Dnes je sobota 26. mája 2018. Meniny: Dušan
Možnosť zápisu žiakov do našej školy je počas celého školského roka. Kontaktujte nás na tejto adrese.
Naše zážitky
  Aktuality

Zber hliníka

Vážení rodičia a milí žiaci,
tak ako minulý rok, tak i v tomto roku pokračujeme v zbere a triedení odpadu. Rozhodli sme sa naše separovanie rozšíriť o hliník. Inšpiroval nás k tomu environmentálne ladený projekt Dajme veciam druhú šancu, ktorý na našej škole prebieha každoročne. Zber bude prebiehať až do 22.6. Zbierať môžete: hliníkové viečka z mliečnych výrobkov, rybacích šalátov, paštét, hliníkových obalov syrov, hliníkové obaly čokolád a potravinárskych hliníkových fólií, paštét, nápojov (plechovky) a vrchnákov. A keďže je sila ukrytá v spolupráci, nie v jednote, víťaznou sa stane trieda, ktorá nazbiera čo najviac kilogramov hliníkových viečok a obalov. Venujte prosím pozornosť inštruktáži, ako tieto viečka či obaly správne poskladať a predtým umyť v nasledujúcom videu pod názvom “Inštrukcie od Tomáša Bezdedu”. Info na www.prealina.skPrihlásenie

Login
Heslo

Naše zážitky - školský rok 2017/2018


Muzikál v MŠ Včielka
22. máj 2018

22.mája 2018 sme sa my Lienky opäť stretli s našimi kamarátmi v materskej škôlke Včielka. Prijali sme pozvanie pani riaditeľky na muzikál, ktorý si deti nacvičili pri príležitosti Dňa matiek. A nebol to len taký obyčajný muzikál, ale nám už dobre známy pod názvom NA SKLE MAĽOVANÉ - o Jánošíkovi.Veru bolo na čo pozerať: pekné kostými, zaujímavé rekvizity, básničky, pesničky, tančeky... Páčilo sa nám a už chystáme aj my niečo pre našich kamarátov k MDD, ale to je ešte prekvapenie.


Štvorylka
18. máj 2018

Do celoeurópskeho podujatia Štvorylka 2018 sa v Žiline zapojilo viac ako 1000 žiakov, študentov, mladých ľudí a samozrejme aj my.


Výlet druhákov
17. máj 2018

Druháci Ježkovia a Lienky sa vybrali na koncoročný výlet do múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch pri Martine. Počasie nám práve v tento deň 17. mája neprialo, už počas cesty nám začalo pršať, ale keď sme vystúpili z autobusu, tak sa aspoň na chvíľu umúdrilo. Pani sprievodkyňa nás zaviedla do sedliackych a gazdovských domov, navštívili sme starú školu, obchod,  kostol, ktorý sa dodnes využíva na slúženie omší a svadby. Počas prehliadky sme videli aj zvieratká, ktoré tu chovajú – ovečky, kozy a obdivovali sme aj malé záhradky pri domoch. Na záver sme sa zastavili pri krčme, aby sme sa schovali pred dažďom a mohli dojesť desiaty z domu. Samozrejme sme nezabudli ani na domček so suvenírmi, kde sme sa zdržali asi najdlhšie. Cestu do školy sme si spríjemnili spevom pesničiek, niektorí zahrali aj na ústnej harmonike, ktorú si v skanzene kúpili. Škoda, že nám  počasie nedoprialo viac slniečka, ale možno o rok...


Dejepis s Riškom
17. máj 2018

Aj dejepis môže byť zaujímavý a aj projekt z dejepisu je možné spraviť zábavne, moderne a vniesť doň kúsok seba. Presne tak, ako nás šikovný piatak Riško Kušan. Videá si môžete pozrieť na našom Youtube kanále: video #1video #2.


Tatranskí rytieri
16. máj 2018

I tento rok sme sa rozhodli spolu so žiakmi VI.SA a VI.SB triedy na hodinách biológie zapojiť do 2. ročníka environmentálnej súťaže Tatranskí rytieri. Téma tohtoročného projektu - Chránené živočíchy a rastliny Slovenska, nás veľmi zaujala. Stvárnili sme ju prostredníctvom "Archy chránených živočíchov a rastlín". Nechýbala ani účasť na ekohliadke, kedy sme spolu s pani učiteľkou vyčistili vodný tok prechádzajúci areálom našej školy, za čo sa nám prišli poďakovať takmer okamžite i kačice, ktoré vodný tok osídľujú. Ostáva už len čakať, ako veľmi naše dielo zaujme porotu. Vy si našu prácu môžete pozrieť v krátkom videu, nech sa páči... Video si môžete pozrieť na tomto odkaze :)


Dajme veciam druhú šancu
16. máj 2018

I v tomto školskom roku sme realizovali projekt environmentálneho zamerania - Dajme veciam druhú šancu, ktorý na našej škole prebieha každoročne. Rozhodli sme sa ho však oživiť a okrem výsadby semienok do už raz použitých pohárov z nášho školského kávomatu, sme sa zamerali aj na separovanie hliníka. Inšpirovali nás k tomu plechovky z nápojov, ktoré každodenne kupujeme v našom školskom bufete. A veruže je to riadne množstvo! Jeden z dôvodov, prečo sme sa zapojili do environmentálneho programu Alino bol ten, že potravinársky hliník sa rozkladá aj niekoľko desaťročí. Takto nazbieraný hliník pôjde na ďalšiu recykláciu a jeho opätovné využitie. Do programu sa zapojili i mnohé známe osobnosti ako Peter Sagan, či Tomáš Bezdeda a iní. Projekt bude prebiehať do konca školského roka a trieda s najviac vyzbieraným množstvom hliníka bude odmenená. Držíme teda palce a tešíme sa na víťazov :)


Beseda s druhákmi v krajskej knižnici
15. máj 2018

Mačka, mačky, mačkošelmy a iné domáce „šelmičky“. Aj o tomto naši druháci – ježkovia a lienky spoločne besedovali v krajskej knižnici. Zistili sme, že téma mačka je dosť výpravná. Našli sme mnoho kníh o mačkách a konkrétne sme si prečítali rozprávku Jaroslavy Blažkovej - Ako si mačky kúpili televízor. Dokonca sme sa dozvedeli o vzniku prvého televízora na svete a na Slovensku. Naša pani Ďuračíková upozornila deti aj na nebezpečenstvo častého sledovania a hrania sa na mobiloch či tabletoch. Vraj aby nedopadli ako Lízička a Princina z rozprávky!!! Všade samé pavučiny, kopy prachu, bruško prázdne, hlávka omámená.... Dúfame, že druháci majú aj v hlave aj v bruchu to, čo treba. A krásne to dokázali na praktických činnostiach, kedy mali v skupinách zahrať názov rôznych rozprávok. Síce sa podaktorí poriadne zapotili, ale nakoniec sme sa všetci dobre zasmiali.


Výlet I.MO
11. máj 2018

Dňa 11. mája 2018 sa naša trieda zúčastnila dvoch akcií. Najprv sme išli do Synagógy, kde sme zahrali na architektov. Skúsili si navrhnúť a postaviť si z papiera vlastnú budovu. Po posilnení sa desiatou, ktorú nám pribalili starostliví rodičia, nás na Mariánskom námestí čakal lektor, ktorý nás zaviedol do podzemia Sirotárskeho kostola.


Cesta čokolády
3. máj 2018

Aj história sa vie zapojiť do aktivity Týždeň zdravej výživy. V rámci témy o objavovaní kontinentov a dobývaní civilizácii v 7. ročníku sme si prešli cestu čokolády od stromu až k nám do triedy. Snažili sme sa nájsť dôležité informácie na obaloch - čítali sme s porozumením, čokolády sme si porovnali a zoradili od najzdravších po tie najmenej vhodné. A bonusom bolo ochutnávanie čokolád s rôznym obsahom kakaa.


Týždeň zdravej výživy
2. máj 2018

V rámci týždňa zdravej výživy si žiaci 8. ročníka pripravili ochutnávku zdravých jedál - šalátov, nátierok a sladkostí. Vo dvojiciach, ale aj samostatne si pripravili recepty, suroviny v nich nahradili zdravými surovinami a priniesli spolužiakom na ochutnanie. Zážitkové učenie angličtiny sme si všetci užili.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  
Online: 3 návštevníci © Súkromná základná škola, Oravská cesta 11, Žilina
design: Ing. Marcel Prievozník