Dnes je piatok 3. júla 2020. Meniny: Miloslav
Návrh záujmových útvarov SCVČ stiahnuť.   • • •   Nadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018 - správa merania PISA 2018 pre našu školu - stiahnuť.   • • •   Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok). Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020.    • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Harmonogram záujmových útvarov

Vážení rodičia, milí žiaci,
do pozornosti Vám dávame návrh záujmových útvarov Súkromného centra voľného času ako súčasti Súkromnej základnej školy, Oravská cesta 11, Žilina na školský rok 2020/2021. Stiahnuť si ho môžete na tomto odkaze.

vedenie SCVČNadpriemerné výsledky našej školy v meraní PISA 2018

V apríli 2018 sa v krajinách OECD uskutočnilo medzinárodné meranie PISA 2018 v oblastiach matematická, čitateľská, prírodovedná a finančná gramotnosť. Zúčastnili sa ho aj 15-roční žiaci našej školy, ktorí dosiahli vynikajúce nadpriemerné výsledky vo všetkých oblastiach  nielen nad celoslovenským priemerom, ale aj nad priemerom v krajinách OECD.

Porovnanie priemerného skóre v medzinárodnom meraní PISA 2018

Oblasť čitateľskej gramotnosti 
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 421,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 487,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY:
520

Oblasť matematickej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku: 456,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 560

Oblasť prírodovednej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:433,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 489,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 513

Oblasť finančnej gramotnosti
priemerný výkon žiakov na Slovensku:448,
priemerný výkon žiakov v krajinách OECD: 505,
PRIEMERNÝ VÝKON ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY: 509

Viac podrobností aj s grafickým znázornením nájdete v správe merania PISA 2018 pre našu školu stiahnuť.Letné prázdniny

Letné prázdniny sa začínajú 1. júla 2020 (streda) a končia 31. augusta 2020 (pondelok).
Vyučovanie začína v stredu 2. septembra 2020. 

Všetkým našim žiakom, ich rodičom či zákonným zástupcom želáme príjemné prežitie letných prázdnin, veľa pohody a slniečka. Odpočiňte a naberte síl do ďalších dní nového školského roka.
Správy výchovnej poradkyne

Vyhlásenie ministerstva školstva k prijímacím skúškam na stredné školy v šk. roku 2019/2020

https://www.minedu.sk/minister-skolstva-rozhodol-o-terminoch-a-organizacii-prijimacich-skusok-na-stredne-skoly/

Video tu:
Informácia ku obmedzeniam v súvislosti s COVID-19

Celoslovenské Testovanie 9 pre žiakov 9. ročníkov pre tento školský rok bolo ZRUŠENÉ.

Prijímacie skúšky na talentové odbory sa budú KONAŤ TÝŽDEŇ PO PRERUŠENÍ, t.j. týždeň po návrate do škôl

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu) DO 15. MÁJA 2020.

Riaditeľ ZŠ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií DO 21. MÁJA 2020.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) sa bude konať najneskôr DO 30. JÚNA 2020

2. kolo prijímacích skúšok je v súčasnom čase zatiaľ TERMÍNOVO NEURČENÉ

 


Prihlásenie

Login
Heslo

Súkromný školský klub detíMgr. Monika Bálintová - vedúca

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 6:30 do 17:00. O deti sa starajú kvalifikovaní vychovávatelia.

  • Alžbeta Cesneková
  • Mgr. Zuzana Freer
  • Mgr. Veronika Fujáková
  • Mgr. Daša Matejková
  • Mgr. Mária Súlovcová
  • Róbert Štolfa

Pre deti sú pripravené zaujímavé činnosti, ktoré im umožňujú aktívne si oddýchnuť vo veľmi príjemnom a útulnom prostredí.


V školskom klube sa venujeme rôznym aktivitám, ako sú výtvarné, pracovnotechnické, hudobné, dramatické, športové, evironmentálne a iné záujmové činnosti.

V rámci prípravy na vyučovanie veľmi často pracujeme s počítačmi. Do každej z aktivít nenásilnou formou aplikujeme anglický jazyk a snažíme sa motivovať deti k prirodzenej komunikácii v tomto jazyku. Deti si samy vyberajú činnosti i rôzne aktivity a na základe ich záujmu a preferencií ich realizujeme.

Stiahnite si dokumenty súkromného školského klubu detí v PDF formáte:


Fotogaléria zážitkov zo školského klubu

Jún v klube Motýle
26. jún 2020

Počas posledného školského mesiaca sme napriek rôznym opatreniam stihli v klube zažiť kopu zábavy.


Karneval v klube
21. február 2020

Dňa 21.02.2020 sme v klube zažili popoludnie plné zábavno-súťažných aktivít, hier, tanca a spevu. Predstavili sa nám krásne masky, žrebovali sme pekné ceny a tento deň nám spríjemnil začiatok jarných prázdnin.


Fašiangy v klube
21. február 2020

Dňa 21.2 sme sa s tr. VI.SB zúčastnili prednášky aj tvorivej dielne na tému Fašiangy. Deti si odniesli domov aj krásne masky.


Pancake day
19. február 2020

Palacinkový deň v klube ;)


Pancake day u Motýľov
19. február 2020

V období fašiangov je v Anglicku typický Pancake day a my s deťmi každoročne vypekáme túto sladkú dobrotu. Tento rok si Motýle vyskúšali zamiesiť cesto na belgické wafle, upiecť pochúťku spolužiakom, ozdobiť wafľu džemom, javorovým sirupom alebo šľahačkou a tiež po sebe upratať. Zvládli to na jednotku.


Palacinkový deň
19. február 2020

V stredu pred fašiangovým karnevalom si deti z lienok a včielok spolu osladili popoludnie super palacinkami, ktoré im napiekli pani vychovávateľky.


Waflový deň v klube
19. február 2020

V klube Delfinov sme popoludni ochutnavali sladke dobroty -wafle s nutelou, džemom, sľahačkou i jahodami. Tento deň sme si užili, všetky wafle sme zjedli a veľmi nám chutili.

 


Hviezdy klubu
17. január 2020

V jedno piatkové popoludnie si deti zo všetkých oddelení školského klubu detí zmerali sily vo svojich talentoch. Vypočuli sme si spevácke čísla a vtipy, videli tanečné show a kúzla, zasmiali sme sa na divadelných scénkach. Bolo náročné rozhodnúť, kto je najlepší, a preto žiacka porota a pani vychovávateľky dlho vyberali, až napokon určili mnoho miest a ocenení, ktoré ale neboli podstatné - hlavné je, že sme sa zabavili a ukázali, čo v nás je. Video si môžete pozrieť na tomto odkaze.


Vianočná besiedka v klube Lienok
19. december 2018

Vianočná nálada, koledy, pesničky, gitara, spev, tanec, punč, džúsiky, ovocie, čokoládky a chrumošky. Tak by sa dalo v skratke opísať náše štvrtkové popoludnie v klube. Po dobrej zábave sme na záver vypustili lampión šťasťia s menami spolužiakov, ktorí s nami nemohli byť. Krásne Vianoce všetkým...


Vianoce u Motýľov
18. december 2019

V predvianočnom období išli deti z klubu Motýle na vianočne trhy do centra mesta a tiež si usporiadali triednu besiedku s výrobou voňavých dekorácií a kakaom.


Zima v knižnici
29. november 2019

V knižnici si pre deti z klubu Motýle pripravili workshop o zime a o vianociach. Odchádzali sme nabalení novými (aj zimnými) knihami a možnými darčekmi pre rodičov.


Prípravy na vianočnú burzu
21. november 2019

Tvorivé aktivity v klube Motýle neutíchajú a deti majú možnosť rôznymi technikami vytvárať krásne veci na predaj. Už sa na ne tešíte?


Jeseň v parku (klub Včielok)
30. október 2019

Krásne jesenné počasie bolo stvorené na vychádzky mimo areál školy. Deti zo včielkového klubu sa "vyšantili" v parku Chrasť a v parku na Bôriku.


Delfíny a ich zdravá výživa
29. október 2019

Delfíny si počas týždňa zdravej výživy pripravovali spoločné smoothie z ovocia, ktoré im najviac chutí. Pripravili sme si mliečnu aj nemliečnu verziu. Bombastický nápoj plný vitamínov nám veľmi chutil. Zo zeleninky sme si spravili mrkvovú nátierku.


Týždeň zdravej výživy vo Včielkach
28. október 2019

Z hrozna a hrušiek sme si vyrobili chutných a zdravých ježkov. Práca sa nám pekne vydarila a na záver nám pani vychovávateľka pripravila ovocné smooties.


Hady v klube Mravčekov
25. október 2019

Dnes nás navštívili hady. Niečo sme sa o nich dozvedeli a prekonali strach, ktorý prirodzene vyvolávajú.


Zdravá výživa v klube Žabiek
25. október 2019

Počas týždňa Zdravej výživy si Žabky priniesli hrušky a hrozno, z ktorých vytvorili zábavných a zdravých ježkov. Veľmi ich to bavilo, veď sa pozrite sami...


Halloween party v klube
25. október 2019

Halloween party je obľúbená detská akcia, na ktorej môžu deti využiť svoju kreativitu pri výbere strašidelnej masky, tanečné schopnosti na diskotéke a športové nadanie a logiku pri súťažiach. Nesmieme zabudnúť na losovanie o najkrajšiu masku a krásne popoludnie vonku je za nami.


Týždeň zdravej výživy v klube
25. október 2019

V jesenný týždeň pred Halloweenskou party sa deti v klube Motýle opäť naučili niečo nové. V rámci akcie Vit&Min mali možnosť vyrvoriť si tekvicu plnú dužiny a semiačok, ochutnávať semienka a oriešky, vyrobiť a zjesť pomazánky a celozrenné pečivo, zistiť čo je minerál a vyzdobiť si kameň, zrobiť a ochutnať rôzne čaje popri tvorení jesenných obrázkov. O zážitky nebola núdza.


Týždeň zdravej výživy v klube Mravčekov
23. október 2019

V klube Mravčekov sme čapovali vitamíny :-) 


Zdravá výživa
21. október 2019

Počas týždňa zdravej výživy sa deti v lienkovom klube veľmi snažili.Bolo to aj ťažké nechodiť do bufetu na sladkosti, nenosiť na desiatu maškrty, ale ovocie, zeleninu a všetko, čo je zdravé, aj keď to možno chutí menej ako pelendrek, či gumový cukrík. V škole si pripravili jablkovo - hruškové pyré, ochutnali sušené ovocie, ryžové chlebíky, ovsenné lupienky s bezlaktózovým mliekom, sojovo- banánové mliečko a všetko možné ovocie, ktoré si priniesli na ochutnávku. S úsmevom na tvári vychutnávali všetky dobrotky.


Žabky a Delfíny v lesoparku
17. október 2019

Žabky a Delfíniky strávili nádherné popoludni v žilinskom lesoparku. Bola to skvelá zábava!


Motýliky na hostine
11. október 2019

Deti z klubu Motýle boli pozvané na hostinu do Novej Synagógy. Umeleckou a pohybovou činnosťou si prichystali parádnu slávnosť. Či im chutilo, to sa ich musíte spýtať osobne.


Gaštankovia
10. október 2019

V klube Delfínikovia, sme vyrábali gaštankov zo šroubov. Každý z nás si vyrobil svojho kamaráta, či už zvieratko alebo panáčika. Táto aktivita nás veľmi bavila.


Montessori hry v klube
9. október 2019

Po vyučovaní sa v klube Delfiníkovia radi hrávame s montessori hrami- t.j, že sa Účíme formou hry...spoznávame mince a vieme ich aj porátať :-), s rybkami sa zase radi hráme a tým si cvičíme presnosť, lebo vyhráva ten, ktorý uloví najviac rybiek a s hrou "dokáže prasa lietať?" popisujeme vlastnosti zvierat, napr. či je zviera cicavec, ci žije v lese, v mori, či zviera vie lietať a mnoho ďalšieho...veľmi sa pri tej hre zabávame


Ukážka skutočných húb
2. október 2019

V dňoch od 30.09 -02.10.2019 nám pani vychovávateľka Mgr.Daša Matejkova priniesla ukážku skutočných húb z lesa. Ukážka kolovala po 1. aj 2. stupni ZŠ, kde si mali deti možnosť huby prezrieť, ovoňať....a jedle aj ohmatať. Pracovali sme aj s encyklopédiou, keďže niektoré huby deti nepoznali.


Deň čokolády v klube Lienok
27. september 2019

Celý september sa niesol v znamení čokolády. V klube sme tvorili nápady na špeciálne, nezvyčajné obaly na čokoládu, vybrali sme sa aj do lesoparku na čokoládový piknik. Spoznali sme čokoladové bôby, z ktorých sa táto dobrota vyrába a skúmali sme chuť a druh čokolády so zaviazanými očami. Mňam,tá bola skvelááá! Dobila nás toľkou energiou, že sme vydržali šantiť ešte hodinu na preliezkách, trampolínach a lanách. V ďalšom týžni nás čakalo prekvapenie. Naši skvelí rodičia nám zabezpečili čokoládovú fontánu aj ovocie a tak sme mali lukulské hody! Pooblizovali sme si všetky prsty, keď sme ochutnávali čokoládové ovocie a hodnotili, ktoré je najlepšie. Na konci mesiaca sme mali vyhodnotenie výtvarnej súťaže. Aj tu sa nám pošťastilo a dve dievčatá z nášho klubu získali II.miesto za naj obal čokolády. Bol to super september!


Deň čokolády
18. september 2019

Jedného dňa v klube Motýle nebolo počuť žiadne rozhovory o ovocí, zelenine a zdravej strave, ale len sladké reči o čokoláde. V rámci medzinárodného dňa čokolády sme usporiadali ochutnávku a hádanie rôznych druhov čokolády a kakaa. Deti tiež vymýšľali a tvorili obaly na nové, šialené druhy čokolády. Ochutnali by ste?


Deň čokolády
17. september 2019

13. septembra bol Medzinárodný deň čokolády, ktorú všetci milujeme. Naučili sme sa o nej veľa nových a zaujímavých informácií a potom nastal čas ochutnávania. Ďakujem rodičom za skvelú podporu.


Piknik
17. september 2019

Počas pekného jesenného piatku sa deti zo SŠKD Motýle, Žabky a Delfíny vybrali na vychádzku a piknik do Parku Ľudovíta Štúra. Tu mali možnosť zašportovať si, oddychovať, kreovať z prírodných materiálov, zabávať sa.


Deň čokolády
13. september 2019

Keďže bol 13.9.2019 Medzinárodný deň čokolády, aj náš týždeň v školskom klube bol čokoládový a to doslova. Testovali sme rôzne druhy čokolády a hovorili si zaujímavosti o tejto sladkej maškrte, vyrábali sme si čokoládové cookies a hrnčeky s horúcou čokoládou a robili sme pokus s čokoládovými tyčinkami. Chcete vedieť, ako pokus dopadol? Zastavte sa u nás - v triede Chrobáčikov.Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník