Dnes je nedeľa 22. mája 2022. Meniny: Júlia, Juliana
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • I. vých. odd. SŠKD - Mgr. Monika Bálintová (vedúca klubu)
  • II. vých. odd. SŠKD - Mgr. Daša Matejková
  • III. vých. odd. SŠKD - Mgr. Mária Súlovcová
  • IV. vých. odd. SŠKD - Róbert Štolfa
  • V. vých. odd. SŠKD - Bc. Alžbeta Cesneková
  • VI. vých. odd. SŠKD - Mgr. Dávid Ilčík
  • VII. vých. odd. SŠKD - Bc. Zuzana Freer

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:

Vážení rodičia,

v zmysle školského poriadku a epidemiologických opatrení nesmú rodičia vstupovať do budovy školy. Z tohto dôvodu Vás prosíme, aby ste vychovávateľov jednotlivých oddelení v školskom klube kontaktovali na týchto telefónnych číslach (stiahnuť zoznam). Rodičia si s vychovávateľom dohodnú spôsob vyzdvihnutia dieťaťa pri hlavnom vchode do školy.


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu
školský rok2021/2022

Ako vznikla kniha
12. máj 2022

My, Žabky, sme vášniví čitatelia. Boli sme zvedaví, ako taká kniha vznikala. Preto sme naštívili knižnicu a dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o histórii papiera, kníhtlače a počiatkoch písma.


Divadielko: Starý pes
11. máj 2022

A tak my deti zo VII.oddelenia(II.LN + VI.DF) sme si pripravili malé, divadelné predstavenie s názvom: Starý pes pre Vás mamy, lebo Vás máme radi. V závere sme si ešte zaspievali pieseň: Červené jabĺčko v doprovode p.uč.Janky a celé vystúpenie sme ukončili básničkou: Mamička. Chceli sme Vás potešiť, možno prekvapiť a zároveň takýmto spôsobom vyjadriť svoju lásku k Vám. Divadielko sme si užívali, aj keď tréma a stres zohrali svoju úlohu....,ale to predsa nevadí, veď to sa stáva aj dospelákom.


Darček pre mamičku
11. máj 2022

Deti v klube Motýľov sú veľmi šikovné, tvorivé, čo sa nakoniec ukázalo i pri zhotovovaní darčeku pre mamičky. Deti sa v klube radi hrajú s rôznymi stavebnicami, drevenými kockami, montessori hrami... a počas hry sa menia na malých stavbárov a architektov.


Jar je tu!
27. apríl 2022

V mesiaci marec a apríl sa niektoré deti zapojili do kreatívnej súťaže Jar je tu! Mohli nakresliť, namaľovať, vyrobiť všetko čo sa týka jari, či už zajačika, vajíčko, kuriatko, ovečku, jarnú prírodu, vyrobiť jarnú dekoráciu... alebo mohli zložiť peknú básničku o jari, alebo vymyslieť príbeh... Deti nás prekvapili veľmi peknými prácami. Každá práca mala súťažné číslo a deti si samé volili svojich favoritov. Všetci zúčastnení boli odmenení.


Motýle v knižnici
22. apríl 2022

Trieda Motýľov v Krajskej knižnici na Mimi a Líze Text: Deti z klubu Motýľov dňa 22.4. 2022 navštívili Krajskú knižnicu v Žiline. Deti sa v nej vzorne správali, aktívne odpovedali na otázky, hlásili sa na doplnenie, bolo vidno, že ich prednáška o Mime a Líze naozaj baví. Pochválila ich aj pani, ktorá viedla debatu, akí sú šikovní. Skúšali sme sa vcítiť do role nevidiaceho, vyskúšali sme si ohmatať predmety a hádať čo máme v rukách. Spoznali sme Braillovo písmo, videli paličku pre nevidiacich, ohmatali knihy aj pexeso pre nevidiace osoby.


Vajíčkobranie
13. apríl 2022

Pred veľkonočnými prázdninami sme pre deti v školskom klube pripravili veľkonočnú naháňačku za vajíčkami. Vajíčka boli plné sladkých prekvapení - tri, dva, jeden štart... Kto bude mať najviac?


Hry v klube Motýľov
7. apríl 2022

Počas marca sme zažili v poobedňajšom klube v triede Motýľov veľa zábavy, množstvo hier, montessori aktivít a súťaží.


Motýle v Bôrickom parku
6. apríl 2022

Trieda Motýľov v Bôrickom parku. Vyšli sme si na vychádzku do parku, kde sme sa spoločne zahrali a užívali si šmýkačky a hojdačky. Bola to zábava!


Návšteva knižnice - Lienky
25. marec 2022

Dňa 25.3.2022 bol slnečný a príjemný piatok, ako stvorený na vychádzku. A tak sa Lienky v rámci klubu vybrali do knižnice, v ktorej mali pre nás pripravenú besedu o včielkach. Po peknej prezentácii, počas ktorej sa dozvedeli veľa zaujímavosti zo života včielok, si mohli vlastnoručne vyrobiť sviečku z včelieho vosku.To bola aktivitka, ktorá sa deťom veľmi, veľmi páčila a oni mohli prejaviť svoju šikovnosť a zručnosť pri tvorení.


Žabky v parku
24. marec 2022

Žabky v parku spoznávajú krásy jari a vychutnávajú si jarné slniečko.


Celoklubová akcia – Karneval
25. február 2022

V piatok, 25.2.2022, bolo v našom školskom klube skutočne veselo. Konal sa karneval plný zábavných aktivít, zaujímavých masiek, veľkého množstva smiechu a nemohlo chýbať ani bohaté hodovanie na rôznych maškrtách. Naša zábava bola sprevádzaná taktiež bližším spoznávaním tradícií a pôvodu fašiangov. Spoznanie týchto tradícií môžeme využiť budúci rok pri karnevale a tvorbe nových masiek. Už teraz sa nevieme dočkať! Vo fotogalérii si môžete pozrieť ako sme si užili tohtoročný karneval a masky, ktoré zmenili náš deň v škole na skutočnú veselicu!


Zimné hry v SŠKD
11. február 2022

Pre deti sme v školskom klube počas januára pripravili veľa zaujímavých hier a súťaží, pri ktorých sa naše deti na snehu poriadne vyšantili. Deti mali o zábavu postarané a tentokrát súťažili v družstvách. Pani vychovávateľky a páni vychovávatelia si pre deti prichystali 8 zábavných stanovíšť, ktoré deti veľmi bavili a mali z nich radosť napr. prekážkové dráhy, triafanie snehových gúľ do terča, triafanie farebných kruhov na kužele, lovenie rybiek a kŕmenie tučniaka, preteky na boboch, bludisko a iné. Všetci účastníci zimných hier boli odmenení a najlepšie družstvá získali vecné ceny, sladkosti a vitamíny. Srdečne gratulujeme!


Január v klube Motýľov
7. február 2022

V mesiaci január sme v klube Motýľov zažili veľa zábavy. Najviac nás bavili sánkovačky, komunitné hry, bádateľské montessori hry - stopy zvierat, stoličkový tanec, pletenie náramkov priateľstva a športové hry, na ktorých náš klub získal krásne 3. miesto. Gratulujeme!


Celoklubová akcia – Hviezdy klubu
7. február 2022

V tomto školskom roku sa nám podarilo zrealizovať jednu z obľúbených akcií našich detí – Hviezdy klubu. Súťažili sme v rôznych disciplínach ako napr. spev, tanec, prednes, recitácia, folklór, športové disciplíny, cudzie jazyky, matematické znalosti, stavebnice, kúzlenie, kreslenie či hranie na hudobné nástroje.
Všetci súťažiaci boli úžasní a s úsmevom na tvári a radosťou predviedli svoje schopnosti najlepšie ako vedeli. Veru, bolo pre nás náročné rozhodnúť o víťazoch a preto sme do hlasovania zapojili práve deti, ktoré si všetky vystúpenia mohli pozrieť z videozáznamu a venovať svoje hlasy talentom, ktoré sa im páčili najviac.
Odkaz na video: https://youtu.be/Su-37-ZHmik

Hlasovanie bolo napínavé a tu sú naši víťazi:
1. miesto: Emma Matejová z triedy Včielok (tanec) a Tamara Helbichová z triedy Ježkov (tanec)
2. miesto: Miroslav Hlavička z triedy Chrobáčikov (klavír)
3. miesto: Melánia Podhradská z triedy Motýlikov (kreslenie)


V. oddelenie (II.JŽ + IV.DF) – Prišla k nám návšteva (Šašovia)
4. február 2022

Začiatkom nového mesiaca sme sa naladili na vlnu zábavy, ktorá nás bude, dúfame, neustále sprevádzať. Naše oddelenie bolo plné šašov s vtipnými výzormi aj menami. Táto zábava bola sprevádzaná aj novými poznatkami, ktoré sme sa naučili. Spoznali sme niekoľko základov kreslenia, ktoré využijeme a budeme môcť neustále zlepšovať pri našich ďalších výtvoroch.


V. výchovné oddelenie (II.JŽ + IV.DF) – mesiac rekordov
3. december 2021

V mesiaci november sme sa zahrali na skutočných rekordmanov a rekordmanky! Zisťovali sme množstvo zaujímavostí prostredníctvom rôznych disciplín ako napríklad státie na jednej nohe alebo skok do diaľky. Na jednej nohe sme vydržali stáť 14 minút! Taktiež sme hľadali najširší úsmev oddelenia, najdlhšiu nohu či ruku. Najširší úsmev meral 7 centimetrov, najdlhšie chodidlo 35 centimetrov a najdlhšia dlaň takmer 15 centimetrov. I keď sme neprelomili svetové rekordy, najdôležitejšie pre nás bolo, že sme sa zabavili.


Halloween
27. október 2021

Dnes sa Lienky zmenili na najstrašnejšie príšerky. Strašidelnou párty s maskami, strašidielkami,vyrezanými tekvičkami, maškrtami, detským šampanským, hudbou, tancom a aj tajomstvami v mystery boxe zažili plno zábavy, smiechu, bláznivého tanca a nečakaných prekvapení.


V. výchovné oddelenie (II.JŽ + IV.DF) – Halloween
27. október 2021

Deň pred jesennými prázdninami sme sa v školskom klube preniesli do strašidelného sveta plného nebezpečných príšer a hrôzostrašných masiek. Bolo to tak strašidelné, že pravidlá, ktoré nám v našom oddelení stále platia sa vyľakali a odišli preč! A tak to veru aj vyzeralo... zmenili sme sa na múmie, deti uvoľnili svoje príšerky, ktoré sa ukrývali v ich vnútri a zažili sme veľa zábavy bez pravidiel!


Halloween v klube Žabiek
27. október 2021

... a takto sme strávili Halloween v klube Žabiek.


Halloween v Motýľoch
27. október 2021

V triede motýľov sme sa počas Halloweenu zabávali, súťažili v rôznych disciplínach, tancovali i spievali. Žiaci sa v priebehu pár minút premenili na rôznorodé strašidelné masky napr.: duchov, ježibabky, kostlivcov, čierne mačky, hasiča atď. Bola to veľká zábava!


Zábavné popoludnie v Bôrickom parku
20. október 2021

Jesenné počasie nám prialo a tak sme sa vybrali na vychádzku do Bôrického parku. Vyšantili sme sa na preliezkach, trénovali svaly na hrazdách a po krátkej olovrantovej prestávke sme stihli ešte pomaľovať úsmevnými obrázkami chodníky v parku, aby sme potešili a rozosmiali okoloidúcich návštevníkov.


Máme radi ovocie i zeleninu (I.MO)
18. október 2021

Ovocie? Zelenina? Mňááám. V piatok sme mali v SŠKD smoothie day. My prváci sme si s pomocou p.vychovávateľky urobili 2 druhy mixovaných vitamínových bomb: ovocné i zeleninové smoothie. Chutili nám obe. Niektorí z nás si smoothie skúšali urobiť za pomoci svojich rodičov aj doma.


Svetový deň umývania rúk a Vit a Min v klube Lienok
15. október 2021

Pri príležitosti Svetového dňa umývania rúk(15.10.) a celoškolského projektu: Hovorme o jedle, sme si v našom lienkovom klube urobili malú ochutnávku, zdravých nápojov(bylinkový čajík, aloe vera, vyskúšali sme si ako chutí rakytník(jedna malá bobulka nám zabezpečí dennú dávku vitamínu C) a zároveň sme si zopakovali, prečo je tak veľmi dôležitá hygiena rúk, hlavne v tomto našom kovidovom období...Veľa sme sa dozvedeli a aj poučili.


Deň vďačnosti v klube včielok
12. október 2021

Koncom septembra sme si pripomenuli Deň vďačnosti. Mnohokrát si ani neuvedomujeme za čo všetko máme byť vďační.Rozprávali sme sa o dobrých veciach, ktoré iní pre nás urobili alebo nám pomohli urobiť. Následne sme si urobili ďalší zoznam nápadov, ktoré by sme mohli realizovať voči druhým. Od jednoduchého pozdravu s úsmevom, ktorý venujeme každému, koho cez deň stretnete až po pomoc nielen kamarátom ale aj rodičom. Nakoniec sme naše nápady nakreslili.


Deň čokolády vo včielkovom klube
12. október 2021

Aj tento rok sme si pripomenuli Deň čokolády, veď všetci máme radi túto maškrtu. Zo zaujímavého filmu sme sa dozvedeli ako vzniká čokoláda. Nové informácie nás veľmi prekvapili. Potom nasledovala ochutnávka čokolády so zatvorenými očami a porovnávali sme jednotlivé chute čokolád. Na záver sme porovnávali zloženie čokolád a naučili sme čo si budeme čítať na obale tejto pochúťky, keď si ju pôjdeme kupovať. Mňam!


Jesenné hry v školskom klube
11. október 2021

Pekné jesenné počasie sme využili na športové popoludnie. Deti mohli súťažiť v netradičných pohybových súťažiach. Mali sme sedem súťažných stanovíšť a cieľom bolo nazbierať čo najviac bodov. Deti boli vyhodnotené podľa jednotlivých ročníkov. Z každého ročníka boli ocenení traja najlepší, ale samozrejme sladkú odmenu dostal každý, ktorý sa zapojil do súťaže.


September v klube Lienok
1. október 2021

V septembri sme v klube Lienok zažili veľa.
Triedne divadielko v réžii Loranka Grznára
Celoklubová akcia: Vďačnosť, v ktorej sme vyjadrili poďakovanie za všetko dobré, čo v živote máme...
Pani Jeseň - tvoríme z prírodnín
Zábavné hry na školskom dvore aj s heligónkou v podaní Ninky Ondrovej


September plný zážitkov (V. výchovné oddelenie - II.JŽ + IV.DF)
29. september 2021

Prvý mesiac školského roka máme úspešne za sebou. Chvíľku nám trvalo kým sme si opäť zvykli na školský režim avšak zábava s kamarátmi nám v tom dokázala veľmi pomôcť. Počas septembra sme v našom oddelení medzi sebou privítali žiakov z triedy delfínov a opätovne sa spoznávali. Dozvedeli sme sa niekoľko nových vecí o každom z nás. Naše nové kamarátstva sme upevňovali prostredníctvom rôznych spoločných športových aktivít. Nemohlo chýbať spoznávanie nových hier, zlepšovanie spolupráce a taktiež základných pohybových zručností. Popritom všetkom sme objavili i malé „chybičky krásy“ v našom správaní alebo športových výkonoch, na ktorých môžeme počas celého školského roka pracovať. Držíme sa hesla, že chyby nie sú zlé, pretože každý z nás sa z nich môže niečo naučiť. Aby toho nebolo málo, tak traja z nás sa pri príležitosti Svetového dňa vďačnosti zmenili na skutočných hercov a na vlastnej koži zažili aké náročné je natáčať film – skúšanie, opakovanie rovnakých scén, nepodarené zábery... Toto všetko však viedlo k nášmu finálnemu dielu – príbehu s názvom „Vďačnosť“, ktorý si môžete pozrieť v priloženom odkaze. Dúfame, že sa Vám naše zážitky a rovnako i príbeh páčia. My sa už tešíme na ďalší mesiac, ktorý bude taktiež plný zábavy a nových skúseností.

Film Vďačnosť: https://youtu.be/ddVtVRzmifkOnline: 5 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník