Dnes je pondelok 27. januára 2020. Meniny: Bohuš
Testovanie 5–2019 výsledky ... MATEMATIKA 74,5 %, o 11,1% viac než celoslov. priemer. SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA - 74,3 %, o 9,5 % viac než celoslov. priemer.   • • •   DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ29. január 2020 (streda) od 8.00 hod.   • • •   Polročné prázdniny3. február 2020 (pondelok)Začiatok vyučovania4. februára 2020.   • • •   Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 - 2. - 4. apríl 2020 - telefonicky +421 41 568 3006 alebo prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Výsledky Testovania 5-2019

Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ - Testovanie 5 - 2019

MATEMATIKA
priemerná percentuálna úspešnosť školy: 74,5 %
národný priemer: 63,4 % + 11,1 %

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA 
priemerná percentuálna úspešnosť školy: 74,3 %
národný priemer: 64,8 % + 9,5 %

V tomto školskom roku sa testovania zúčastnili 33 žiaci, z toho 3 cudzinci. Vzhľadom k tomu, že testovacím jazykom je jazyk slovenský, boli žiaci komunikačne znevýhodnení.KOMPARO - výsledky testovania žiakov 8.- 9. ročníka

KOMPARO - testovanie žiakov 8. ročníka  

MAT
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 69,9 %
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 53,8 % 

SJL    
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 76,0 %
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 64,2 % 

GEG
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 76,1 %
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 62,2 % 
 
BIO
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 60,6%
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 52,2 % 
 
V matematike, v slovenskom jazyku a literatúre, v geografii a v biológii sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.  
 
KOMPARO - testovanie žiakov 9. ročníka
MAT
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 55,6 %
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 49,7 % 
 
SJL
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy - 67,3 %
Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR - 61,7 % 
 
V matematike sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.


Deň otvorených dverí

Vážení rodičia, návštevníci, priatelia školy,
dovoľte nám, aby sme Vás pozvali na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ dňa

29. januára 2020 (streda) v čase od 8.00 hod.

Môžete si pozrieť, ako žiaci na hodinách pracujú, aké metódy sa na vyučovaní používajú a mnoho iného. Parkovanie je možné v areáli školy. Viac o našej škole sa môžete dozvedieť na tomto odkaze.

Tešíme sa na Vás.

vedenie školyPolročné prázdniny

Milí žiaci, 
v školskom roku 2019/2020 sú polročné prázdniny naplánované v termíne 3. február 2020 (pondelok)Vyučovanie začína v riadnom čase 4. februára 2020.

vedenie školyZápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 v dňoch

2. - 4. apríla 2020. 

 

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa

  • prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu
  • telefonicky na čísle +421 41 568 3006 

Po odoslaní elektronickej prihlášky Vám budú e-mailom zaslané potvrdzujúce informácie o prihláške. Zároveň Vás srdečne pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý organizujeme pravidelne počas školského roka. Tu môžete získať informácie o štúdiu a zoznámiť sa s moderným prostredím našej školy.Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • Alžbeta Cesneková
  • Mgr. Zuzana Freer
  • Mgr. Veronika Fujáková
  • Mgr. Daša Matejková
  • Mgr. Mária Súlovcová
  • Róbert Štolfa

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu

Hviezdy klubu
17. január 2020

V jedno piatkové popoludnie si deti zo všetkých oddelení školského klubu detí zmerali sily vo svojich talentoch. Vypočuli sme si spevácke čísla a vtipy, videli tanečné show a kúzla, zasmiali sme sa na divadelných scénkach. Bolo náročné rozhodnúť, kto je najlepší, a preto žiacka porota a pani vychovávateľky dlho vyberali, až napokon určili mnoho miest a ocenení, ktoré ale neboli podstatné - hlavné je, že sme sa zabavili a ukázali, čo v nás je.Vianočná besiedka v klube Lienok
19. december 2018

Vianočná nálada, koledy, pesničky, gitara, spev, tanec, punč, džúsiky, ovocie, čokoládky a chrumošky. Tak by sa dalo v skratke opísať náše štvrtkové popoludnie v klube. Po dobrej zábave sme na záver vypustili lampión šťasťia s menami spolužiakov, ktorí s nami nemohli byť. Krásne Vianoce všetkým...


Vianoce u Motýľov
18. december 2019

V predvianočnom období išli deti z klubu Motýle na vianočne trhy do centra mesta a tiež si usporiadali triednu besiedku s výrobou voňavých dekorácií a kakaom.


Zima v knižnici
29. november 2019

V knižnici si pre deti z klubu Motýle pripravili workshop o zime a o vianociach. Odchádzali sme nabalení novými (aj zimnými) knihami a možnými darčekmi pre rodičov.


Prípravy na vianočnú burzu
21. november 2019

Tvorivé aktivity v klube Motýle neutíchajú a deti majú možnosť rôznymi technikami vytvárať krásne veci na predaj. Už sa na ne tešíte?


Jeseň v parku (klub Včielok)
30. október 2019

Krásne jesenné počasie bolo stvorené na vychádzky mimo areál školy. Deti zo včielkového klubu sa "vyšantili" v parku Chrasť a v parku na Bôriku.


Delfíny a ich zdravá výživa
29. október 2019

Delfíny si počas týždňa zdravej výživy pripravovali spoločné smoothie z ovocia, ktoré im najviac chutí. Pripravili sme si mliečnu aj nemliečnu verziu. Bombastický nápoj plný vitamínov nám veľmi chutil. Zo zeleninky sme si spravili mrkvovú nátierku.


Týždeň zdravej výživy vo Včielkach
28. október 2019

Z hrozna a hrušiek sme si vyrobili chutných a zdravých ježkov. Práca sa nám pekne vydarila a na záver nám pani vychovávateľka pripravila ovocné smooties.


Hady v klube Mravčekov
25. október 2019

Dnes nás navštívili hady. Niečo sme sa o nich dozvedeli a prekonali strach, ktorý prirodzene vyvolávajú.


Zdravá výživa v klube Žabiek
25. október 2019

Počas týždňa Zdravej výživy si Žabky priniesli hrušky a hrozno, z ktorých vytvorili zábavných a zdravých ježkov. Veľmi ich to bavilo, veď sa pozrite sami...


Halloween party v klube
25. október 2019

Halloween party je obľúbená detská akcia, na ktorej môžu deti využiť svoju kreativitu pri výbere strašidelnej masky, tanečné schopnosti na diskotéke a športové nadanie a logiku pri súťažiach. Nesmieme zabudnúť na losovanie o najkrajšiu masku a krásne popoludnie vonku je za nami.


Týždeň zdravej výživy v klube
25. október 2019

V jesenný týždeň pred Halloweenskou party sa deti v klube Motýle opäť naučili niečo nové. V rámci akcie Vit&Min mali možnosť vyrvoriť si tekvicu plnú dužiny a semiačok, ochutnávať semienka a oriešky, vyrobiť a zjesť pomazánky a celozrenné pečivo, zistiť čo je minerál a vyzdobiť si kameň, zrobiť a ochutnať rôzne čaje popri tvorení jesenných obrázkov. O zážitky nebola núdza.


Týždeň zdravej výživy v klube Mravčekov
23. október 2019

V klube Mravčekov sme čapovali vitamíny :-) 


Zdravá výživa
21. október 2019

Počas týždňa zdravej výživy sa deti v lienkovom klube veľmi snažili.Bolo to aj ťažké nechodiť do bufetu na sladkosti, nenosiť na desiatu maškrty, ale ovocie, zeleninu a všetko, čo je zdravé, aj keď to možno chutí menej ako pelendrek, či gumový cukrík. V škole si pripravili jablkovo - hruškové pyré, ochutnali sušené ovocie, ryžové chlebíky, ovsenné lupienky s bezlaktózovým mliekom, sojovo- banánové mliečko a všetko možné ovocie, ktoré si priniesli na ochutnávku. S úsmevom na tvári vychutnávali všetky dobrotky.


Žabky a Delfíny v lesoparku
17. október 2019

Žabky a Delfíniky strávili nádherné popoludni v žilinskom lesoparku. Bola to skvelá zábava!


Motýliky na hostine
11. október 2019

Deti z klubu Motýle boli pozvané na hostinu do Novej Synagógy. Umeleckou a pohybovou činnosťou si prichystali parádnu slávnosť. Či im chutilo, to sa ich musíte spýtať osobne.


Gaštankovia
10. október 2019

V klube Delfínikovia, sme vyrábali gaštankov zo šroubov. Každý z nás si vyrobil svojho kamaráta, či už zvieratko alebo panáčika. Táto aktivita nás veľmi bavila.


Montessori hry v klube
9. október 2019

Po vyučovaní sa v klube Delfiníkovia radi hrávame s montessori hrami- t.j, že sa Účíme formou hry...spoznávame mince a vieme ich aj porátať :-), s rybkami sa zase radi hráme a tým si cvičíme presnosť, lebo vyhráva ten, ktorý uloví najviac rybiek a s hrou "dokáže prasa lietať?" popisujeme vlastnosti zvierat, napr. či je zviera cicavec, ci žije v lese, v mori, či zviera vie lietať a mnoho ďalšieho...veľmi sa pri tej hre zabávame


Ukážka skutočných húb
2. október 2019

V dňoch od 30.09 -02.10.2019 nám pani vychovávateľka Mgr.Daša Matejkova priniesla ukážku skutočných húb z lesa. Ukážka kolovala po 1. aj 2. stupni ZŠ, kde si mali deti možnosť huby prezrieť, ovoňať....a jedle aj ohmatať. Pracovali sme aj s encyklopédiou, keďže niektoré huby deti nepoznali.


Deň čokolády v klube Lienok
27. september 2019

Celý september sa niesol v znamení čokolády. V klube sme tvorili nápady na špeciálne, nezvyčajné obaly na čokoládu, vybrali sme sa aj do lesoparku na čokoládový piknik. Spoznali sme čokoladové bôby, z ktorých sa táto dobrota vyrába a skúmali sme chuť a druh čokolády so zaviazanými očami. Mňam,tá bola skvelááá! Dobila nás toľkou energiou, že sme vydržali šantiť ešte hodinu na preliezkách, trampolínach a lanách. V ďalšom týžni nás čakalo prekvapenie. Naši skvelí rodičia nám zabezpečili čokoládovú fontánu aj ovocie a tak sme mali lukulské hody! Pooblizovali sme si všetky prsty, keď sme ochutnávali čokoládové ovocie a hodnotili, ktoré je najlepšie. Na konci mesiaca sme mali vyhodnotenie výtvarnej súťaže. Aj tu sa nám pošťastilo a dve dievčatá z nášho klubu získali II.miesto za naj obal čokolády. Bol to super september!


Deň čokolády
18. september 2019

Jedného dňa v klube Motýle nebolo počuť žiadne rozhovory o ovocí, zelenine a zdravej strave, ale len sladké reči o čokoláde. V rámci medzinárodného dňa čokolády sme usporiadali ochutnávku a hádanie rôznych druhov čokolády a kakaa. Deti tiež vymýšľali a tvorili obaly na nové, šialené druhy čokolády. Ochutnali by ste?


Deň čokolády
17. september 2019

13. septembra bol Medzinárodný deň čokolády, ktorú všetci milujeme. Naučili sme sa o nej veľa nových a zaujímavých informácií a potom nastal čas ochutnávania. Ďakujem rodičom za skvelú podporu.


Piknik
17. september 2019

Počas pekného jesenného piatku sa deti zo SŠKD Motýle, Žabky a Delfíny vybrali na vychádzku a piknik do Parku Ľudovíta Štúra. Tu mali možnosť zašportovať si, oddychovať, kreovať z prírodných materiálov, zabávať sa.


Deň čokolády
13. september 2019

Keďže bol 13.9.2019 Medzinárodný deň čokolády, aj náš týždeň v školskom klube bol čokoládový a to doslova. Testovali sme rôzne druhy čokolády a hovorili si zaujímavosti o tejto sladkej maškrte, vyrábali sme si čokoládové cookies a hrnčeky s horúcou čokoládou a robili sme pokus s čokoládovými tyčinkami. Chcete vedieť, ako pokus dopadol? Zastavte sa u nás - v triede Chrobáčikov.Online: 9 návštevníkov © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník