentácie, videí, pesničiek a zábavných hier si budeme pamätať, čo potrebuje naše telo pre zdravý vývin. Nakoniec sme si pripravili malú ochutnávku v podobe zeleninových chlebíkov a ovocných jednohubiek, veľmi nám chutili hlavne vlašské oriešky. Zeleninka, ktorú sme nespapkali, poslúžila naším kreatívnym ručičkám pri tvorbe postavičiek, zvieratiek, vesmírných telies - nakoniec, veď posúďte, ako sa nám vydarili!


Jesenná oberačka u Motýľov
19. október 2018

Počas "Jesennej oberačky u Motýľov" sme celý týždeň kreovali, vymýšľali a ochutnávali v duchu jesene. V pondelok sme si urobili "Apple Day", v utorok zas "Pumpkin Day", v stredu sme vzdali hold zelenine, štvrtok sme mali "Bobuľový" a v piatok sme to všetko zmixovali do "Smoothies" - Howk!


Svetový deň mlieka v klube
2. október 2018

Svetový deň mlieka sme si v školskom klube pripomenuli rôznymi kreatívnymi súťažami a aktivitami týkajúcich sa mlieka a výrobkov z neho. Podstatou tohto projektu bolo poukázať na význam mlieka pre rastúci organizmus detí, že je dôležité pre stavbu kostí, zubov ale i celkový stav organizmu a zdravie človeka.


Piknik v Bôrickom parku
19. september 2018

Školský rok nám už začal, ale počasie nám ešte stále pripomína prázdniny :-) Preto sme sa s deťmi zo školského klubu rozhodli vyjsť si na malý piknik do vynoveného Bôrického parku. Dúfame, že si podobnú akciu ešte zopakujeme :-)


Beseda so spisovateľkou Hanesovou
14. september 2018

V piatok 14. septembra nás prišla navštíviť pani Anna Hanesová - spisovateľka a zároveň bývalá učiteľka materskej školy, ktorá svoju lásku k deťom zhmotňuje v knižkách pre najmenších. Pani Hanesová nám predstavila jej poslednú knižku "Slniečkové dobrodružstvá" kde mimo iného opisuje i svoju lásku k zvieratkám. Viac ale neprezradíme... knižku si treba prečítať :-)


Športovo-turistický deň v školskom klube
12. september 2018

Naša výprava do lesoparku Chrasť bola skúškou zdatnosti a vytrvalosti našich detí. Bolo to príjemné spestrenie našich pobytov na čerstvom vzduchu.Online: 1 návštevník © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník