Dnes je štvrtok 2. decembra 2021. Meniny: Bibiána
Informácia o zmene činnosti SŠKD   »»»      • • •   Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023   »»»   prostredníctvom elektronickej prihlášky - www.prvacik.eu.   • • •    Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
 

School podcast

Podcast našich žiakov na rôzne témy. Viac o tomto projekte - prejsť

  Aktuality

Informácia o zmene činnosti SŠKD

Vážení rodičia,
informujeme Vás, že činnosť školského klubu detí na našej škole bude od 1. decembra 2021 (stredy) vzhľadom k aktuálnym epidemiologickým opatreniam a nariadeniam MŠVVaŠ zmenená nasledovným spôsobom.

6,30 – 7,40 hod. – ranný školský klub – Vzhľadom ku zamedzeniu premiešavania skupín pôjde každý žiak do svojej kmeňovej triedy, kde sa bude môcť venovať individuálnej príprave pred vyučovaním. Dozor nad žiakmi budú vykonávať poverení vychovávatelia.

Činnosť poobedňajšieho školského klubu bude skrátená do 16,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a porozumenie vopred ďakujeme.

vedenie školy



Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023

Vážení rodičia, priatelia školy, návštevníci našej stránky,
blíži sa obdobie, kedy sa začínate rozhodovať o vzdelávaní Vášho budúceho prváčika. Naša škola organizuje zápis do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023, ktorý sa bude realizovať v apríli 2022.

Z tohto dôvodu Vám ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa prostredníctvom elektronickej prihlášky na internetovej stránke www.prvacik.eu

Prihlásenie

Login
Heslo

Týždeň zdravej výživy 2015



Už tradičnou akciou počas októbra je v našej škole Týždeň zdravej výživy. Žiaci primárneho a nižšieho stredného vzdelávania si počas týždňa navzájom vymieňali recepty, pripravovali jedlá z chutnej a pritom zdravej stravy, robili spoločné ochutnávky a zabávali sa. V jednotlivých aktivitách sme zisťovali, aký typ stravy je z pohľadu zdravia potrebný pre súčasného človeka. Nielenže sme varili chutne, ale hlavne zdravo. Okrem toho sme zisťovali, čo najčastejšie jedávame, či je naše stravovanie zdravé, nahrávali sme videá, fotili - jednoducho sme si užívali slnečné októbrové dni a pritom sme sa toho veľa naučili. Tu je výsledok nášho projektu...

Primárne vzdelávanie

S pani učiteľkami a pani vychovávateľkami sme počas týchto dní pracovali na týchto aktivitách:

  • Daruj jablko,
  • Mliečny deň,
  • Bylinkové nápoje,
  • Deň bez sladkostí.
Najväčší úspech mal Deň ochutnávok - v stredu, kedy si žiaci spolu pripravili prezentácie vlastných zručností, nápadov a tvorivosti. Jednotlivé triedy sa potom zúčastnili prezentácie svojich receptov v školskej jedálni a navzájom ochutnali, čo vytvorili: ovocné a zeleninové špízy, šaláty, jednohubky, ovocné zvieratká, zvieratkové chlebíčky, sladké koláčiky, zahraničné jedlá.... Šikovné pani vychovávateľky pripravili zeleninové a ovocné šťavy, ktoré všetkým chutili. Na prezentáciu boli pozvané aj deti z materského centra VČIELKA. Pani riaditeľka ocenila aktivitu všetkých. Poďakovanie patrí pani vychovávateľkám, ktoré vyzdobili jedáleň aj školu pútavými plagátikmi a obrázkami, rodičom, ktorí taktiež pomohli receptami, ale aj surovinami, pani učiteľkám za pomoc žiakom a pani vedúcej ŠJ, ktorá nám pomohla zorganizovať celú akciu.


Nižšie stredné vzdelávanie
Výtvarná súťaž
Žiaci piateho ročníka a 1.-4. ročníka sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú organizovala Slovenská potravinárska komora v Bratislave. Úlohou bolo výtvarne spracovať 5 tematických oblastí , napr. každý deň aspoň 5 kusov ovocia a zeleniny, mlieko a mliečne výrobky, pečivo a sacharidy, atď. Výsledky súťaže budú spracované v mesiaci november a zároveň budú vyhlásení aj víťazi tejto celoslovenskej súťaže.

Recepty a ochutnávky
Žiaci piatych a šiesteho ročníka sa vrámci Týždňa zdravej výživy zapojili do rôznych aktivít. Na hodinách angličtiny predstavili svoje recepty, videá a jedlo, ktoré si pripravili a ponúkli v rámci spoločnej ochutnávky. Zbierku receptov si môžete stiahnuť na tomto odkaze. Bolo to výborné. Ďakujeme. Pozrite si video.

Hovorme o jedle
Žiaci sa zúčastnili v rámci týždňa Hovorme o jedle aj na literárnej súťaži Načo sú nám polia, sady. Žiakov téma oslovila a zapojili sa do nej žiaci z V.FA, VII.SVA, VII.SVB, VIII.EA a aj VIII.EB. Žiaci danú tému spracovali formou rozprávky, poviedky či eseje, niektorí dokonca pripojili aj ilustráciu. Výsledky celoslovenského kola budú zverejnené 12.11. na http://www.opotravinach.sk/talks. Dokumenty na stiahnutie:
L. Janovcová | A. Pollino | Ž. Priečinská | T. Uhlíková | zbierky

Kitchen English (zdravé varenie so siedmakmi)
Siedmaci sa v piatkové dopoludnie stretli v našej školskej kuchynke, aby sa nielen naučili používať kitchen English, ale aj pochytili zručnosti vo varení. Varili sme bulgur na sladko a cviklové gnocchi s gorgonzolou a karamelizovanou hruškou. Dobrú chuť alebo Enjoy your meal! Pozrite si video.

Dotazník o zdravom stravovaní
Moderné technológie nám pomáhajú skutočne v každom ohľade. Preto sme ich využili, aby sme zistili názory našich rodičov, návštevníkov stránky, priateľov a pod., a tak sme spustili elektronický online dotazník k zdravej výžive. Samozrejme, že sme ho spravili slovensko-anglicky, keďže sa nielen učíme zdravšie stravovať, ale pritom zdokonaľujeme angličtinu.Tu sú výsledky nášho prieskumu - prejsť

Básnička z tvorivej dielne Simče & Marianny
Naše tvorivé duo ôsmačiek Simonky Štillovej a Marianny Hronskej napísali básničku k týždňu zdravej výživy s názvom Healthy Poem (Zdravá básnička). A nielenže ju napísali, ale aj nahrali. Nech sa páči :)


Ak sa Vám básnička nedá prehrať, stiahnite si ju na tomto odkaze.

Zdravé stravovanie na hodinách nemeckého jazyka V rámci celoškolského projektu Týždeň zdravej výživy sa spolu s p.uč. Haluskovou zapojili žiaci 8. ročníka. Úlohou žiakov bolo spracovať a prezentovať svoj jedálniček akoukoľvek formou (plagát, priniesť potraviny, powerpointová prezentácia....). Jednou z podmienok bolo, aby podľa možností išlo o zdravé potraviny. Žiaci sa do projektu zapojili radi a pre svojich spolužiakov si pripravili program na celú vyučovaciu hodinu.

Dotazník k zdravej výžive Žiaci VIII.EB vytvorili dotazníky ku týždňu zdravej výživy. Na hodine informatiky sme spolu sprcovali časť vyplnených dotazníkov. potom žiaci V.FA spracovali zvyšné dotazníky a skontrolovali, čo si žiaci doniesli na desiatu. Stiahnuť prezentáciu.

Trieda hostí triedu Vrámci Týždňa zdravej výživy sme sa v ôsmom ročníku rozhodli zorganizovať akciu "Trieda hostí triedu". Naša ponuka obsahovala množstvo skvelých zeleninových a ovocných šalátov, restovanú zeleninu, raňajkové musli s jogurtom a taktiež netradičné kúsky ako fazuľový koláč či domáce šťavy, ktorými sme sa navzájom pohostili. O úspechu akcie hovoria sami za seba prázdne stoly a spokojné výrazy.

Vegetariáni versus všetkojediaci Je vegetariánsky spôsob stravovania naozaj zdravší a výhodnejší pre naše telo? Alebo je správny argument, že sme sa narodili ako všežravci? Aj takéto otázky zneli počas tréningovej diskusie, v ktorej sa naši ôsmaci snažili vypočítať plusy a mínusy svojho spôsobu stravovania. Pozrite si video.



Online: 2 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník